Článek

Podporoval teroristy, Kristýnu za jednoho provdal. Eximám Shehadeh dostal 10 let, žalobce se odvolal

 
Bývalý pražský imám Samer Shehadeh dostal deset let vězení za účast na teroristické skupině a financování. Jeho bratr Omar dostal jedenáct let a švagrová Fatima, dříve Kristýna z Mělníka, kterou za Omara provdal právě Shehadeh, má ve vězení strávit šest let. Obhájci obžalovaných se odvolali na místě, teď mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci uvedla, že odvolání podal také státní zástupce.
07.04.2020 12:00 |

podobné články

Podobné články

Podporoval teroristy, Kristýnu z Mělníka za jednoho provdal: Bývalý pražský imám si odsedí 10 let

 
Pomohl svému bratrovi Omarovi a jeho družce Fátimě odjet do Sýrie a přidat se k teroristické organizaci An-Nusra a zároveň s jejich pomocí poslal teroristické organizaci finanční prostředky vybrané ve sbírkách v Česku. Bývalý pražský imám Samer Shehadeh se k činům u soudu přiznal, nepovažuje však své jednání za trestné, naopak - je na to hrdý, uvedl. Pražský městský soud mu napařil deset let ve vězení se zvýšenou ostrahou, jeho bratr Omar dostal jedenáct let a Fatima, dříve Kristýna, si odsedí šest let. Rozsudek není pravomocný. Samer Shehadeh i obhájci nepřítomných obžalovaných se na místě odvolali.
28.02.2020 13:00 |

podobné články

Kristýnu z Mělníka provdal za teroristu a je na to hrdý: Pražskému eximámovi hrozí 10 let

 
Pomohl svému bratrovi Omarovi a jeho družce Fátimě odjet do Sýrie a přidat se k teroristické organizaci An-Nusra a zároveň s jejich pomocí poslal teroristické organizaci finanční prostředky vybrané ve sbírkách v Česku. Bývalý pražský imám Samer Shehadeh se k činům u soudu přiznal, nepovažuje však své jednání za trestné, naopak - je na to hrdý, uvedl. Státní zástupce Marek Bodlák ho navrhl potrestat deseti lety vězení.
11.02.2020 12:20 |

podobné články

Souzený imám, takhle ho dostali, říká Slonková. Byl opatrný, ale...

 
Bývalý pražský imám Samer Shehadeh stojí před soudem, za to že sháněl v české muslimské komunitě peníze pro teroristy z Islámského státu. Sám soud označil za divadlo a zdůraznil, že se necítí vinen, protože neuznává legitimní syrskou vládu a teroristy Islámského státu nepovažuje za teroristy. Novinářka Sabina Slonková k imámově kauze přidala jeden zvláštní rozměr. Rozměr, který ukazuje, jak nebezpečné je věřit v sílu moderních technologií.
09.01.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Sabina Slonková (203 článků)

Kramný může dostat vyšší trest: Žalobce Vít Legerský se také odvolal

 
Žalobce v případu Petra Kramného Vít Legerský se odvolal proti rozsudku. Petr Kramný zavraždil na dovolené v Egyptě svou manželku Moniku a dceru Klárku. Soud ho za to poslal na 28 let do vězení se zvýšenou ostrahou. Kramný se odvolal přímo na místě. Legerský požadoval pro obžalovaného trest 30 let.
10.03.2016 15:05 |

podobné články

Bývalý imám dostal 14,5 roku za terorismus. „Udělal jsem správnou věc,“ řekl. U soudu odmítl vstát

 
Bývalý pražský imám Samer Shehadeh si už od loňského roku odpykává destiletý trest za účast na teroristické skupině a financování terorismu. Teď mu soud přidal ještě další 4 a půl roku vězení za to, že vybíral peníze pro bojovníky organizace an-Nusrá, a za to, že napomáhal k teroristickému útoku tím, že pomohl muži ze Slovenska přidat se k ozbrojencům bojujícím proti syrské vládě. Shehadeh tvrdí, že ničeho nelituje a že šlo jen o podporu odboje proti režimu. Rozsudek je pravomocný.
20.04.2021 12:40 |

podobné články

Michail Gorbačov provdal vnučku!

 
Bývalý nejvyšší představitel SSSR, tvůrce perestrojky a glasnosti Michail Gorbačov provdal mladší vnučku, třiadvacetiletou Anastasiu Virganskayu.
16.06.2010 09:00 |

podobné články

Michail Gorbačov provdal svoji krásnou vnučku!

 
Bývalý nejvyšší představitel SSSR, tvůrce perestrojky a glasnosti Michail Gorbačov provdal mladší vnučku, třiadvacetiletou Anastasiu Virganskayu.
16.06.2010 09:35 |

podobné články

Režisér Herz provdal dceru! Exkluzivní fotky pro Blesk

 
Režisér Juraj Herz (81) měl sice horký, zato ale skvělý víkend na Okoři. Pod slavnou zříceninou totiž provdal svoji jedinou dceru Annelii (27), kterou má s herečkou Terezou Pokornou (55).
09.08.2015 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Juraj Herz (170 článků) , Tereza Pokorná (45 článků)

George Bush provdal vnučku! Prominentní dceruška si brala vojáka

 
Bývalý americký prezident George H. W. Bush provdal vnučku! Navzdory zranění a nemoci, jedenadevadesátiletý politik na veselku dorazil, aby své milované Marshall udělal radost. A jak to probíhalo?
23.11.2015 14:35 |

podobné články

Osobnosti: George George (779 článků)

Módní magnát Tommy Hilfiger provdal dceru. Na cikánské svatbě měla otcovy šaty

 
Takhle šťastný nebyl, ani když převzal cenu Geoffreyho Beenea za celoživotní přínos módnímu průmyslu. Veleslavný americký návrhář Tommy Hilfiger (66) provdal svou dceru Ally (32). Honosná svatba proběhla na soukromém karibském ostrově Mustique. Zamilovaná dvojice si řekla »ano« při cikánsky-stylizované svatbě na pláži.
28.06.2017 13:10 |

podobné články

Bývalý americký prezident George Bush provdal dceru

 
Bývalý americký prezident George W. Bush provdal svou dceru Barbaru, která nese jméno po babičce, bývalé první dámě USA. Šestatřicetiletá Bush si vzala herce a scenáristu Craiga Coyneho v neděli 7. října 2018. Rodině se podařilo svatbu utajit před bulvárem a teprve po jejím skončení poskytla fotografie magazínu People a šťastnou zprávu oznámila světu.
10.10.2018 11:30 |

podobné články

Osobnosti: George Craig (4 články) , George George (779 článků)

Lenny Kravitz: Provdal dceru Zoë u sebe doma!

 
Jako správný táta neponechal nic náhodě, velký den své dcery Zoë (30) chtěl mít pod kontrolou. A tak ji Lenny Kravitz (55) provdal u sebe doma! Obřad, při němž si herečka známá mj. z filmu Šílený Max: Zběsilá cesta (2015) vzala hereckého kolegu Karla Glusmana (31), neuspořádal v kalifornském sídle, nýbrž ve své okázalé vile v Paříži.
01.07.2019 11:57 |

podobné články

Osobnosti: Lenny Kravitz (121 článků) , Karl Glusman (4 články) , Zoë Kravitz (33 článků) , Max Max (81 článků) , Max Max (114 článků) , Max Max (81 článků)

Petr Janda provdal dceru Elišku. Hezčí svatbu jsem v životě neviděl, řekl dojatě

 
Muzikant Petr Janda  (78) o víkendu provdal sedmadvacetiletou dceru Elišku, kterou má z manželství s reportérkou Martinou Jandovou. Svatba se konala na Vysočině v kruhu nejbližších. „Hezčí svatbu jsem v životě neviděl,“ svěřil Super.cz Janda.
03.08.2020 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Janda (799 článků) , Petr Janda (799 článků) , Martina Jandová (83 článků) , Petr Janda (341 článků) , Eliška Jandová (4 články)

Lídr Olympiku provdal dceru: Podívejte se, jak to Elišce slušelo

 
Petr Janda (78) září štěstím. V sobotu provdal svou dceru Elišku (27). Svatba se konala na Vysočině v uzavřeném rezortu, kam se nezvaní nedostanou.  Na veselce zpěvák zazpíval a nechyběl ani ohňostroj.
04.08.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Janda (799 článků) , Petr Janda (799 článků) , Petr Janda (341 článků)

Bývalý pražský imám Shehadeh jde sedět na 10 let: Neuznávám vaši legislativu, řekl před soudem

 
Někdejší pražský imám Samer Shehadeh jde na deset let za mříže. Trest za podporování teroristické skupiny ve čtvrtek potvrdil Vrchní soud v Praze. Shehadeha už v únoru ke stejnému trestu odsoudil pražský městský soud, vyšší instance jeho verdikt kvůli nesouhlasu v právní kvalifikaci tehdy zrušila.
21.05.2020 12:30 |

podobné články

Respektujte muslimy, nebo se naštvou, a nebudete se stačit divit. Český muslimský hodnostář poslal vzkaz českému národu a přimluvil se za popravy a sekání rukou

 
Český občan Samer Shehadeh, bývalý pražský imám, požádal ve videovzkazu občany, aby nedovolili zradikalizování svých muslimských spoluobčanů. Aby k tomu nedošlo, měli bychom respektovat také soukromí muslimů žijících v Česku. Neděláme to prý dostatečně a jednou se to může obrátit proti nám. Následně Shehadeh obhajoval islámské trestní právo jako naprosto dokonalé.
05.11.2015 21:06 |

podobné články

Pražský imám: Že chceme dobýt svět a vše ostatní vymazat z povrchu zemského? Ano, ale jen teoreticky, nebojte se

 
Islámský duchovní Samer Shehadeh obviňuje z negativního vnímání islámu a muslimů v Česku média, která tuto problematiku zkreslují. Výsledek jsou pak prý útoky na muslimy, které zažívá pravidelně i on sám. Konkrétní příklady Shehadeh uvedl v rozhovoru pro Český rozhlas Plus, kde také vysvětlil, jak je to s údajnou touhou muslimů dobýt svět, a identifikoval příčiny islámského terorismu.
17.08.2016 13:45 |

podobné články

Hrozil muslimům za družení s křesťany? Pražského imáma za to vyšetřují

 
Islámský duchovní Samer Shehadeh čelí podezření, že vyhrožoval svým „ovečkám“, které se chtěly účastnit v první půlce srpna katolické mše v Praze, aby odsoudili násilí. Podle serveru Neovlivní.cz jej vyšetřují tajné služby s podezřením na vyhrožování – kvůli tomu, že měl muslimům rozesílat zprávu, aby se ten, kdo věří v Alláha, křesťanské bohoslužby neúčastnil. Shehadeh jakékoli zastrašování odmítá.
26.08.2016 21:40 |

podobné články

Expert na islám: Halík spolupracoval s islámským imámem, který je obviněn z podpory terorismu. Radikální muslimové jsou mu velmi blízcí

 
ROZHOVOR „Shehadeh se v rámci svých aktivit účastnil jako představitel pražských muslimů takzvaného mezináboženského dialogu, kde byl muslimy prezentován jako znalec islámu, tehdy jim to ještě nevadilo. Tohoto mezináboženského dialogu se účastnil společně se Shehadehem i páter Halík. Již tehdy bylo veřejně známo, jaké protikřesťanské názory Shehadeh zastává, ale Halík proti tomu veřejně nikdy neprotestoval. Naopak se páter Halík veřejně zastal muslimských šiřitelů nenávisti,“ říká bývalý muslim, autor knihy „Islám a islamismus v České republice“ Lukáš Lhoťan.
01.02.2018 04:45 |

podobné články