Článek

Pokuta pro odmítače? „Směšná!“ rozčílila italské lékaře pravidla pro lidi nad 50 let

 
Část italských lékařů považuje za výsměch pokutu 100 eur (zhruba 2500 korun), která hrozím lidem ve věku nad 50 let, již se nenechají naočkovat proti covidu-19. Informoval o tom deník Corriere della Sera. Lékaři poukazují, že postih je výrazně mírnější než v dalších zemích, které zavedly povinné očkování. V Evropě to jsou například Rakousko nebo Řecko. Přísnější postih ale v Itálii čeká lidi, kteří poruší povinnost se nechat naočkovat a chodí do práce.
08.01.2022 09:15 |

podobné články

Podobné články

Štěpánek (TSS): Směšná ČT, směšná Augustová, směšný Železný

 
Nejhorší, co se může jakékoli instituci nebo lidem, kteří ji reprezentují, stát, je, že jsou směšní. Česká televize je směšná.
17.09.2021 12:40 |

podobné články

Itálie přitvrzuje: Pokuta až 100 eur pro odmítače vakcín, bez certifikátu si ani nenakoupí

 
Italské úřady začnou od úterý pokutovat lidi starší 50 let, kteří nesplnili očkovací povinnost. Jednorázovou pokutu ve výši 100 eur (zhruba 2500 korun) může dostat až 1,7 milionu lidí, kteří nemají dokončené očkování nebo nedostali posilovací dávku, informoval dnes deník La Repubblica. Od 15. února se pak pro lidi ve věku nad 50 let zpřísní podmínky pro vstup na pracoviště. Častěji se budou také kontrolovat covidové certifikáty.
31.01.2022 10:50 |

podobné články

Koučka Tváře v únoru prošla covidem, následky pociťuje doteď: Pro odmítače má jasný vzkaz!

 
Přestože je obezřetná, tak si Linda Finková  (52) před dvěma měsíci také prošla koronavirem. Většinu času tráví zpěvačka doma nebo v práci, rozhodně tomu ale nešla naproti. Na odmítače opatření má jasný názor.
15.04.2021 09:40 |

podobné články

Zabíráte lůžka v nemocnicích, udeřil ministr na odmítače vakcín. Británie zvažuje zpřísnění

 
 Britský ministr zdravotnictví Sajid Javid dnes v rozhovoru s televizí Sky News ostře zkritizoval odmítače očkování proti covidu-19 s tím, že jejich rozhodnutí negativně ovlivňuje celou společnost. Ministr zároveň nevyloučil zpřísnění britských opatření proti covidu-19. Vláda podle něj neustále monitoruje data a udělá cokoliv, co bude nutné, aby se šíření infekce zpomalilo. Jen za sobotu Spojené královstv eviduje víc než 12 tisíc nových případů varianty omikron.
19.12.2021 15:55 |

podobné články

Drží vám „flek“ na italské pláži ručník? Hrozí vám mastná pokuta!

 
Italské úřady od Toskánska po Sardinii mohou od nynějška pokutovat ty, kdo si zabírají nejlepší místa na veřejných plážích tak, že si tam přes noc nechají například ručník nebo lehátko. Za toto jednání, které bývá považováno za nefér vůči ostatním návštěvníkům dodržujícím pravidla, může v krajním případě padnout pokuta až 200 eur (asi 5400 korun). Informoval o tom britský list The Guardian.
09.08.2016 07:15 |

podobné články

Lidský život v síti pravidel: O anarchii, logice a sudoku s profesorem Peregrinem

 
Pravidla, pravidla a znovu samá pravidla… Nejen děti vnímají pravidla jen jako omezení přirozeného chování. Pravidla přitom ovlivňují náš život mnohem víc a hlavně překvapivěji, než to na první pohled vypadá. Logické myšlení, logické hry, logika ve všech svých podobách nás obklopuje prakticky neustále. Jak se ale běžné pojetí logiky liší od logiky jako vědy? Zeptali jsme se toho nejpovolanějšího - velkého popularizátora filosofie, autora knihy Člověk a pravidla a vedoucího oddělení logiky Filosofického ústavu AV ČR prof. Jaroslava Peregrina.
23.06.2015 22:11 |

podobné články

Šmucler promluvil o zubaři hrůzy z Teplic: Hrozí mu nanejvýš směšná pokuta

 
Na údajně nešikovného zubaře, který momentálně působí v Teplicích, si v průběhu let stěžovaly desítky lidí. Tento týden na něj upozornila mladá žena s přezdívkou Kristee. Ukázala fotky rozpitvané dásně a nateklé tváře. Šéf České stomatologické komory (ČSK) Roman Šmucler musel konstatovat, že v případě prokázání viny hrozí zubaři nanejvýš pokuta.
23.05.2020 22:50 |

podobné články

Řebíčkovi za zapření stamiliónů hrozí směšná pokuta

 
Exministr dopravy a nynější majoritní vlastník fotbalové Slavie Aleš Řebíček řekl minulý týden na setkání s fanoušky klubu, že prodal svůj podíl ve stavební a dopravní firmě Viamont celkem za 700 miliónů korun. To je však více než dvojnásobek sumy, kterou uváděl ve starších majetkových přiznáních. Za to mu hrozí pokuta maximálně 50 tisíc korun.
22.11.2011 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (96 článků)

Bobošíkovou rozčílila Heydrichova pomoc. Strefila se do VV

 
Syn Reinharda Heydricha Heider se rozhodl pomoci s rekonstrukcí zámku v Panenských Břežanech, kde s rodinou za druhé světové války žil. Mohl by na ni prý získat peníze z Evropské unie. Obec je ráda, šéfku Suverenity Janu Bobošíkovou ale věc rozčílila.
26.03.2011 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (796 článků)

Soda Pekarové. Po jejím výstupu se Hamáček naštval stejně jako na své slavné tiskovce a lítalo to

 
Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová se v průběhu jednání Poslanecké sněmovny rozčílila kvůli tomu, aby na úterním jednání byli přítomni premiér Andrej Babiš (ANO) a ministři vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a Adam Vojtěch (za ANO). Její slova však rozčílila právě Hamáčka. Celou věc zmonitoroval server Lidovky.cz.
07.04.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24613 článků) , Jan Hamáček (3329 článků) , Vojtěch Adam (1782 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků)

Tučná pokuta každý měsíc: Dovolenkový ráj Čechů začal tvrdě trestat neočkované seniory

 
Pokuta ve výši až 100 eur měsíčně (2442 korun) čeká všechny Řeky starší 60 let, kteří nemají očkování proti covidu-19. První pokuta za leden se týká zhruba 300.000 lidí, napsal dnes zpravodajský web listu Kathimerini. Řecká vláda si od kroku slibuje navýšení počtu vakcinací a zmírnění náporu na zdravotnický systém.
17.01.2022 15:30 |

podobné články

Nová pravidla v boji s covidem: Na co si dát pozor? Pokuta pro hosta i hostinského

 
Koronavirová pravidla v Česku se zpřísňují. Vrchní zřejmě již brzy bude muset kontrolovat hosta, zda splňuje pravidla bezinfekčnosti. Když to neudělá, pokutu dostanou oba. Jak by to mělo od 1. listopadu vypadat, když si skočíte „na jedno“ nebo dojdete v poledne na oběd? A co na to hospodští?
22.10.2021 05:05 |

podobné články

Lukáš Kovanda: Končí prodloužený termín podání daňového přiznání, opozdilce čeká obří pokuta

 
Toto úterý vyprší termín pro odevzdání daňového přiznání za rok 2019 bez pokuty. Kdo přiznání odevzdá třeba jen s jednodenním zpožděním, toho čeká velká (daleko větší než obvyklá) pokuta. Chaos navíc panuje při placení zdravotního pojistného, neboť ministerstvo financí absurdně nestihlo zareagovat na krok ministerstva financí v podobě prodloužení termínu pro podání daňového přiznání. Takže pokuta za pozdní uhrazení zdravotního pojistného už několik dní paradoxně všem nabíhá, ačkoli termín pro podání daňového přiznání (a přehledu sociálního pojištění) teprve vyprší.
16.08.2020 13:10 |

podobné články

Kamión napáchal kvůli chybě navigace škodu za 3,5 miliónu, pokuta byla směšná

 
Slepé naslouchání satelitní navigaci se nevyplácí. Své by o tom mohl povídat 47letý maďarský řidič Daniel Gyongyosi. Navzdory svým bohatým řidičským zkušenostem totiž neskutečně pochybil a velkou rychlostí se ve Velké Británii vřítil do úzké uličky, kam kamióny jezdit nesmí. Do ulice ho prý přitom navedla navigace, která by měla být uzpůsobená pro řidiče kamiónů. Škoda? V přepočtu bezmála 3,5 miliónu korun.
16.12.2011 13:55 |

podobné články

Směšná pokuta pro hradní hříšníky: Mynář a spol. musí zaplatit za nenasazený respirátor

 
Účastníci říjnové schůzky prezidenta Miloše Zemana a tehdejšího předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (za ANO) v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN), při níž neměli nasazené respirátory, dostali pokutu 10 000 korun. O jejím uložení dnes rozhodlo ministerstvo obrany. Případ jako přestupek řešila hlavní hygienička ministerstva Jana Fajfrová, protože ÚVN spadá do gesce ministerstva obrany.
31.12.2021 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27376 článků) , Jan Vondráček (46 článků)

Albertu hrozí pokuta 5 milionů. Podle inspekce šidil s eidamem

 
Obchodní řetězec Albert by se mohl pořádně zapotit. Hrozí mu totiž až pětimilionová pokuta. Lidé, kteří si chtěli nakoupit vážený eidam, totiž u pokladny zaplatili mnohem víc peněz, než měl obchod uvádět. Podle České obchodní inspekce je to jasné porušení zákona. Pro Ahold by to ale nebyla první pokuta. V žebříčku těch, kteří je dostávají, si drží třetí místo.
03.11.2017 12:00 |

podobné články

Slepičí lockdown: Zakázali chov drůbeže venku, za nosnici na dvorku hrozí pekelná pokuta

 
Veterináři zakázali kvůli ptačí chřipce chov drůbeže pod širým nebem, musí se umisťovat do budov. Výjimku má chov holubů a běžců, jako jsou pštrosi, informoval dnes ČTK mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Nařízení SVS vydala prostřednictvím mimořádných veterinárních opatření. Za jejich nedodržení hrozí až dvoumilionová pokuta pro podnikající a právnické osoby, u fyzických osob je pokuta do 100.000 korun.
24.11.2021 12:10 |

podobné články

dTest: Senát neschválil přísnější pravidla pro obtěžující marketingová volání

 
Senát na své včerejší schůzi neschválil novelu zákona o elektronických komunikacích, která mimo jiné zavádí přísnější pravidla pro obtěžující marketingová volání. Spotřebitelská organizace dTest předem vyzvala senátorky a senátory, aby podpořili české spotřebitele a posílili jejich ochranu tím, že schválí navrhovaná pravidla. Senát tuto výzvu nevyslyšel a rozhodl o vrácení novely k opětovnému sněmovnímu projednání se svými pozměňovacími návrhy. Cílem jednoho z nich je právě snaha zcela vypustit přísnější pravidla pro telemarketing.
22.07.2021 17:35 |

podobné články

Reebok lhal v reklamě! Dostal pokutu, která je OBŘÍ I SMĚŠNÁ zárověň!

 
Třetí největší firma na světě zabývající se výrobou obuvi dostala pořádný políček. Alespoň tak by se mohla jevit obří pokuta za klamavou reklamu na boty EasyTone, která se vyšplhala na 350 milionů korun. Firma se ale může v klidu smát. Boty jen v Americe vydělaly přibližně 18 miliard korun.
03.10.2011 16:30 |

podobné články