Článek

Policie chce postavit obviněného lékaře Bartáka před soud

 
Policie navrhla obžalovat lékaře Jaroslava Bartáka, který je podezřelý ze sexuálního napadání svých asistentek. Mluvčí pražských žalobců Štěpánka Zenklová dnes ČTK řekla, že státní zástupce návrh na podání obžaloby spolu se spisem obdržel. Více informací však nesdělila. Policie lékaře stíhá ze sedmi trestných činů, za které mu hrozí až dvanáctileté vězení. Barták je stále ve vazbě.
02.04.2012 16:10 |

podobné články

Podobné články

Soud projedná odvolání odsouzeného lékaře Bartáka

 
Pražský vrchní soud začne v pátek projednávat odvolání lékaře Jaroslava Bartáka, kterého městský soud poslal v únoru na 14 let do vězení za sexuální napadání asistentek. Barták podle obžaloby vyžadoval po ženách sex jako součást práce, některé z nich pak znásilnil. Lékař vinu odmítá a tvrdí, že se stal obětí spiknutí. Vrchní soud nařídil projednání případu do příštího týdne.
07.06.2013 06:30 |

podobné články

Soud poslal lékaře Bartáka do vazby za sexuální nasilí

 
AKTUALIZOVÁNO. Obvodní soud pro Prahu 4 dnes poslal do vazby lékaře Jaroslava Bartáka, kterého pražská policie před několika dny obvinila ze sedmi trestných činů v souvislosti se sexuálním napadáním jeho asistentek. Doktor si proti soudnímu rozhodnutí podal stížnost, řekla novinářům jeho advokátka Klára Slámová. Barták svou vinu popírá.
31.08.2011 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Klára Slámová (127 článků)

Případ lékaře Bartáka se znovu otevře. Soud zrušil část původního rozsudku

 
Nejvyšší soud (NS) v kauze lékaře Jaroslava Bartáka částečně zrušil rozsudek za sexuální násilí. Některé dílčí skutky, původně kvalifikované jako sexuální nátlak, pokus o znásilnění a nebezpečné vyhrožování, znovu projedná Městský soud v Praze.
17.07.2014 10:55 |

podobné články

Kauzu lékaře Bartáka přezkoumá Nejvyšší soud

 
Případ lékaře Jaroslava Bartáka přezkoumá Nejvyšší soud (NS). V pátek obdržel rovnou dvě dovolání, která směřují proti čtrnáctiletému trestu za znásilnění, vydírání a sexuální nátlak. Barták, jehož policie údajně podezřívá také z přípravy vražd, v dovoláních požaduje nové projednání věci. Dále navrhuje přeložení kauzy od Vrchního soudu v Praze do Olomouce, řekl mluvčí NS Petr Knötig. 
16.12.2013 12:45 |

podobné články

Soud vyhlásí rozsudek v kauze údajné korupce při nákupu tatrovek

 
Pražský městský soud dnes vynese rozsudek v kauze exministra obrany Martina Bartáka a zbrojaře Michala Smrže. V souvislosti s armádní zakázkou na dodávku vozů Tatra viní obžaloba Bartáka z přijímání úplatku a Smrže z pokusu o podvod. Státní zástupce pro muže požaduje nepodmíněné tresty vězení, pokutu a pro Bartáka také zákaz výkonu funkcí ve státní správě. Obžalovaní vinu odmítají.
14.05.2014 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Barták (337 článků)

Soud osvobodil exministra Bartáka: Důkazy o uplácení nejsou

 
Pražský městský soud dnes zprostil viny exministra obrany Martina Bartáka a zbrojaře Michala Smrže v kauze údajné korupce při nákupu armádních vozů Tatra. Obžaloba Bartáka vinila z přijímání úplatku, Smrže z pokusu o podvod. Podle soudu se trestného činu nedopustili.
14.05.2014 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Barták (337 článků)

Státní zástupkyně chce vidět lékaře Bartáka ve vazbě

 
O náhle mnoha chorobami stiženého lékaře Jaroslava Bartáka jsou schopni postarat se ve vazební věznici. Státní zástupkyně podala návrh na jeho uvalení do vazby.
31.08.2011 13:15 |

podobné články

V případu lékaře Bartáka mohli selhat konkrétní policisté

 
Podle náměstka policejního prezidia Martina Červíčka mohlo jít v případě lékaře Jaroslava Bartáka o selhání konkrétních policistů, ne policie jako celku. Již dříve na něj totiž podaly jeho předchozí asistentky trestní oznámení, on byl ale přesto na svobodě.
19.08.2011 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Červíček (304 článků) , Martin Barták (337 článků)

Praktiky zvrhlého lékaře: Bartáka viní už šestá žena!

 
Na zvrhlého lékaře Jaroslava Bartáka podala další z jeho bývalých asistentek trestní oznámení. Celkem tedy Barták čelí už šesti trestním oznámením za šest trestných činů.
27.08.2011 12:05 |

podobné články

Soud zamítl stížnost šíleného doktora Bartáka. Dostane 12 let?

 
Ústavní soud odmítl stížnost Jaroslava Bartáka proti loňskému rozhodnutí o vzetí vazby. Lékaře obvinila bývalá asistentka ze sexuálního obtěžování.
06.04.2012 15:50 |

podobné články

»Doktora Čuně Bartáka« čeká nový proces! Nejvyšší soud nechal obživnout plánování tří vražd a vydírání

 
Nejvyšší soud vyhověl dovolání a soudci se znovu budou zabývat kauzou lékaře Jaroslava Bartáka, přezdívaného »Doktor Čuně«. Ten si odpykává souhrnných 20 let za sexuální násilí a plánování vražd. Dovolání se týkalo osmiletého trestu právě za plánování tří vražd a vydírání z vězení.
15.01.2018 10:20 |

podobné články

Nejvyšší soud vydal stanovisko k délce trvání závazku obviněného zdržet se činnosti, například řízení motorových vozidel, v závislosti na délce zkušební doby

 
Nejvyšší soud se rozhodl jednoznačně reagovat na medializovanou problematiku rozdílně stanovovaných délek osobního závazku obviněného a zkušební doby obviněného, která je veřejnosti prezentována v souvislosti s případem fotbalového reprezentanta Davida Limberského.
26.05.2016 10:20 |

podobné články

Osobnosti: David Limberský (77 článků)

Z Bartáka je nejmocnější trafikant

 
Dalo to práci, ale nakonec se trafika pro exministra obrany Martina Bartáka přece jen našla. A ne ledajaká! Strážce státní kasy Miroslav Kalousek (TOP 09) z něj udělal náměstka na svém ministerstvu. Bartáka přitom provází z doby jeho ministrování pochybné armádní zakázky za miliardy korun.
16.08.2010 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6470 článků) , Martin Barták (337 článků) , Miroslav Barták (54 článků)

Odvolací soud projedná žádost Bartáka o omluvu kvůli pandurům

 
Pražský vrchní soud dnes znovu projedná žalobu exministra obrany Martina Bartáka na vydavatelství Mafra a novináře Janka Kroupu a Tomáše Syrovátku. Barták požaduje omluvu za článek z roku 2010, který se týkal nákupu obrněných transportérů Pandur. Soud mu původně nárok na omluvu přiznal a omluva vyšla v novinách, verdikt ale následně zrušil Nejvyšší soud.
15.10.2013 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Barták (337 článků) , Janek Kroupa (117 článků)

UŽ HO MAJÍ: Policie si počkala na Bartáka u letadla!

 
Policie na ruzyňském letišti zadržela lékaře a šéfa modřanské polikliniky Jaroslava Bartáka.
27.08.2011 12:50 |

podobné články

Korupce: Kalousek nehájí Bartáka, hájí slušné chování

 
Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se brání ukvapenému jednání a trvá na tom, že svého náměstka Martina Bartáka obviněného z korupce neodvolá, dokud neskončí vyšetřování.
21.11.2010 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6470 článků) , Martin Barták (337 článků) , Miroslav Barták (54 článků)

Bartákova žena podala žádost o rozvod

 
Manželka obviněného pražského lékaře Jaroslava Bartáka Lenka Bartáková požádala o rozvod. Potvrdil to Městský soud pro Prahu 4. Informovala o tom TV Nova.
01.10.2011 21:30 |

podobné články

Jsem nevinný, jde o spiknutí! Policisté na letišti v Ruzyni zadrželi šíleného Bartáka

 
Policisté na letišti v pražské Ruzyni zadrželi lékaře Jaroslava Bartáka, kterého jeho bývalé asistentky obviňují ze sexuálního násilí.
27.08.2011 18:10 |

podobné články

Nikdo z nás by nekryl takového hajzla, zní o Bartákovi z České lékařské komory

 
Případem lékaře Jaroslava Bartáka, který je obviněn ze sedmi trestných činů v souvislosti se sexuálním napadáním svých asistentek, se již několik dnů zabývá Česká lékařská komora (ČLK). Předsedkyně revizní komise Jana Vedralová uvedla, že přestože považuje Bartáka za "lidskou zrůdu", ČLK s ním nemůže vést kárné řízení, neboť z medicínského hlediska nijak nepochybil.
30.08.2011 14:00 |

podobné články