Článek

Podzim je tu: Rovnodennost přinese nový začátek pro ty, kteří už nedoufali v dobro

 
V pátek 23. 9. 2022 přesně ve 3:03 nastala podzimní rovnodennost. Počasí naznačuje přicházející změnu období už několik dní. V momentě, kdy nastává podzimní rovnodennost, se Slunce nachází na nebeském rovníku a jeho paprsky dopadají na Zemi kolmo k její ose. Tento jev se odehrává jednou za půl roku jako jarní rovnodennost a potom nynější podzimí.
23.09.2022 17:00 |

podobné články

Podobné články

Znamení zvěrokruhu, která ostatní vyšlou do světa konat dobro

 
​​​​​​​Dobro by se mělo konat. Můžeme konat dobré skutky či pomoci někomu blízkému. Někteří lidé to však přehání nejen konáním dobra, ale také tím, že nás pravidelně vysílají dobro konat, aby z nás udělali lepšího člověka. Vysíláte lidi do světa konat dobro také vy? Přesvědčte se sami.
07.08.2022 13:30 |

podobné články

Podzim přebírá vládu nad Českem. Připravte se na dlouhé noci a mrazíky

 
Ve čtvrtek odpoledne v 16 hodin 20 minut středoevropského letního času začal astronomický podzim. Slunce vstoupí do znamení Vah a nastane podzimní rovnodennost. V příštím čtvrtletí se budou noci až do zimního slunovratu prodlužovat a dny krátit. Rovnodennost je okamžik, kdy se střed Slunce nachází právě nad zemským rovníkem, takže rovnoměrně osvětluje obě polokoule. Díky tomu mají den a noc téměř stejnou délku.
22.09.2016 16:55 |

podobné články

Nastává podzimní rovnodennost a začíná astronomický podzim

 
V neděli 23. září nastává podzimní rovnodennost a začíná astronomický podzim. Slunce vstoupí do znamení Vah, kdy se střed Slunce nachází nad zemským rovníkem, takže rovnoměrně osvětluje obě polokoule. Díky tomu mají den a noc téměř stejnou délku. Počasí bude v nejbližších dnech podle předpovědi meteorologů kolísat. Začátkem příštího týdne se ochladí přes den až na devět stupňů, ale ve čtvrtek mohou teploty vystoupat až na 20 stupňů Celsia.
23.09.2018 06:25 |

podobné články

Přichází jarní rovnodennost i nový astrologický rok: Co tížilo, se rozplyne

 
Jaro je tu! Konec chladným a pochmurným dnům, vítání nového a touha objevovat. Toto období je tradičně symbolem naděje a nových začátků. Není tomu tak náhodou. V neděli 20. 3. 2022 nastává jarní rovnodennost, hned den poté vstupuje Slunce do Berana. To znamená začátek nového astrologického roku a s ním možnost dát si nové cíle a předsevzetí!
19.03.2022 16:55 |

podobné články

Začínající podzim přinese babí léto

 
V pátek přesně v 11:04 středoevropského letního času začíná astronomický podzim. Slunce přejde přesně nad rovníkem, vstoupí do znamení Vah a nastane podzimní rovnodennost, den a noc tedy budou stejně dlouhé. Začátek letošního astronomického podzimu bude doprovázet podle meteorologů po deštivých dnech návrat babího léta a podle mykologů možná ještě překvapení pro houbaře.
23.09.2011 10:00 |

podobné články

Podzimní rovnodennost přináší tajemný Svátek tkalců: Vaše sny a přání se mohou stát skutečností

 
Právě dnes nastává podzimní rovnodennost a začíná astronomický podzim. Léto už je tedy oficiálně v nenávratnu. Slunce vstupuje do znamení Vah a střed Slunce se nachází nad zemským rovníkem. Tím osvětluje obě polokoule stejně. Den a noc budou mít obě téměř stejnou délku. Kromě faktických jevů ale zároveň nastává den plný magie spojený se Svátkem tkalců. Přát si nyní můžete opravdu cokoli.
23.09.2018 11:40 |

podobné články

Ve 21:21 vstoupí Slunce do Vah. Začíná podzimní rovnodennost

 
Ve středu nastává podzimní rovnodennost, končí astronomické léto a začíná podzim. Slunce vstoupí ve 21:21 středoevropského letního času do znamení Vah, kdy se střed Slunce nachází nad zemským rovníkem, takže rovnoměrně osvětluje obě polokoule. Den bude stejně dlouhý jako noc. Dny se budou dál zkracovat do 21. prosince, na kdy tento rok připadne zimní slunovrat.
22.09.2021 07:35 |

podobné články

Dnes začal podzim: Jak ho zvládnete bez úhony

 
Právě dnes dáváme definitivní sbohem létu a rovnodennost signalizuje, že otěže počasí přebírá podzim. Ten nás přivítá teplotami kolem 12 °C, později až 22 °C. Bude převládat slunečné počasí, ráno a dopoledne se budou vyskytovat mlhy. Rána navíc budou velmi chladná s teplotami kolem 4 °C, ojediněle se vyskytnou přízemní mrazíky. A spolu se svou typickou barevností s sebou podzim přinese i skrytá nebezpečí a nástrahy. Na co byste měli dávat pozor?
23.09.2011 12:05 |

podobné články

Klusákův dokument o poli, na němž rostou auta, přichází do kin

 
Vše pro dobro světa je úryvek z reklamního sloganu společnosti Hyundai, jež hlásá, že dělá vše pro dobro světa a nikdy nepřestane. Vše pro dobro světa a Nošovic je nový celovečerní dokumentární film režiséra Víta Klusáka (spoluautora snímků Český sen a Český mír).
04.02.2011 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Vít Klusák (125 článků)

Nastává podzimní rovnodennost: Jaké rituály jsou pro toto období nejvhodnější? Nezmeškejte sílu přírody!

 
Ve středu 22. 9. 2021 ve 21:21 nastane rovnodennost. Už souhra čísel naznačuje, že se bude jednat o naprosto unikátní a magickou událost. Víte, jaké rituály se pro toto období doporučují? Nezmeškejte jedinečnou sílu, kterou nám příroda dnešním dnem nabízí.
22.09.2021 07:40 |

podobné články

První jarní den: Rovnodennost se slaví tisíce let a zkuste postavit syrové vejce na špičku

 
Počasí a kalendář se zase nedohodly. Ačkoliv to venku nevypadá, 20. března nastává jarní rovnodennost a astronomické jaro. Vše, co jste doteď věděli o rovnodennosti, můžete vyhodit z okna. Máme pro vás fakta, která otřesou vaším světem.
20.03.2021 07:00 |

podobné články

UNIKÁTNÍ HOROSKOP: Podzimní rovnodennost je tu! Čeká vás štěstí, nebo peklo?

 
Magický čas je opět tady a nás čekají zásadní okamžiky našich životů. Čeká nás totiž podzimní rovnodennost, a to přesně 23. září v neděli. Doba, kdy mají světlo a tma stejnou sílu. Den s nocí budou téměř stejně dlouhé a připravte se na to, že to bude pořádná záplava energie! Jak to ovlivní vaše znamení zvěrokruhu?
21.09.2018 16:50 |

podobné články

Začíná podzim. Chvíli bude tepleji než v létě

 
V pátek přesně v 11:04 středoevropského letního času začíná astronomický podzim. Slunce přejde přesně nad rovníkem, vstoupí do znamení Vah a nastane podzimní rovnodennost, den a noc tedy budou stejně dlouhé. Začátek letošního astronomického podzimu bude doprovázet podle meteorologů po deštivých dnech návrat babího léta, počasí bude chvílemi příjemnější než bylo nyní v létě.
23.09.2011 10:30 |

podobné články

Začíná podzim: Teploty zůstanou kolem 18 °C, dny se ale budou rychle krátit

 
Začíná astronomický podzim. Ve středu v 10:20 hodin nastává podzimní rovnodennost, od té chvíle se začnou dny krátit a noci prodlužovat až do zimního slunovratu. Meteorologové očekávají teplý a spíše suchý začátek podzimu.
23.09.2015 10:20 |

podobné články

Klaus: „Dobro?“ Jak to Havlovo srdíčko. Vaří se mi krev. V ČT mě vítají, až na novináře

 
„Nic jako dělat dobro neexistuje,“ sdělil ParlamentnímListům.cz exprezident Václav Klaus. „Vyslovit něco jako dělat dobro, je asi totéž jako havlisticky kreslit srdíčko. Tohle jsou téměř synonyma, ve mně se vaří krev, protože obojí považuji za faleš par exellence,“ dodal. Ve druhé části narozeninového rozhovoru Klaus vysvětluje, že celý život „fouká proti větru“ a má pocit, že se mu to vyplácí. Upozorňuje též hnutí SPD Tomia Okamury, že se musí vzdát myšlenky na referendum.
16.06.2021 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10796 článků) , Václav Havel (6303 článků)

Dnes začal podzim. Ochladí se a poroste index ospalosti

 
Ve čtvrtek přesně v 5:08 letního středoevropského času začal na severní polokouli astronomický podzim, Slunce vstoupí do znamení vah a nastane podzimní rovnodennost. První podzimní den bude pro podzim charakteristický: teploty mohou místy vystoupat až k letním 25 stupňům Celsia, zřejmě to ale bude poslední slunečný den září, po víkendu by dokonce mohl padat na horách sníh.
23.09.2010 09:20 |

podobné články

Módní tipy pro letošní podzim

 
Venku panuje příjemné babí léto, dny jsou stále kratší, rána studenější a barevné koruny stromů pomalu začínají ztrácet svůj veselý kabátek. S aktuálně panujícím podzimním obdobím je ten nejvyšší čas zajímat se o módní tipy pro letošní podzim, díky kterým budete moci hrdě vyrazit do ulic v outfitech, které zrovna teď nejvíce frčí. Otázka tedy zní: Co se bude letos nosit? Jestliže i vás móda baví, sledujete aktuální trendy a co se zvolených kousků oblečení týče, snažíte se vytvářet zajímavé kombinace, pak je dnešní článek určený právě vám. Proč? Společně se v něm podíváme na módní tipy pro letošní podzim, bez kterých se váš podzimní šatník rozhodně neobejde! Módní tipy pro letošní podzim – buďte trendy, jděte s dobou! Stále více lidí si dává záležet na tom, jak vypadají, co nosí a jakým způsobem působí na své okolí. A to je jedině dobře! Z ulic tak pomalu mizí nevzhledné kombinace oblečení ve stylu „stará-mladá“ a místo toho se objevují pestré variace, které rozhodně stojí za pozornost. Jestliže i vy chcete udělat dojem, pak musíte mít dokonalý přehled, co se vlastně bude nosit. A na to se teď společně s námi můžete mrknout! Ovčí kožešiny – sluší i zahřejí! Jedním z nejžhavějších trendů letošního podzimu bude tzv. shearling, neboli oblečení s ovčí kožešinou. Možná si říkáte, zda právě na tyto kousky není ještě příliš brzy, opak je pravdou! Nemusíte se hned navlékat do bundy vyrobené čistě z tohoto materiálu, mnohem více in jsou kousky, které ovčí kožešina pouze doplňuje a zdobí. Objevovat se bude jak na bundách, tak i na vestách nebo kabátech a rozhodně tak bude z čeho vybírat! Neopunk – návrat do 80. let! Mezi módní tipy pro letošní podzim bude patřit i styl inspirovaný 80. léty, kdy světu vládla éra punku. Nemusíte se bát, nebude se konat nečekaný... Čtěte více Příspěvek Módní tipy pro letošní podzim pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
27.09.2016 06:10 |

podobné články

Teplotní šok v Česku: Začátek jara srazí teploty až o 15°C, přinese i sněžení

 
Ještě v pátek k nám bude, před přechodem studené fronty, proudit teplý vzduch od západu, takže se nejvyšší odpolední teploty zastaví až na 18 °C. O víkendu ale začne do Česka proudit studený vzduch od severu až severovýchodu, který přinese výrazné ochlazení. V sobotu očekáváme občasné sněžení nebo sněhové přeháňky i v nížinách, v neděli po ránu bude i v nížinách teplota klesat až k -6 °C a tvořit se bude náledí. Začátek astronomického jara, které startuje v pátek, tj. 20. března ve 4.49 hodin, tak přinese pokles teplot až o 15 °C. Podprůměrné teploty očekáváme celý příští týden.
20.03.2020 05:45 |

podobné články

Co vaše pleť potřebuje na podzim?

 
Ačkoli ve vás možná stále doznívají záblesky léta, je právě teď ten nejvyšší čas si uvědomit, že nám horké léto dalo sbohem a o slovo se přihlásil chladnější podzim. Čím dříve se s tímto faktem smíříte, tím dříve budete moci svou pleť na podzimní období připravit. Určitě víte, že si vaše pleť na podzim žádá úplně jinou péči nežli v létě. Nutná je nejen změna kosmetické výbavy, ale zapomenout byste rozhodně neměli ani na důležité kroky, jak se o svou pokožku právě teď postarat. Co zahrnuje podzimní péče o pleť? Ačkoli je léto nejkrásnějším obdobím v roce, na naší tváři často naseká nepěknou paseku. Proto je důležité všechny neduhy před nástupem zimy odstranit a své pokožce tak dopřát to nejlepší. Právě na podzim byste se měli zaměřit na všechny škody, které na vaší pleti zůstaly po horkém létě a které jsou způsobené například koupáním ve slané vodě, používání opalovacích krémů, prudkým výkyvům teplot či ostrými slunečními paprsky. Nečistoty musí pryč! V první řadě musíte svou pleť zbavit veškerých nečistot. Jen si vzpomeňte na všechny přípravky, které jste přes léto používali. Krémy na opalování nebo mléka zanechaly na vaší pokožce prvky, které teď ucpávají póry. Pro čištění pleti doporučujeme  peeling, který z vaší tváře odstraní staré buňky. Změna pleťového krému Dalším krokem je volba vhodného pleťového krému. Určitě víte, že si každé roční období vyžaduje jinou konzistenci a složení. Teď na podzim jsou ideální volbou krémy s hustou konzistencí obsahující dostatečné množství výživných složek. Dejte přednost krému s hydratací a vitamíny. Díky těmto přípravkům přečkáte  přechodné podzimní období a vaše pleť tak bude připravená na zimu. Pleťová maska Pro svou pleť nemůžete před nástupem chladného zimního období udělat nic lepšího, nežli jí několikrát do týdne dopřát zdravou osvěžující pleťovou masku. V současné době je trh přehlcen produkty, mezi nimiž můžete vybírat a vy... Čtěte více Příspěvek Co vaše pleť potřebuje na podzim? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
13.10.2016 18:35 |

podobné články