Článek

Podle New York Times je Havlovo Odcházení většinou nudnou satirou

 
Za bezcílnou a většinou nudnou satiru označil poslední hru Odcházení od bývalého českého prezidenta Václava Havla recenzent její první americké inscenace v deníku The New York Times. Hra podle něj také postrádá pronikavou pointu a svědčí o tom, že možná bude chvíli trvat, než se její autor zbaví rzi, která se na něm nahromadila během dvou dekád jeho působení v politice.
15.06.2010 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4916 článků)
Podobné články

Dagmar Havlová se objeví na Českém lvovi, možná přebere cenu za manžela

 
Rekordmanem Českých lvů, alespoň co se nominací týče, je letos film Václava Havla Odcházení, který je získal ve všech dvanácti kategoriích. Na slavnostním předávání cen v pražské Lucerně se v sobotu večer objeví také bývalá první dáma Dagmar Havlová, která by mohla převzít cenu za zesnulého manžela. Další články k tématu: Lidé sázejí na Českého lva, favoritem se stalo Havlovo Odcházení Odcházení Václava Havla získalo dvanáct nominací na Českého lva Havlovo Odcházení: symbolická tečka za prací citovaného dramatika Odcházení na festivalu v Moskvě zaujalo. Hlavně proto, že je od Havla RECENZE: Jdou k sobě slova průměrný a Havel? Odcházení odpovídá jasně
02.03.2012 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4916 článků) , Dagmar Havlová (1160 článků) , Václav Český (447 článků)

D´Artagnan po 40 letech: Michael York je k nepoznání

 
Sedmdesátiletý Michael York je uznávaným hercem a recitátorem. Proslavily ho filmy jako Tři mušketýři, Kabaret nebo Vražda v Orient expresu. Když se herec tento týden ukázal v New Yorku, byl téměř k nepoznání. Další články k tématu: Klavír ani housle mi nešly, říká filmový d’Artagnan Michael York Mušketýr Michael York bude v Praze recitovat Shakespeara Struny podzimu: Bittová zavzpomíná, Michael York zarecituje, Švýcaři zajódlují Michael York se popral s Tros Sketos Michael York dostal dar od primátora Michael York - první host festivalu
01.02.2013 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Michael York (122 článků)

Nový cestovatelský hit? Jeďte do Brna, nabádá Američany deník New York Times

 
Prestižní newyorský deník New York Times sestavil žebříček 52 cestovatelsky nejatraktivnějších míst na celém světě pro rok 2016. Do první třicítky se kromě Mexico City, Panenských ostrovů nebo francouzského Bordeaux na 27. příčku probojovalo i Brno. To je podle New York Times "Mekkou architektury a centrem kvalitní gastronomie".
08.01.2016 14:30 |

podobné články

Čínští hackeři čtyři měsíce napadali web The New York Times

 
Čínští hackeři čtyři měsíce vytrvale napadali stránky proslulého amerického deníku The New York Times. Z elektronických systémů se jim povedlo dostat hesla reportérů a další zaměstnanců, napsal The New York Times na svých stránkách. 
31.01.2013 21:35 |

podobné články

Čínský milionář, který chce koupit New York Times, má na vizitkách opravdu zvláštní tituly. Mimo jiné "demoliční expert" a "záchranář při zemětřesení"…

 
Chen Guangbiao, který patří mezi 400 nejbohatších lidí v "Číně":http://www.extra.cz/tema/cina, docela nedávno zmínil, že chce koupit noviny New York Times. Obchod s "novinami":http://www.extra.cz/tema/noviny neklesá jenom u nás, ale i v Americe, a asi není příliš překvapením, že majitelé New York Times, kteří je posledních pár let dotují, by se jich rádi zbavili.
10.01.2014 09:50 |

podobné články

Český lev: Polívka zapíjel Havlovo Odcházení, sám měl s odchodem potíže...

 
Hvězdou nominačního večera Českých lvů byl »nečekaně« v prosinci zesnulý dramatik a exprezident Václav Havel (†75), který in memoriam získal hned tucet nominací za svůj filmový debut Odcházení! A akademik Bolek Polívka (62) z toho měl takovou radost, že to oslavil nejméně tuctem panáků, tudíž mu pak vlastní odcházení domů činilo značné potíže...
06.02.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4916 článků) , Bolek Polívka (524 článků) , Václav Český (447 článků)

Michael York přiznal, že je vážně nemocný

 
Když se Michael York naposledy objevil ve společnosti, byl téměř k nepoznání. Přestože se spekulovalo, že je herec nemocný, až nyní přiznal svůj boj se vzácným onemocněním krve. Další články k tématu: D´Artagnan po 40 letech: Michael York je k nepoznání Michael York se popral s Tros Sketos Michael York se v Rudolfinu předvedl jako dobrý recitátor Klavír ani housle mi nešly, říká filmový d’Artagnan Michael York
29.04.2013 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Michael York (122 článků)

Rodina zesnulého černocha dostane odškodné: Zaplatí ho New York

 
Město New York údajně zaplatí odškodné rodině loni zesnulého černocha Erika Garnera, který zemřel po kontroverzně provedeném zatčení příslušníkem policejního sboru. Příbuzní souhlasili s urovnáním sporu s vedením města, které jim vyplatí 5,9 milionu dolarů (asi 146 milionů Kč), napsal dnes deník The New York Times s odvoláním na advokáta.
14.07.2015 07:00 |

podobné články

Satirou proti vrahům: Kreslíři vzdávají hold vyvražděné redakci!

 
Útok na redakci pařížských novin Charlie Hebdo nenechal klidné kreslíře z celého světa. Zavražděným karikaturistům a redaktorům vzdávají hold po svém. Satirou bojují proti vrahům, kteří zmařili dvanáct lidských životů.
07.01.2015 20:28 |

podobné články

Havlovo Odcházení přijali diváci v kinech poměrně chladně

 
Film Odcházení zatím statistiky neboří, navzdory slavnému jménu Václava Havla a dlouhodobé mediální masáži. První víkend ho v kinech podle údajů UFD vidělo 11852 lidí, což stačilo jen na třetí místo v tabulce návštěvnosti.
30.03.2011 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4916 článků)

Unikátní snímek. Přesto na Havlovo Odcházení diváci nechodí

 
Hodnotu režijního debutu dramatika a exprezidenta Václava Havla Odcházení určitě nelze hodnotit jen podle kritérií, jakými jsou návštěvnost v kinech či dosažené tržby. Srovnání s jakýmkoli jiným snímkem domácí tvorby je problematické, tvrdí i mediální zástupkyně projektu Uljana Donátová.
12.04.2011 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4916 článků)

VIDEO: New York se ponořil do tmy! Město zasáhla superbouře Sandy

 
New York zasáhla ničivá superbouře Sandy. Nejdříve udeřila na New Jersey a pak zasáhla New York. Na pobřeží se tvoří několikametrové vlny, které zaplavují ulice. Pod vodou se ocitla i část Mannhattanu. Nejméně dvanáct lidí zemřelo.
28.10.2012 18:15 |

podobné články

Havlovo Odcházení se v lednu vrací zpět do pražské Archy

 
Radokova úspěšná inscenace Havlova Odcházení se v lednu vrátí na jeviště pražského Divadla Archa. Projekt se může uvádět jen v době, kdy je v Česku představitel hlavní role Jan Tříska. A protože má začátkem roku čas, uskuteční se od 18. ledna do 3. února dalších dvanáct repríz. Předprodej vstupenek byl už zahájen.
11.12.2009 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Tříska (223 článků)

Havlovo Odcházení vychází i v korejštině

 
U příležitosti hostování pražského Divadla Archa v korejském Soulu s Radokovou inscenací Havlova Odcházení vydalo soulské kulturní centrum LG Arts Center text hry. Do korejštiny ji přeložil divadelní režisér a dramatik Šin Ho, který je absolventem pražské DAMU.
07.04.2010 12:05 |

podobné články

Havlovo Odcházení mělo úspěšnou premiéru v americkém divadle

 
Premiéra Odcházení Václava Havla bylo ve filadelfském divadle vyprodána. Přijel i sám autor s manželkou a i bývalá ministryně zahraničí Madeleine Albrightová.
27.05.2010 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4916 článků)

ČT: Havlovo Odcházení přichází do kin

 
Dagmar Havlová Veškrnová a Josef Abrhám v hlavních rolích Odcházení, režijním debutu Václava Havla. Komorní drama o ztrátě moci od čtvrtka 24. března v kinech. Jedním z koproducentů filmu je i Česká televize.
22.03.2011 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4916 článků) , Josef Abrhám (161 článků) , Dagmar Havlová (1160 článků)

Havlovo Odcházení v kinech: Splněný sen neznamená dobrý film

 
Dramatik Václav Havel natočil poprvé v životě celovečerní hraný film. Přesněji řečeno přivedl na plátno vlastní divadelní hru Odcházení. Jejím tématem je výměna politických garnitur, při níž se střídají osoby, ale proklamace a mocenské struktury zůstávají.
22.03.2011 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4916 článků)

Havlovo Odcházení sešup nezastavilo. V žebříčku je až patnácté

 
Ani čtvrtý týden promítání snímku Odcházení, režijního debutu dramatika a exprezidenta Václava Havla, nic nezměnilo na odhadech producentů hned po prvním týdnu, že s návštěvností filmu to moc slavné nebude. Dosud se na něj přišlo podívat přes 35 tisíc diváků.
19.04.2011 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4916 článků)

Havlovo Odcházení: Víme, kolik stál propadák

 
Taky vás zajímalo, proč film může stát čtyřicet milionů? Blesk získal exkluzivně účet za Havlův film Odcházení. Je o to smutnější, že po velké mediální kampani zaznamenal film jen minimální divácký zájem.
09.05.2011 07:15 |

podobné články