Článek

Polepšila se církev? O místa přišlo 400 kněží zneužívajících děti

 
Papež Benedikt XVI. zbavil během let 2011 a 2012 kněžství téměř 400 kněží kvůli zneužívání dětí. Podle agentury AP to uvádí dokument Vatikánu připravený pro čtvrteční jednání ve výboru OSN pro práva dítěte.
17.01.2014 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Benedikt XVI. (215 článků)
Podobné články

O polských obětech kněží se nemluví. Není pro to atmosféra

 
Zatímco katolickou církví v zemích jako USA, Německo nebo Irsko v posledních letech otřásly skandály kolem kněží zneužívajících děti, v Polsku se v tomto ohledu nic nestalo.
18.09.2011 13:25 |

podobné články

NESKUTEČNÉ: Kněží mají vlastní rozsáhlou gay komunitu!

 
Vědí to všichni, hovoří se o tom veřejně zatím jen sporadicky a katolická církev to oficiálně nikdy nepřipustí. Kněží sloužící této náboženské instituci jsou velmi často homosexuální. A nedodržují celibát. O rozsáhlé gay komunitě mezi irskými katolickými knězi, kteří provozují sex mezi sebou i s civilisty, hovoří nová kniha Johna Weafera.
10.12.2014 12:40 |

podobné články

Islamisté podřízli knězi hrdlo. Pozemek vedle kostela darovala církev na mešitu

 
Útok teroristů ISIS, kteří ve Francii tento týden uřízli hlavu knězi přímo v kostele, pobouřil evropské státníky i papeže. Vrazi tu ve jménu Alláha v úterý zabili Jacquesa Hamela (†85). Tamní katolická církev přitom předtím vůči islámu ukázala vstřícnou tvář, když darovala pozemek nedaleko od kostela muslimské komunitě, aby na místě mohla postavit mešitu.
30.07.2016 13:30 |

podobné články

Kněží znásilnili v USA nejméně tisícovku dětí, popisuje zpráva. Trestu většinou unikli

 
Kruté případy sexuálního násilí na dětech obsahuje devítisetstránková zpráva o zločinech amerických římskokatolických kněží, kterou sestavila komise velké poroty ve státě Pensylvánie. O obsahu zprávy dnes informovala agentura AP. Od 40. let minulého století podle zprávy kolem tří set kněží znásilnilo v Pensylvánii nejméně tisíc dětí.
15.08.2018 17:20 |

podobné články

Brazilský arcibiskup odstoupil, kryl pedofily. „Byl jsem milosrdný,“ tvrdí

 
Papež František ve středu přijal rezignaci brazilského arcibiskupa obviněného z krytí kněží sexuálně zneužívajících děti. Podle agentury AP odstoupil 66letý paraibský arcibiskup na základě kanonického práva, které umožňuje biskupům předčasný odchod do výslužby ze závažných důvodů.
06.07.2016 19:25 |

podobné články

Zdechovský (KDU-ČSL): Katolická církev si koncentráky pro své kněží stavěla sama?

 
Zvláště pro ty, kteří v pátek nesledovali zprávy, mám pro začátek jednu kvízovou otázku. Tipněte si, kdo je autorem následujícího výroku: „Katolická církev za druhé světové války netrpěla, byla jedna z největších spojenců nacistického Německa. Katolická církev schvalovala odsuny a vraždy Židů.“
23.06.2014 13:20 |

podobné články

Francouzští kněží jezdí na motokárách a mezitím se modlí

 
I kněží se občas chtějí bavit a užít si trochu nevázané zábavy. Právě z těchto důvodů se duchovní z celé Francie sešli již potřetí na závodním okruhu poblíž Paříže. Na 70 kněží v sutanách usedlo za motokáry a předvedli přihlížejícím, že i oni mají smysl pro humor a umí se odvázat.
10.06.2010 12:10 |

podobné články

Slovenští kněží brojí proti Iron Maiden

 
Slovenští kněží protestují proti koncertu britské heavymetalové legendy Iron Maiden na Slovensku. Skupinu označili kněží za šiřitele okultismu a jeho symbolů. Koncert se uskuteční 27. června na letišti v Piešťanech v rámci festivalu TopFest.
15.06.2013 13:25 |

podobné články

VIDEO: Kněží žehnali Praze s palladiem země české. Zastavili se i v Poslanecké sněmovně a na magistrátu

 
Prahou ve čtvrtek odpoledne prošlo procesí zpívající pobožné texty. O žádnou křížovou výpravu, jak se smáli někteří kolemjdoucí, se ale nejednalo. V čele šli kněží s obrázkem Staroboleslavské madony, takzvaným palladiem, který je jedním ze symbolů české státnosti. S relikvií kněží žehnali v rámci Svatováclavského putování nejen posvátným místům, ale také Poslanecké sněmovně, magistrátu a obyvatelům celého Česka.
27.09.2018 17:50 |

podobné články

Papež František přijal v přísně střeženém soukromí oběti pedofilních kněží

 
Papež František v pondělí jako první papež v historii přijal na půdě Vatikánu skupinu obětí pedofilních kněží. Aféry, v nichž byly zneužívány především děti zástupci katolické církve, otřásly v základech s důvěrou veřejnosti v církev. Papež zorganizoval soukromou audienci a ještě před ní odsloužil mši za lidi, kterým sexuální zneužívání ze strany duchovenstva ovlivnilo život. Setkání mělo přísně soukromý ráz.  
07.07.2014 08:50 |

podobné články

Papež si přeje chudou církev a církev pro chudé

 
Nový papež František chce chudou církev a církev pro chudé. Hlava katolické církve to uvedla při dnešním setkání s novináři ve Vatikánu. Nový papež současně potvrdil, že si jméno zvolil na počest Františka z Assisi, který se vzdal pozemských statků.
17.03.2013 10:40 |

podobné články

Osobnosti: František z Assisi (14 článků)

Papež prosí oběti pedofilních kněží o odpuštění

 
Papež Benedikt XVI. během kázání ve Vatikánu poprosil oběti sexuálního zneužívání pedofilních kněží o odpuštění. Rovněž ujistil, že církev udělá vše pro to, aby k podobným případům již nedošlo.
11.06.2010 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Benedikt XVI. (215 článků)

Katolický kněz: Církev se neumí o majetek starat a chce další. Naštve lidi

 
Majetek za téměř 60 miliard korun, který má být navrácen církvím, především té katolické, rozbouřil vody mezi občany České republiky. Nejen nevěřící, či “nepraktikující“ katolíci, ale dokonce i ti, kteří do kostelů chodí, nebo dokonce někteří kněží se bojí toho, co to přinese. Jeden z kněží pocházející z jihočesko-středočeského pomezí tvrdí, že restituce naštvou věřící a může to znamenat velký odliv lidí od církve.
15.01.2012 08:10 |

podobné články

Církev se neumí o majetek starat a chce další. Naštve tím lidi, říká kněz

 
Majetek za téměř 60 miliard korun, který má být navrácen církvím, především té katolické, rozbouřil vody mezi občany České republiky. Nejen nevěřící, či “nepraktikující“ katolíci, ale dokonce i ti, kteří do kostelů chodí, nebo dokonce někteří kněží se bojí toho, co to přinese. Jeden z kněží pocházející z jihočesko-středočeského pomezí tvrdí, že restituce naštvou věřící a může to znamenat velký odliv lidé od církve.
15.01.2012 10:15 |

podobné články

Kněž: Církev jde po majetku a neumí se o něj starat

 
Majetek za téměř 60 miliard korun, který má být navrácen církvím, především té katolické, rozbouřil vody mezi občany České republiky. Nejen nevěřící, či “nepraktikující“ katolíci, ale dokonce i ti, kteří do kostelů chodí, nebo dokonce někteří kněží se bojí toho, co to přinese. Jeden z kněží pocházející z jihočesko-středočeského pomezí tvrdí, že restituce naštvou věřící a může to znamenat velký odliv lidé od církve.
15.01.2012 10:30 |

podobné články

Tenhle klip skandální zpěvačky zpívající nedotknutelný Otčenáš málem zatrhla církev: Víme proč!

 
Nebýt shovívavosti kněží, slavná internetová pěvecká hvězda Marie Pojkarová  (58) by nikdy tuhle píseň zazpívat nemohla. Pro přípravu klipu k Otčenáši, přezpívané modlitbě, potřebovala natáčet v břevnovském kostele. Podle interních zdrojů prý ale představitelům církve vadila Maruščina minulost. „Vždyť měla v jednom klipu i toho pornoherce Rosenberga !“ pohoršovali se prý kněží. Podívejte se, jestli si je Otčenášem zase získala na svou stranu.
24.12.2013 17:32 |

podobné články

Osobnosti: Marie Pojkarová (76 článků)

„Znásilnění hlásit nechceme.“ Církev v Austrálii hájí zpovědní tajemství

 
Australská katolická církev dnes odmítla zákony, podle nichž mají být kněží povinni oznámit polici zneužití dítěte, když se o něm dozvědí při zpovědi. Doporučení přijmout takovou normu je výsledkem oficiálního vyšetřování sexuálního zneužívání dětí, Australská katolická biskupská konference (ACBC) ho však nepřijala, uvedla agentura Reuters.
31.08.2018 07:30 |

podobné články

Církev a policie se pře, kolik věřících oslavilo svátek. Liší se o 94 tisíc lidí

 
Náboženský svátek zesnutí sv. Vladimíra, prvního křesťanského vládce Kyjevské Rusi, rozhádal církev a ukrajinské úřady. Ukrajinská pravoslavná církev Moskevského patriarchátu říká, že památku světce přišlo uctít 100 tisíc lidí, policie mluví jen o 6 tisících.
29.07.2015 17:50 |

podobné články

Český kněz z Paříže si koleduje: Církev si s těmi miliardami neporadí

 
PŘÍBĚH Česká římskokatolická církev není na restituce připravena a těžko si s nimi poradí. Doposud se totiž starala hlavně o duchovní službu, nicméně alespoň z nepatrné části se bude muset změnit ve fungující firmu. Bude to těžké a kněží by se možná měli inspirovat fungováním modernějších církví, jako jsou třeba Svědkové Jehovovi či Mormoni. Tak přemítá nad nejžhavější otázkou dneška kněz z komunity Chemin Neuf, který vede české bohoslužby v Paříži, Kamil Novák.
14.05.2012 10:06 |

podobné články