Článek

Podívejte se večer na můj projev, vyzývá Fiala. Narazil. Kalousek přepne program

 
Premiér Petr Fiala (ODS) přednese dnes novoroční projev, což okomentoval někdejší poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09). Vadí mu čas, v němž Fiala vystoupí.
01.01.2022 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3893 článků) , Miroslav Kalousek (7593 článků)
Podobné články

Fiala z SPD vzkazuje ANO: Často jsme se shodli. Ale program kvůli křeslům neopustíme

 
Spekulace o povolební spolupráci ANO a SPD nabírají na intenzitě. O víkendu možnou spolupráci nevyloučil předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO), v úterý podobně hovořil místopředseda SPD Radim Fiala. „Nevyměníme ale křesla za program. Držíme slovo a budeme držet náš program,“ tvrdí ale Fiala, podle nějž bude zásadní zejména prosazení všeobecných referend.
13.09.2021 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (396 článků) , Radim Fiala (396 článků)

Kalousek soucítil s lidmi bez peněz. „Tisíc miliard?“ Fiala není spokojen. Novinář se Babišovi smál. Učil se číst?

 
Opoziční politici reagují na projev premiéra Andreje Babiše (ANO) dosti rozporuplně. Zatímco mnohým politikům se samotný projev líbil, někteří mu vytkli jednotlivé části, o nichž předseda vlády hovořil. Šéfa opoziční ODS Petra Fialu například zaskočila pasáž věnující se vládní pomoci, kde padla částka bilionu korun. „‚Tisíc miliard korun,‘ ... zatímco spoustu našich návrhů ve Sněmovně, jak účinněji pomoci firmám a podnikatelům, vláda smetla,“ postěžoval si Fiala. V podobném duchu premiéra vyplísnil i poslanec za TOP 09 a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek. A nešetřila jej ani předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.
10.04.2020 06:46 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24614 článků) , Petr Fiala (3893 článků) , Miroslav Kalousek (7593 článků)

Fiala na Babiše: Poštváváte Čechy proti Ukrajincům. A věc, co zapadla

 
Hlavním hostem nedělních Otázek Václava Moravce byl premiér Petr Fiala (ODS). „S těmi důsledky války se budeme vyrovnávat nejen tento rok, ale i celý příští. Lepší zprávu nemám,“ začal Fiala vážně. A hned ještě přitvrdil. „Tato strašná válka na Ukrajině nemůže Putinovi projít,“ zdůraznil Fiala. A oznámil, že se pracuje i na předávání tanků a dalších zbraní Ukrajině. Tvrdou ránu Fiala zasadil také Andreji Babišovi (ANO).
27.03.2022 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3893 článků)

Nová DVD – Moon, Dešťová víla i Můj milý, můj drahý

 
Moon je komorní sci-fi drama, které na DVD vychází tento týden. Spolu s ním se na pultech objeví česká pohádka Dešťová víla, nebo komedii Můj milý, můj drahý.
07.09.2010 05:20 |

podobné články

Pohřeb vojáka, kterého podřízli na ulici: Můj táta, můj hrdina! Vzkázal mu do nebe syn (2)

 
Tisícovka zdrcených lidí včetně britského premiéra Camerona přišla dnes uctít památku Lee Rigbyho (†25), který byl v květnu ubodán za bílého dne na ulici šílenými muslimy. Nejvíc byl dojat jeho syn Jack (2), který měl na tričku dojemný vzkaz pro zabitého rodiče: „Můj táta, můj hrdina.“
12.07.2013 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Cameron Lee (2 články) , Jack Lee (3 články) , Lee Cameron (4 články)

Úsvit: Zákon „můj dům, můj hrad“ neprošel. Chystáme další krok, vláda je neobjektivní

 
Sněmovna včera zamítla návrh zákona, který měl podstatně pomoci obětem trestných činů. Má zavést princip „můj dům, můj hrad“. Obyvatel domu či bytu by se tak napříště nemusel bát bránit se proti vetřelcům. Dnešní právní stav totiž není zcela jednoznačný a obránci nemají jistotu, že je za jejich nutnou obranu před útočníky nebudou vláčet soudy.
08.04.2015 09:01 |

podobné články

Úsvit-NK: Zákon „můj dům, můj hrad“ dává právo na obranu každému. Potřebujeme ho!

 
Vládní odmítnutí zákona „můj dům, můj hrad“ je čistě politické.
18.01.2016 16:11 |

podobné články

Premiér Fiala pod palbou kritiky: Projev o ničem a ignorování Hlubučkovy kauzy, stěžují si lidé

 
Premiér Petr Fiala (ODS) ve středu nečekaně oznámil na večer mimořádný projev, a tak řada lidí čekala velká vyjádření, zejména co se týče kauzy kolem zatčeného Petra Hlubučka. Tu však předseda vlády úplně vynechal, jako by se nic nedělo, a soustředil se na ukrajinskou krizi a inflaci, což mnoho diváků zklamalo. Fiala navíc schytal tvrdou kritiku i za to, že v projevu útočil na předchozí vládu.
23.06.2022 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3893 článků)

Můj odchod z čela by stranu poškodil. Kalousek v ČT obhajoval setrvání na postu předsedy TOP 09

 
Miroslav Kalousek zůstává předsedou TOP 09. Navzdory jasnému neúspěchu strany v krajských volbách si členové strany přejí, aby je dosavadní lídr vedl dál. Sám Kalousek má za to, že by svým odchodem z čela TOP 09 stranu spíš poškodil. Ve čtvrtečních Událostech, komentářích České televize také se smíchem konstatoval, že „Kalousek přece může za všechno“.
20.10.2016 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7593 článků)

Můj dům, můj hrad musí platit pro náš stát, řekl Fiala před volbou šéfa ODS

 
Občanští demokraté si během víkendu volí na kongresu v Ostravě nové vedení. Dosavadní šéf strany Petr Fiala, který svůj post obhajuje, nemá protikandidáta. Ve svém nominačním projevu se ostře vymezil vůči ministru financí Andreji Babišovi (ANO), varoval před socialismem a zkritizoval zásahy státu, které podle něj omezují svobodu občanů. Dotkl se také uprchlické krize.
16.01.2016 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24614 článků) , Petr Fiala (3893 článků)

ČT má problém. Před Událostmi přepne 150 tisíc lidí na Primu

 
Česká televize přichází podle serveru Aktuálně.cz každý večer před hlavní zpravodajskou relací až o 150 tisíc lidí. Podle analýzy, kterou si dělala sama ČT, diváci raději přepínají na Primu.
07.05.2012 21:50 |

podobné články

Fiala odrazil kritiku Babiše za projev. Zmínil škrty, povinné očkování podle věku odmítl

 
Premiér Petr Fiala (ODS) vystoupil v neděli v Partii na Primě. Reagoval i na kritiku Andreje Babiše či Aleny Schillerové (oba ANO), které zklamal jeho novoroční projev. Podle Fialy předchozí vláda špatně hospodařila a nechala po sobě rozpočet v tragickém stavu. Promluvil však i o opatřeních v souvislosti s covidem. Fiala opět odmítl povinné očkování podle věkových skupin.
02.01.2022 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24614 článků) , Petr Fiala (3893 článků)

Fiala po setkání se Zelenským: Bojujete i za nás! „Silný projev podpory,“ ocenil prezident

 
Premiér Petr Fiala (ODS) v úterý společně s premiéry Polska a Slovinska navštívil ostřelovaný Kyjev. Politici se poté setkali s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Ukrajinská hlava státu výpravu ocenila, Zelenskyj uvedl, že je to silný projev podpory. „Naše země vám stojí po boku. Stojí vám po boku Evropa,“ komentoval Fiala návštěvu. Český premiér už je na cestě domů, nasadil při tom neprůstřelnou vestu a helmu.
15.03.2022 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3893 článků)

Největší český hit: Diskopříběh, Můj čas nebo Holky z naší školky?

 
V pondělí večer na TV Barrandov zazněly hity, které jste svými SMS hlasy z předchozích kol poslali do semifinále. V přímém přenosu je živě zazpívali David Deyl, Olga Lounová, Sámer Issa, Martina Balogová, Bára Basiková, Zbyněk Drda a Marcela Březinová. Diváci svými SMSkami poslali do FINÁLE Discopříběh v podání Olgy Lounové, Můj čas v interpretaci Sámera Issy a Martiny Balogové a nejvíce se líbil Holubí dům Davida Deyla. Příště se rozhodne, který český hit je ten nej! Ve FINÁLE zazní Discopříběh, Můj čas, Holky z naší školky, Tančíš sama, Stín katedrál a Holubí dům. Už v pondělí 12. 12. v osm večer na Barrandově!
09.12.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Sámer Issa (681 článků) , Martina Balogová (80 článků) , Zbyněk Drda (29 článků) , David Deyl (41 článků) , Olga Lounová (421 článků) , Marcela Březinová (148 článků) , Bára Basiková (714 článků)

Válka o Babiše se přenesla do ČT: Kalousek narazil na muže, ze kterého má respekt. Létala silná slova

 
Hosty druhé části středečních Událostí, komentářů byli poslanec Ivan Pilný (ANO) a předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Diskutovalo se o usnesení Sněmovny, které bylo ten den přijato a které vyzývá Andreje Babiše, aby vysvětlil kauzu dluhopisů.
16.03.2017 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24614 článků) , Miroslav Kalousek (7593 článků) , Miroslav Válek (42 článků) , Ivan Ivan (2457 článků)

Kalousek a ODS zaútočili na vládu. Tu čekají perné chvilky

 
ODS a TOP 09 dnes požádaly o svolání dvou mimořádných schůzí Poslanecké sněmovny. Na setkání s novináři o tom informovali předsedové obou stran Petr Fiala a Miroslav Kalousek. Podle jednacího řádu Poslanecké sněmovny by schůze měly být svolány do deseti dnů. Kalousek ale přiznal, že vládní koalice má dostatek hlasů pro to, aby program schůzí nebyl schválen.
03.11.2016 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3893 článků) , Miroslav Kalousek (7593 článků)

To si nech na Silvestra. Kalousek pochválil sám sebe a odpověď je tu

 
Ministr financí Miroslav Kalousek v Právu odmítl snahu opozičních politiků i odborářů vsugerovat veřejnosti, že „ministr Kalousek neumí vybírat daně“. A snesl celou řadu příkladů, kdy se podařilo odhalit daňové úniky a podvody. Za silvestrovský žertík ministrův článek označil stínový ministr financí Jan Mládek. Exministr Vlastimil Tlustý k tomu podotkl, že Kalousek nechápe, že lidé jsou stejně chytří jako on. Podle něj tak Kalousek nevybere víc ani na spotřební dani a ani na té z přidané hodnoty.
28.12.2011 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (288 článků) , Miroslav Kalousek (7593 článků) , Jan Mládek (674 článků)

To si nech na Silvestra. Kalousek pochválil sám sebe a odpověď je tu

 
Ministr financí Miroslav Kalousek v Právu odmítl snahu opozičních politiků i odborářů vsugerovat veřejnosti, že „ministr Kalousek neumí vybírat daně“. A snesl celou řadu příkladů, kdy se podařilo odhalit daňové úniky a podvody. Za silvestrovský žertík ministrův článek označil stínový ministr financí Jan Mládek. Exministr Vlastimil Tlustý k tomu podotkl, že Kalousek nechápe, že lidé jsou stejně chytří jako on. Podle něj tak Kalousek nevybere víc ani na spotřební dani a ani na té z přidané hodnoty.
28.12.2011 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (288 článků) , Miroslav Kalousek (7593 článků) , Jan Mládek (674 článků)

Kalousek se znovu hlasitě oháněl komunistickým fízlem. A začala řežba

 
AKTUALIZACE Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) dnes vysvětloval poslancům, proč se odvolal proti rozhodnutí mandátového a imunitního výboru sněmovny. Ten totiž nedávno uznal, že se má Kalousek omluvit kolegovi z KSČM Zdeňkovi Ondráčkovi za slova o komunistickém fízlovi. Podle slov Kalouska se ale není zač omlouvat. Ondráček před listopadem 1989 sloužil režimu v pohotovostním pluku SNB a těm se prostě prý běžně říkalo "komunističtí fízlové", poznamenal dnes Kalousek a navíc urazil i nepřítomného vicepremiéra Andreje Babiše (ANO). „Čo to trepeš? Aká parlamentná kontrola, čo je to také, všeci kradnětě a my chceme makať,“ imitoval Kalousek Babiše, čímž narážel na ministrovu špatnou češtinu. Nakonec poslanci nedokázali zaujmout jakýkoliv postoj k jeho výroku a rozhodnutí imunitního výboru tak ani nezrušili, ale ani nepotvrdili.
25.09.2014 12:07 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24614 článků) , Miroslav Kalousek (7593 článků) , Miroslav Jakeš (27 článků)