Článek

Podolské porodnici chybějí sestry, jako instrumentářka zaskakuje i lékařka

 
I když se podařilo koronavirus z českých nemocnic zdárně dostat, některá zařízení stále zažívají krizové situace. V porodním Ústavu pro péči o matku a dítě v pražském Podolí kvůli vyčerpanému personálu musela vypomoci na pozici instrumentářky i lékařka.
12.08.2021 08:50 |

podobné články

Podobné články

Maxová v porodnici? Hlídali ji jako prezidenta!

 
Tereza Maxová (40) se v podolské porodnici všem pořádně zapsala do paměti. Kvůli topmodelce porodnice zvýšila bezpečnostní opatření, do jejího pokoje nesměla bez jejího souhlasu vstoupit ani zdravotní sestra! Po ruce měla pak stále svou asistentku, která jí donášela i obědy, aby o Maxové v porodnici nikdo nevěděl.  
10.10.2011 00:30 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Maxová (516 článků)

Zapomenutá špachtle v břiše u soudu: Rok vězení?

 
Pět měsíců trpěla Zdena Kopečková (67) pekelnými bolestmi. Důvod? Primář gynekologie a tři zdravotní sestry z Nemocnice Ivančice na Brněnsku jí nechali v těle 28 cm dlouhou chirurgickou lopatku! Zdravotníky za to nyní soudí v Brně. Ženě se však omluvila jen obžalovaná instrumentářka!
11.04.2011 13:45 |

podobné články

Jandovi a Aichmajerová: Vystřídali se v porodnici

 
5:00 – Minuli se ve dveřích podolské porodnice. Zatímco Petr Janda (67) si přijel pro manželku Alici (26) a několik dnů starou Anežku Petru, které si odvezl domů, Eva Aichmajerová (30) se zničehonic objevila v porodnici. „Ne, ještě nerodím,“ volala moderátorka, která dorazila jen na běžnou kontrolu. Prozradila však jiné pikantnosti – ještě před narozením miminka se možná vdá!
07.08.2009 02:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Janda (839 článků) , Eva Decastelo (978 článků) , Petr Janda (839 článků)

Veronika Kopřivová opustila porodnici: Nesu si domů 11 kilo! A pyšný taťka Dubovický dceru

 
Bezmála dva týdny strávila Veronika Kopřivová (30) v podolské porodnici. Po předčasném porodu císařským řezem se ale s dcerou Ellou dočkaly! Spolu s otcem Miroslavem Dubovickým (29) konečně odjeli domů. Tam hned Veronika zhodnotila poporodní stav svého těla.
06.06.2021 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Dubovický (98 článků) , Miroslav Kopřiva (104 článků)

Královna prvorepublikové módy, která oblékala umělkyně i manželky prezidentů

 
"Šiju u Podolské". Tuto magickou větu musela za první republiky vyslovit každá žena, která chtěla být skutečně "in". Dva pražské salony, Podolská a Rosenbaum , udávaly tehdy tón světu české módy. Hana Podolská, majitelka proslulého modelového domu stejného jména, oblékala manželky prezidentů, ministrů i slavné české herečky. Prostě - kdo nešil u Podolské, jako by nebyl.
21.04.2016 21:00 |

podobné články

Česká „Coco Chanel“ oblékala Mandlovou i Gollovou: Šaty Hany Podolské vystavuje Uměleckoprůmyslové muzeum

 
Jako za první republiky! Tak se mohou cítit návštěvníci Uměleckoprůmyslového muzea v Praze. To totiž uspořádalo výstavu šatů ze salonu proslulé návrhářky Hany Podolské (†92), kde si nechávaly šít róby herečky a dámy z vyšší společnosti. Salon byl vyhlášený díky vysoké kvalitě krejčovské práce, luxusním látkám i nejnovějším módním trendům. Výstavu dnes novinářům představila kurátorka Eva Uchalová. Dobová móda bude k vidění od čtvrtka 30. srpna do 20. ledna 2019.
29.08.2018 14:35 |

podobné články

Úspěch i pád české Coco Chanel: Od smrti Hany Podolské uplynulo 45 let

 
Byla symbolem a synonymem elegance. Kdo za první republiky něco znamenal, nosil její modely. Haně Podolské (†92) se říkalo česká Coco Chanel, za svůj úspěch platila krutým osudem.
15.02.2017 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Coco Chanel (56 článků)

Prohlédněte si dosud nepřístupné Podolské kasematy

 
Podzemí Vyšehradu je obestřeno tajemstvím. Podle ředitele organizace Národní kulturní památka Vyšehrad Petra Kučery je prozkoumáno pouze 17 procent a nyní se konečně podařilo veřejnosti vůbec poprvé v historii zpřístupnit tajemné Podolské kasematy v rámci akce Na den pod zem - Rozsviťme podzemí Prahy. Prostory si můžete prohlédnout v následující reportáži.
07.03.2020 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kučera (88 článků) , Petr Kučera (88 článků)

70 let podolské porodnice. Chystají nové oddělení a pracují na přelomových výzkumech

 
V letošním roce slaví Ústav pro péči o matku a dítě (ÚPMD) v pražském Podolí 70 let od svého vzniku. Nově se chystají vybudovat oddělení jednodenní chirurgie, které by se specializovalo na zákroky, po kterých mohou ženy ještě ten den odejít domů. Pracují také na důležitých výzkumech, řekl ředitel ústavu Jaroslav Feyereisl, který v čele podolské porodnice stojí 21 let.
30.01.2021 11:35 |

podobné články

„Mýlíte se, když si myslíte, že se vás to netýká.“ O život bojují i dvacátníci, varuje lékařka

 
Britská lékařka Ami Jonesová z nemocnice ve velšském Newportu stejně jako stovky jejích kolegů vyzvala Brity, aby dodržovali vládní nařízení. Detailně popsala, jak to vypadá na jednotce intenzivní péče, kde slouží. Mezi jejími pacienty jsou hlavně lidé mezi 20 až 40 lety. „Jestli si myslíte, že se vám to vyhne, mýlíte se,“ varovala. Ve Velké Británii je téměř 30 tisíc nakažených, koronavirus si v zemi vyžádal již 2352 obětí. „Nikdo není v bezpečí,“ uvedla lékařka v rozhovoru pro stanici ITV News.
02.04.2020 13:35 |

podobné články

Je libo humra nebo císařský řez? Tak se rodí v nejdražší britské porodnici

 
Jako v nejdražším hotelu se mají matky, které děti přivádějí na svět v luxusní londýnské porodnici. Patří k nim Victoria Beckham, saúdská princezna či třeba manželka kuchaře Jamieho Olivera. Za luxusní péči se ovšem musí také patřičně zaplatit. Někteří rodiče v porodnici nechají až půl milionu liber, tedy asi jeden a tři čtvrtě milionu korun!
16.04.2016 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Jamie Oliver (130 článků) , Victoria Beckham (899 článků)

Nemocnice Písek: V porodnici naší nemocnice se cítí rodičky nejlépe

 
Porodnici písecké nemocnice označily rodičky jako zařízení, ve kterém se cítí nejvíce spokojené. Vyplývá to z hodnocení projektu Přirozený Porod v Porodnici (PPP), do kterého je Nemocnice Písek, a. s., zapojena od roku 2014. Písecká porodnice získala prvenství ve spokojenosti rodiček už podruhé za sebou.
21.11.2018 18:20 |

podobné články

Zemřela nejstarší ordinující lékařka v Česku, bylo jí 99 let

 
Ve Světlé nad Sázavou zemřela Irma Němečková, nejstarší ordinující lékařka v Česku. V květnu by oslavila sté narozeniny. Lékařskou praxi provozovala nepřetržitě déle než 70 let a v některých případech léčila už pravnuky svých někdejších pacientů. Lékařka zemřela 1. března, řekl v pondělí starosta Světlé Jan Tourek. Rozloučení se konalo v rodinném kruhu.
11.03.2013 22:05 |

podobné články

Nejstarší ordinující lékařka v ČR zemřela! V květnu by oslavila 100 let!

 
Ve Světlé nad Sázavou zemřela Irma Němečková, nejstarší ordinující lékařka v Česku. V květnu by oslavila sté narozeniny. Lékařskou praxi provozovala nepřetržitě déle než 70 let a v některých případech léčila už pravnuky svých někdejších pacientů. Lékařka zemřela 1. března, řekl dnes starosta Světlé Jan Tourek. Rozloučení se konalo v rodinném kruhu.
11.03.2013 22:45 |

podobné články

Soudy řeší zbytečnou smrt miminka v krčské nemocnici! Obviněná lékařka zřejmě nepochybila poprvé!

 
Soudy začaly řešit "děsivý případ pravděpodobného pochybení pediatričky":http://www.extra.cz/matce-zemrelo-v-naruci-miminko-po-navratu-z-pohotovosti-lekarka-nepoznala-zauzlena-streva-a-doporucila-caj-pujde-sedet a lékařky dětské kliniky krčské Thomayerovy nemocnice, Václavy K. (56), kterou společně s nemocnicí viní jak zoufalí rodiče, tak státní zástupce z "předloňské smrti půlroční Adélky V.":http://www.extra.cz/matce-zemrelo-v-naruci-miminko-po-navratu-z-pohotovosti-lekarka-nepoznala-zauzlena-streva-a-doporucila-caj-pujde-sedet, u které obviněná během služby na pohotovosti nepoznala triviální diagnózu - zauzlovaná střeva.
20.10.2014 18:15 |

podobné články

Estráda u Jílkové na téma kouření. Kubera vysvětlil, jak prospívá jeho zdraví a lékařka jej zhnuseně posílala do kabaretu

 
Příští týden budou poslanci projednávat nejkrutější zákon vůči kuřákům v našich dějinách. Těmito slovy zahájila moderátorka Michaela Jílková pořad Máte slovo České televize, kde vystoupili i vášnivý kuřák Jaroslav Kubera (ODS) nebo lékařka Eva Králíková. A bylo se na co dívat, neboť létaly blesky. Lékařka obvinila Kuberu, že se hodí možná tak do kabaretu. Nejen mezi těmito hosty hodinu zuřily ostré slovní přestřelky.
15.10.2015 23:01 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Jílková (464 článků) , Jaroslav Kubera (1145 článků)

Rušno u Jílkové na téma kouření. Kubera vysvětlil, jak prospívá jeho zdraví a lékařka jej zhnuseně posílala do kabaretu

 
Příští týden budou poslanci projednávat nejkrutější zákon vůči kuřákům v našich dějinách. Těmito slovy zahájila moderátorka Michaela Jílková pořad Máte slovo České televize, kde vystoupili i vášnivý kuřák Jaroslav Kubera (ODS) nebo lékařka Eva Králíková. A bylo se na co dívat, neboť létaly blesky. Lékařka obvinila Kuberu, že se hodí možná tak do kabaretu. Nejen mezi těmito hosty hodinu zuřily ostré slovní přestřelky.
15.10.2015 23:26 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Jílková (464 článků) , Jaroslav Kubera (1145 článků)

Lékařka na pohotovosti nadýchala dvě promile! Hrozí jí rok za mřížemi

 
Víc jak dvě promile nadýchala lékařka, která měla službu na pohotovosti v Košicích. Jeden z pacientů si všiml, že pětapadesátiletá žena je zřejmě opilá, a zavolal policii. Lékařka může jít až na rok do vězení.
12.07.2018 23:05 |

podobné články

Lékařka Protopopová rezignovala na mandát zastupitelky. Kvůli Babišově kauze

 
Lékařka Dita Protopopová, jejíž posudek měl podle médií pomoct Andreji Babišovi mladšímu vyhnout se trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo, rezignovala na post zastupitelky Prahy 8. ČTK to dnes sdělilo vedení radnice osmé městské části. Na úmysl Protopopové rezignovat upozornil Deník N. Lékařka byla zastupitelkou za hnutí ANO Andreje Babiše staršího.
13.11.2018 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24005 článků)