Článek

Podivný výslech české novinářky na Slovensku. Spolupracovala se zavražděným Kuciakem

 
Slovenští detektivové, kteří vyšetřují smrt novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky, v úterý vyslýchali českou novinářku Pavlu Holcovou. Podle slovenských médií šéfce Českého centra pro investigativní žurnalistiku při výslechu sebrali telefon.
16.05.2018 16:10 |

podobné články

Podobné články

Utajovaná komunikace zavražděného Kuciaka: Česká novinářka pod ochranou odhalila jeho práci

 
Česká novinářka Pavla Holcová dlouhodobě spolupracovala se zavražděným Jánem Kuciakem na odkrývání působení mafie na Slovensku. Mladého investigativce to stálo život, Holcová proto dostala policejní ochranu. V rozhovoru prozradila, jaký novinář Kuciak byl, jaké využíval způsoby ochrany a šifrování komunikace a také fakt, že před několika měsíci byli varováni před nebezpečím, které jim hrozí!
07.03.2018 12:15 |

podobné články

Češka musela po vraždě Kuciaka změnit vzhled, bojí se o život. Chce dokončit jeho kauzy

 
Pavla Holcová, česká novinářka a zakladatelka Českého centra pro investigativní žurnalistiku, která dlouhodobě spolupracovala se zavražděným Jánem Kuciakem na odkrývání mafie na Slovensku, musela kvůli osobní bezpečnosti dokonce změnit vizáž. Pro novinářku, která je od vraždy Kuciaka pod policejní ochranou, je to tak další zásah do soukromí, navíc se bezpečnostní opatření dotýkají i její rodiny. V rozhovoru pro Newsroom ČT24 také prozradila, jak se vyrovnává se zabitím svého kolegy, jaké nebezpečí představují politici, kteří se nevybíravě vyjadřují o novinářích, a také fakt, že chce Kuciakovy kauzy dokončit.
25.03.2018 22:45 |

podobné články

Rozloučení s Jánem Kuciakem (†27): Pohřeb pod dohledem!

 
Ve slovenském městě Štiavnik se stovky lidí loučí se zavražděným novinářem Jánem Kuciakem (†27). Mladý muž byl zavražděn společně s jeho snoubenkou Martinkou (†27).
03.03.2018 16:10 |

podobné články

Poslední rozloučení s Kuciakem: Pohřbili ho ve svatebním jako jeho snoubenku

 
Stovky lidí se v sobotu odpoledne přišly do Štiavniku rozloučit se zavražděným novinářem Jánem Kuciakem (†27). Kuciak byl koncem února zastřelen spolu se svou snoubenkou Martinkou (†27), pachatele se ale doposud nepodařilo vypátrat. Dívku rodina pohřbila už v pátek v Gregorovcích. Její maminka se přijela rozloučit i s Jánem.
03.03.2018 15:30 |

podobné články

Kdo zařídil, že klienti H-Systemu půjdou pod most? Svědectví Zemanova přítele a kolegyně mrtvého novináře

 
Konkurzní správce majetku společnosti H-System Josef Monsport se obrátil na Nejvyšší soud a žádal, aby klienti zkrachovalého H-Systému přišli o střechu nad hlavou. Soud vyhověl. Novinářka Pavlína Holcová, která spolupracovala se zavražděným slovenským novinářem Jánem Kuciakem, se na serveru Investigace.cz podívala na to, co všechno má Monsport za sebou. Raději se podívejte sami, co zjistila.
24.07.2018 17:35 |

podobné články

Kolegové Kuciaka (†27) ztrácí víru ve spravedlnost. Štve je i mobil zabavený policií

 
Kritikou na adresu policie nešetřili kolegové zavražděného investigativního novináře Jána Kuciaka (†27). Šlo jednak o protahování vyšetřování, a pak také o zabavený telefon české novinářky Pavly Holcové. Právě ona s Kuciakem spolupracovala na rozkrývání vazeb mezi mafií a nejvyššími představiteli slovenské politiky. Kuciakovi kolegové se sešli v úterý při vzpomínkové akci na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze.
22.05.2018 22:45 |

podobné články

Nagyová vypovídala podrobně, výslech bude pokračovat asi za týden

 
Výslech spolupracovnice Petra Nečase Jany Nagyové, která je od soboty v ostravské vazební věznici, trval téměř šest hodin. Obviněná vypovídala už od středečního rána a před druhou hodinou odpolední byl výslech přerušen. Podle advokátů se rozhodla vypovídat velmi detailně. Na středu byl původně naplánován i výslech obviněného Romana Bočka, kvůli časovému skluzu byl ale zrušen.
19.06.2013 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1549 článků) , Petr Nečas (9276 článků) , Jana Nagyová (1542 článků)

Naprostý hnůj, raději nečtěte. Ubohost. A vyjádřil se Robert Šlachta, vážné informace. Po vraždě novináře na Slovensku kolují explozivní fakta

 
Vražda slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně má dosah i do České republiky. Ochranku podle serveru Respekt.cz dostala novinářka Pavla Holcová, jež s Kuciakem spolupracovala na textu o působení italské mafie na východě Slovenska. A ačkoliv se všichni k vraždě mladého muže vyjadřují se smutkem, najdou se i tací, kteří mají jiný slovník. Jako bratislavská pobočka kotlebovců – tedy alespoň podle příspěvku, jenž zveřejnila komentátorka Echo24.cz Lucie Sulovská.
28.02.2018 08:00 |

podobné články

V Moskvě začal soud s údajnými vrahy opoziční novinářky Politkovské

 
V sále moskevského městského soudu dnes začalo hlavní líčení s údajnými vrahy známé ruské novinářky Anny Politkovské, kterou v říjnu 2006 v Moskvě zastřelil nájemný vrah. Ostře sledovaný proces řídí soudce Pavel Melechin, poškozená strana, kterou reprezentují děti mrtvé novinářky, jednání na protest proti údajnému porušování svých práv bojkotuje. 
24.07.2013 11:35 |

podobné články

8 důvodů, proč musí mít novinářky buď nervy ze železa, nebo osobního Chocholouška

 
"Novinařina patří mezi vysněná dívčí povolání":http://www.extra.cz/nejhorsi-povolani-v-cesku-9-duvodu-proc-by-cesti-ucitele-meli-mit-svatozar. Hned po princezně, modelce, zpěvačce a herečce si holčičky stavějí na svůj vysněný piedestal povolání novinářky. Tolik dobrodružství, zábavy a kontaktů propojených s velkou hromadou peněz, to je to pravé! "A seriály a filmy typu Sex ve městě":http://www.extra.cz/vztahova-bible-soucasnosti-serial-sex-ve-meste-tohle-je-9-zajimavosti-ktere-o-nem-mozna-nevite, Ďábel nosí Pradu nebo Novinářka Amy téhle demagogii jen nahrávají... "Novinářky jsou sice trochu podivná stvoření":http://www.extra.cz/co-to-je-za-carodejnici-znama-novinarka-predvedla-make-up-jako-z-domu-hruzy, ale každý si je na první dobrou musí zamilovat... Nebo ne? Tohle je 8 faktů, které vás možná zavčasu vyvedou z omylu.
01.07.2014 14:40 |

podobné články

Ve stínu Kuciakova pohřbu: Musíme to objasnit, říká ministr vnitra. Funkci nesloží

 
Pro Slovensko je to smutný den. Do obce Štiavnik se sjelo několik stovek lidí, aby se rozloučili se zavražděným novinářem Jánem Kuciakem, kterého zabili spolu s jeho snoubenkou Martinou. Kdo a proč to udělal? Slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák v tamním rozhlase v sobotu uvedl, že chce všechny síly věnovat tomu, aby policie byla schopna objasnit tuto dvojnásobnou vraždu. Rezignovat i přes výzvy politiků nechce.
03.03.2018 17:40 |

podobné články

Slzy zdrcených příbuzných: Zavražděného novináře Jána Kuciaka pohřbili ve svatebním obleku

 
V sobotu se uskutečnilo poslední rozloučení se zavražděným sedmadvacetiletým novinářem Jánem Kuciakem. Již v pátek proběhl pohřeb jeho stejně staré snoubenky Martiny Kučnírové. Oba mladé lidi zavraždil neznámý vrah. Snoubenci měli před svatbou, rodiny se tedy rozhodly, že je na poslední cestu oblečou do svatebních šatů.
03.03.2018 14:50 |

podobné články

VRAŽDA NOVINÁŘE: Italská mafie na Slovensku podniká už léta. Ministr Robert Kaliňák musí do sedmi dnů rezignovat

 
Proč byl zavražděn sedmadvacetiletý novinář Ján Kuciak (†27)? V případu se objevila nová verze. Policie prověřuje, zda Kuciak nemířil na lidi z Nejvyššího soudu a tamější korupci. Další vyšetřování se soustředí na italskou mafii, která na Slovensku působí. Třetí variantou by mohli být slovenští podnikatelé, kteří měli v minulosti s Kuciakem problémy. Jedním z nich je Marián Kročner. O italské mafii na Slovensku pohovořil také spisovatel Roberto Saviano (38). Opozice volá po odstoupení ministra vnitra Roberta Kaliňáka (46).
01.03.2018 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Roberto Saviano (4 články)

Loučili se se zavražděným kolegou: »Sbohem, Vestičko…«

 
Se zákeřně zavražděným taxikářem Jaroslavem M. (†47), kterému přátelé říkali Jarda »Vestička«, se včera v Jablonci naposledy rozloučili příbuzní a kamarádi.
10.03.2012 12:15 |

podobné články

Ve Žďáru se rozloučí se zavražděným studentem

 
Ve Žďáru nad Sázavou se v pondělí rodina i veřejnost rozloučí s šestnáctiletým Petrem Vejvodou zavražděným psychicky nemocnou ženou v tamní střední škole. Byl smrtelně zraněn, když šel na pomoc napadené spolužačce. Obřad začne v pravé poledne ve smuteční síni na Zelené hoře.
20.10.2014 07:05 |

podobné články

Advokáti hodnotí dnešní Nečasův výslech nejednotně. Byl prý vzrušený i korektní

 
Advokáti obviněných v kauze kolem bývalé šéfky kabinetu Petra Nečase (ODS) Jany Nagyové se neshodli na tom, v jaké náladě se uskutečnil dnešní Nečasův výslech na policii. Zatímco Tomáš Sokol označil atmosféru za "trochu vzrušenou", Eduard Bruna toto tvrzení zlehčil výrokem, že o tom, co je vzrušená atmosféra, má každý jinou představu. Nečasův právník Josef Lžičař novinářům řekl, že výslech "probíhal v naprosto korektní formě". Podle advokátů však expremiérovi hrozila pořádková pokuta. 
12.07.2013 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1549 článků) , Petr Nečas (9276 článků) , Jana Nagyová (1542 článků)

Jak dostat Bakalu na výslech k OKD? Pomoci má policie, zní z vyšetřovací komise

 
Sněmovní vyšetřovací komise bude zřejmě ve snaze o výslech miliardáře Zdeňka Bakaly, který koupil v minulosti OKD včetně bytového fondu, spoléhat na pomoc policie. Bakala si zásilky o předvolání nevyzvedl, na výslech se přitom na půdu dolní parlamentní komory dostavit musí. Finančník ale pobývá v zahraničí. Na kobereček musí i expremiér Sobotka (ČSSD) nebo europoslanec Pavel Telička (nestr.).
24.07.2018 06:20 |

podobné články

Je to jinak a on s ní spal? Do redakce došel podivný mail o Dianě (19) a sexuálním obtěžování

 
Od začátku bylo jasné, že tohle bude hodně zamotaný příběh. Obtěžoval Martin S. svou studentku? Nebo si to dívka celé vymyslela, aby se řediteli střední školy pomstila? A nebo to bylo ještě jinak a máme tu podivný milostný mnohoúhelník? Do redakce eXtra.cz dorazil podivný mail.
13.10.2015 09:11 |

podobné články

Podivný úkaz na obloze: Je to brána do jiné dimenze?

 
Na internetu se objevilo video, které vědcům nedá spát. Je na něm totiž vidět velmi podivný úkaz na obloze. A vznikají tak konspirační teorie, co by to asi tak mohlo být. Někteří si myslí, že jde o bránu do jiné dimenze. Podivný vír z mraků se objevil na obloze u urychlovače částic CERN nedaleko Ženevy.
12.01.2016 18:56 |

podobné články