Článek

Podle Kupky trvá Česko na syntetických palivech, jinak zákaz spalovacích motorů nepodpoří

 
Česká republika nepodpoří v Evropské unii zákaz prodeje nových osobních vozů se spalovacími motory, pokud nebude možné v autech využívat syntetická paliva. Dnes to v Berlíně po jednání s německým kolegou Volkerem Wissingem prohlásil český ministr dopravy Martin Kupka. Řekl, že v této věci bude Česko postupovat společně s Německem. Uvedl také, že Praha i Berlín považují stávající návrh chystané unijní emisní normy Euro 7 za nerealistický a nepřijatelný.
03.03.2023 16:25 |

podobné články

Podobné články

Zlé. Po zákazu spalovacích motorů toto vybublalo na Piráty

 
Evropský parlament schválil zákaz spalovacích motorů. Přijal totiž návrh, který od roku 2035 zakázuje prodej nových osobních aut a lehkých užitkových vozů se spalovacími motory. Finálně budou zákaz schvalovat všichni premiéři či prezidenti EU, tedy Evropská rada. Každopádně se mnozí pozastavují nad hlasováním pirátských europoslanců. Piráti totiž před volbami slibovali, že zákaz spalovacích motorů nepodpoří.
09.06.2022 09:40 |

podobné články

„Ale houby. EU nedodržela slib!“ Vondra k zákazu motorů. Nový vývoj

 
Některé země EU odstupují od dohody o zákazu spalovacích motorů, radoval se v Událostech, komentářích České televize europoslanec Alexandr Vondra (ODS). Evropská komise dle něj nedodržela slib, který dala: Souhlas se zákazem spalovacích motorů měl být „odměněn" tím, že emisní norma EURO 7 bude naopak měkká. To se nestalo. Europoslanec Marcel Kolaja (Piráti) Vondrovi oponoval, ten se ovšem nedal. „Ale houby," ujelo mu také.
08.03.2023 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1366 článků)

Vondra (ODS): Evropský parlament schválil zákaz prodeje spalovacích motorů od roku 2035

 
Evropský parlament schválil zákaz prodeje spalovacích motorů od roku 2035. Následovat bude vyjednávání v trialozích o konečné podobě nařízení.
09.06.2022 10:10 |

podobné články

Jiránek (Piráti): Zákaz spalovacích motorů mě neznepokojuje

 
Komentář na facebookovém profilu k zákazu výroby spalovacích motorů v roce 2035.
09.06.2022 12:15 |

podobné články

Tohle viděli na ministerstvu. Občan zíral a fotil. Petr Holec ví víc

 
KONTEXT PETRA HOLCE Nejezděte výtahem, snižte teplotu v místnosti, nenechávejte nabíječku na mobil po dobití v zásuvce. Takové rady dává Ministerstvo průmyslu a obchodu ke zvýšení energetické nezávislosti Česka, uvádí komentátor Petr Holec. Návštěva na ministerstvu, se kterou měl možnost hovořit, prý však viděla něco jiného. Holec se v pravidelném komentáři věnuje i propadu preferencí vládní koalice a evropskému zákazu spalovacích motorů. Ten nyní dostanou na stůl evropští premiéři a prezidenti. „Jsem proto zvědavý, jak se ke svému slibu Fiala postaví, když má ve vládě strany, které si zákaz spalovacích motorů evidentně přejí, protože jsou pokrokové," sdělil ParlamentnímListům.cz Holec.
14.06.2022 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5073 článků)

Vrecionová (ODS): Zákaz spalovacích motorů odmítáme, měl by negativní dopad na občany i celou ekonomiku

 
Občanští demokraté zásadně odmítají kroky, směřující k zákazu spalovacích motorů od roku 2035. Direktivní podpora elektromobility k nezávislosti na ropě z Ruska nepovede. Návrh na svých jednáních ještě projedná Rada EU a Evropská komise.
20.06.2022 12:15 |

podobné články

Tlak byl enormní. Zdechovský líčí, co se odehrávalo v europarlamentu kolem konce spalovacích motorů

 
Autoprůmysl čekají těžké časy, říká na rovinu český europoslanec Tomáš Zdechovský, poté co štrasburský sněm schválil konec spalovacích motorů do roku 2035. Fatální potřeba baterií do elektroaut navíc podle něj zvýší naší závislost na Číně, což je pro lidoveckého europoslance ještě větší peklo, než naše plynová závislost na Rusku, ze které se tvrdě vzpamatováváme nyní.
12.06.2022 07:00 |

podobné články

Ministr Kupka: Dva důležité body u zákazu prodeje spalovacích motorů

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke konci spalovacích motorů.
07.03.2023 18:40 |

podobné články

Senát schválil zákaz nových syntetických drog

 
Senát ve středu schválil zákaz tří desítek nových syntetických drog. Novela zákona o návykových látkách má zamezit jejich současnému volnému prodeji v obchodech a na internetu.
06.04.2011 14:55 |

podobné články

ČPS: Fosilní zákon by neměl být proti zemnímu plynu

 
V programovém prohlášení se vláda zavázala, že připraví návrh zákona o snižování závislosti České republiky na fosilních palivech, ale za podmínky, že tím neutrpí konkurenceschopnost ČR. Letos v březnu rozhodla, že Ministerstvo životního prostředí má nyní připravit návrh antifosilního zákona, podle kterého má Česko snižovat závislost na fosilních palivech s cílem snížit emise skleníkových plynů.
30.03.2016 14:10 |

podobné články

Bém chystá zákaz nových syntetických drog

 
ODS se chce vypořádat s nástupem nových syntetických drog, které se do ČR začaly šířit z Polska. Zejména na Ostravsku a Těšínsku takřka ze dne na den vznikly obchody prodávající omamné látky, které nejsou zákonem v Česku zakázány. Bývalý primátor Prahy Pavel Bém coby expert na protidrogovou problematiku ODS proto hodlá do seznamu zakázaných látek přidat 15 nových položek.
27.01.2011 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (861 článků)

Senát projedná návrh zákazu nových syntetických drog. Zákon vítá policie

 
Senátoři by měli rozhodnou o novele, která má přinést zákaz nové skupiny syntetických drog, tedy 33 narkotik, která se volně prodávají na internetu a v obchodech po celé republice jako sběratelské předměty. Schůze senátorů začíná od 13:00 hodin.
06.04.2011 09:45 |

podobné články

Senátoři schválili zákaz nových syntetických drog

 
Senátoři ve středu odsouhlasili novelu zákona, která přidává na seznam zakázaných látek 33 nových syntetických drog. Zákon nyní dostane k podpisu prezident Václav Klaus.
06.04.2011 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10902 článků)

Kocour přežil jízdu autem v motoru vozu

 
Třicetiminutovou jízdu autem přežil v Británii kocour, který se schoval nikoli do vnitřního prostoru vozu, nýbrž do jeho motoru. Třináctiletý černý mazlíček Giggs se zřejmě schoval do motoru, aby se ohřál. Když jeho paní, učitelka, odjela do práce, neměla o černém pasažérovi tušení. Giggs byl objeven až na parkovišti střední školy, když v motoru mňoukal.
12.12.2010 13:50 |

podobné články

Kocour přežil jízdu autem v motoru vozu

 
Třicetiminutovou jízdu autem přežil v Británii kocour, který se schoval nikoli do vnitřního prostoru vozu, nýbrž do jeho motoru. Třináctiletý černý mazlíček Giggs se zřejmě schoval do motoru, aby se ohřál. Když jeho paní, učitelka, odjela do práce, neměla o černém pasažérovi tušení. Giggs byl objeven až na parkovišti střední školy, když v motoru mňoukal.
14.12.2010 14:15 |

podobné články

RECENZE: Linkin Park bez syntetických kouzel

 
Méně syntetických zvuků, více kytarových partů. V pořadí šesté řadové album americké šestice Linkin Park je důkazem toho, že má-li kapela originální přístup k tvorbě, charakteristické stavby melodických linek a odvahu, může nahrát dobrou desku i bez producenta Ricka Rubina, který se podílel na předešlých třech počinech.
26.06.2014 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Rick Rubin (3 články)

Akademie věd ČR: Přední vědecké ústavy spojí síly ve výzkumu syntetických protilátek iBodies®

 
Ústav makromolekulární chemie AV ČR ve spolupráci s Ústavem organické chemie a biochemie AV ČR intenzivně pokračují ve výzkumu syntetických náhrad protilátek iBodies® a za účelem jejich dalšího vývoje uzavřely spolupráci s Mezinárodním institutem pro konopí a kanabinoidy (ICCI).
11.10.2018 07:45 |

podobné články

Muži se při práci v nákupním centru přiotrávili zplodinami z motorů

 
Pět mužů se v sobotu ráno přiotrávilo zplodinami ze spalovacích motorů při práci v uzavřených prostorech nákupního centra Avion Shopping Park v Ostravě. O události informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.
19.03.2011 10:35 |

podobné články

Konečná (KSČM): Takhle se zelená politika nedělá

 
K honbě za likvidací klasických spalovacích motorů se připojila už i Velká Británie. Respektive její premiér Boris Johnson prohlásil, že je jeho cílem zakázat prodej benzinových a naftových motorů po roce 2030 úplně.
28.11.2020 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (414 článků)