Článek

„Podporujete nás, své spojence, nebo nacisty?“ Izrael natvrdo

 
V důsledku izraelských útoků v nemocnicích umírají děti. „Tři agentury OSN vyjádřily zděšení nad situací v nemocnicích a uvedly, že za 36 dní zaznamenaly nejméně 137 útoků na zdravotnická zařízení, což mělo za následek 521 mrtvých a 686 zraněných – včetně 16 mrtvých a 38 zraněných zdravotníků,“ uvedla agentura Reuters. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu varoval v narážce na druhou světovou válku svět, že se musí rozhodnout, zda bude podporovat nacisty, nebo spojence.
13.11.2023 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Benjamin Netanjahu (84 článků)
Podobné články

Zbyněk Fiala: Před druhým kolem

 
Podporujete TTIP? Jste pro umístění zahraniční vojenské základny? Podporujete výstavbu jaderných elektráren? To byly otázky, které se objevily – spoustou dalších – v anketě Alternativy Zdola mezi kandidáty senátních voleb. Z těch, kteří odpověděli, sedm postoupilo do druhého kola a můžeme tak nabídnout jejich názory.
12.10.2016 08:45 |

podobné články

Broňa (93) v jedenácti letech utekla před nacisty do Anglie: Její rodina zahynula v Osvětimi!

 
Už desítky let žije za Lamanšským průliv Broňa Snowová. Třiadevadesátiletá žena však nepochází z Anglie, ale narodila do židovské rodiny v Praze. V pouhých jedenácti letech ji však rodiče poslali do Anglie, aby ji zachránili před nacisty. Rodiče s bratrem za ní měli přijet, ale nestalo se tak. Začala válka a Broňa své blízké už nikdy neviděla. Nyní, desítky let poté, co uprchla z nacisty okupované Prahy, zavzpomínala na své dětství.
12.03.2021 05:55 |

podobné články

Hamas se rozmyslel a navrhl příměří, Izrael odmítl

 
Izrael v neděli odmítl návrh palestinckého hnutí Hamas na prodloužení humanitárního příměří. Ještě v sobotu však samotný Izrael navrhoval prodloužit klid zbraní, Hamas však tento návrh ignoroval a zahájil ostřelování . Sedmidenní příměří navrhl také americký ministr zahraničí John Kerry, i to však Izrael odmítl.
27.07.2014 16:10 |

podobné články

Osobnosti: John Kerry (174 článků) , John Kerry (149 článků)

Klid zbraní v Gaze: Izrael se po dvou dnech bojů domluvil s islamisty na příměří

 
Izrael a radikální palestinská skupina Islámský džihád se dohodly na příměří v Pásmu Gazy a jejím okolí. S odvoláním na mluvčího palestinské skupiny o tom informovala agentura AP. Izrael informaci zatím nepotvrdil. Podle médií příměří začalo platit v 5:30 místního času (4:30 SEČ). Několik hodin před tím zahynulo při izraelském útoku na Pásmo Gazy šest lidí. Bilance útoků proti radikálům v Pásmu Gazy, které Izrael zahájil v úterý, tak stoupla na 32 mrtvých a téměř sto zraněných.
14.11.2019 06:55 |

podobné články

Konzervativní strana: Izrael má právo se bránit

 
Konzervativní strana vyzývá země Evropské unie i EU jako celek, aby byla zastavena jakákoli finanční pomoc palestinským organizacím. * Konzervativní strana odsuzuje veškeré pokusy o bojkot Státu Izrael a vyzývá vlády zemí Západu, aby organizacím, které k takovému bojkotu vyzývají, odmítly jakoukoli veřejnou podporu, předně samozřejmě finanční. * Je třeba přesunout velvyslanectví České republiky ve Státě Izrael do Jeruzaléma. Ostatně soudíme, že je třeba pozvat Stát Izrael do NATO.
19.05.2021 11:40 |

podobné články

Neutralita jen naoko? Zdi švýcarských galerií zdobí obrazy ukradené nacisty

 
Švýcarsko zřejmě nebylo za druhé světové války tak neutrální, jak se snažilo vypadat. Alespoň co se umění týče. Na zdech jeho galerií visí cenná díla ukradená nacisty původním, většinou židovským majitelům. Zdědily či dostaly je od respektovaných obchodníků s uměním, na které teprve po letech vyplouvají důkazy o napojení na nacisty.
13.01.2019 20:10 |

podobné články

Skoro by bylo lepší, kdyby Němci zůstali dobrými nacisty, než když škodí v přestrojení za pokrokové humanisty. Židovský intelektuál promlouvá

 
ROZHOVOR „Říkám si, že by skoro bývalo lepší, kdyby Němci zůstali dobrými nacisty, kteří by alespoň vzbuzovali odpor všech slušných lidí, než když škodí v přestrojení za pokrokové humanisty, kteří pouze nenávidí židovský národ jinou, zmodernizovanou formou ‚antisionismu‘,“ řekl židovský intelektuál Martin Janeček, který má české, izraelské i francouzské občanství. Též upozorňuje na to, že řada takzvaně krajně pravicových stran, jako Wildersova strana či rakouská FPÖ, upřímně podporují Izrael. Fyzické útoky proti židům páchají v Evropě jen muslimové.
03.02.2017 19:45 |

podobné články

Raz, dva, mňam! Jak oloupat vejce natvrdo za 10 vteřin

 
Oloupat vejce natvrdo je někdy nadlidský úkol. Skořápka vám všude praská a za chvíli je rozlámaná na sto kousků. Uživatel Instagramu Ryan Fortin však nad loupáním vejce natvrdo vyzrál ve třech jednoduchých krocích a podělil se o svůj um s celým světem.
12.01.2016 14:25 |

podobné články

„Pseudostát Izrael! Neškodné rakety Palestinců.“ Pirátský kandidát jede. I jiní

 
Česká porevoluční politika je ve své podstatě proizraelská. Do Izraele létal nabírat zkušenosti s pandemií premiér Andrej Babiš, svými sympatiemi se netají ani prezident Zeman, předchozí vlády spojenectví s blízkovýchodní zemí také podporovaly. Není tak divu, že když na Izrael dopadly palestinské rakety, zvedla se od politiků vlna sympatií k židovskému státu. Ale i Palestina má v Česku své zastánce, např. staženého kandidáta na senátora Tomáše Tožičku a další novináře nebo i místopředsedu strany Budoucnost. Od těch se ozývá, že Izrael je teroristický stát, který Palestinu okupuje a proti kterému by se mělo zakročit a zříct se ho. „Selhání českého humanismu posledních let. Moji židovští předci se musejí obracet v hrobě,“ padlo.
12.05.2021 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26067 článků)

Ten článek nesmí vyjít, řekli Babiš i Zeman. A stejně vyšel. Neuvěřitelný příběh Petříčkova útoku na Izrael se Zaorálkem a knížetem

 
Komentátor Bohumil Pečinka se v komentáři pro server Info.cz věnoval podivně měnícím se postojům ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) vůči Izraeli. Ještě nedávno se šéf české diplomacie na rozdíl od většiny evropských zemí vyjádřil k mírovému plánu pro Izrael a Palestinu, že je to dobrý základ pro další jednání. Pak nastal zvláštní obrat, který ministr dosud nevysvětlil. V Právu vyšel kritický článek o Izraeli, v němž zpochybňuje nejen tento plán, ale i postoje našeho dlouholetého izraelského spojence. A právě na jeho vznik se Pečinka zaměřil.
30.05.2020 09:55 |

podobné články

Izrael má nového spojence. Koalice proti Íránu? Michael Žantovský vysvětluje

 
Někdejší velvyslanec v Izraeli, ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský přijal pozvání do internetové televize DVTV, kde hovořil o historické dohodě, kterou mezi sebou uzavřely Izrael a Spojené arabské emiráty; hodlají navázat standardní diplomatické styky. Zmínil, zda je skutečně na obzoru zásadní změna vztahů na Blízkém východě, či zda jde o přípravu na daleko hlubší konflikt s Íránem.
16.08.2020 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6449 článků) , Michael Michael (1894 článků)

Izrael v březnu otevře hranice neočkovaným turistům. Nutné budou dva PCR testy

 
Izrael od 1. března povolí vstup na své území všem turistům bez ohledu na to, zda jsou očkováni proti covidu-19, nebo ne. Oznámil to dnes premiér Naftali Bennett. V platnosti ale zůstane požadavek testování. Izrael bude požadovat dva testy PCR, jeden před nástupem cesty, druhý po příletu. Nyní do Izraele smějí jenom očkovaní cestující.
20.02.2022 17:00 |

podobné články

Granátomet. Izrael ukázal „vybavení“ palestinské nemocnice

 
Ozbrojenci z Hamásu oznámili, že propustí 70 žen a dětí, které drží jako rukojmí, pokud Izrael přistoupí na pětidenní příměří. Izrael stále tlačí na to, aby se ozbrojenci Hamásu vzdali svých pozic v nemocnici Al Shifa na severu Pásma Gazy, kde má podle armády Hamás své velitelské stanoviště. Vojáci ukázali fotografie z nemocnice Rantissi, dětské nemocnice specializované na léčbu rakoviny. Fotografie zbraní, které tu Hamás ukrýval. Prezident USA Joe Biden přišel s další výzvou určenou Izraeli.
14.11.2023 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1019 článků)

Izrael zaútočil v Gaze během příměří. Na tržišti zabily rakety 15 lidí

 
Izrael podnikl letecký nálet na tržiště během příměří, které sám vyhlásil. Rakety z Židovského státu dopadly také na školu plnou uprchlíků, která je pod záštitou OSN. Izrael tvrdí, že pouze opětoval palbu. Hamas totiž používá civilní budovy jako úkryt. Dokládají to rakety nalezené ve škole, nebo ostřelovač v budově Červeného kříže. Civilisté v Pásmu Gazy vyrazili po vyhlášení příměří na tržiště. Na to vzápětí dopadly rakety a zabily několik lidí. Klid zbraní se totiž nevztahoval na místa, kde boje již zuří. Proto tento krok označili Palestinci za čistě mediální gesto.
30.07.2014 18:25 |

podobné články

Hana Lukešová: Izrael jim dává první poslední a oni takhle?

 
Izrael nebo Palestina? Který název je správný? V Bibli není Izrael nazýván Palestinou. Jako dodatek je však v mnoha Biblích soubor dobových map, které nesou název „Palestina v době starozákonní“, „Palestina v době novozákonní“ atd.
22.09.2017 13:10 |

podobné články

Turisté se Sputnikem a čínskou vakcínou budou mít smůlu? Izrael zváží rozdíly u očkovaných

 
Izrael chce přijímat turisty podle toho, jakou vakcínou byli naočkováni proti nemoci covid-19. Ministr cestovního ruchu Joel Razvozov už v úterý řekl, že by se v budoucnu měl dělat rozdíl mezi těmi, kdo jsou očkovaní vakcínami, které se používají v Izraeli, a těmi, kteří dostali například ruskou nebo čínskou vakcínu. Premiér Naftali Bennett pak dnes podle médií uvedl, že Izrael může s rostoucími počty případů nákazy koronavirem bojovat bez další uzávěry, ale že to bude částečně záležet na tom, zda budou lidé dodržovat stávající opatření.
14.07.2021 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Joel Bennett (1 článek) , Joel Joel (8 článků) , Joel Joel (8 článků) , Joel Joel (8 článků)

Čtvrtý ročník konference „České Budějovice pro Izrael“

 
Jaký konkrétní obsah může mít pojem „být pro Izrael“, chce ukázat na praktických ukázkách z historie i současnosti letošní, už čtvrtý ročník mezinárodního setkání, které pod názvem „České Budějovice pro Izrael“ pořádá v sobotu 11. června 2011 v jihočeské metropoli místní kancelář Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém (ICEJ).
10.06.2011 09:50 |

podobné články

"Padne-li Izrael, padne i Evropa!" V Praze se sešla stovka demonstrantů podporujících Izrael

 
Přibližně stovka lidí dnes v Praze podpořila Izrael v den, kdy začíná zasedání Valného shromáždění OSN, které má rozhodovat o přijetí palestinského státu. Organizátoři akce upozorňovali, že Palestina s hranicemi před konfliktem z roku 1967 je v rozporu s rezolucemi Rady bezpečnosti OSN.
13.09.2011 21:05 |

podobné články

Nečas podpořil Izrael, má prý právo se bránit

 
Premiér Petr Nečas (ODS) telefonoval o víkendu s izraelským protějškem Benjaminem Netanjahuem ohledně nynějšího konfliktu na Blízkém východě. Nečas je přesvědčen, že Izrael má právo se bránit. O víkendu pokračovaly izraelské nálety na palestinské pásmo Gazy, kterými Izrael reaguje na raketové ostřelování svého území z této oblasti.
18.11.2012 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9418 článků)