Článek

Podlidé s protilátkami. Rektor na Primě týral Cikrta, tvrdě

 
V rozhovoru na CNN Prima News se střetli profesor a rektor Metropolitní univerzity Michal Klíma a šéfredaktor Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt. Klíma varoval, že je česká společnost rozdělená, jelikož se v ní vytváří kult očkování, který však z jeho pohledu nepřináší výsledky. Když to Cikrt slyšel, pořádně se rozčílil a spustil. „Realita je taková...“
23.11.2021 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Klíma (10 článků)
Podobné články

Šéf postižených Krása se pouští do Cikrta: Kdo jednou lže, lže pokaždé

 
AKTUALIZOVÁNO Václav Krása, zakladatel Unie svobody a nynější předseda Národní rady osob se zdravotním postižením, se na svém blogu pouští do Tomáše Cikrta. Tento bývalý mluvčí ministerstva zdravotnictví za „Julínkovy éry“ podle něj vědomě lhal o tunelování nemocnice v Brandýse nad Labem.
18.09.2011 08:40 |

podobné články

Andrej Babiš takto reaguje na nařčení Tomáše Cikrta

 
Bývalý mluvčí Ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt v úterním vysílání pořadu Interview ČT24 hovořil o auditu čerpání unijních peněz českými nemocnicemi v režii Ministerstva financí. Podle Cikrta je tu snaha ze strany Andreje Babiše ovládnout rezort zdravotnictví a získat tak kontrolu nad penězi, které přes něj proudí. Babiš v reakci pro ParlamentníListy.cz označil Cikrtova slova za nesmysly a odkázal ke kritice českého zdravotnictví, která zaznívá z Bruselu.
01.10.2014 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23805 článků)

Nový český lék na koronavirus? V Thomayerově nemocnici podávají plazmu s protilátkami

 
K odvážnému kroku se rozhodli v Thomayerově nemocnici v Praze, kde nově léčí osoby s onemocněním covid-19 plazmou s protilátkami proti koronaviru. K dnešnímu dni byla plazma podána dvěma pacientům s těžkým průběhem onemocnění. Jestli však bude metoda úspěšná, to se zatím neví, jde totiž o experimentální metodu.
22.04.2020 15:45 |

podobné články

Lidé se nemohli prokazovat testy na protilátky. „Diskriminace,“ říká soud a kárá opatření

 
Ministerstvo zdravotnictví diskriminovalo lidi s laboratorně potvrzenými protilátkami proti nemoci covid-19, vyplývá z nového rozhodnutí Nejvyššího správního soudu (NSS). Zpětně konstatoval nezákonnost květnového opatření, které jako podmínky vstupu do vnitřních prostor a na akce vyžadovalo očkování, negativní PCR nebo antigenní test, případně potvrzení o prodělané nemoci. S laboratorně prokázanými protilátkami ministerstvo nepočítalo. Rozhodnutí NSS je dostupné na jeho úřední desce.
30.06.2021 15:40 |

podobné články

Lékaři žasnou: Lidé odmítají vakcínu, ale když se nakazí, žádají léčbu protilátkami

 
Kdo má podezření na nákazu covidem-19, zamíří do ordinace svého praktického lékaře. Pokud se nemoc potvrdí a jde o rizikového pacienta, může lékař doporučit i léčbu monoklonálními protilátkami Bamlanivimab nebo Regn-cov2. Ty dokážou při včasném podání zabránit těžkému průběhu nemoci, dokonce i úmrtí. Jen jsou hodně drahé.
22.09.2021 09:35 |

podobné články

Hlásit! Sledovat! Koronavirus: Babišovi se vymstil rázný výstup v ČT

 
Babiš je „hysterka“. Alespoň podle někdejšího mluvčího Ministerstva zdravotnictví Tomáše Cikrta, který k tomuto poznání dospěl poté, co zhlédl vystoupení předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) k nákaze koronavirem v České republice. K Cikrtovi se později přidal i psychiatr Tomáš Rektor.
02.03.2020 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23805 článků)

Muž ubytoval důchodce, pak je týral. Policie ho obvinila

 
Padesátiletý muž z Ostravy týral podle policie pár seniorů. Důchodcům nejprve nabídl střechu nad hlavou s tím, že se o ně postará. Místo toho jim ale bral peníze, nutil je uklízet a nakupovat a i jinak dvojici týral.
03.01.2011 15:55 |

podobné články

Střílel po manželce vzduchovkou! Týral ji 9 let!

 
Neuvěřitelných devět let týral svou ženu muž (45) z Příbramska. Pravidelně jí vulgárně nadával, ponižoval a nejméně jednou za měsíc fyzicky týral...
07.06.2013 05:15 |

podobné články

Na Hrad nepřijde rektor Karlovy univerzity ani jeho předchůdce

 
Bývalý rektor Univerzity Karlovy (UK) a čerstvě zvolený senátor Václav Hampl odmítl pozvánku na oslavy státního svátku 28. října na Pražském hradě. Vyjádřil tak solidaritu s nepozvanými rektory Masarykovy univerzity Mikulášem Bekem a Jihočeské univerzity Liborem Grubhofferem. Na Hrad v úterý nepřijde ani současný rektor UK Tomáš Zima.
27.10.2014 14:00 |

podobné články

Zeman přeživšímu holocaustu medaili nedá. Vynahradí mu to olomoucká univerzita?

 
Olomoucký rektor Jaroslav Miller navrhl udělit Jiřímu Bradymu, který prošel Terezínem i Osvětimí a celý život píše a přednáší o hrůzách holokaustu, vyznamenání Univerzity Palackého. Jde o reakci na krok Hradu, který jej údajně ze seznamu oceněných vyškrtl po setkání jeho synovce, ministra kultury Daniela Hermana, s dalajlamou. Rektor na sociální síti uvedl, že by tím byla univerzita poctěna. Návrh akademického ocenění okamžitě podpořilo několik set lidí. Rektor řekl, že již kontaktoval s tímto záměrem Bradyho dceru.
22.10.2016 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (1130 článků) , Jiří Zeman (1347 článků)

„Je suis Pražská kavárna.“ Na Albertově se sešlo několik set lidí. Promluvil také rektor Bek: Svobodomyslným lidem se zdá, že se nepodařila volba prezidenta...

 
REPORTÁŽ Na pražském Albertově se odehrála tradiční vzpomínková akce k 17. listopadu 1939 a 1989. Bok po boku tu vedle sebe stanuli dva rektoři dvou velkých českých vysokých škol, rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima a rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek, který se v minulosti opakovně vymezil proti prezidentovi Miloši Zemanovi. Svobodomyslným lidem se dnes podle Beka může zdát, že ty či ony volby nedopadly dobře. Bek však účastníky požádal, aby nevěšeli hlavu a uchovali si naději.
17.11.2017 13:30 |

podobné články

Složením inauguračního slibu vstoupil rektor UK do svého druhého funčního období

 
Složením inauguračního slibu vstoupil rektor Univerzity Karlovy do svého druhého volebního období. Rektor Tomáš Zima složil akademické obci UK účty za své působení v minulém období a představil klíčové úkoly pro druhé volební období. Zároveň předal stříbrné a historické medaile UK děkanům fakult, kteří ukončili svoji činnost.
08.03.2018 21:45 |

podobné články

Po skandálech s financováním končí Česko-čínské centrum na Karlově univerzitě. Rektor Zima ho rozpustil

 
Rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima ukončil k 13. listopadu činnost Česko-čínského centra UK (ČČC). Publicita, která se v posledních dnech zaměřila na sporné financování česko-čínských konferencí, centru podle Zimy uškodila a rektor nechce, aby to poškodilo aktivity připravované fakultami. Zima to ve středu uvedl v tiskové zprávě a zdůraznil, že zrušení centra nebude mít dopad na pokračování interního auditu a jeho závěry. Minulý týden tři zaměstnanci Fakulty sociálních věd UK avizovali, že kvůli spornému financování centra fakultu opustí.
13.11.2019 14:00 |

podobné články

Divošky jsou dnes na Primě naposledy, Vojnar a Kavalčík končí? A co Antony?

 
Už příští neděli startuje nová stanice CNN Prima News. S tím souvisejí i změny na Primě. Jednou z nich je ta, že po téměř sedmi letech končí na Primě Divošky, protože na Primě i české CNN budou od 3. května v čase 18.55 až 19.55 zbrusu nové HLAVNÍ ZPRÁVY. Moderátoři Divošek Michal Kavalčík, Petr Vojnar a Andrea Antony se tak na Primě loučí. Co a koho televize zařadí do programu místo nich?
25.04.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vojnar (129 článků) , Michal Kavalčík (153 článků)

Podlidé a fašisté: Novinář shrnuje fakta o extremistech na Ukrajině

 
Redaktor serveru Britské listy Karel Dolejší si všiml výroku ukrajinského premiéra Arsenije Jaceňuka k sestřelení dopravního letadla v Luhansku. Premiér označil separatisty na východě Ukrajiny za „podlidi", anglicky „subhumans". Ačkoli tato formulace byla v krátkém čase opravena jak v anglické verzi na „inhumans", tedy „nelidé", tak ve verzi ukrajinské, někteří uživatelé původní podobu stránky archivovali.
18.06.2014 12:10 |

podobné články

Petr Hampl: Zeman je hrdý a správný buran. Je tu příliš rozmazlených hajzlíků, co nechtějí pracovat ani bránit vlast. Češi odmítají válčit s Ruskem. A mávání konvoji USA...

 
ROZHOVOR Podle pravicového sociologa jsou pro Němce Češi podlidé. Němci prý není líto zabít špinavého Čecha. Pokračovatelé Solženicyna jsou u nás označováni za komunisty a bývalí estébáci vítají americký konvoj a naznačují, že Rusové jsou méněcenná rasa předurčená k bolševismu. Dle Hampla musíme mít odvahu hlasitě říkat, že současná americká politika vůči Rusku je hloupá a nebezpečná stejně jako její postup vůči islámu. Hrdý buran hájí svoje zájmy. Klidně se uprdne v přítomnosti knížete, nebo dokonce knížete kopne do zadku, je-li to zapotřebí. Prvním mezi burany je Zeman.
01.04.2015 07:56 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (358 článků)

Šichtařová jasně: Vyrazí nás z EU? Jsme tam jako podlidé

 
Ekonomičtí manželé Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora se na svém blogu na serveru iDnes.cz zamýšlí nad tím, zda nás vyhodí z Evropské unie.
19.09.2016 08:30 |

podobné články

Volný (JAP): Vy všichni v této místnosti nejste lidé, ale podlidé

 
Projev na 54. schůzi Parlamentu České republiky dne 7. července k návrhům k projednání
07.07.2020 16:35 |

podobné články

Už jsou z neočkovaných podlidé? Pár slov k Tokiu. Ministrovi se líbit nebudou

 
Dělíme se už na lidi a podlidi? Tak se ptá někdejší politik a podnikatel Ivo Valenta v souvislosti s nakaženými sportovci v Tokiu. Média a ministr Vojtěch prý pranýřují neočkovaného lékaře a dělají z něj veřejného nepřítele číslo 1. Údajně dokonce šíří lživé informace. Nikdo dle něj nešířil virus schválně. „Nevyvolávejme v lidech nenávist,“ vyzývá Valenta.
23.07.2021 18:55 |

podobné články