Článek

Podnikatel buší do justice. Detektivové mlčí, prokuratura nátlak na korunního svědka odmítá. PL jdou po stopě výbušné kauzy

 
Justiční mafie. Tak právě těmito slovy opakovaně popisuje podnikatel Pavel Buráň své několik let trvající útrapy s českou justicí. Vše začalo již před několika lety, kdy zažaloval svého bývalého společníka Jaroslava Novotného z únosu. Přestože prvoinstanční soud prokázal, že k únosu skutečně došlo, a před soudem dokonce padala přirovnání jako praktiky balkánské mafie, osud případu zvrátil Vrchní soud v Olomouci, jehož právní názor opřený o údajnou nedůvěryhodnost podnikatele Buráně přes mnohé kontroverzní peripetie musel nakonec akceptovat také konečný verdikt soudu, který všechny obviněné zprostil viny.
08.02.2024 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1286 článků)
Podobné články

Týdeník: Víme, kdo práskl korunního svědka

 
Jméno korunního svědka v případu kauzy související s nákupem transportérů Pandur, který vypovídal pod zárukou utajení, se loni v květnu objevilo v MF Dnes a Právu. Uniklo zřejmě přes náměstka Nejvyššího státního zastupitelství.
11.06.2012 12:10 |

podobné články

Sněmovna odmítá institut korunního svědka. Návrh ČSSD zamítla

 
Sněmovna zamítla hlasy koalice návrh ČSSD na zavedení institutu korunního svědka. Vláda chystá vlastní úpravu, hodlá ji předložit na jaře.
16.03.2011 12:20 |

podobné články

Škromach: Jdou po mně jdou jdou jdou

 
Jdou po mně jdou jdou jdou, na každým rohu mají fotku mou.
05.11.2013 18:40 |

podobné články

Zavedeme korunního svědka, shodla se budoucí koalice

 
Trojkoaliční strany se v pátek shodly na zavedení korunního svědka, zveřejňování informací o veřejných zakázkách na internetu nebo na zákonu o obecném referendu, oznámili lídři po setkání.
25.06.2010 13:40 |

podobné články

ČSSD chce vrátit do sněmovny institut korunního svědka

 
Sociální demokraté předloží ve sněmovně novelu trestního řádu, která by zavedla institut korunního svědka. Řekl to ve středu poslanec a bývalý ministr vnitra Martin Pecina.
22.09.2010 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Pecina (426 článků)

Vládní poslanci i komunisté zamítli návrh ČSSD na korunního svědka

 
Sněmovna ve středu zamítla hlasy koalice a KSČM návrh ČSSD na zavedení institutu korunního svědka. Kritici se obávali například možného zneužívání.
16.03.2011 13:00 |

podobné články

Kauza Rittig bobtná: Z korunního svědka se stal obviněný

 
Vypovídání v kauze předražených jízdenek pro pražský dopravní podnik vedlo k novému obvinění, a to korunního svědka Vladimíra Sitty. Ten vypovídal proti Ivo Rittigovi a podle zjištění Práva obvinění považuje za akt Rittigovy msty. Ředitel pražské policie však takovou možnost vylučuje.
28.02.2014 10:10 |

podobné články

Šokující zvrat v případu exšéfa policie Lučanského: Sebevražda korunního svědka!

 
Slovensko šokovala zpráva o smrti korunního svědka v kauze bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského (†51). Bývalý příslušník Slovenské informační služby František Böhm se v pátek večer střelil do hlavy! Podle slovenských médií měl postřelit i svou manželku, která skončila v nemocnici.
13.02.2021 12:40 |

podobné články

Bruselská prokuratura potvrdila čtyři vazby kvůli vyšetřování korupce v europarlamentu

 
Čtyři ze šesti lidí zadržených v Bruselu v rámci vyšetřování údajné korupce v Evropském parlamentu zůstanou ve vazbě. Uvedla to dnes belgická prokuratura. Podle agentury AFP je mezi nimi i místopředsedkyně EP Eva Kailiová, byť prokuratura totožnost zadržených nekomentuje. Katar mezitím označil informace o svém zapojení do korupční kauzy za vážnou dezinformaci.
11.12.2022 09:20 |

podobné články

Slováci postoupili ve vyšetřování vraždy novináře Kuciaka. Prokurátor zveřejnil tento portrét

 
Žalobce slovenského Úřadu speciální prokuratury zveřejnil portrét možného klíčového svědka vraždy novináře Jána Kuciaka. Není přitom vyloučeno, že jde o portrét pachatele zmíněného trestného činu, prokuratura se ke zveřejnění fotografie podrobněji nevyjádřila. Soudy při vyšetřování kauzy povolily 57 odposlechů, 127 příkazů ke kontrole telekomunikačního provozu. Detektivové spolupracují s Europolem i americkou FBI.
17.09.2018 16:45 |

podobné články

Detektivové ukončili vyšetřování Opencard. Radní se budou stíhání bránit

 
Detektivové z českobudějovického Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) téměř po roce dokončili vyšetřování pražské kauzy Opencard. Dnes to sdělili obviněnému primátorovi hlavního města Tomáši Hudečkovi (TOP 09), řekl ČTK primátor. Obvinění radní za TOP 09 se chystají navrhnout zastavení trestního řízení. Zároveň budou žádat doplnění spisu a výslech dalšího svědka, uvedl Hudeček.
05.03.2014 20:00 |

podobné články

Vydejte se po stopě zločinu se slavnými detektivy!

 
Svět zločinu, charismatických vyšetřujících, lží, bezpočtu napínavých zápletek i překvapivých rozuzlení. To vše nabízí výstava Slavní detektivové na stopě zločinu v Letohrádku Mitrovských v Brně.
30.01.2017 05:15 |

podobné články

Palác hasí pomluvy o atentátu na korunního prince, o zatýkání aktivistek ale mlčí

 
Sociální sítě zaplavily spekulace, že na korunního prince Saúdské Arábie Mohameda bin Salmána byl spáchán atentát, při kterém princ zemřel. Zvěst byla založená na tom, že se v paláci před necelým měsícem střílelo a od té doby se princ neobjevil na veřejnosti. Královský palác zveřejnil princovy nové fotky, aby obavy vyvrátil, informoval Daily Mail.
24.05.2018 22:00 |

podobné články

„Snaží se vyrobit kauzu.“ Podnikatel řekl vše. Zapletena policie, NCOZ i jiní

 
Podnikatel Pavel Buráň nemá právě na růžích ustláno. Přestože jeho někdejší hazardní firma patřila k nejúspěšnějším firmám v naší zemi, a poté, co podnikání v hazardu opustil, stal se jedním z lídrů v prodeji automobilů na Moravě, již řadu let „bojuje“ s českou justicí. Nejdříve se mu nepodařilo prokázat, že byl unesen svým bývalým společníkem. Poté se dostal do hledáčku detektivů kvůli zneužívání peněz z hazardu určených na podporu veřejně prospěšných účelů. Jiskřičkou naděje pro něj měla být „nabídka“ korunního svědka, který poté, co opustil brány vězení, chtěl údajně změnit svoji výpověď. A nejen to. Chtěl přiznat, že ke všemu byl prý donucen policejními orgány. Jak oba případy spolu souvisí a proč se Pavel Buráň nevzdává své snahy dosáhnout spravedlnosti a porazit, jak sám říká, „justiční mafii“? „Víte, nehledám někoho, kdo by se přiklonil na tu či druhou stranu, ta věc je jasná. Hledám jen soud, jež stávající důkazy posoudí. To stačí,“ říká Pavel Buráň v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
27.12.2023 13:20 |

podobné články

Velký zátah proti extremistům! Detektivové jsou na stopě i žhářům z Aše

 
V úterních ranních hodinách se v Česku rozběhly dvě velké akce. Detektivové z Útvaru pro boj s organizovaným zločinem provádí zátah proti pravicovým radikálům a obchodníkům s lidmi.
27.03.2012 09:45 |

podobné články

Filmoví detektivové vs. skutečnost: Arazimovi vyměnili jméno i příjmení, Vacátko byl Vaňásek

 
Svět zločinu, charismatických vyšetřujících, lží, bezpočtu napínavých zápletek i překvapivých rozuzlení. To vše nabízí výstava Slavní detektivové na stopě zločinu v Letohrádku Mitrovských v Brně.
26.01.2017 06:35 |

podobné články

Inspekce prověří policejní postup v případě klíčového svědka kauzy CASA

 
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) se bude zabývat postupem policie v případě klíčového svědka kauzy CASA Karla Daňhela. Zjistil to server Aktuálně.cz. Policie ho v úterý odpoledne zadržela kvůli nařčení ze zneužití nezletilé dívky. Den poté ale vyšlo najevo, že obvinění bylo falešné, a armádní plukovník byl propuštěn.
19.07.2012 21:00 |

podobné články

Švachulova Stoka: Všichni mlčí! Spis o korupci na radnici v Brně za 180 milionů nechce úřad ukázat opozici

 
Tajemného bobříka mlčení si uložila česká justice v třaskavém případu korupční kauzy Stoka. Hlavní obžalovaný, Jiří Švachula (54, dříve ANO) od svého zatčení zarytě mlčí.
27.07.2020 16:30 |

podobné články

Benešová odmítá kárné řízení s Ištvanem. Jde prý o politický nátlak

 
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová odmítá výzvy, aby po propuštění z vazby trojice exposlanců obviněných v kauze Jany Nagyové iniciovala kárné řízení s olomouckým vrchním státním zástupcem Ivem Ištvanem, který případ dozoruje. Podle ní jde o politický nátlak.
17.07.2013 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1740 článků) , Jana Nagyová (1733 článků) , Marie Benešová (447 článků)