Článek

Podmínka pro Češku za schvalování teroru v Christchurchi je pravomocná

 
Dvouletý podmíněný trest, který soud uložil Renátě Pelikánové za schvalování teroristického útoku na mešity v novozélandském Christchurchi, je pravomocný. Státní zástupce se neodvolal, sdělila to mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci.
14.07.2020 14:10 |

podobné články

Podobné články

Trest za obdiv k teroristovi: Podmínka za chválu vraha, který zmasakroval lidi na Novém Zélandu

 
Vychvaloval na sociální síti extrémistu, který zastřelil v březnu 2019 ve dvou mešitách v Christchurchi na Novém Zélandu 51 lidí. Krajský soud v Plzni za to Michala Trykara (46) z Rokycan potrestal 2,5 roky vězení s podmíněným odkladem na dobu tří let. Na vině a trestu se Trykar dohodl se státním zástupcem.
11.02.2021 14:45 |

podobné články

„Škoda, že neměl větší zásobníky. Tleskám mu.“ Muž chválil masového vraha, dostal tříletou podmínku

 
Za schvalování teroristického útoku v novozélandském Christchurchi ve středu padl další podmíněný trest. Soud uložil tříletou podmínku Ondřeji P. ze Žďáru nad Sázavou. Muž napsal do internetové diskuse několik příspěvků, v nichž mimo jiné chválil, jakou střelec v mešitách zvolil ráži, a litoval toho, že si útočník nekoupil větší zásobníky. Verdikt není pravomocný, státní zástupce pro Pudila jako v dalších obdobných případech žádal pět let vězení.
19.08.2020 12:55 |

podobné články

„Bravo. Kam posílat peníze na právníky střelců?“ Za chválu terorismu dostal Jakub W. tříletou podmínku

 
Za schvalování teroristického útoku v novozélandském Christchurchi pražský vrchní soud v úterý potvrdil Jakubu W. (33) z Olomouce maximální možný podmíněný trest, tedy tříletý s pětiletou zkušební dobou. Rozhodnutí, které muže uznalo vinným z podpory a propagace terorismu, je pravomocné.
27.10.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Kam Kam (328 článků)

Předseda Sněmovny chce upravit schvalování předloh i veta klubů

 
Poslanci by mohli mít při schůzích Sněmovny větší časový prostor pro schvalování zákonů, urychlit by se mohlo schvalování většiny mezinárodních smluv a zjednodušit by se mohlo projednávání některých zpráv. Vyplývá to z návrhu novely zákona o jednacím řádu dolní komory, kterou předložil její předseda Radek Vondráček (ANO). Předloha upravuje také například procedurální veta, která mohou uplatnit poslanecké kluby nebo skupiny poslanců.
08.12.2018 10:55 |

podobné články

Tusk je pro odklad brexitu. Britští poslanci odmítli harmonogram schvalování dohody

 
Britští poslanci odmítli prováděcí zákon k brexitové dohodě, i když mu původně v úterý dali šanci. Zákonodárcům vadilo, že jim kabinet Borise Johnsona vyhradil na schvalování zákona jen tři dny. Že Británie opustí EU k 31. října smírně, je teď velmi nepravděpodobné. Podle Johnsona by Británie měla opustit EU na konci tohoto měsíce. Řekl, že vláda nyní pozastaví schvalování prováděcího zákona k brexitové dohodě. Šéf Evropské rady Donald Tusk uvedl, že doporučí 27 zemím EU, aby podpořily britskou žádost o odklad brexitu. Navrhne, aby se kvůli tomu nescházel summit EU.
24.10.2019 10:32 |

podobné články

Osobnosti: Donald Tusk (180 článků)

Novela veřejných zakázek míří do závěrečného schvalování

 
Sněmovna dnes odeslala do závěrečného schvalování vládní novelu zákona o veřejných zakázkách. Jde o předlohu, která má zprůhlednit jejich zadávání a kterou vládní VV již dříve označily za klíčový nástroj v boji s korupcí. Ze zákona mají vypadnout například tzv. losovačky. Na adresu předlohy dnes zazněly kritické hlasy jak z opozičního, tak i z koaličního tábora. O konečné podobě novely poslanci rozhodnou až při jejím závěrečném schvalování.
26.10.2011 19:40 |

podobné články

Sněmovna opět odložila schvalování církevních restitucí

 
Sněmovna v úterý podle očekávání opět odložila na příští schůzi schvalování církevních restitucí, odmítnutých levicovým Senátem. K prosazení chybí ODS a TOP 09 hlasy poslanců LIDEM kolem vicepremiérky Karolíny Peake. Svou podporu podmínili přijetím daňové novely o zamýšleném zvýšení DPH, proti čemuž se bouří část občanských demokratů. Sněmovna kvůli tomu odložila schvalování restitucí už na minulé schůzi.
18.09.2012 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1614 článků)

Vilímec (ODS): Letošní schvalování státního rozpočtu mělo neobvyklý průběh

 
Letošní schvalování státního rozpočtu mělo neobvyklý průběh v mnoha ohledech. Jeden z nich ale zůstal bez povšimnutí. Během schvalování pozměňovacích návrhů ve 3. čtení byl totiž fakticky odstaven rozpočtový výbor sněmovny. Vládní koalice jeho usnesení nerespektovala, byť její vlastní poslanci na půdě výboru návrhy podpořili.
12.12.2014 16:06 |

podobné články

Podmínka za čtyři roky manželského teroru: Tomáš (40) byl agresivní na ženu i tři epileptické děti

 
Nejméně čtyři roky teroru a domácího násilí si vytrpěla Žaneta (30) s třemi dětmi (5, 4, 2) z Ostravska. Jejího manžela Tomáše (40) uznal soud vinným ze zločinu týrání a napařil mu tři roky vězení s pětiletým podmínečným odkladem.
01.03.2018 15:20 |

podobné články

Schvalování teroru: Až 12 let vězení!

 
Za veřejné schvalování spáchaného teroristického činu bude hrozit nikoliv jeden rok, ale 3 roky až 12 let vězení. Počítá s tím novela trestního zákoníku, kterou vláda posílá do Parlamentu.
31.07.2016 12:20 |

podobné články

Podmínka pro Daru je málo, myslí si čtenáři Blesk.cz

 
Po dvou letech od smrtelné nehody padl nad zpěvačkou Darou Rolins rozsudek, který zněl vinna z usmrcení z nedbalosti. Zpěvačka vyvázla s tříletou podmínkou a na stejnou dobju jí byl odebrán řidičský průkaz. Po zveřejnění tohoto rozsudku, se na Blesk.cz strhla rozsáhlá debata. Čtenáři nesouhlasí, mají pocit, že je podmínka pro Daru málo.
14.08.2012 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2672 článků)

Už je to prostě šílené. Ondráček volá po návratu dětí do škol, jinak nouzový stav dál nebude. A ještě jedna podmínka...

 
ROZHOVOR Inspirovat se v Rakousku, popřípadě i v jiných zemích, kde jsou skiareály otevřené pro místní, by se měl ministr zdravotnictví Jan Blatný. Doporučuje mu to poslanec KSČM Zdeněk Ondráček, který ovšem zdůrazňuje, že otevření skiareálů je až druhá podmínka pro souhlas jeho poslaneckého klubu s prodloužením nouzového stavu. Tou první je návrat dětí prvního stupně a posledních ročníků základních a středních škol do školních lavic, protože už je situace se vzděláváním a socializací dětí a mládeže šílená.
04.02.2021 16:40 |

podobné články

Podmínka pro sexuologa Weisse za smrt dvou lidí neplatí! Případ se vrací na začátek

 
Tříletá podmínka neplatí! Případ dopravní nehody sexuologa Petra Weisse, při níž zahynuli dva lidé, se vrací k okresnímu soudu v Pelhřimově. Rozhodl o tom ve středu odvolací soud v Táboře.
21.03.2018 17:15 |

podobné články

Za sex s jedenáctiletou Andrejkou, po kterém se oběsila, padla jen podmínka! Sebevraždu vysílala na internetu

 
Jen podmínka! To je trest pro Pavla K. (30), který měl sex s Andrejkou (†15), když jí bylo jedenáct. Dívka si čtyři roky v sobě nesla toto trauma a letos v  srpnu se oběsila. Muži přitom hrozilo až osm let vězení!
15.11.2018 13:50 |

podobné články

V kauze Nagyové padla zatím jedna podmínka. A co na to politici?

 
Jana Nagyová, nyní Nečasová odešla od soudu s podmíněným trestem. Právo zjišťovalo reakce politiků, a ty jsou opatrné. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) ale nezakrýval rozčarování. Po humbuku v kauze Nagyové jedna podmínka? Takhle to prý skončit nesmí.
01.07.2014 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1578 článků) , Jana Nagyová (1571 článků) , Milan Chovanec (1425 článků)

Chválil masovou vraždu na Novém Zélandu: Muž dostal dvouletou podmínku, komentáře u soudu litoval

 
Soud uložil dvouletou podmínku Milanovi J. ze Vsetínska, který komentářem v internetové diskusi schválil teroristický útok v novozélandském Christchurchi. Muž se k činu přiznal, vyjádřil nad ním lítost, do diskuse vložil omluvu a přes Červený kříž zaslal finanční příspěvek sirotkům v Sýrii. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce pro Milana J. požadoval za podporu a propagaci terorismu pětileté vězení.
27.07.2020 12:40 |

podobné články

Zemětřesení o síle 6,3 stupně Richterovy škály pustošilo Nový Zéland

 
V Praze měl právě začít nový den, ale v Christchurchi bylo 51 minut po poledni, když město včera zasáhlo ničivé zemětřesení o síle 6,3 stupně Richterovy stupnice.
23.02.2011 12:20 |

podobné články

Zlaté rybky uvězněné po zemětřesení v akváriu přežily 134 dní bez potravy

 
Nový Zéland má po dlouhých měsících od zemětřesení další dojemný a naštěstí i pozitivní příběh. Dvě zlaté rybky se staly nejmenšími a nejodolnějšími přeživšími ničivého únorového zemětřesení, které zabilo v novozélandském Christchurchi 181 lidí.
27.07.2011 17:05 |

podobné články

Mrštila po partnerovi nožem. Zabodl se mu do čela. Dobrý hod, řekl u soudu

 
Vztah jednadvacetileté Novozélanďanky a o rok mladšího muže má povahu černé komedie. To, co by na plátnech kin mohlo působit komicky, musel řešit soud v Christchurchi dost vážně. Před ním jako obžalovaná stanula dotyčná žena, která je v osmém měsíci těhotenství. Obviněna je z pokusu o zabití a vážné ublížení na zdraví. Při žárlivé hádce totiž po svém mladším partnerovi a otci dítěte mrštila kuchyňský nůž. Zabodl se mu do čela. U soudu pak řekl: „Byl to dobrý hod.“
11.08.2014 09:00 |

podobné články