Článek

Policejní psycholožka o brutálně trýzněné Nele (30): Vše se může odehrát znovu! Zachrání ji miminko?

 
Dlouhé trýznivé minuty plné znásilňování, bití, škrcení a řezání nožem se na Nele Moravcové (30) z Prahy podepsaly už navždy. Děsivá zkušenost ji přivedla až ke skoku z okna, nezdařený pokus o sebevraždu na vozík. Policejní psycholožka Ludmila Čírtková popsala hrůzné dopady činu, ale zmínila i naději do budoucna.
12.08.2021 05:05 |

podobné články

Podobné články

Policejní psycholožka odhalila: Proč si Kramný myslel, že mu vše projde…

 
Petr Kramný dál sedí kvůli smrti své manželky Moniky (†36) a dcery Klárky (†8) ve své vazební cele a čas od času musí vyšetřovatelům zodpovídat otázky. Ty se často opakují, což patří k policejní taktice. Zkrátka se čeká, kdy udělá chybu a do svého příběhu se zamotá. Dělník z Karviné však údajně vypovídá stále stejně, jako stroj. Co na to policejní psycholožka?
21.03.2014 12:05 |

podobné články

Zemřela psycholožka Jiřina Prekopová (†90): Propagovala terapii objetím

 
Zemřela dětská psycholožka Jiřina Prekopová, bylo jí 90 let. Autorka takzvané školy lásky a terapie pevným objetím zemřela v pondělí v pražské rezidenci pro seniory RoSa. ČTK to sdělila spolupracovnice psycholožky Taťjana Horká, na úmrtí upozornil web Deníku N. Prekopová jako dětská psycholožka působila převážně v Německu. Datum ani forma posledního rozloučení zatím nebyly dohodnuty.
08.09.2020 12:55 |

podobné články

Poznáte, která Robinsonka je podle lidí podobná Nele Slovákové? Jsi stejně otravná, vzkazují!

 
Někdy je až k nevíře, čeho všeho si jsou lidé schopni všimnout. Kupříkladu toho, že jedna soutěžící Robinsonova ostrova je na některých fotkách velmi podobná brněnské kočce Nele Slovákové (28). Objevil se i komentář, ve kterém se píše, že je někdy Robinsonka i stejně otravná. O koho vlastně jde?
08.05.2018 16:30 |

podobné články

Láska k tomuto muži herečce nevydržela: Nele Boudové se rozpadlo manželství

 
Nele Boudové  (51) se rozpadlo manželství. Přítele Sašu si populární herečka vzala před téměř dvěma lety na ostrově Fuerteventura. A byla to romantika jako hrom .
07.12.2018 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Nela Boudová (202 článků)

Pátrání po nezvěstné Nele (13): Velká hádka s matkou a podivný odchod

 
Pražská policie prosí lidi o pomoc při pátrání po třináctileté Nele. Svým blízkým o sobě nedala vědět už od pondělního večera, kdy absolvovala rodinnou hádku. Její rodiče zažívají už druhou bezesnou noc.
11.12.2018 21:40 |

podobné články

Parodická stránka Nele Slováková vzkazuje: Neskončí to, dokud se neomluvíš, potřebuješ převychovat

 
Nela Slováková (30) je poslední tři týdny v jednom kole a rozhodně se nedá tvrdit, že by to bylo její zářné období, které si na nadmíru užívá. Brněnská podnikatelka se pustila do podnikání, na které evidentně nebyla dobře připravena. Její byznys s rouškami a dezinfekčními gely se během pár dní proměnil v jednu velkou tragédii. Nespokojené zákaznice se na Nelu jen hrnou a dožadují se svého zboží, vrácení peněz nebo omluvy. Parodická stránka na Nelu Slovákovou, která se snaží poškozeným lidem pomoci poslala Nele rázný vzkaz.
02.04.2020 18:56 |

podobné články

Policejní psycholožka: Šok ze zkázy se teprve dostaví

 
Lidé, které připravilo ničivé tornádo o domovy, si teprve za tři až čtyři dny uvědomí, co se vlastně stalo. Šok z řádění živlů, které přežili, je teprve čeká. Právu to řekla policejní psycholožka Soňa Malíková, podle níž rozhodně nelze hovořit o tom, že lidé z postižených oblastí mají nejhorší stres již za sebou. Na druhé straně upozornila, že vše lze řešit.
27.06.2021 09:55 |

podobné články

Zachrání nás lesby. Džamila Stehlíková za více dětí. Umělým oplodněním

 
Lesbické páry nemají přístup k asistované reprodukci, dle zákona totiž potřebují souhlas muže. Členka pro sexuální menšiny Rady vlády Džamila Stehlíková to ovšem považuje za protiústavní. S tím ovšem nesouhlasí předsedkyně Aliance pro rodinu Jana Jochová. Nemyslí si též, že toto zachrání demografický problém České republiky. „Zachrání!“ trvala si na svém členka vládního výboru.
01.06.2021 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Džamila Stehlíková (135 článků)

Psycholožka: Znásilnění je desetkrát více, než uvádějí statistiky

 
Počet znásilnění v České republice je zhruba desetkrát vyšší, než udávají policejní statistiky. V příspěvku, který zazněl na pátečním kulatém stolu společnosti Gender Studies (GS) a sdružení Persefona, to uvedla policejní psycholožka Ludmila Čírtková.
20.04.2010 07:25 |

podobné články

Muž mohl zinscenovat masakr, aby se o něm mluvilo, řekla policejní psycholožka

 
Policejní psycholožka Ludmila Čírtková v rozhovoru pro Právo popsala možné motivy a psychický stav člověka, který se rozhodne vraždit. Muž v Uherském Brodě v úterý zabil osm lidí a následně se zastřelil.
25.02.2015 04:51 |

podobné články

Hanka je v moci islamistů, říká policejní psycholožka

 
Hana Humpálová po návratu ze zajetí islamistů dál praktikuje muslimskou víru. Trpí stockholmským syndromem, zní názor některých odborníků. Policejní psycholožka Ludmila Čírtková je ale jiného názoru.
23.08.2015 18:10 |

podobné články

Policejní psycholožka pro Blesk.cz: Prozradila, jak prokoukla sériového znásilňovače

 
K pachateli trestného činu ne vždy přivedou kriminalisty hmatatelné stopy, které po sobě zanechá. Pak je třeba nahlédnout do jeho psychiky. Jenže jak, když je neznámý? Své o tom ví policejní psycholožka Ludmila Čírtková (62).
28.08.2016 16:40 |

podobné články

Každý dvacátý muž v Česku je týraný. „Trpí a bojí se mluvit,“ říká policejní psycholožka

 
Doposud se předpokládalo, že domácím násilím trpí hlavně ženy. Ve skutečnosti je v Česku svou partnerkou nebo manželkou týraný každý dvacátý muž. „Kdybychom otevřeli dveře do domácností a rodin, zjistili bychom, že domácího násilí na mužích je podstatně více, než bychom intuitivně soudili,“ uvedla v rozhovoru pro Blesk Zprávy policejní psycholožka Ludmila Čírtková s tím, že o násilí na mužích se začíná otevřeně mluvit až v poslední době.
07.04.2018 07:50 |

podobné články

Záhadná smrt Tadeáška (†4 měs.): Tragédie připomíná případ starý 19 let, říká policejní psycholožka

 
Za smrtí Tadeáška (†4 měsíce) z Mělnicka stále stojí mnoho nejasného. Ačkoli policie v úterý na tiskové konferenci ohlásila, že dítě patrně zemřelo na velmi vzácný syndrom náhlého úmrtí, stále není jasné, jak se tělíčko kojence dostalo do Labe. Ukrývala matka jeho mrtvolku nejprve doma? Policejní psycholožka Ludmila Čírtková pro Blesk.cz uvedla, že tragédie z Mělnicka vzbuzuje vzpomínky na 19 let starý případ Terezky Č. (†5), kterou matka v opilosti zalehla.
04.06.2020 14:40 |

podobné články

Jan Hrušínský: Babiši, Zemane, koukejte, co jsem pro vás udělal! To vás zachrání

 
Kdo zachrání českou ekonomiku? Bude to Divadlo Na Jezerce pod vedením principála Hrušínského? Podle posledního statusu přetékajícího ironií ano. Jan Hrušínský slavnostně oznámil, že zavádí EET a jeho šatna a 10 korun za kabát zachrání Andreje Babiše a Alenu Schillerovou, kterým se ekonomika hroutí pod rukama.
03.03.2020 09:36 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24005 článků) , Jan Zeman (502 článků)

Masového vraha je těžké odhalit, když žije jako samotář, říká psycholožka

 
Policejní psycholožka Ludmila Čírtková v rozhovoru pro Právo v souvislosti s masakrem v Norsku řekla, že masového vraha je těžké odhalit, když žije jako samotář.
26.07.2011 05:10 |

podobné články

Schwarzenberg zasahoval v případu trýzněné ženy

 
Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg podle dnešní Mladé fronty Dnes před třemi týdny řešil mimořádný případ. Pomohl zachránit 22letou Češku Lucii, kterou zadržoval její šéf, vlivný pražský lékař Jaroslav Barták, na Filipínách.
12.08.2011 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4041 článků) , Karel Barták (14 článků)

Módní policie: Úlet koncertní divy, rudý atak trýzněné vdovy, nevkus České Miss

 
Mediálně známé persony, veřejnost oslovující i dráždící osobnosti, rozličné figurky showbyznysu i politiky, která speciální součástí společenského cirku je, nastavují na akcích svými outfity, vzhledem, image zrcadlo vkusu, jenž u nás panuje. Včetně ikon, miláčků národa, kteří mají být davu inspirací. Ale je tomu opravdu tak? Co ono pomyslné zrcadlo vlastně odráží? Mají více či méně známé postavy zvané celebrity vkus? Oplývají šarmem, tolik žádanou osobitostí?
06.11.2017 05:35 |

podobné články

Petice za udělení Řádu Bílého lva stíhači RAF plk. Josefu Stehlíkovi

 
Každá země si má vážit svých hrdinů. Zejména těch, co za její svobodu mnoho trpěli a přinášeli velké oběti. Mezi ně rozhodně patří českoslovenští letci, kteří za druhé světové války bojovali proti fašismu a nacismu na nebi trýzněné Evropy.
20.05.2021 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Josef Stehlík (23 článků)