Článek

Podnikatelské odbory: Ponechte na živnostnících, jakou formou budou komunikovat s úřady

 
Otevřený dopis poslancům Poslanecké sněmovny ČR k zavedení povinného používání datových schránek
16.11.2022 10:55 |

podobné články

Podobné články

Podnikatelské odbory: Výzva k projevům občanské neposlušnosti

 
Tento text je Provoláním Podnikatelských odborů podnikatelské veřejnosti, ale i k veřejnosti nepodnikající. Občané České republiky si nezaslouží neschopnou vládu, nepotřebují vládu, která je lhostejná k jejich právům a zájmům. Proto Podnikatelské odbory vyzývají občany k projevům a aktivitám občanské neposlušnosti.
30.04.2021 18:05 |

podobné články

Radomil Bábek: Boj proti byrokratické hydře aneb Když státní správa nedělá, za co ji platíme

 
Podnikatelské odbory suplují práci státní správy. Podle českého práva mají úřady povinnost poskytovat občanům služby s poradenskou přidanou hodnotou. Tuto funkci české úřady, zvláště vůči podnikatelům a živnostníkům, neplní. Jednají s podnikateli jen z pozice síly, pouze nařizují a vyžadují. Neposkytují pomoc ani rady, takže nezbývá, abychom si pomohli sami. A Podnikatelské odbory to dělají – Podnikatelská poradna je toho hmatatelným důkazem.
12.05.2021 09:35 |

podobné články

Drábek útočí na odbory: Jsou to ony, které nás vedou do Řecka

 
Kdo by případně vedl Česko nejbližší cestou do Řecka, v tom se neshodnou odbory s ministrem práce a sociálních věcí Jaromírem Drábkem. Zatímco odbory chystají na 12. července happening proti reformám před ministerstvem zdravotnictví, Drábek tvrdí, že to co chtějí odbory, tedy zastavení reforem, je naopak přímý směr na řeckou cestu. Odbory pak totéž dodávají na vrub všech vládních reforem.
30.06.2011 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1079 článků)

Výrok o živnostnících jako parazitech vytočil ministra Kubu

 
Výrok Jana Mládka na sjezdu ČSSD, kde hovořil o živnostnících jako o parazitech, vytočil 1. místopředsedu ODS a ministra průmyslu a obchodu Martina Kubu. V rozhovoru pro Právo ho důrazně odmítl.
17.03.2013 07:00 |

podobné články

Předseda ČSSD Sobotka se omluvil za výrok o parazitujících živnostnících

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka se distancoval od výroků stínového ministra financí ČSSD Jana Mládka o živnostnících. Mládek v sobotním projevu na ostravském sjezdu nejsilnější levicové strany řekl, že živnostníci nepřispívají do systému sociálního pojištění a parazitují tak na zaměstnancích. Jeho slova odsoudili premiér Petr Nečas i Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Mládek se dnes za svá slova omluvil. Výrok prý myslel jinak.
17.03.2013 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9578 článků) , Petr Nečas (9391 článků)

Za výrok o parazitujících živnostnících čelí Mládek trestnímu oznámení

 
Stínový ministr financí Jan Mládek (ČSSD) čelí kvůli výroku o parazitujících živnostnících trestnímu oznámení. Podává ho Strana soukromníků ČR, která se domnívá, že se Mládek dopustil podněcování nenávisti vůči skupině osob.
18.03.2013 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Mládek (676 článků)

Mládek si za své výroky o živnostnících vykoledoval trestní oznámení

 
Trestní oznámení na stínového ministra financí ČSSD Jana Mládka za výroky o parazitujících živnostnících právě podala Strana soukromníků České republiky. ParlamentnímListům.cz to sdělil její první místopředseda Rudolf Baránek.
18.03.2013 12:30 |

podobné články

Mládek couvá ze svých prohlášení o parazitujících živnostnících, sám je OSVČ

 
Sociální demokracie respektuje potřebu existence lepších podmínek pro živnostníky než pro zaměstnance, řekl dnes stranický stínový ministr financí Jan Mládek. Na tiskové konferenci se opět omluvil za své "mediálně neobratné" výroky ze sjezdu ČSSD o živnostnících. Mládek zdůraznil, že představa ČSSD pro živnostníky bude i nadále ve srovnání s okolními zeměmi vysoce konkurenční, konkrétní návrhy slíbil představit do letních prázdnin.
18.03.2013 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Mládek (676 článků)

Radomil Bábek: Vyzýváme ministra vnitra, aby stát začal chránit soukromé informace o podnikatelích a živnostnících

 
Podnikatelské odbory vyzvaly ministra vnitra Víta Rakušana k oficiálnímu jednání na téma ochrany osobních údajů podnikatelů a živnostníků v České republice.
18.03.2022 09:20 |

podobné články

Tihle vás chodí kontrolovat: Podnikatelské odbory nabádají k focení úředníků, snímky zveřejní

 
Přijde k vám do firmy kontrolor? Pošlete nám jeho fotku či video a my je zveřejníme. Tak jde v kostce popsat nový projekt profesní organizace Podnikatelské odbory, která ho „inzeruje“ ve videu na svém facebookovém profilu. Podobná praktika ale nemusí být zcela legální.
25.08.2018 07:50 |

podobné články

Podnikatelské odbory: Ministerstvo Maláčové podloudně zhoršuje podmínky pro podnikatele

 
Podnikatelské odbory stále upozorňují, že stát setrvale zhoršuje podmínky podnikání především malým firmám a živnostníkům. Zatímco stát má na všechny úkony a plnění svých povinností vůči podnikatelům nejméně třicetidenní lhůty, jejichž dodržení navíc nelze vymáhat, podnikatelům tato vláda neustále lhůty zkracuje nebo zcela ruší!
27.05.2020 11:00 |

podobné články

Podnikatelské odbory: Žádost o informace podle zákona č. 106/1999 Sb.

 
Podnikatelské odbory zaslaly Úřadu vlády Žádost o informace podle zákona č. 106/1999 Sb.
26.11.2020 10:15 |

podobné články

Podnikatelské odbory: Výzva Vládě ČR

 
Podnikatelské odbory vyzývají vládu, aby neprodleně zahájila proces odškodňování živnostníků a malých podnikatelů poškozených opatřeními vlády v období koronakrize, a to především s přihlédnutím k nálezu Ústavního soudu v této věci.
24.02.2021 14:30 |

podobné články

Podnikatelské odbory: Stanovisko k návrhu Pandemického zákona

 
Podnikatelské odbory vyjadřují vážné obavy z dopadů Pandemického zákona na společnost, a především na podnikatele a živnostníky, pokud by zákon byl přijat v navrhovaném znění a bez konzultací se zástupci českých podnikatelů a živnostníků.
26.02.2021 14:00 |

podobné články

Podnikatelské odbory: Výzva k odstranění závažných chyb v novém zákoně o kompenzačním bonusu

 
Podnikatelské odbory zaslaly dne 29. 4. 2021 ministryni financí Judr. Aleně Schillerové Výzvu k odstranění závažných chyb v novém zákoně o kompenzačním bonusu. Nový Zákon o kompenzačním bonusu má několik vad a chyb.
30.04.2021 11:05 |

podobné články

Podnikatelské odbory mapují situaci živnostníků a malých podniků po pandemii

 
Podnikatelské odbory přicházejí s dotazníkovým šetřením, (zde odkaz na dotazník) jehož cílem je zmapovat situaci, postoje a názory živnostníků a drobných podnikatelů, a to v celé zemi.
28.06.2021 21:25 |

podobné články

Adresy jsou soukromý majetek. Nejen poslanců, ale i živnostníků, jsou přesvědčeny Podnikatelské odbory

 
Poslanci napříč politickým spektrem velmi tvrdě odsoudili inciativu Chcípl PES, která během projednávání novely pandemického zákona zveřejnila soukromé adresy členů Poslanecké sněmovny. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) dokonce vyzval policii, aby ochránila rodiny poslanců. Doslova za hulvátství tento krok aktivistů označil předseda spolku Podnikatelské odbory Radomil Bábek. Zároveň však upozornil na důležitou paralelu a vyzval poslance k jasné akci.
18.02.2022 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (574 článků)

Podnikatelské mise doprovázející prezidenta Miloše Zemana do Ruska se ujmou Hospodářská komora a Svaz průmyslu a dopravy

 
Kancelář prezidenta České republiky Miloše Zemana pověřila organizací podnikatelské mise do Ruské federace na konci listopadu Hospodářskou komoru a Svaz průmyslu a dopravy. Na organizaci jedné z největších podnikatelských misí v novodobé historii České republiky budou tyto podnikatelské organizace spolupracovat i se specializovanou obchodní Komorou pro hospodářské styky se zeměmi SNS.
08.09.2017 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27578 článků)

Odbory se nedohodly s Dobešem na platech učitelů. Hrozí stávka?

 
Školské odbory se dnes nedohodly s ministrem školství Josefem Dobešem (VV) na nové platové tabulce pro učitele. Novinářům to po dnešním jednání řekl šéf školských odborů František Dobšík. Vadí jim hlavně zrušení tzv. věkového automatu, podle nějž měli kantoři s určitou délkou praxe nárok na vyšší plat. O změnách chtějí odbory ještě jednat s ministrem práce Jaromírem Drábkem (TOP 09) a premiérem Petrem Nečasem (ODS). O případných protestech budou odbory mluvit příští týden na poradě regionů.
23.11.2011 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9391 článků) , Jaromír Drábek (1079 článků) , Josef František (250 článků)