Článek

Podnikatel podezřelý z korupce kolem Babáka pozastavil členství v ODS

 
Bývalý zastupitel a liberecký podnikatel Jiří Zeronik pozastavil své členství v ODS. Je totiž obviněný v kauze údajného pokusu o uplacení asistenta poslance VV Michala Babáka.
10.08.2011 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Michal Babák (379 článků)
Podobné články

Zeronik podezřelý z uplácení pozastavil členství v ODS

 
Členství v ODS pozastavil Jiří Zeronik, který je podezřelý z toho, že se spolu s dalšími dvěma muži pokusil uplatit asistenta poslance Michala Babáka Šimona Stejkozu kvůli vzniku soukromé vysoké školy v Liberci. Babák má pozastaveno členství ve Věcech veřejných.
10.08.2011 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal Babák (379 článků)

Pekárek se poslaneckého křesla vzdát nehodlá. Pozastavil ale členství v ODS

 
Nad Romanem Pekárkem, novým poslancem ODS, se stahují mraky. Straníci ho nechtějí ani v ODS, ani ve Sněmovně. Vyzvali ho k odchodu. A Pekárek tak učinil, pozastavil členství ve straně. Poslaneckého mandátu se ale vzdát nehodlá.
09.11.2012 13:25 |

podobné články

VÍME PRVNÍ Podnikatel Kočka pozastavil členství v ČSSD

 
Jan Kočka podle dvou zdrojů z Lidového domu, s nimiž měly možnost ParlamentníListy.cz hovořit, pozastavil své členství v sociální demokracii. Stalo se tak poté, co byl policií obviněn. Stíhání se týká případu vytváření údajných fiktivních obchodů za neexistující reklamní služby, na který se zaměřil tým Daňové Kobry. Informaci o stíhání přinesla jako první Česká televize.
20.06.2017 12:10 |

podobné články

Starosta Prahy 11 Mlejsnký pozastavil členství v ODS

 
Starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský k dnešnímu dni pozastavil své členství v ODS. Funci starosty jedenácté městské části bude zastávat i nadále. Zůstane rovněž členem zastupitelstva Hlavního města Prahy a Prahy 11. K rozhodnutí ho přiměly rodinné problémy, uvedl v zaslaném prohlášení.
17.03.2014 19:50 |

podobné články

Starosta Mlejnský pozastavil své členství v ODS

 
Starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský k dnešnímu dni pozastavil své členství v ODS. Funci starosty jedenácté městské části bude zastávat i nadále. Zůstane rovněž členem zastupitelstva hlavního města Prahy a Prahy 11. K rozhodnutí ho přiměly rodinné problémy, uvedl v prohlášení.
17.03.2014 19:50 |

podobné články

Pospíšilův asistent v EP pozastavil členství v ODS

 
Asistent předsedy TOP 09 Jiřího Pospíšila v Evropském parlamentu Jan Zedník pozastavil své členství v ODS a stáhl kandidaturu v komunálních volbách kvůli kritice za to, že skoupil se svými partnery desítky bytů, často v lokalitách, kde většina nájemníků žije ze sociálních dávek, píše ČTK.
24.07.2018 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1873 článků) , Jiří Pospíšil (1873 článků)

Průzkum: Stále více Čechů si myslí, že členství v NATO je pro nás důležitější než členství v EU

 
Polovina české veřejnosti (50 %) považuje členství naší země v Evropské unii a Severoatlantické alianci za stejně důležité. Mezi těmi, kteří tyto instituce rozlišují, jasně převažují ti, kteří za důležitější považují členství v NATO (34 %), nad těmi, kteří preferují členství v EU (16 %). S členstvím naší republiky v NATO souhlasí více než dvoutřetinová většina českých občanů (69 %), nesouhlasí pětina (22 %) a desetina zvolila vyhýbavou odpověď (9 %).
09.11.2015 14:31 |

podobné články

Gross se svěřil s důvody, proč pozastavil členství v ČSSD

 
Bývalý premiér Stanislav Gross ve čtvrtek nečekaně pozastavil členství v ČSSD poté, co se v médiích objevily informace o údajně korupční kauze. A serveru ParlamentníListy.cz vysvětlil důvody.
07.01.2011 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Gross (723 článků)

Do skandálu namočený Babák pozastavil členství ve VV

 
Poslanec Věcí veřejných Michal Babák dočasně pozastavil členství ve straně. Důvodem je podle něj únik informací o kauze, podle níž Babák nedostatečně doložil původ peněz, které straně věnoval v uplynulých letech. Babák nyní čelí trestnímu oznámení.
31.05.2011 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Michal Babák (379 článků)

Bárta na jednání VV pozastavil členství, rozloučil se a odešel

 
Po rozsudku vyneseném nad faktickým šéfem strany Vítem Bártou se sešla strana Věci veřejné, aby projednala nastalou situaci. Sám Bárta se na jednání zdržel půl druhé hodiny, během které složil funkci šéfa poslaneckého klubu VV a pozastavil své členství ve straně. Kdo by ho měl ve funkci nahradit zatím není jasné. Jedná se i o výzvě šéfů pražských buněk VV k odstoupení předsedy strany Radka Johna.
13.04.2012 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Vít Bárta (2829 článků)

John: Hra na Babáka skončila

 
S ohledem na překvapivý únik informací z Finančně analytického útvaru Ministerstva financí, které se údajně mají týkat finančních transakcí poslance Babáka v souvislosti s financováním strany Věci veřejné, nabídl Michal Babák dočasné pozastavení členství ve straně.
31.05.2011 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal Babák (379 článků)

Milionové dary véčkaře Babáka bude řešit policie

 
Ministerstvo financí předalo kauzu Michala Babáka policii. Poslanec Věcí veřejných daroval své straně milionové částky, jejichž původ je podle analytiků podezřelý.
30.05.2011 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Michal Babák (379 článků)

Lidovec Čižinský staví v Praze kandidátku proti vlastní straně. Po výzvách pozastavil členství

 
Poslanec a starosta Prahy 7 Jan Čižinský pozastaví své členství v KDU-ČSL. K přerušení členství jej vyzvalo celostátní vedení strany, sdělil dnes ČTK Čižinský. Důvodem je založení sdružení Praha sobě, se kterým chce na podzim kandidovat v komunálních volbách.
14.05.2018 18:10 |

podobné články

Senátoři ODS chtějí za Jurečka omluvu od Babáka z VV

 
Senátoři ODS chtějí omluvu od poslance Věcí veřejných Michala Babáka. Vadí jim, co bez důkazů řekl o údajném vlivu plzeňského podnikatele a člena výkonné rady ODS Romana Jurečka v kauze poslance VV Jaroslava Škárky.
05.04.2011 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Michal Babák (379 článků)

Podnikatel Oulický označovaný za kmotra skončil v ODS

 
Patrik Oulický, vlivný politik a podnikatel v Ústeckém kraji, ukončil členství v ODS. Uvedla to Česká televize. Ukončení členství potvrdil Právu předseda ústecké organizace ODS Radim Holeček.
22.03.2013 13:50 |

podobné články

Svoboda: Být Bémem, pozastavím členství v ODS

 
Jen velice nepřímé doporučení, aby Pavel Bém kvůli své dělbě moci nad Prahou s lobbistou Romanem Janouškem pozastavil členství v ODS, zaznělo od jejího pražského vedení. Vyřkl ho Bémův nástupce Bohuslav Svoboda, který pražskou ODS vede.
26.03.2012 21:12 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (822 článků) , Bohuslav Svoboda (703 článků) , Pavel Roman (284 článků) , Pavel Svoboda (368 článků) , Pavel Svoboda (367 článků) , Pavel Svoboda (368 článků) , Pavel Svoboda (368 článků)

Starosta Prahy 11 Mlejnský pozastavil z rodinných důvodů členství v ODS

 
Dosavadní předseda místního sdružení ODS na pražském Jižním Městě II a 1. místopředseda ODS na Praze 11 Dalibor Mlejnský se kvůli rodinným důvodům rozhodl k pondělku pozastavit své členství ve straně. Starostou Prahy 11 zůstává. Mlejnský to sdělil prostřednictvím tiskové zprávy.
17.03.2014 18:10 |

podobné články

Sociální demokraté, kteří přišli o členství, se odvolávají

 
Sociální demokraté, jimž rokycanská ČSSD zrušila členství ve straně, se proti rozhodnutí odvolávají. Rozhodnutí je neoprávněné a nemá obdoby, řekl dnes ČTK jeden z vyloučených, rokycanský starosta Vladimír Šmolík. Sedmi lidem zrušila členství k tomu účelu svolaná okresní konference. Vyloučení byla podle MfD kritizovali okresní vedení strany a krajského radního za ČSSD Václava Koubíka. Ukončení členství se nelíbí regionálnímu šéfovi ČSSD a hejtmanovi Milanu Chovancovi, podle něhož na Rokycansku panují osobní spory.
23.07.2012 19:40 |

podobné články

Porubská ČSSD zrušila členství ostravskému primátorovi Kajnarovi

 
Členové místní organizace ČSSD Ostravy-Poruby zrušili členství ve straně ostravskému primátorovi Petru Kajnarovi. Důvodem jsou žaloby, které někdejší krajský předseda strany podal loni před parlamentními volbami kvůli údajně nedemokratickému sestavování kandidátní listiny. Kajnar na ní nebyl. Ze 120 přítomných členů porubské ČSSD se pro zrušení členství vyslovilo 101, řekl předseda porubské organizace Lumír Palyza. Zrušení Kajnarova členství ještě musí projednat okresní výkonný výbor strany.
27.01.2014 20:35 |

podobné články