Článek

Podnikatelé: Doporučení budoucímu premiérovi

 
Co vzkazují v otevřeném dopise budoucímu premiérovi úspěšní čeští podnikatelé a TOP manažeři? Významný český podnikatel a politik Pavel Sehnal doporučuje: „Pane premiére, není čas, aby si utahoval opasek občan, je na čase, abychom společně utáhli opasek státu.“ A jaká jsou další doporučení?
07.10.2021 11:05 |

podobné články

Podobné články

Ondřej Koptík vzkazuje budoucímu milenci Hany Gregorové: Nezapomeň, jazýček musí kmitat všude, nahoře i dole

 
Ondřej Koptík opět pokračuje v sexistických poznámkách na bývalou partnerku Hanu Gregorovou. Tentokrát se rozhodl dát "rady" budoucímu milenci své expartnerky a nechal se unést. Úchylné vzkazy jsou vrcholem všeho!
11.10.2017 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Hana Gregorová (516 článků)

Babiš: Žádné doporučení přerušit očkování neplatí

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu odpoledne řekl, že nic neví o doporučení ministerstva zdravotnictví přerušit na dva týdny v Česku očkování první dávkou. Takové doporučení ale dalo ministerstvo zdravotnictví při jednání se zástupci krajů. O doporučení informovala mluvčí resortu Barbora Peterová.
29.01.2021 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23499 článků) , Barbora Peterová (52 článků)

Mezi opozicí houstne atmosféra. Kvůli budoucímu premiérovi

 
Mezi opozičními koalicemi Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) a Piráty a hnutím STAN houstne atmosféra kvůli tomu, kdo se stane po říjnových volbách v případě jejich úspěchu premiérem. Zatímco podle šéfa Pirátů Ivana Bartoše není otázka o budoucím premiérovi na stole, šéf poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura tvrdí, že koalice jsou soupeři a Spolu udělá vše pro to, aby byl příštím předsedou vlády šéf občanských demokratů Petr Fiala.
01.06.2021 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2153 článků) , Zbyněk Bartoš (5 článků)

Průzkum HK ČR: Malí a střední podnikatelé nejsou ke svému budoucímu vývoji skeptičtí

 
Skepse a obavy z budoucnosti se českými firmami nešíří. Aktuální průzkum Hospodářské komory České republiky jednoznačně potvrzuje, že tuzemští podnikatelé jsou v hodnocení výhledu pro příští pololetí optimističtí. Podíl podnikatelů s pozitivním výhledem pro příští pololetí se výrazně zvýšil a to i přes to, že český byznys prochází velmi náročným obdobím. Potvrzuje to mimo jiné i skutečnost, že poslední půlrok hodnotí malé a střední firmy v Česku svou ekonomickou situaci naopak podstatně hůře než v předchozích optimistických obdobích.
28.08.2012 13:55 |

podobné články

ODS se staví za Nečase, další strany vyčkávají

 
Poslanci se ke svému budoucímu hlasování, zda Petra Nečase trestnímu stíhání vydají, nebo nikoli, vyjadřují vyhýbavě. Argumentují tím, že neznají podrobnosti, a proto chtějí počkat na doporučení mandátového a imunitního výboru.
09.07.2013 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9372 článků)

Janota chce zmrazit důchody, nová vláda bude asi proti

 
Ministr financí Eduard Janota navrhne lídrovi ODS a pravděpodobnému budoucímu premiérovi Petru Nečasovi, aby se příští rok znovu zmrazily důchody.
15.06.2010 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9372 článků) , Eduard Janota (204 článků)

Janota chce zmrazit důchody, nová vláda asi bude proti

 
Ministr financí Eduard Janota navrhne lídrovi ODS a pravděpodobnému budoucímu premiérovi Petru Nečasovi, aby se příští rok znovu zmrazily důchody.
15.06.2010 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9372 článků) , Eduard Janota (204 článků)

Bitka frakcí v ČSSD. Sobotka zaútočil na Tejce, Dienstbier s Marksovou v šiku za ním. A do toho zazněla krutá slova z Hradu

 
V sociální demokracii to znovu jiskří. Poslanec Jeroným Tejc, který se ani v roce 2013 netajil svou rezervovaností vůči budoucímu premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (oba ČSSD), vyzval Sobotku, aby o svém politickém osudu nechal rozhodnout spolustraníky v referendu. K tomu se ještě ozval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Sobotka Tejcovi rychle vrátil úder.
22.10.2016 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (664 článků) , Bohuslav Sobotka (9573 článků)

Diplomaté v Paříži jednají o obnovení míru na Blízkém východě. Izrael chybí

 
V obavách z nových násilností na Blízkém východě se v neděli v Paříži shromáždilo přes 70 diplomatů z celého světa. Jednají o obnovení mírových rozhovorů mezi Izraelci a Palestinci. Jak poznamenala agentura AP, konference by měla vyslat jasný vzkaz budoucímu americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi a izraelskému premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, že většina světa chce mír a že nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, je dvoustátní řešení.
15.01.2017 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5778 článků)

Jiří Vyvadil: Tak co s KSČM? Možná, že po příštích volbách respektovaně skončí…

 
Sjezd KSČM byl zřejmě po dlouhé době očekáván s velkou netrpělivostí. Různí lidé to definují různě, ale zdá se, že v úvahu byly nastoleny dvě koncepce: Filipova pragmatická státotvornost spojená s přilepením se k Babišovi, lehce okořeněná revolučností v mezích zákona a Skálova drsnější radikálnost více se blížící obsahově i stylově marxistovi a možnému budoucímu pravděpodobnému britskému premiérovi Jeromy Corbynovi.
23.04.2018 14:30 |

podobné články

„Ústavní soud přispěl k přežití KSČM,“ míní expert. A které koalice podle Kubáčka ustojí tlak?

 
Ústavní soud svým středečním verdiktem celkem nečekaně zamíchal předvolebními kartami. Tím, že zrušil část volebního zákona o přepočtu hlasů na mandáty, se podle politologa Jana Kubáčka postaral o relativně drobnou změnu, která ale budoucímu premiérovi přidá při sestavování vlády vrásek na tváři. Zrušení sčítání pětiprocentní klauzule v případě koalic zase ukáže na jejich autentičnost. A zřejmě dojde i na záchranu konzervativní levice, jak Kubáček uvedl v Epicentrum Blesk Zpráv.
05.02.2021 05:10 |

podobné články

MŠMT vydalo nová doporučení, jak řešit vandalismus, kyberšikanu a záškoláctví

 
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydalo obnovená doporučení k řešení záškoláctví, vandalismu a kyberšikany. V těchto oblastech byly aktualizovány přílohy Metodického doporučení k primární prevenci rizikového chování u dětí, žáků a studentů ve školách a školských zařízeních.
06.01.2018 16:55 |

podobné články

Ministerstvo spravedlnosti: Skupina GRECO zhodnotila, jak Česká republika plní doporučení v oblasti prevence korupce

 
Během prosincového zasedání Skupiny států proti korupci (GRECO) projednalo plénum Skupiny Průběžnou zprávu o plnění doporučení. Tato doporučení uložila České republice Hodnotící zpráva čtvrtého hodnotícího kola v dubnu 2016.
05.03.2020 20:35 |

podobné články

Doporučení založená na vědeckých názorech. MeSES se obhajuje před kritikou skupiny lékařů

 
Zřízení Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) umožnilo rychle připravit odborná doporučení, postavená na převládajících vědeckých názorech. Skupina tak dnes reagovala na kritiku, kterou vůči ní v pátek vzneslo několik významných lékařů. Vadí jim, že MeSES nenese žádnou odpovědnost za svá doporučení ke zvládání epidemie covidu-19 v Česku.
15.05.2021 19:30 |

podobné články

MeSES: Doporučení pro opatření v homogenních kolektivech

 
Toto stanovisko se opírá o závěry existujícího výzkumu a doporučení mezinárodních organizací s ohledem na současnou situaci epidemie covid-19 v Česku. Doporučení vychází také ze zkušeností v jiných zemích a z expertních odhadů.
06.06.2021 16:15 |

podobné články

MeSES: Doporučení k příjezdům ze zahraničí

 
Mezioborová skupina MeSES vydává soubor doporučení k příjezdům ze zahraničí a návratům z dovolených. Cílem vydaných doporučení je výrazně omezit riziko zavlečení nebezpečných variant viru covid-19 do České republiky.
19.06.2021 22:55 |

podobné články

Babiš se jim zajídá, tak si přelepili pusu. Stovky lidí protestovaly proti premiérovi

 
Několik stovek lidí v úterý se zalepenou pusou protestovalo na pražském Staroměstském náměstí proti premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO). Vadí jim mimo jiné, že se s nimi Babiš odmítá veřejně sejít a diskutovat s nimi. Tvrdí také, že premiér lže a likviduje nezávislou policii. Po půl hodině se protestující mlčky vydali k úřadu vlády, kde drželi minutu ticha za všechny utlačované lidi. Demonstraci zorganizovala iniciativa Milion chvilek pro demokracii. Protest proti premiérovi v demisi se konal i v dalších městech. Podle mluvčí vlády Barbory Peterové je Babiš s organizátory iniciativy v kontaktu.
22.05.2018 20:30 |

podobné články

Nejmenší demonstrace vůbec: Týden před Vánocemi nemají lidé na Babiše čas

 
Hnutí Milion chvilek pro demokracii svolalo na úterý osmnáctou hodinu večer další demonstraci proti premiérovi Andreji Babišovi (65). Podle nejnovějších informací se jedná o jednu z nejslabších demonstrací proti premiérovi. Někteří se shodují na tom, že to může být kvůli blížícím se Vánocům. Lidé zkrátka nyní zajímají zcela jiné věci než protesty proti premiérovi.
17.12.2019 19:20 |

podobné články

MPO: Podnikatelé najdou formuláře na jednom místě. Šetří to jejich čas i peníze

 
Podnikatelé již nemusí složitě vyhledávat formuláře státní správy na řadě různých pracovišť a webů. Formuláře s dopadem na podnikatele totiž uveřejňuje nově Ministerstvo průmyslu a obchodu na jednom místě – na portálu BusinessInfo.cz. Tento způsob řešení značně snižuje administrativní zátěž, což sami podnikatelé hodnotí velmi pozitivně.
19.05.2016 15:55 |

podobné články