Článek

Pohlazení, které léčí: Stařečky od Boromejek rozveseluje kobylka Hoogy!

 
Rozdává radost a kouzlí úsměvy na tváři! Pacienti z Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze mají zvířecí kamarádku. Jezdí za nimi kobylka Hoogy, která je vždycky dokáže rozveselit.
17.05.2020 06:00 |

podobné články

Podobné články

VIDEO: Týraný pes zažije poprvé pohlazení od člověka. Jeho reakce vás dostane!

 
Byla týraná a bývalý majitel ji jen mlátil. Nezažila pohlazení a lidská ruka jí způsobovala jen samé utrpení. O tom, co všechno svede láska, dokazuje video z rumunského útulku. Štěňátko zažilo první pohlazení a nevědělo, jak na něj má reagovat.
05.01.2016 12:40 |

podobné články

První vodicí poník v Česku: Kobylka Katrijn pomáhá nevidomým!

 
Vodicí psy můžete potkat v ulicích běžně. Teď ale bude nevidomým pomáhat i první poník. Kobylka Katrijn po čtyřměsíčním výcviku podstoupila ostrý test. A dopadl na jedničku.
05.09.2011 12:00 |

podobné články

Řád sester boromejek přišel sporně k půdě a okamžitě ji prodal

 
Zatímco zástupci politických stran a církví se dohadují, jak zlepšit dohled nad vydáváním majetku církvím, jsou převáděny pozemky bez státního dohledu. Příkladem státem nekontrolovaného převodu je případ boromejek. Ty získaly zpět lukrativní skoro hektarový pozemek v pražských Řepích od likvidátora státního statku Praha a ten obratem prodaly.
21.12.2013 05:17 |

podobné články

Vážné zdravotní problémy Šulcové: Odkázaná na pomoc boromejek!

 
Herečka Jana Šulcová (70) si loni přivodila vážné a bolestivé zranění a od té doby se potýká s problémy s páteří. Jenže její rodina na ni teď nemá čas, a tak o ni místo toho pečují jeptišky! „Maminka je teď na rehabilitacích u boromejek,“ přiznala dcera Rozálie Víznerová (42).
11.09.2018 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Jana Šulcová (190 článků)

Nemocná Šulcová už je na tom líp: Chce pryč od boromejek!

 
Herečka Jana Šulcová (71) se musela kvůli problémům s páteří uchýlit do kláštera do péče boromejek. Teď se její stav zlepšil a ona se proto modlí, aby se mohla vrátit domů!
11.09.2018 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Šulcová (190 článků)

Po koupeli pohlazení

 
Ručníky, osušky, koupelnové předložky – to už dávno nejsou jen ryze praktické věci, které osuší naši pokožku a zajistí na chladné dlažbě teplo od nohou. Mají ještě další, stejně důležité funkce – zdobit koupelnu a pečovat o naše tělo s maximální šetrností a něhou. Abyste po příjemné koupeli zažili i příjemné pohlazení…
05.05.2014 13:40 |

podobné články

Co k Valentýnovi? Lepší než dárek je pohlazení

 
Dárky nemusí být drahé. Ženy dávají přednost pohlazení či úsměvu před drahým dárkem.
14.02.2011 12:45 |

podobné články

Fenka Chery trpí a bolí ji i pouhé pohlazení. Pomůže jí vzácná vakcína?

 
I pouhé pohlazení působilo ukrutné bolesti fence francouzského buldočka Chery (3), o kterou se teď stará spolek Francouzské potěšení. Předala jim ji žena, která si s její nemocnou kůží nevěděla rady, léčbu zvířete nezvládala a neměla na ni ani peníze.
04.11.2018 05:25 |

podobné články

Terapeutická koza se našla, už zase rozveseluje zarmoucenou krávu

 
Existují velké a malé příběhy. Ty druhé leckdy dokážou zahřát u srdce více než ty, které hýbají světovým děním. Příběh krávy jménem Bunter a kozy Peaches je o zvířatech a poutech, která si mezi sebou dokážou vytvořit, a o lidech, kterým tato pouta nejsou lhostejná.
15.01.2020 14:00 |

podobné články

Takhle se baví páreček z Novy: Mrkněte, jak Michal Hrdlička rozveseluje svými kvalitními vtípky vysmátou Lucii Borhyovou

 
Moderátorce Televizních novin Lucii Borhyové  (36) mateřství neuvěřitelně prospívá. A může za to nejen malinká dcera Linda, ale i o jedenáct let mladší partner Michal Hrdlička, po jehož boku Lucie doslova mládne.
25.02.2015 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Borhyová (1527 článků) , Michal Hrdlička (684 článků)

Hvězdy komedie Slunce, seno, jahody: Jak se změnily a co teď dělají?

 
Film Slunce, seno, jahody rozveseluje diváky u televizních obrazovek každý rok. A letos to bude už 32 let od premiéry. U bláznivé komedie Zdeňka Trošky se můžete pobavit dnes večer na TV Prima. Jak se ale změnili herci z filmu? Natáčí ještě něco, nebo už herectví pověsili úplně na hřebík?
04.08.2015 20:20 |

podobné články

Rajcovní karanténa Emily Ratajkowské: Božskými prsy a zadečkem rozveseluje fanoušky!

 
Krásná modelka Emily Ratajkowská (28) se ani dva roky poté, co ji herec Sebastian Bear-McClard (33) dostal pod čepec, „nepolepšila“. Místo toho, aby byla spořádanou ženuškou, nahrává na sociální sítě lechtivé snímky. V těchto těžkých časech tak alespoň může potěšit nejednoho fanouška či fanynku, jichž má na instagramu téměř 26 milionů…
31.03.2020 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Emily Bear (6 článků) , Sebastian Sebastian (29 článků)

Rakytník a jeho léčivé účinky

 
Bylinky si zaslouží své pevné místo, coby doplněk jakékoliv léčby či výtečná prevence. Jinak tomu není ani v případě rakytníku, kterého existuje 7 druhů. Nejčastěji se u nás lze setkat s Rakytníkem řešetlákovým – Hippophare rhamnojdes. Roste buďto v keřovité nebo stromové podobě a vyskytuje se po celé Evropě a Asii. Původem je však z Ruska. S velkou oblibou se pěstuje také na českých zahrádkách a vysazuje se rovněž kolem bytových jednotek. U některých druhů rakytníků se sbírají pouze listy, které se využívají na čaj. Jiné druhy naopak umožňují i sběr plodů ke konzumaci, prevenci a léčbě. Pravděpodobně vás bude zajímat, co obsahuje takový plod rakytníku. Věřte, že je toho skutečně mnoho. Plod rakytníku a jeho obsah Vitamín C, A, sk. vitamínů B, D, E, F, K Rutin (nezbytný pro zpevnění cév) Flavonoidy Pektin Třísloviny Stopové prvky Mastné nenasycené kyseliny Alkaloid hyppopheinu (působí proti depresím a nádorovým onemocněním) Co vše lze z rakytníku vyrobit? Olej Sirup Marmeláda Čaj Obklady Víno Likér Co vše rakytník léčí? Rakytník pomáhá léčit kožní onemocnění, jako je lupénka, atopický ekzém, akné nebo opruzeniny. Rovněž napomáhá rychlejšímu hojení ran a jizev. Výtečný je také u popálenin, omrzlin a proleženin. Vlasům dodává zdravý vzhled a lesk. Má protizánětlivé účinky a léčí sliznice. Trpíte-li na opary, afty a krvácivé dásně – sáhněte po rakytníku. Výtečným pomocníkem je u onemocnění štítné žlázy. Léčí gynekologické potíže, hemeroidy. Pomáhá i pacientům po chemoterapii a ozařování. V kosmetice se z něj připravují vonné olejíčky a krémy. V kuchyni jej využijete u přípravy marmelád, kompotů, čajů, likérů. Příspěvek Rakytník a jeho léčivé účinky pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
16.03.2016 13:10 |

podobné články

Další kobylka do stáje! Modelka Mesarošové útočí na vaše hříšné myšlenky

 
Už posedmé byla Dominika Mesarošová  (30) s partou adeptek na modeling u moře a stejný počet byl také vítězek jejího projektu. Poslední ročník vyhrála sympatická Michaela Dlesková , které nyní Dominika zajistila profesionální fotky. A na nich dívenka vypadá parádně. Posuďte sami!
28.02.2016 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Dominika Mesarošová (601 článků)

HŘÍČKA PŘÍRODY: pár vraníků má ZRZAVÉ HŘÍBĚ

 
Ve slatiňanském národním hřebčině se ukázala nevyzpytatelnost přírody. Mezi 250 vraníky plemena starokladrubský kůň se narodila zrzavá kobylka
19.03.2011 21:25 |

podobné články

Zvuk půlmetrových kobylek zazněl poprvé po 165 milionech let

 
VIDEO. Cvrkání kobylek z jurského období druhohor bylo prosté, čisté a schopné nést se v noci na dlouhou vzdálenost. Tvrdí to alespoň američtí vědci, kteří zrekonstruovalizvuky, jaké mohla vydávat při milostném vábení kobylka stará 165 milionů let. Pomohla jim k tomu nesmírně dobře zachovaná fosilie druhu s latinským označením Archaboilus musicus nalezená v Číně.
08.02.2012 19:10 |

podobné články

ROZHOVOR se zraněným Váňou: Kobylka zazlobila, nechtěla jít do kopce

 
Těžké zranění utrpěl slavný žokej Josef Váňa při pádu koně na Karlovarsku. Podle informací televize Nova si osminásobný vítěz Velké pardubické zlomil stehenní kost.
26.04.2012 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Josef Váňa (190 článků)

Žokej Josef Váňa: Leží na JIPce! Se zlomenou stehenní kostí si sám zavolal sanitku!

 
Měl to být pro Josefa Váňu (59) běžný pracovní den. Jenže jankovitá kobylka z něj udělala drama. Shodila osminásobného vítěze Velké pardubické ze sedla a padla na něj. Se zlomenou stehenní kostí a pohmožděnými žebry si legendární žokej zavolal záchranku. Po operaci leží na JIPce.
27.04.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Josef Váňa (190 článků)

Žokej Josef Váňa: Vyšetření srdce! Lékaři se báli krevní sraženiny!

 
Zranění žokeje Josefa Váni (59) je vážnější, než vypadalo. Včera musel osminásobný vítěz Velké pardubické absolvovat vyšetření srdce! Bláznivá kobylka Dancing Babe mu totiž ve čtvrtek nepřerazila jen stehenní kost, ale pošramotila mu i hrudník. Lékaři se raději koukli i na srdíčko.
28.04.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Josef Váňa (190 článků)