Článek

Pokácené stromy v botanické: Padly kvůli novému vstupu i bezpečnosti. „Zeleně opět přibude,“ slibuje ředitel

 
Pražané jsou čím dál více hákliví na jakékoli kácení vzrostlých stromů. Nejedná se pouze o kauzu javoru v Anenském trojúhelníku, lidé si všímají kácení po celé Praze. Posledním místem, kde se kácelo, byla trochu nečekaně Botanická zahrada hl. m. v Troji. Místní na sociálních sítích sdíleli fotky s informací, že zde padlo asi 20 vzrostlých stromů. Podle ředitele botanické zahrady Bohumila Černého jde ale o součást výstavby nového vchodu. Důvody byly i bezpečnostní.
22.04.2021 05:25 |

podobné články

Podobné články

»Zbytečně« pokácené stromy na Smíchově? Byly nemocné a na spadnutí, objasňuje TSK

 
Zatímco starý javor na Smetanově nábřeží zatím svému pokácení odolal, čtyři vzrostlé kaštany u rezidence Blaženka na pražském Smíchově takové štěstí neměly. Stromy v pátek pokácela Technická správa komunikací (TSK) a místní to rozohnilo. Kaštany stály hned u nově zrekonstruované rezidence Blaženka, a tak se objevují názory, že stromy stínily kamerám, či jejich listí znečišťovalo bazén na pozemku rezidence. Pravda je ale trochu jinde a mnohem prostší. Stromy byly zkrátka nemocné.
16.03.2021 05:40 |

podobné články

Vzácnost v zavřené botanické zahradě: Vyklíčila chráněná masožravka láčkovka! Podívejte se

 
V trojské botanické zahradě v Praze vyklíčila semena masožravé rostliny láčkovky uťaté. Tamním botanikům se jako prvním v Evropě podařilo vypěstovat semena tohoto druhu pomocí ručního opylování. Dnes to v tiskové zprávě uvedl ředitel Botanické zahrady hlavního města Bohumil Černý. Zahrada je nyní kvůli vládním opatřením vůči covidu-19 pro návštěvníky uzavřena.
11.02.2021 14:00 |

podobné články

Plamínková (STAN): Praha nahrazuje stromy vykácené při přestavbě ÚČOV

 
Hlavní město se prostřednictvím své organizace Lesy hl. m. Prahy pustilo do výsadby stromů, které nahradí dřeviny pokácené při přestavbě a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod na Císařském ostrově. V Praze tak do konce listopadu přibude téměř 600 nových stromů.
26.10.2016 13:35 |

podobné články

Arnika: Stromy u silnic vloni na mnoha místech opět mizely

 
Krajské správy silnic v České republice vloni za pokácené stromy vysázely téměř stejné množství nových stromků. Vyplývá to ze statistik, které každoročně sestavuje Arnika. Oproti předchozím letem se však nejedná o obrat k lepšímu.
29.08.2018 20:50 |

podobné články

Po noční bouři je na jihu Čech bez proudu 5000 domácností

 
Po noční bouři je na Prachaticku, Táborsku a Strakonicku stále bez proudu 5000 domácností. Větrem pokácené stromy poškodily elektrické vedení. ČTK to sdělil mluvčí společnosti E.ON Vladimír Vácha. Poruchy způsobil silný vítr, spadané větve a někde i celé stromy napadaly do vedení a těžce poškodily energetické zařízení.
14.07.2011 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Čech (158 článků) , Vladimír Čech st. (77 článků) , Vladimír Čech (159 článků)

Nezvratný osud: Chodce smetly stromy, které spadly z vybouraného tahače!

 
Děsivá autonehoda, která vypadá jako úvodní scéna z hororu Nezvratný osud 2, se odehrála v Rumunsku. Řidič tahače, který vezl pokácené stromy, tam nevybral zatáčku, jeho náklad spadl a zabil dva lidi.
17.10.2013 06:20 |

podobné články

Praha 8: Permanentka do Botanické zahrady zdarma

 
Od pátku 15. července 2011 budou vydávány permanentky do Botanické zahrady. Obyvatelům Prahy 8 z širokého okolí Botanické zahrady, jako jsou Bohnice, Čimice, Trója a část Kobyliského sídliště, nabízí Botanická zahrada hlavního města Prahy roční permanentku zdarma.
09.07.2011 08:20 |

podobné články

Ničivé TORNÁDO: Stovky lidí přišly o střechu nad hlavou

 
Severem Itálie se prohnala nejméně tři mohutná tornáda. Nechala za sebou stovku zničených domů, pokácené stromy a převrácená auta. Létající předměty navíc zranily nejméně 11 lidí. Pamětníci tvrdí, že za svůj život tak velké větrné víry neviděli.
04.05.2013 19:50 |

podobné články

Zoufalý senior z Vracova u Brna: Můj soused je zabiják stromů!

 
Petr Andrešič (72) trávil zimu v zahraničí. Když se vrátil domů, čekal ho šok. Stromy na jeho zahradě byly pokácené!
04.05.2015 16:40 |

podobné články

Muž (58) nechal koně táhnout kmeny: Zvíře se splašilo a on málem přišel o nohu!

 
Velkou tragédií mohly skončit lesní práce muže (58) na Opavsku. Ten pomocí koně tahal pokácené stromy. Zvíře se ale splašilo a muž upadl na zem, kde ho jeden z kmenů zachytil.
22.09.2017 13:40 |

podobné články

Dávejte pozor! Z MRAZU PRASKAJÍ stromy

 
Už nejméně dva stromy popraskaly vlivem mrazů v rožnovském parku. Nebezpečné stromy nyní musí město pokácet. Prasklé stromy totiž hrozí spadnutím.
09.02.2012 18:20 |

podobné články

Akademie věd: Mizí staré stromy a s nimi i přírodní rozmanitost

 
Zelení veteráni jsou domovem stovek ohrožených druhů ptáků, netopýrů, hmyzu, hub, lišejníků a mechů. Vědci z Ostravské univerzity a Biologického centra AV ČR zmapovali staré stromy v Moravské Amazonii a porovnali je s historickými údaji ze starých leteckých snímků. Zjistili, že nejcennější staré stromy jsou už jen pozůstatky dřívějších řídkých lesů. V hustém lese stromy umírají mnohem rychleji.
18.11.2017 18:30 |

podobné články

Letenští si stěžují: Stromy uprostřed dráhy? Magistrát je pokácet nechce

 
Letenští se podivují nad stromy uprostřed bruslařského oválu, který vzniká na Letenské pláni. Magistrát potvrzuje, že stromy v dráze opravdu budou a kácet je nehodlá. V úseku, kde se lípy nachází, plánuje vytvořit kolem stromů travnaté ostrůvky a zúžit dráhu kvůli bezpečnosti bruslařů.
27.10.2017 07:00 |

podobné články

Ve Strážnici bylo 36,5 stupně, teplotní rekordy padly na desítkách míst

 
V České republice v pátek padly teplotní rekordy na desítkách míst, nejvíc - 36,5 stupně - naměřili ve Strážnici na Hodonínsku, jen o dvě desetiny stupně Celsia méně bylo k 17:00 v Dyjákovicích na Znojemsku. Ani na jedné z těchto stanic to ale nebyl teplotní rekord, ty však dnes padly na 31 stanicích ze 138, které jsou aktuálně k dispozici a měří 30 a víc let. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav.
17.07.2015 18:31 |

podobné články

Fotka utopeného synka (†3) migrantů dojala svět: Padly tvrdé tresty za vraždu

 
Fotografie jeho mrtvého tělíčka ležícího na pláži roku 2015 obletěla svět a stala se symbolem utrpení nejen dětí v probíhající migrační krizi. Jeden rok po nehodě člunu, v němž se rodina Syřana Ajlana Kurdího (†3) snažila doplout z Turecka do Evropy, padly čtyřleté tresty pro dva syrské pašeráky. Nyní padly nové, podstatně tvrdší tresty.
13.03.2020 20:05 |

podobné články

Ředitel botanické zahrady v Troji si pěstuje „nouzové mraveniště“. Kancelář má nejradši pod širým nebem

 
Prosluněná místnost, kam se pro všechny exotické i normální rostliny tak tak vejde stůl a potřebný nábytek. Takhle nějak by si člověk byl býval představoval kancelář ředitele Botanické zahrady hl. m. Prahy Bohumila Černého. Ten přitom každodenně „funguje“ ve skromné kanceláři se čtyřmi rostlinami na parapetu, kde má vše, co potřebuje. „Celá zahrada je mojí kanceláří,“ těší jej.
31.03.2021 06:40 |

podobné články

Stromy „zabijáci“: Každoročně usmrtí na 75 řidičů, chystá se plošné kácení?

 
Střety se stromy se na celkovém počtu nehod na silnicích podílely loni třemi procenty, mají ale na kontě 16 procent obětí. Pravděpodobnost úmrtí po střetu se stromem je totiž pětkrát vyšší než u průměrné nehody. Podle ekologické organizace Arnika příčinami srážek bývá nejčastěji nepozornost řidičů a nepřiměřená rychlost. Tým silniční bezpečnosti to vidí jinak, podle něj představují stromy poblíž silnic nebezpečí. Dojde na kácení?
04.02.2018 07:45 |

podobné články

Stavba dálnice odkryla u Ostrova unikátní dřevěnou studnu. Je nejstarší v celé Evropě

 
Velké množství nálezů včetně unikátních získali archeologové během záchranného výzkumu pod budoucí dálnicí D35 mezi Opatovicemi nad Labem a Ostrovem. Zřejmě nejvýznamnější je objev dřevěné studny u Ostrova. Podle datování pomocí letokruhů byly dubové kmeny použité na její konstrukci pokácené mezi lety 5256 až 5255 před Kristem, na rohové sloupy dokonce ještě o několik let dřív. To z ní činí nejstarší dendrochronologicky datovanou dřevěnou architekturu v Evropě, řekl dnes novinářům ředitel Archeologického centra Olomouc Jaroslav Peška.
09.01.2019 13:40 |

podobné články

Na prázdné ploše u metra Hůrka vznikne nové „městečko“. Přibude i základní umělecká škola

 
Na Praze 13 se v sousedství zastávky Hůrka nachází již dlouho nevyužitá travnatá plocha, v budoucnu by se ale mohla podstatně proměnit. Vyrůst by tu mohlo několik domů a také nová základní umělecká škola. Institut plánování a rozvoje Prahy teď představil studii, která definuje, jaké budovy by se mohly stavět. Počítá také s tím, že přibude spousta zeleně a stromů.
10.03.2021 18:15 |

podobné články