Článek

POLEMIKA: Omyly profesora Thona - Václav Hořejší

 
Profesor Václav Hořejší, imunolog z Ústavu molekulární genetiky Akademie věd ČR, polemizuje s výroky svého kolegy, s názory, které v rozhovoru pro Novinky vyjádřil profesor Vojtěch Thon, imunolog z brněnské Masarykovy univerzity.
26.03.2021 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Vojtěch (129 článků)
Podobné články

Tomáš Halík nebude mít pěkný den: Napsal o něm exprezident Václav Klaus

 
Velká polemika o kázání profesora teologie Petra Piťhy, varujícího tvrdými slovy před ohrožením tradiční rodiny, pokračuje příspěvkem druhého prezidenta České republiky Václava Klause. Ten svůj text, zveřejněný v Lidových novinách, koncipoval jako polemiku s Tomášem Halíkem, který drsný odsudek profesora Piťhy publikoval tamtéž.
24.10.2018 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10323 článků) , Tomáš Halík (572 článků) , Petr Václav (922 článků)

Střet významných imunologů. Jde o očkování proti covidu

 
Rada vlády pro zdravotní rizika se v příštím týdnu opět chystá jednat ohledně možného prodloužení intervalu mezi dávkami očkování proti covidu-19. V médiích se v této souvislosti začínají střetávat názory odborníků, jaká cesta je v rámci vakcinace a řešení epidemie správná. Jedním ze zastánců oddálení druhé dávky očkování je imunolog Vojtěch Thon z výzkumného centra Recetox Masarykovy univerzity v Brně. S jeho názory v nedávném rozhovoru pro Právo však nesouhlasí imunolog Václav Hořejší z Ústavu molekulární genetiky Akademie věd ČR a výroky Thona označil za „poněkud trapné“.
28.03.2021 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Vojtěch (129 článků)

Gabriel (ODS): Sociální politika

 
V současné době se vede polemika o sKartách, polemika o sociálním systému v ČR. Nechci v této problematice nikomu stranit, ale dovolím si uvést některé zásadní problémy.
23.04.2013 09:25 |

podobné články

Profesor Hořejší nechápe tlak na rozvolňování: Proč to přeháníme s tou svobodou?

 
Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Jan Blatný oznámil, že ve čtvrtek 3. prosince přejde Česko ze 4. epidemického stupně podle systému PES na 3. stupeň. Odborníci za tento opatrný postup kabinet chválí. Imunolog Václav Hořejší zdůraznil, že by na Čechy víc tlačil, aby se nechali testovat. „Já opravdu nechápu, proč to přeháníme s tou svobodou,“ konstatoval Hořejší.
29.11.2020 16:10 |

podobné články

Sputnik ano, řekl profesor Hořejší. A nejen to: Návrh pro budoucnost

 
Profesor Václav Hořejší, imunolog z Akademie věd ČR, má za to, že za týden můžeme být za vrcholem stávající čtvrté vlny epidemie covid-19. Pomůže nám k tomu i stávající lockdown. Pomůže, i když má podle pana profesora tři slabá místa. Jedno z těch slabých míst představují hloupí lidé. Vládě Andreje Babiše (ANO) předložil jeden strategický nápad. Poté vysvětlil, proč nemá strach ani z ruské, ani z čínské vakcíny.
10.03.2021 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21417 článků)

Otec pustil dětem film pro dospělé místo Šmoulů

 
Jsou omyly vtipné, o kterých budete jednou rádi pobaveně svým ratolestem vykládat. Pak jsou ale také omyly trapné, u kterých doufáte, že se o nich již nikdy nepromluví. Nejmenovaný muž z amerického státu Utah jistě doufá, že o své chybě, kdy skupince dětí pustil film pro dospělé místo Šmoulů, už nikdy neuslyší.
22.02.2012 07:35 |

podobné články

Seďa (ČSSD): Omyly a klamy kolem blížícího se summitu NATO

 
Málokdy zabrousím na internetové stránky komunistického deníku Haló noviny. Tentokrát jsem měl však štěstí, protože mě upoutal článek poslance Evropského parlamentu J.Maštálky (KSČM) s názvem Blíží se summit NATO. Tolik omylů a klamů jsem již dlouho v žádném z článků nenašel. Již úvodní tvrzení , že summit NATO se koná ve skotském Walesu ukazuje na ideologicky zaměřený článek, který vyjadřuje spíše klamy a omyly než pravdivé informace.
25.08.2014 09:40 |

podobné články

Nejčastější omyly při nanášení parfémů

 
Mnohdy není tak složité vybrat správnou vůni, jako spíše nanášení parfémů, u kterého hodně lidí chybuje. Pokud si vyberete parfém, za který utratíte vyšší sumu peněz, pak určitě chcete, aby nejen vydržel co nejdéle, ale aby byl především cítit. Pokud si nanesete parfém a on do několika minut přestane vonět, pak jste zklamaní a naštvaní – zvláště v případě, pokud stál nekřesťanské peníze. Přitom stačí tak málo, jen si osvojit techniku nanášení parfémů, díky které vůně vydrží vonět mnohem déle. Znáte tajemství nanášení parfémů? Odborníci se shodují na tom, že by si ženy měly nanášet parfém na místa, na kterých touží být políbené. Jiným vodítkem jsou místa, na kterých proudí krev. Mnoho žen dělá tu chybu, že si parfém nanáší na místa, na kterých vůně nevynikne a naopak se ztratí. A kam tedy nanášet parfém? Kam nanést parfém: za uši do loketní jamky na krční tepnu do výstřihu na zápěstí Kam parfém nenanášet: na oblečení do podpaží na předloktí Parfém i do vlasů Jedním z míst, kam můžete parfém s rozumem nanést, jsou i vlasy. V tomto případě ale radíme volit spíše parfémovanou vodu, která přeci jen není tak výrazná, jako pravý parfém. Vůni do vlasů nanášejte ze vzdálenosti 15 cm aby se dobře rozprostřel. Na závěr ještě dodáme, abyste si vůni do vlasů neaplikovali příliš často, neboť má tendenci vysušovat. Příspěvek Nejčastější omyly při nanášení parfémů pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
24.02.2017 02:50 |

podobné články

dTest: Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích

 
Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla pro uplatňování takzvaných práv z vadného plnění však nejsou jednoduchá a zákazníci v nich často tápou. S jakými omyly se v naší spotřebitelské poradně setkáváme nejčastěji?
17.01.2019 21:10 |

podobné články

Premiér Sobotka ocenil profesora a signatáře Charty 77 Miroslava Kusého

 
Premiér Bohuslav Sobotka ocenil ve čtvrtek 8. prosince 2016 v Kramářově vile pamětní medailí Karla Kramáře profesora a signatáře Charty 77 Miroslava Kusého. Udělením medaile předseda vlády symbolicky ocenil celoživotní úsilí profesora Kusého o boj za demokratické principy.
08.12.2016 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9553 článků) , Karel Kramář (32 článků)

Homosexualismus, Sorosova nadace, likvidace státu. Budete držet hubu, nebo skončíte. Klára Samková brutálně o Istanbulské úmluvě a udání na profesora Piťhu

 
Slova monsignora Petra Piťhy, pronesená ve svatovítské katedrále ve svátek svatého Václava vyvolala značný rozruch. Zaznělo tam totiž varování před zvrácenými zákony, rozkládajícími tradiční rodinu a zakládajícími nadvládu třídy homosexuálů. Tomáš Halík by na profesora teologie Piťhu seslal biblický trest, prozaičtější organizace zvaná Česká ženská lobby na něj podala trestní oznámení. Advokátka Klára Samková se však profesora zastala a zároveň jej uklidňuje. Když jsme jí objasnili, jaké právní důvody feministická lobby zkonstruovala, začala se zkušená advokátka hlasitě smát.
14.10.2018 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (572 článků) , Petr Václav (922 článků)

Homosexualismus, Sorosova nadace, likvidace státu. Budete držet ústa, nebo skončíte. Klára Samková brutálně o Istanbulské úmluvě a udání na profesora Piťhu

 
Slova monsignora Petra Piťhy, pronesená ve svatovítské katedrále ve svátek svatého Václava, vyvolala značný rozruch. Zaznělo tam totiž varování před zvrácenými zákony rozkládajícími tradiční rodinu a zakládajícími nadvládu třídy homosexuálů. Tomáš Halík by na profesora teologie Piťhu seslal biblický trest, prozaičtější organizace zvaná Česká ženská lobby na něj podala trestní oznámení. Známá juristka Klára Samková se však profesora zastala a zároveň jej uklidňuje. Když jsme jí objasnili, jaké právní důvody feministická lobby zkonstruovala, začala se zkušená advokátka hlasitě smát.
14.10.2018 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (572 článků) , Petr Václav (922 článků)

Já o tom něco vím! Ty proruské servery... Tomáš Halík znovu vystoupil proti Klausovi a Piťhovi

 
Polemika nad svatováclavským vystoupením profesora Petra Piťhy v katedrále svatého Víta pokračuje dalším kolem. Tomáš Halík, který se pasoval do role hlavního obhájce „naděje“ před Piťhovým apokalyptický blouzněním, se tentokrát na názorové stránce Lidových novin rozepsal v reakci na bývalého prezidenta Václava Klause, který Piťhu podpořil. Halík avizoval záměr polemizovat s Klausem i Piťhou věcně a rozumně. Posuďte sami, jak se mu to podařilo.
31.10.2018 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10323 článků) , Tomáš Halík (572 článků) , Petr Václav (922 článků)

Bude z nás skanzen! Neberte ho vážně! Klausovatí. Hrůza ze Zemanova projevu jela naplno éterem

 
Prezidentův projev pronesený v rámci vánočního poselství zhodnotili v pořadu Pro a proti Českého rozhlasu Plus publicista a molekulární imunolog Václav Hořejší z Ústavu molekulární genetiky Akademie věd ČR a filozof Václav Němec z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a Filozofického ústavu Akademie věd ČR. Zatímco Němec byl z projevu celkově zklamán a vytýkal prezidentovi jeho slova o demonstracích studentů za klima či o demonstracích spolku Milion chvilek proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO), Hořejší by hlavě státu vytkl pouze jedinou věc. Tou bylo prezidentovo referování o změnách klimatu. „Vyjádření naprostého amatéra, který o problému nic neví, mi připomíná ty, kteří zpochybňují třeba evoluci,“ zhodnotil. A pak se oba vědci rozhodli referovat, co jim v projevu prezidenta naopak chybělo.
27.12.2019 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (573 článků)

Akademie věd: Českou hlavu 2020 by měl získat Václav Hořejší, navrhuje rada pro výzkum

 
Národní cenu vlády Česká hlava, které se někdy přezdívá „česká nobelovka“, by si měl převzít Václav Hořejší z Ústavu molekulární genetiky AV ČR. O jeho nominaci rozhodla v pátek 25. září 2020 Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI). Na tiskové konferenci po jednání rady to oznámil místopředseda Pavel Baran.
30.09.2020 10:20 |

podobné články

Ministerstvo průmyslu a obchodu: Ocenění Česká hlava letos získal imunolog Václav Hořejší i společnost VÚTS

 
Nejvyšší ocenění pro vědce v České republice získal za letošní rok imunolog Václav Hořejší, vědci z Akademie věd nebo společnost VÚTS.
01.12.2020 11:00 |

podobné články

Zádrhel v očkování: Na tohle bude potřeba jiná vakcína, říká imunolog. A rozumí tomu málokdo

 
Ve středu přibylo v Česku 14 054 potvrzených případů nemoci covid-19. Je to nejvyšší denní nárůst za posledních sedm týdnů a jeden z nejvyšších od březnového začátku epidemie. Ve středu vláda rozhodla o přesunu země do pátého stupně protiepidemického systému PES k 27. prosinci. Podle imunologa Vojtěcha Thona z Ústavu klinické imunologie a alergologie Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně je systém PES „čistě politická a svým způsobem ekonomická záležitost“. Pro CNN Prima News promluvil o tom, pro koho nebude očkování vhodné a na co si při něm dát pozor. Zcela jistě bude pro zastavení šíření epidemie potřeba vyvinout zcela novou vakcínu.
24.12.2020 10:45 |

podobné články

„Neočkujte jen vyvolené.“ Imunolog radí odsunout druhou dávku a varuje před zmarem

 
Rizikovou populaci je třeba podle imunologa Vojtěcha Thona z centra RECETOX Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity Brno a AKIMED okamžitě naočkovat první dávkou vakcíny proti nemoci covid-19, očkování druhou dávkou při nedostatku vakcín nedává smysl. Společnost lze jen tak během osmi či deseti týdnů vyvést z nejhoršího, v opačném případě se s následky bude potýkat ještě měsíce, řekl Thon v rozhovoru pro ČTK.
10.02.2021 07:25 |

podobné články

Jedna dávka může stačit, měřili jste špatně. Imunolog cupuje jihočeskou studii

 
Vyšetření hladiny protilátek u lidí očkovaných proti covidu-19 jednou dávkou je třeba podle imunologa Vojtěcha Thona z centra RECETOX Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity Brno a AKIMED vyhodnotit až za šest až osm týdnů. Jinak je to předčasné, uvedl v úterý Thon. Reagoval tak na výsledky měření v Jihočeském kraji, které zveřejnil tamní hejtman.
23.02.2021 10:10 |

podobné články