Článek

Podle WHO je koronavirová situace v Česku znepokojivá. Měli by mlčet, soptí Babiš

 
Česko se potýká s historickým nárůstem nakažených koronavirem. Situace tak podle české pobočky Světové zdravotnické organizace (WHO) začíná být znepokojivá. Všímá si, že čísla nově nakažených nemocí covid-19 vzrostly o 75 % oproti předchozím dvěma týdnům. Podle organizace není dobrým řešením omezit trasování kontaktů tak, jak zvažují hygienici. Ti by spíš měli navýšit počet testů. Andrej Babiš ale WHO sepsul a řekl, že by se k situaci neměli vůbec vyjadřovat.
08.09.2020 12:20 |

podobné články

Podobné články

Česko dostalo od WHO přes prsty: Situace s koronavirem je znepokojivá

 
Česká pobočka Světové zdravotnické organizace (WHO) je znepokojena šířením koronaviru v ČR. Konstatuje mimo jiné, že řešením situace není zastavení trasování kontaktů nakažených, ale navýšení testovacích kapacit. O trasování pouze vážných případů hovořil v pondělí premiér Andrej Babiš (ANO). Ten WHO vzkázal, že by měla mlčet.
08.09.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21006 článků)

Stanjura (ODS): Metoda mlčet, mlčet, mlčet, to je skoro jako zatloukat, zatloukat, zatloukat

 
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 29. 4. 2015
29.04.2015 17:46 |

podobné články

Vláda o půjčce pro MMF zatím nerozhodla. Zvrhlost, soptí Ševčík

 
Vláda o půjčce pro MMF zatím nerozhodla. Zvrhlost, soptí Ševčík Kabinet Petra Nečase podle očekávání zatím o půjčce ve výši 89 miliard korun nerozhodl. Vláda chce podrobnější informace a analýzy, co by půjčka pro ČR znamenala. V rámci EU ještě kabinet povede intenzivní konzulatce.
15.12.2011 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9351 článků)

Měli byste mlčet, reagoval Babiš na kritiku od WHO

 
Světová zdravotnická organizace (WHO) by podle premiéra Andreje Babiše (ANO) měla mlčet. Česká pobočka WHO upozornila, že omezit trasování kontaktů nakažených koronavirem není řešení. Babiš v pondělí uvedl, že hygienici o takovémto postupu uvažují.
08.09.2020 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21006 článků)

Islámský teror? I v Česku se situace zhorší. Nejste v bezpečí, řekl významný host z Izraele na akci v Praze

 
REPORTÁŽ V posledních letech se linie teroristických útoků rozdělila do dvou směrů. Začaly vzrůstat počty sofistikovaných ataků třeba prostřednictvím dronů, ale primitivní metody jako pobodání nožem zůstaly. Situace v Evropě je velice znepokojivá. To řekl na semináři v Praze Nir Regev, zpravodajec izraelské kontrarozvědky Šabak, která mimo jiné honí teroristy Hamasu.
07.02.2018 13:05 |

podobné články

Babiš soptí: K dálnici se dneska vyjádřuje i jezevec. Jednou se z té demokracie poděláme

 
Tento týden začala oprava nejvytíženější silnice v Česku – dálnice D1, která bude prováděna za plného provozu. Stavbaři by měli denně pracovat šestnáct hodin. Opravy prvních dvou úseků skončí příští léto. Nutno dodat, že jen na Vysočině projede po této dálnici během 24 hodin průměrně 35 tisíc aut. Jezdí po ní i podnikatel Andrej Babiš (ANO 2011), který se během rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vyjádřil i k tomuto tématu.
11.05.2013 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21006 článků)

Lesní požáry na Sibiři pronikly do blízkosti měst

 
Sibiřské stepní a lesní požáry se začínají přibližovat k lidským obydlím, oznámilo dnes ruské ministerstvo pro mimořádné situace. Znepokojivá je situace hlavně v okolí Bajkalského jezera, kde hoří bezprostřední okolí nejméně šesti obcí. Do oblasti se stahují hasiči z širokého okolí, na pomoc dorazila i armáda.
18.04.2012 18:15 |

podobné články

Babiš se pustil do WHO kvůli pandemii: Nezvládli jste to, nepomohli jste, tvrdí

 
Český premiér Andrej Babiš v projevu před Valným shromážděním OSN vyzval k reformě Organizace spojených národů a dalších globálních institucí. Pandemie covidu-19 podle něj ukázala, že spolupráce zemí světa má řadu slabin. Babiš kritizoval především Světovou zdravotnickou organizaci (WHO), která podle něj nedokázala dát jasná doporučení, jež by pomohla zemím bojovat proti koronaviru. Zdůraznil také, že koronavirová krize nesmí zatlačit do pozadí další problémy světa, jako je například situace v Bělorusku, kde by lidé měli mít právo rozhodnout o své budoucnosti v demokratických volbách.
25.09.2020 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21006 článků)

Nečas nemůže mlčet k výrokům Kalouska o kauze CASA, hřímá Sobotka

 
Premiér Petr Nečas (ODS) a ministři vnitra Jan Kubice a spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) by se podle opoziční ČSSD měli urychleně vyjádřit k nedávným výrokům ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09). Pokud bude Nečas mlčet, vystaví se podezření, že s Kalouskovými výroky sympatizuje a ani jemu není aktivita policie v případu po chuti, napsal dnes médiím předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.
25.06.2012 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2114 článků) , Bohuslav Sobotka (9553 článků) , Jiří Pospíšil (2114 článků) , Petr Nečas (9351 článků) , Miroslav Kalousek (7297 článků) , Jan Kubice (680 článků)

WHO kvůli šíření koronaviru v Česku zdvihla prst. Odmítla plány hygieny na omezené trasování

 
Situace v České republice ohledně šíření nákazy koronaviru je podle české pobočky Světové zdravotnické organizace (WHO) nyní znepokojivá. Data ukazují rostoucí úroveň šíření infekce napříč kraji a okresy a přibylo hospitalizovaných pacientů s covidem-19, včetně těch, kteří jsou ve vážném stavu. Řešením není zastavit trasování kontaktů nakažených, ale zvýšit kapacity, uvedla pobočka na facebooku.
08.09.2020 11:35 |

podobné články

Když budou mlčet umělci, kdo vlastně zbude, aby mluvil?

 
Kolem politického prohlášení Lenky Dusilové a Davida Kollera na letošních Andělech se rozhořela vášnivá debata. Zastánci Miloše Zemana se do obou hudebníků pustili nevybíravě na sociálních sítích, jak už je to u nás dobrým zvykem. Kromě vulgarit a urážek všeho druhu se však kritikou táhne jako červená nit názor, že Dusilová, Koller a vůbec všichni umělci by měli mlčet, protože tu nejsou od toho, aby někomu dělali politická školení.
22.04.2016 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Dusilová (142 článků) , David Koller (338 článků) , Miloš Zeman (24966 článků)

Horáková (SZ): Strana zelených se zúčastní akce Mlčet nehodlám

 
Zástupci Strany zelených se v neděli 8. května zúčastní akce Mlčet nehodlám, která se od 14 hodin uskuteční na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze. Shromáždění chce při připomínce konce druhé světové války v Evropě upozornit na nárůst antisemitismu a rasismu v Česku.
06.05.2016 20:05 |

podobné články

Shromáždění „Mlčet nehodlám“ varovalo před fašizací společnosti

 
Stovky převážně mladých lidí dorazily dnes odpoledne na pražské náměstí Jiřího z Poděbrad na shromáždění nazvané „Mlčet nehodlám“. Akce, věnované připomínce konce druhé světové války v Evropě a nárůstu antisemitismu a rasismu v Česku, se zúčastnily různé skupiny lidí, příznivci radikální levice i liberální pravice.
08.05.2016 17:40 |

podobné články

Koronavirová krize už lidem došla. Bojí se o práci, důvěra v ekonomiku spadla na historické dno, říká expert

 
„Češi se rapidně začali bát propouštění. Důvěra v českou ekonomiku klesla na historické minimum, historicky nebývalým tempem,“ píše pro ParlamentníListy.cz o současném dění ekonom a člen Národní ekonomické rady vlády (NERV) Lukáš Kovanda. Nejvýrazněji současná koronavirová krize dopadá na segment služeb, naopak stabilně se vyvíjí stavebnictví. Ekonom poodhaluje, jak se situace bude nadále vyvíjet během května.
25.04.2020 08:50 |

podobné články

Nemohli jsme postupovat jinak, vysvětloval Rychetský rozhodnutí soudu

 
Předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský promluvil k rozhodnutí soudců zrušit část volebního zákona. Ústavní soud podle Rychetského nemohl mlčet k tomu, že zákon, podle něhož měly proběhnout volby, je protiústavní. Kdyby k tomu Ústavní soud ČR mlčel, nemusel by k tomu mlčet Nejvyšší správní soud.
03.02.2021 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (137 článků)

Farář a novinář: Čtyři pětiny občanů jsou truhlíci, kteří mají leda tak právo mlčet

 
Kněz starokatolické církve a novinář Jan Jandourek v článku na serveru christnet.cz reflektuje nízkou volební účast ve volbách do Evropského parlamentu. Občané jsou podle jeho mínění truhlíci, kteří nepochopili, o co jde. A nyní prý mají ti, co nevolili, jediné právo, a to mlčet.
26.05.2014 13:05 |

podobné články

Kněz: Čtyři pětiny Čechů jsou truhlíci, kteří mají leda tak právo mlčet

 
Kněz starokatolické církve a novinář Jan Jandourek v článku na serveru christnet.cz reflektuje nízkou volební účast ve volbách do Evropského parlamentu. Občané jsou podle jeho mínění truhlíci, kteří nepochopili, o co jde. A nyní prý mají ti, co nevolili, jediné právo, a to mlčet.
26.05.2014 13:11 |

podobné články

Peroutka mohl mlčet, ale selhal. To podle Veleby vidí každý, kdo nechce jen pošpinit prezidenta

 
Senátor Jan Veleba (SPO) se vyjádřil ke kauze Ferdinand Peroutka a Hrad. Ačkoli byl Peroutka velikánem české žurnalistiky, v jistém okamžiku selhal, když velebil Adolfa Hitlera v roce 1939. Přitom mohl mlčet. To je prý jasná věc, kterou vidí ti, kteří nechtějí prezidenta špinit po vzoru „pravdoláskařů“ a „lumpenkavárny“.
21.04.2015 22:11 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (750 článků) , Ferdinand Peroutka (226 článků)

Merkelová napadla Polsko

 
Německo nemůže mlčet k dění v Polsku, prohlásila německá kancléřka Angela Merkelová. Uznává sice, že za normálních okolností není vhodné komentovat vnitřní záležitosti jiných států, ale pokud hrozí, že budou oslabeny pilíře právního státu, skutečně k tomu podle kancléřky nelze mlčet.
29.08.2017 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2676 článků)