Článek

Podmínky Svatopluku jsou prý nezákonné

 
Věřitelský výbor zkrachovalé společnosti H-System odmítl jako nezákonné podmínky, které si klade Stavební bytové družstvo (SBD) Svatopluk. Dospěl k tomu na svém čtvrtečním zasedání. Jednání s jeho zástupci proto nyní zastavil.
13.10.2018 10:10 |

podobné články

Podobné články

Milý Svatopluku, víš, kolik jsi nasral lidí? Rozhořčený levicový publicista spočítal Němečkovi, kolik lidí kvůli němu uteklo od ČSSD

 
„Milý Svatopluku Němečku, kde koho jsi nasral,“ sdělil analytik Štěpán Kotrba bývalému ministrovi zdravotnictví, který prosadil zákaz kouření v restauracích a barech. Svůj krok Němeček hlásil jásavě celém světu. Kotrba teď exministrovi vystavil účet a nešetřil při tom sprostými slovy.
30.05.2017 19:55 |

podobné články

Kvóty jsou nezákonné, tvrdí Chovanec. V novém návrhu EU prý nejsou

 
Analýza vypracovaná ministerstvem vnitra ukázala, že povinné uprchlické kvóty jsou s největší pravděpodobností nezákonné, jak oznámil šéf resortu Milan Chovanec. Česko o tom podle něj informuje Evropskou unii, která mezitím připravuje nový návrh dohody o přijímání utečenců. Aktuální verze prý povinné kvóty neobsahuje. 
21.09.2015 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1422 článků)

Jsem jediný, kdo ve vládě řeší příjmy. Němeček a ostatní po mě pořád chtějí nějaké peníze... Takto hrál Andrej Babiš Partii sám se sebou

 
Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš byl jediným hostem nedělní Partie FTV Prima. Hned v úvodu konstatoval, že se mu daří vybírat daně, ale současně osekat zbytečné státní výdaje. Ostrý vzkaz poslal ministru zdravotnictví Svatopluku Němečkovi a za organizaci své cesty do USA pochválil Lubomíra Zaorálka (oba ČSSD). Dostal se prý i do Pentagonu. Stranou Babišovy pozornosti nezůstaly ani elektronická evidence tržeb a zálohové výživné.
26.04.2015 12:26 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Lubomír Zaorálek (2467 článků)

Andrej Babiš se na Primě pochlubil, co zažil v USA. Byl jsem i v Pentagonu, vykládal

 
Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš byl jediným hostem nedělní Partie FTV Prima. Hned v úvodu konstatoval, že se mu daří vybírat daně, ale současně osekat zbytečné státní výdaje. Ostrý vzkaz poslal ministru zdravotnictví Svatopluku Němečkovi a za organizaci své cesty do USA pochválil Lubomíra Zaorálka (oba ČSSD). Dostal se prý i do Pentagonu. Stranou Babišovy pozornosti nezůstaly ani elektronická evidence tržeb a zálohové výživné.
26.04.2015 13:11 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Lubomír Zaorálek (2467 článků)

MMR: Pražské stavební předpisy jsou nezákonné a nevymahatelné

 
Podle ministerstva pro místní rozvoj (MMR) jsou pražské stavební předpisy nezákonné a nevymahatelné. Rozhodnutí, která už podle nich od října loňského roku byla učiněna, jsou ale platná. Dopis o jejich pozastavení pošle v řádu dnů, řekla ministryně Karla Šlechtová (za ANO) na dnešní tiskové konferenci. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) se k tématu nechce vyjádřit, dokud nebude mít dopis od MMR v ruce. Podle náměstka primátorky Matěje Stropnického (Trojkoalice), který má v Praze na starosti územní rozvoj, bude na jejich novelizaci třeba půl roku. Do té doby budou pro hlavní město platit obecná nařízení a vyhlášky.
09.01.2015 12:36 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (476 článků)

Jasné slovo ministryně: Hudečkovy předpisy pro stavění v Praze jsou nezákonné

 
Podle ministerstva pro místní rozvoj (MMR) jsou pražské stavební předpisy nezákonné a nevymahatelné. Rozhodnutí, která už podle nich od října loňského roku byla učiněna, jsou ale platná. Dopis o jejich pozastavení pošle v řádu dnů, řekla ministryně Karla Šlechtová (za ANO) na dnešní tiskové konferenci.
09.01.2015 20:42 |

podobné články

Ministr staví dům za 10 milionů: Hypotéku má jen na tři. Kde na to vzal?

 
Novému ministru zdravotnictví Svatopluku Němečkovi (ČSSD) se podařilo před svým nástupem do funkce naspořit opravdu velké peníze. S manželkou staví u Ostravy dům za deset milionů, půjčí si přitom ale jen tři, zbytek jsou údajně rodinné úspory.
30.01.2014 12:10 |

podobné články

Němeček naštval i ty lékaře, kteří zatím byli v klidu, hlásí z rádia doktor

 
Václav Šmatlák z Asociace praktických lékařů se vysmál ministrovi zdravotnictví Svatopluku Němečkovi (ČSSD). Svým prohlášením, že praktičtí lékaři jsou milionáři, naštval člen vlády i ty doktory, kteří dosud byli v klidu.
21.09.2016 18:35 |

podobné články

Výpověď Kalouska i Nečase: Soud řeší trafiky pro poslance, odposlechy jsou prý nezákonné

 
Odposlechy, o něž se opírá obžaloba v případu tzv. trafik pro poslance, označila soudkyně Helena Králová při dnešním hlavním líčení za nezákonné. Státní zástupci je tak nemohli předestřít bývalému ministrovi financí Miroslavu Kalouskovi, který má v případu postavení svědka. Králová přitom při předchozích jednáních použití odposlechů připustila. Žalobce Rostislav Bajger řekl novinářům, že její postup nechápe.
07.11.2017 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6706 článků)

Další výslechy jsou nezákonné, tvrdí Šnajdrův advokát

 
Právní zástupce Marka Šnajdra má za to, že jeho klient již po rozhodnutí Nejvyššího soudu nemá status obviněného. Nezákonné jsou proto podle něj i další výslechy v případu údajného uplácení, tvrdí Lukáš Trojan. Obrátil se proto na Nejvyšší státní zastupitelství, aby další výslechy zatrhlo.
17.07.2013 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Marek Šnajdr (313 článků)

»Vyprávěj« v ohrožení!

 
Hlavní hrdinové seriálu Vyprávěj zažívají velké rozčarování! Svatopluku Skopalovi (58), Romanu Vojtkovi (38), Andree Kerestešové (25) i Veronice Freimannové (54) totiž hrozí, že přijdou o práci...
15.06.2010 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Roman Vojtek (553 článků) , Svatopluk Skopal (31 článků)

Bývalý starosta chtěl uplatit novináře, dostal pokutu 180 tisíc!

 
Někdejší starosta pardubické části Dubina Ján Kasič (ČSSD) by měl zaplatit pokutu 180 tisíc korun za to, že se pokusil uplatit novináře. Stejný trest soud uložil také druhému obžalovanému, jeho společníkovi Svatopluku Kodetovi.
23.11.2011 14:10 |

podobné články

Soud snížil pokutu za korupci exstarostovi pardubického obvodu

 
Odvolací soud v Pardubicích dnes snížil pokutu bývalému starostovi pardubického obvodu Jánu Kasičovi(ČSSD) odsouzenému za uplácení novinářů. Namísto 180.000 korun má zaplatit 108.000 korun. Pokud by sankci neuhradil, musel by na pět měsíců do vězení. Stejně snížil trest vydavateli místních tiskovin Svatopluku Kodetovi.
17.04.2012 17:30 |

podobné články

Šéf lékařů Kubek si dovede představit za den v nemocnici i 150 korun. Ale s jednou podmínkou

 
Česká lékařská komora dlouhodobě kritizovala jak nedostatky peněz ve zdravotnictví, tak i poplatky. Nové koalici v čele s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) ale prezident ČLK Milan Kubek vzkazuje, že poplatek za den pobytu v nemocnici mohl zůstat, a to dokonce ve výši 150 korun za den. Novému ministrovi zdravotnictví Svatopluku Němečkovi (ČSSD) přeje, aby dokázal bojovat s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) i s premiérem.
04.02.2014 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Bohuslav Sobotka (9536 článků) , Milan Nový (82 článků)

Babiš píše Němečkovi: Tohoto pána zažalujte, a já vás budu sledovat

 
Ministr financí Andrej Babiš sepsal otevřený dopis, adresovaný ministru zdravotnictví Svatopluku Němečkovi a řediteli s předsedou správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny. Vyzývá je, aby začali intenzivně řešit situaci kolem pražského protonového centra, které hrozí České republice patnáctimilionovou arbitráží.
03.04.2014 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Babiš píše vládnímu kolegovi: Tohoto pána zažalujte, a já vás budu sledovat

 
Ministr financí Andrej Babiš sepsal otevřený dopis, adresovaný ministru zdravotnictví Svatopluku Němečkovi a řediteli s předsedou správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny. Vyzývá je, aby začali intenzivně řešit situaci kolem pražského protonového centra, které hrozí České republice patnáctimiliardovou arbitráží.
03.04.2014 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Všichni řvou na mě, lituje Babiš, že ANO neovládá zdravotnictví

 
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) zalitoval, že jeho hnutí neusilovalo o resort zdravotnictví. Lídr ANO to prohlásil ve čtvrtek při zahájení turné eurokandidátky v Liberci. V pátek po setkání s Asociací krajů dodal, že nevěří ministrovi zdravotnictví soc. dem. Svatopluku Němečkovi, že zvládne rozkrýt financování resortu.
04.04.2014 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

Babiš lituje, že ANO nemá zdravotnictví, Němečkovi nevěří

 
Ministr financí Andrej Babiš lituje, že při povolebních koaličních vyjednáváních neusiloval o Ministerstvo zdravotnictví pro své hnutí ANO. Současnému ministru Svatopluku Němečkovi (ČSSD) nevěří, že rozkryje financování resortu. Řekl to novinářům po dnešní tiskové konferenci k zasedání Rady Asociace krajů ČR.
04.04.2014 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků)

ČSSD si na kontrolu své vlády sestavila stínový kabinet. O pikantnosti v něm není nouze

 
Stínové vlády, týmy odborných mluvčí, kontrola a sledování všude a každého. Tak se podle vlastního webu rozhodla pracovat ČSSD. Paradoxní však je, že někteří sledují sami sebe. Například současnému ministru zdravotnictví Svatopluku Němečkovi dělá stínového ministra zdravotnictví Svatopluk Němeček. Na upozornění serveruTýden.cz však sociální demokraté už nenazývají bývalou stínovou vládu odbornými mluvčími.
05.07.2014 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (373 článků)