Článek

Pokud padne Niger... Vojenský převrat v zemi. Západ na nohou. Prigožin jásá

 
Vojenský převrat v Nigeru má podle pučistů představovat v zemi „konec režimu, který znáte“. Převrat se na Západě setkal s odsouzením. Solidaritu nigerijskému prezidentovi Mohamedu Bazoumovi vyjádřil i tajemník OSN. Francouzský prezident Emmanuel Macron, který v zemi stále má 1500 vojáků, převzetí moci v Nigeru označil za nelegitimní, mění rovnováhu sil na území Sahelu v neprospěch západních zemí. Pučistům údajně tleskal v hlasové zprávě na Telegramu šéf Wagnerovců Jevgenij Prigožin.
28.07.2023 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (740 článků)
Podobné články

Zatkněte konvoj Libyjců a zabavte jim zbraně i libyjský majetek, vyzvaly USA Niger

 
Spojené státy dnes vyzvaly Niger, aby zadržel vysoké činitele režimu bývalého libyjského vůdce Muammara Kaddáfího, kteří možná přijeli na jeho území ve vojenském konvoji z Libye. Prohlásila to mluvčí amerického ministerstva zahraničí Victoria Nulandová. Niger zároveň večer popřel, že by na jeho území vstoupil velký libyjský konvoj 200 vozidel, o němž dnes informovala arabská média.
06.09.2011 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Victoria (261 článků)

Jak se zbavit otékání nohou

 
Otékání nohou je nejen velice nepříjemné, ale v mnoha případech i bolestivé. Pro otoky dolních končetin je aktuálně panující léto více než ideálním obdobím, avšak není to podmínkou – oteklé nohy vás mohou nepěkně potrápit i kdykoli během roku. V letním období je ale otékání nohou mnohem častější a začne se objevovat i u lidí, kteří s tímto problémem prozatím nemají žádnou zkušenost. Jestliže i vás sužuje pocit těžkých nohou, otoky vás začínají bolet, neustále se zvětšují a znepříjemňují vám tak horké sluneční dny, pak si přečtěte náš dnešní článek. Společně se v něm podíváme na šikovné rady a tipy, jak se otékání nohou zbavit a konečně si začít užívat nádherné letní počasí! Proč nohy otékají? Mnoho lidí se drží mylné představy, že jsou otoky dolních končetin výsadou pouze postarších a obézních lidí. Není tomu tak. Oteklé nohy mohou potrápit kohokoli z nás, bez ohledu na věk či pohlaví. Oteklé nohy často doprovází i těhotné ženy a to zvláště ke konci gravidity. Otoky se mohou objevit i po delším sezení, kdy si nohy dostatečně neprotáhnete. Příčiny otékání nohou: vysoký krevní tlak ploché nohy zpomalený tep premenstruační syndrom Voda za to nemůže! Další zažitou představou je domnění, že za oteklé nohy může nadměrné množství vody, díky čemuž se mnoho lidí ve snaze zbavit se nepříjemných otoků, díky kterým se jim do nohou zařezávají pásky a každý krok je čím dál obtížnější, uchyluje k velmi špatnému rozhodnutí: nedodržují pitný režim. To je ale chyba, neboť při otocích naopak musíte pitný režim dodržovat. Přísun tekutin pomůže snížit hustotu krve, která se následně nebude srážet a nebudou tak vznikat otoky. Jak se zbavit otékání nohou? Nyní se pojďme společně podívat, jak dát oteklým končetinám jednou provždy sbohem! Užitečné tipy: ulevte vašim nohám tak, že je dáte do zvýšené polohy střídejte tu a tam chůzi na špičkách... Čtěte více Příspěvek Jak se zbavit otékání nohou pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
19.07.2016 16:45 |

podobné články

Kreml: Prigožin ani jeho muži nebudou podle uzavřené dohody stíháni

 
Šéf Wagnerovy vojenské společnosti Jevgenij Prigožin ani jeho muži, kteří se zúčastnili ozbrojené vzpoury a pochodu na Moskvu, nebudou stíháni. Podle dnešního sdělení Kremlu to vyplývá z dohody, kterou zprostředkoval běloruský vůdce Alexandr Lukašenko. Prigožin se podle dohody přesune do Běloruska. Kreml dodal, že neví, kde se teď Prigožin nachází, a vyjádřil vděčnost Lukašenkovi, že se nabídl jako mediátor.
24.06.2023 23:20 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (289 článků)

Zelenskyj: Ofenziva? Čas určen. Prigožin: Vím, od koho hrozí převrat

 
Kyjev již třetí noc po sobě čelil masivním ruským leteckým úderům. Nejméně jeden člověk zemřel. Mezitím se v Rusku opět přihlásil o slovo zakladatel soukromé ruské armády wagnerovců Jevgenij Prigožin, který zdůraznil, že proti Vladimiru Putinovi rozhodně nepřipravuje převrat, vysvětlil proč, a naznačil, kdo by skutečně mohl v Rusku zorganizovat převrat. A poradce ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoljak, jak by mohlo vypadat budoucí mírové uspořádání mezi Ukrajinou a Ruskem.
30.05.2023 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5153 článků)

„Když začínáte válku, mějte koule." Prigožin zašel opět dál

 
Válka na Ukrajině trvá již 460 dní a zakladatel soukromé ruské armády Wagnerovců Jevgenij Prigožin se znovu hlásí o slovo. „Pokud začínáte válku, mějte prosím charakter, vůli a ocelové koule - jen tak budete schopni něčeho dosáhnout,“ pronesl Prigožin ve veřejném prostoru. A znovu nepřímo kritizoval ruského prezidenta Vladimira Putina. Na Ukrajině koluje video, kde nejvyšší vojenský velitel ukrajinských sil Valerij Zalužnyj naznačuje, že „přišel čas vzít si zpět, co je naše“. K národu promluvil také ukrajinský prezident Zelenskyj.
29.05.2023 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5153 článků)

Co s Kaddáfím? Niger zvažuje vydání k soudu a politický azyl

 
AKTUALIZOVÁNO. Niger stále zvažuje, jak se zachovat v případě, že se bývalý libyjský vůdce Muammar Kaddáfí rozhodne vstoupit na jeho území, aby zde hledal útočiště. BBC to řekl nigerský ministr zahraničí Mohamed Bazoum, který za jednu z variant považuje umožnit Kaddáfímu, aby v zemi zůstal.
08.09.2011 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Muammar Kaddáfí (148 článků)

Prigožin udeřil na Šojgua. Ukrajina dostane od NATO víc

 
Ukrajinci mění každý dům v pevnost. V oblasti Bachmutu existuje na 500 obranných linií. Takto situaci na bojišti popsal Jevgenij Prigožin, kterému se říká Putinův šéfkuchař, zakladatel soukromé armády Wagnerovců. Prigožin promluvil k mrtvým i k živým. A tvrdě uhodil na ruské oligarchy. Jejich dny jsou podle Prigožina sečteny. Ukrajina se podle všeho dočká dalších dodávek západních zbraní. Ale také ruský prezident Vladimir Putin hýří optimismem. Podle amerického Institutu pro studium války (ISW) ruská armáda chystá zásadní akci.
16.01.2023 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5153 článků)

Přestaňte se předvádět na Rudém náměstí a dělejte. Prigožin ztrácí trpělivost

 
Zakladatel soukromé ruské armády wagnerovců Jevgenij Prigožin podle washingtonského Institutu pro studium války zesměšnil ruského prezidenta Vladimira Putina, když v den ruských oslav konce druhé světové války promluvil o „dědečkovi, který si myslí, že je dobrý“. Zaznělo také sousloví „bunkrový dědek“. Prigožin nešetřil ani ruské ministerstvo obrany. Z Ukrajiny mezitím přicházejí zprávy, že možná obdrží rakety dlouhého doletu, po kterých volá. K válce na Ukrajině se vyjádřil i japonský ministr zahraničí. Takto…
10.05.2023 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5153 článků)

Putinův muž Jevgenij Prigožin: Od zlodějíčka a restauratéra k hlavní postavě ruské invaze

 
Jevgenij Prigožin oslavil šedesáté druhé narozeniny. Ještě před začátkem invaze na Ukrajinu, kterou Vladimir Putin oznámil v únoru 2022 ve státní televizi, jeho jméno znal z běžných lidí málokdo, teď je, díky působení jeho firmy na zabíjení na Ukrajině, jedním z nejznámějších Rusů. Přečtěte si, jak Prigožin vlastně do ruské politiky přišel a jak se z něj postupně stal jeden z nejvlivnějších lidí v Ruské federaci. Jak už to na východě bývá, nic by nešlo tak hladce bez přátelství s tamní elitou.
02.06.2023 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5153 článků)

Putinovi věrní se perou: Prigožin jde po krku Šojguovi, mstí se za omezení wagnerovců

 
Kdo seje vítr, sklízí bouři. Jevgenij Prigožin, spojenec Vladimira Putina a faktický vlastník největší soukromé armády v Rusku, překročil linii, kolem které kroužil už několik týdnů, a začal přímo vyhrožovat členům ruské vlády. Podle zdrojů z Ruska, které cituje například web unian.ne, se Prigožin velmi ostře ohradil proti povinné registraci zaměstnanců soukromých bezpečnostních firem, kterou prosazuje právě ministr Sergej Šojgu.
12.06.2023 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5153 článků)

Prigožin v hledáčku ruské FSB. V nitru Ruska to vře

 
VÁLEČNÝ MONITORING „Jsme jako krysy – přežijeme všechno.“ Lidé z okolí Kachovské přehrady promlouvají o svém životě a popisují, z čeho mají hrůzu. Mezitím v samotném Rusku zakladatel soukromé armády PMC Wagner Jevgenij Prigožin obvinil klasickou ruskou armádu, že vtrhla do tábora wagnerovců a pobila „velké množství“ žoldnéřů. Prigožin vyzval Rusy, ať se přidají na stranu wagnerovců a vymýtí ono „zlo“ v podobě velení konvenční armády. Proti prezidentovi Vladimiru Putinovi se však nevymezil.
24.06.2023 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5153 článků)

Prigožin vyzývá k tichu: Šéf wagnerovců se snaží po vyhnání do Běloruska zachovat tvář, míní analytik

 
Po Jevgeniji Prigožinovi, stejně jako po Vladimiru Putinovi, se od soboty slehla zem. Ruský prezident nebyl spatřen od svého televizního projevu, ve kterém vzpouru ostře odsoudil a její strůjce označil za zrádce. Prigožin byl naposledy zaznamenán při odjezdu z Rostova nad Donem, následující konec jeho nedokonaného puče. Na telegramovém kanálu, spjatém s Wagnerovou skupinou, byla zveřejněna podivná zpráva. Prigožin v gestu tichosti přikládá ukazováček ke rtům, čímž wagnerovci odkazují na video ukrajinské armády, předcházející její protiofenzívě. O dalším očekávaném vývoji a významu vyjednané dohody jsme hovořili s analytikem Pavlem Havlíčkem.
26.06.2023 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5153 článků) , Don Don (37 článků)

Havárie Prigožinova letadla vzbudila spekulace: Šéf wagnerovců má s úniky zkušenosti

 
Dva měsíce poté, co se Jevgenij Prigožin, vedoucí wagnerovců, a jeho 25 tisíc žoldáků pokusilo svrhnout ruské vojenské vedení, se jeho letadlo zřítilo v Bologovském okrese nedaleko ruského města Tver. Informace naznačují, že na palubě bylo deset lidí. Spekulacím o tom, že Prigožin přežil, nahrává i skutečnost, že další letadlo spojené s Wagnerovým soukromým vojenským sborem bylo spatřeno, jak kličkuje vzduchem nad Moskvou. To vyvolalo domněnky, zda se Prigožin jen nesnažil matoucím způsobem uniknout potenciálním atentátníkům. Naznačují to některé zpravodajské zdroje, které cituje britský Mirror.
24.08.2023 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Tver Tver (1 článek)

Živý mrtvý Jevgenij Prigožin: Příběh kriminálníka i Putinova přítele, který to dotáhl na samý vrchol

 
Žije Jevgenij Prigožin? To je otázka za sto bodů. Zprávy o údajném úmrtí takzvaného Putinova řezníka a velitele wagnerovců se v úterý večer rozlétly světem, věrohodně potvrdit je ale nelze. Podle všech dostupných informací měl sedět na palubě letadla, které letělo z Moskvy do Petrohradu. Na palubě mělo být dalších 9 pasažérů. Všichni mají být podle ruské agentury TASS po smrti. Všichni ale jedním dechem připouštějí, že to všechno může být také jen zpravodajská hra, možná i dovnitř Ruska. Kdo ale vlastně Prigožin byl a jak se dostal k moci? Jeho cesta ke "slávě" rozhodně nebyla jednoduchá.
25.08.2023 07:10 |

podobné články

Wagnerovci vyhrožují Kremlu odplatou: Radši ať je Prigožin naživu, letadlo měl sestřelit Putin

 
Zub za zub. Poté, co bylo během včerejška oznámeno, že Jevgenij Prigožin je mezi mrtvými, které přineslo letecké neštěstí nedaleko ruského hlavního města, žoldnéřská skupina wagnerovců, které muž šéfoval, pohrozila Kremlu pochodem na Moskvu. Ruští představitelé tvrdí, že Prigožin byl v letadle, které se zřítilo, v důsledku čehož zahynulo všech deset lidí na palubě. Napsal o tom britský Daily Mail.
25.08.2023 22:00 |

podobné články

Putinův proslov zmeškali Kadyrov i Prigožin: Nešlo o náhodu. Analytik vysvětlil jejich absenci

 
Ramzan Kadyrov, Jevgenij Prigožin či Valerij Gerasimov. Ani jedna z předních postav ruské armády se neukázala na důležitém úterním proslovu prezidenta Vladimira Putina. Je to pouze formalita, nebo za tím stojí něco víc? Svůj pohled na věc vyjádřil exkluzivně pro eXtra.cz vojenský analytik Jiří Vojáček.
23.02.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5153 článků) , Ramzan Kadyrov (72 článků)

6 faktů, které by jste měli vědět o holení nohou

 
Holení nohou sice není žádná věda, ale neopatrnost nebo nesprávný postup už asi každá z nás zaplatila krvavými šrámy na nohou.Poradíme vám, jak na to, na co si dát pozor, aby vaše nožky byly připravené na letní sezóny bez úrazu. Co si budeme povídat, nohy si holíme především z estetického důvodu. Když jsou ale výsledkem poškrábaná lýtka s krvavými šrámy, moc krásy s tím nenaděláme. Co byste tedy měli vědět o holení nohou, aby byly hladké a krásné? 1. Nohy si holte ráno Po náročném dni nohy otékají,stejně jako po horké koupeli, takže chloupky se nám tak trochu schovávají. Po ranním oholení budou nohy mnohem hladší. 2. Gel snižuje riziko pořezání Když použijete mýdlo, pokožka se vysuší a žiletka po ní špatně klouže. Tím se zvyšuje možnost pořezání. Ještě horší jsou “rychlovky” na sucho. Nejlépe a s nejmenším rizikem se oholíte, pokud použijete gel nebo pěnu na holení. 3. Pořádné holítko Pro dokonalé a bezpečné oholení je dobré kvalitní holítko s více břity. A i to po několika použitích vyměňte za nové. Holit se tupou žiletkou je jedna z nejhorších činností,co lidstvo zná a přesto se o to stále tisíce lidí pokouší. Ale pozor – i tupá žiletka vás umí pořezat,i když už neholí. 4. Tahy správným směrem Holíte se proti růstu? Pak máte asi často podrážděnou kůži a tvoří se vám zarudlé pupínky. Holení po směru růstu chloupků je sice pomalejší,za to s lepším výsledkem a bez podráždění. 5. Nezapomínejte na peeling Zbavit se odumřelých buněk dělá nohy hladší, ale také usnadňuje holení. Navíc působí jako prevence proti zarůstání chloupků. Zásadně ovšem neprovádějte oboje ve stejný den. Peeling i holení je pro vrchní vrstvu pokožky dost velkou zátěží, takže nechte mezi nimi aspoň dva dny. 6. Nespěchejte Neholte se ihned, jak pustíte sprchu. Nechte nejdřív, ať tekoucí voda namasíruje... Čtěte více Příspěvek 6 faktů, které by jste měli vědět o holení nohou pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
01.04.2018 01:05 |

podobné články

VIDEO Pokus o vojenský převrat: Střelba v Turecku. Tanky u letiště. Uzavřené mosty

 
V turecké metropoli Istanbulu byly v pátek večer uzavřeny dva velké mosty přes Bosporský průliv, informovaly bez udání konkrétních důvodů místní televizní stanice. Turecký premiér Binali Yildirima následně vysvětlil, že se jedná o pokus o převrat za pomoci části armády. Ta již oznámila, že přebírá vedení země. Podle ní musí v Turecku dál platit vláda práva, vztahy se zahraničím prý převrat nenaruší.
16.07.2016 00:05 |

podobné články

VIDEO Pokus o vojenský převrat v Turecku: Střelba v ulicích. Tanky u letiště. Uzavřené mosty

 
V tureckém Istanbulu byly v pátek večer uzavřeny dva velké mosty přes Bosporský průliv, informovaly bez udání konkrétních důvodů místní televizní stanice. Turecký premiér Binali Yildirim následně vysvětlil, že se jedná o pokus o převrat za pomoci části armády. Ta již oznámila, že přebírá vedení země. Podle ní musí v Turecku dál platit vláda práva, vztahy se zahraničím prý převrat nenaruší.
16.07.2016 00:10 |

podobné články