Článek

Podstawka (ANO): Mezi Ostravou a Karvinou bude jezdit tramvaj. Na trať se napojí i Orlová

 
Moravskoslezský kraj plánuje výstavbu tramvajové trati, která povede z Ostravy přes Rychvald a Orlovou až do Karviné.
19.09.2022 20:05 |

podobné články

Podobné články

Podstawka (ANO): Mezi Ostravou a Karvinou bude jezdit tramvaj. Na trať se napojí i Orlová

 
Moravskoslezský kraj plánuje výstavbu tramvajové trati, která povede z Ostravy přes Rychvald a Orlovou až do Karviné.
19.09.2022 19:15 |

podobné články

Vražedkyně Orlová chce novou šanci: Otec ubodaného Petra promluvil

 
Zůstane vražedkyně Barbora Orlová (28) v zabezpečovací detenci vazební věznice, nebo půjde domů? V úterý o tom rozhodne soud. Tato informace úplně rozhodila Kamila Vejvodu, otce Petra (†16), kterého před dvěma roky Orlová ubodala.
18.07.2016 19:20 |

podobné články

Tisíce kilometrů i svezených turistů: Vyhlídková tramvaj se v létě činila, jezdit bude v Praze i přes rok

 
Vyhlídková turistická tramvaj číslo 42 bude v Praze jezdit celoročně. Důvodem je vysoký zájem turistů o tuto atrakci. V prázdninových měsících najezdila asi 7000 kilometrů a svezla 9500 lidí, uvedla Klára Malá, mluvčí městské firmy Prague City Tourism (PCT), která má na starosti turistický ruch v hlavním městě. Tramvaj se stala letos v létě součástí programu V Praze jako doma, ve kterém město lákalo turisty na speciální vouchery, na jejichž základě obdrželi slevy či volné vstupy do památek. Celodenní jízdenka vyjde na 200 korun a za jednorázové jízdné dospělý zaplatí 50 korun.
03.09.2021 11:50 |

podobné články

Originální návrhy studentů v Plzni: Tramvaj jako záchranka! Bude jezdit za 30 let?

 
Tramvaj bez řidiče s měchy které mírní náraz při havárii, vůz sloužící jako čistička vzduchu nebo tramvaj vybavená jako záchranka. Takové vozy by u nás mohly jezdit za 30 let.
04.03.2020 12:05 |

podobné články

Císařská silnice je minulostí, mezi Ostravou a Opavou se bude jezdit po moderní, rychlé komunikaci

 
Motoristé, cestující mezi Ostravou a Opavou, se po mnoha letech volání po kvalitní a rychlé spojnici mezi těmito městy konečně dočkali.
12.10.2015 22:05 |

podobné články

Správa železnic: Na trať mezi Pardubicemi a Hradcem Králové se vrátily elektrické vlaky

 
Na trať mezi Pardubicemi a Hradcem Králové se vrátily elektrické vlaky V rámci pokračování modernizačních prací mezi stanicemi Pardubice-Rosice nad Labem a Stéblová končí v tomto úseku téměř čtyřměsíční výluka, na celou trať se tak v jednokolejném provozu vracejí elektrické vlaky. Od 15. července se otevírá i nové nástupiště v Rosicích a kompletně modernizovaná kolej do Stéblové. Dvoukolejně se v celém úseku začne jezdit v polovině listopadu.
17.07.2022 10:25 |

podobné články

Pendolino srazilo ženu, trať mezi Prahou a Ostravou stála 2 hodiny

 
Na hlavním železničním koridoru mezi Hoštejnem a Zábřehem na Šumpersku odpoledne srazil vlak Pendolino ženu, která na místě zemřela. Kvůli nehodě byl na této důležité železniční trati spojující Prahu s Ostravou na více než dvě hodiny zastaven provoz.
22.06.2014 17:10 |

podobné články

„Osamělé“ koleje mezi budovami Národního muzea se napojí na trať: Dopravní podnik nechá zpracovat projekt

 
Pražský dopravní podnik (DPP) si nechá vypracovat projekt napojení tramvajových kolejí mezi novou a starou budovou Národního muzea na trať ve Vinohradské a Škrétově ulici. Stavba by mohla začít v roce 2022, sdělila mluvčí DPP Aneta Řehková. DPP nechal sedmdesátimetrový úsek tramvajových kolejí, které zatím nejsou napojeny na tramvajovou síť, položit před asi dvěma roky při celkové rekonstrukci prostranství mezi budovami muzea.
03.03.2020 15:40 |

podobné články

Modernizovaná tramvaj Škoda 15T ForCity má klimatizaci a wi-fi

 
Pražský dopravní podnik (DPP) dnes představil modernizovanou tramvaj Škoda 15T ForCity, cestující se jí mohou svézt od úterý. Tramvaj má nově klimatizaci a wi-fi, změnou prošly také její vnitřní a vnější podoba. Vůz by měl být nasazen na páteřní tramvajové linky, zejména linku číslo 9. DPP celkem objednal 250 vozů, polovinu z nich odebral, zbylé vozy do Prahy dorazí do roku 2018. Jedna tramvaj stojí více než 70 milionů korun.
24.08.2015 16:10 |

podobné články

Devátá tramvaj 15T nese jméno významné osobnosti: Dostala tvář i jméno Františka Jansy

 
Od minulé středy se ulicemi Prahy prohání nová tramvaj Škoda 15T. Devátou v řadě ji Dopraviní podnik hlavního města Prahy (DPP) pojmenoval po významné osobnosti MHD, tentokrát po profesorovi Františku Jansovi. Patřil k největším osobnostem elektrické trakce v někdejším Československu. Tramvaj krášlí zevnitř i zvenčí speciální polep připomínající profesora. Nové jméno má tramvaj na deset let. Potkat ji můžeme pod různými čísly, třeba jako „dvacetšestku“.
15.08.2021 09:50 |

podobné články

»Počmáraná« tramvaj jako dárek ke 140. výročí MHD v Praze. Jezdit bude celý rok

 
Rok bude brázdit ulice Prahy tramvaj s motivem pojmenovaným Linky. Autory jsou studenti primy pražského gymnázia, kteří vyhráli čtvrtý ročník soutěže Namalujte svou tramvaj pořádaný Dopravním podnikem hl. m. Prahy a Magistrátem hlavního města Prahy. V originálním voze se mohli svést jako první při slavností jízdě.
16.12.2015 10:55 |

podobné články

Tramvaj proti AIDS pojede Prahou: S dobrovolníky tradičně vyrazí z Holešovic

 
Již potřinácté vypraví pražský dopravní podnik 1. prosince speciální tramvaj v rámci Světového dne boje proti AIDS. Dobrovolníci v ní budou během jízdy cestujícím prodávat odznáčky a nabízet preventivní a informační materiály. Po Praze tramvaj proti AIDS bude jezdit od 13 hodin zhruba do čtvrt na sedm.
01.12.2016 08:35 |

podobné články

DPP: Zmodernizovaná tramvaj T3R.PLF vyjela do provozu s cestujícími

 
Od tohoto týdne jezdí v provozu s cestujícími zmodernizovaná tramvaj typu T3R.PLF ev. č. 8284 z vozovny Strašnice, jež má nově nízkopodlažní střední část. Tato tramvaj bude jezdit na lince č. 13. Má staronový vzhled, který (stejně jako v minulé verzi) navrhoval architekt Patrik Kotas. Novinkou jsou i dveře pro cestující se signalizačními LED lištami.
05.07.2017 07:35 |

podobné články

Mladý opilec (16) NABOURAL TRAMVAJ! V noci se proháněl Ostravou

 
Šestnáctiletý mladík pod vlivem alkoholu se v noci na sobotu proháněl Ostravou ve felicii. Ve smyku najel do kolejiště a při couvání narazil do tramvajové soupravy, informovala v neděli ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.
26.06.2011 10:10 |

podobné články

Tramvaj se budově nákladového nádraží na Žižkově vyhne. Nová trať bude mít 5 zastávek

 
Projekt tramvajové trati, která povede přes Nákladové nádraží Žižkov, pro pražský dopravní podnik vytvoří za 11,9 milionu korun firma Pragoprojekt. Vyplývá to z věstníku veřejných zakázek. Trať, která povede severně od funkcionalistické budovy nádraží, má zajistit napojení MHD pro novou čtvrť, která by v areálu v budoucnu měla vyrůst. Magistrát původně zvažoval, že tramvaje budou jezdit přímo skrz nádraží, to nakonec vedení města přehodnotilo.
28.01.2022 14:25 |

podobné články

V Praze bude jezdit tramvaj s bezdrátovým připojením na internet

 
V Praze bude jezdit tramvaj s bezplatným wi-fi připojením k internetu. Zkušební provoz plánuje pražský dopravní podnik (DPP) minimálně na šest měsíců. Informovala o tom mluvčí společnosti Ilona Vysoudilová.
28.03.2011 20:15 |

podobné články

Po Praze bude jezdit nová tramvaj

 
Novou nízkopodlažní tramvaj EVO1 začne v nejbližších týdnech v ulicích Prahy testovat pražský dopravní podnik. Pokud projde náročnými zkouškami, stane se první jednočlánkovou plně nízkopodlažní tramvají, která bude jezdit v Česku. První cestující by mohla svézt už letos v říjnu.
09.06.2015 18:31 |

podobné články

Rozšíříme těžbu pod Karvinou, chce OKD. Město by to zničilo! brání se primátor

 
Firma OKD chce výrazně rozšířit těžbu pod Karvinou. Vedení města s tím nesouhlasí, protože by to podle něj některé části zcela zničilo. OKD chce těžit uhlí pod Starým Rájem, Darkovem a Starým Městem. Představitelé Karviné to dnes v Ostravě řekli novinářům.
27.10.2011 12:05 |

podobné články

»Šněroval« si to Karvinou a zbořil pět aut: Šílený šofér (34) nadýchal 2,5 promile

 
Silnice byla úzká muži (34), který o víkendu projížděl Karvinou.  Patrně se v sobotu nad ránem vracel z bujarého flámu a rozhodně se později nechtěl vracet pro zaparkované auto. I přes silnou opilost proto usedl za volant a následně si s auty na silnici »zahrál« karambol.
11.12.2017 11:35 |

podobné články