Článek

,,Podělají Vrbětice a Rusko je pošle na Skripala?" Výbuch: Kontroverzní muž po letech promluvil

 
Bývalý dlouholetý vojenský rozvědčík Karel Srba byl hostem pořadu na Youtubovém kanále KOLEKTIF. Muž, který si odpykal osm let za přípravu vraždy novinářky Sabiny Slonkové, se vyjádřil k aktuálním tématům. Nejprve zhodnotil akceschopnost armád NATO, které jsou podle něj až na výjimky typu USA, Británie, Polska a Francie spíše expedičními sbory. „Hasiči jsou údernější,“ řekl například o té české. Poté se řeč stočila na kauzu Vrbětice. „Jestli to ti Rusáci udělali, tak ano, v pořádku, ale pak bych chtěl vidět jasné, přesvědčivé důkazy,“ říká. Pochybnosti vyjádřil i o tom, jak k celé věci přistoupila česká vláda. Pokud se verze s pachateli z Ruska nepotvrdí, jde podle Srby o nebezpečnou a hloupou hru.
22.04.2021 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Sabina Slonková (208 článků)
Podobné články

Vrbětice! Kdo tu co hraje a proč? Šéf BIS chválí vládu? Ten má být neviditelný. Z Klausova institutu vyletělo podezření

 
„Kdo tu co hraje a proč? V zájmu koho a proč? Klást otázky je nutné a povinné. Přestože v dnešní vlně ‚antirusismu“ to znamená riskovat nadávky, urážky, vytěsňování na okraj společnosti. Ne, Vrbětice jsou mnohem víc o nás, o podstatě dnešní doby, o naší vnitřní politice, o schopnosti vlády vládnout a starat se o bezpečnost naší země. Vrbětice jsou i výpovědí o tom, jak jsme ještě v rozhodování o sobě samostatní a jak moc o nás rozhodují jiní. Vrbětice ukázaly, jak statečné máme naše dnešní politiky, zda právě oni slouží této zemi, nebo už jsou nenávratně ve vleku zájmů zemí jiných,“ myslí si bývalý europoslanec Ivo Strejček, člen správní rady Institutu Václava Klause.
04.05.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10561 článků) , Ivo Strejček (176 článků)

„Trump nesměl vyhrát, aby vznikaly kauzy typu Vrbětice.“ Zpravodajec Pelz: Lež o Rusku vyvrácena, vyrobí se nová. Je to úmysl

 
Skripal, Navalnyj, Vrbětice apod. Jakmile jeden příběh nepodložený důkazy doznívá, přijde jiný, podivuje se bývalý ředitel Vojenské zpravodajské služby a exvelvyslanec Petr Pelz. A nepovažuje to jen za „šlendrián“. Že by kauza Vrbětice za Donalda Trumpa nepřišla? „Donald Trump nesměl vyhrát, aby vzniku kauz, jako jsou Vrbětice, nic nebránilo,“ uvedl Pelz pro ParlamentníListy.cz. Podivil se, že šéf BIS Koudelka chválí premiéra Babiše. „Co si mám myslet jako občan země, jehož ředitel kontrarozvědky obdrží vyznamenání od ředitele rozvědky jiného státu?“ ptá se v té souvislosti.
17.05.2021 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5766 článků)

Pátrání po travičích Skripala: Britové odhalili třetího člena ruské rozvědky

 
Britská tajná služba identifikovala třetího člena ruské rozvědky, jehož podezírá z podílu na březnovém pokusu o vraždu dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery v anglickém Salisbury. Napsal to v pátek britský deník The Telegraph. Rusko podíl na otrávení Skripala a jeho dcery odmítá.
28.09.2018 09:50 |

podobné články

Pro koho se šila kauza Vrbětice? Exposlanec ukazuje na tendr Dukovan

 
Kauzou Vrbětice se ve svých textech zabývá i bývalý komunistický poslanec Jan Klán. A klade si různé otázky, což v dnešní poněkud rozjitřené době je pro někoho velký hřích. Tématu se věnuje i na svém facebooku, kde si všímá, že zájem o dostavbu Dukovan poprvé potvrdila i firma Westinghouse. „A je to tady. V tuto chvíli už můžeme jasně vidět, pro koho se šila kauza Vrbětice. Když je Rusko a jejich společnost Rosatom silným hráčem, tak musíme vymyslet cokoliv, abychom znemožnili jejich účast v tendru o Dukovany,“ má jasno.
01.05.2021 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Klán (28 článků)

Spojovat kauzu Vrbětice s tendrem na Dukovany je dezinformace, hlásí CTHH. A jsou zde další. Jmenován i Zeman

 
Centrála Ministerstva vnitra odhalila, jaké jsou nejčastější dezinformace proruských trollů v rámci aféry Vrbětice. Mluvilo se i o prezidentu Zemanovi. Co říct měli i čeští elfové. Spojovat Vrbětice s tendrem na Dukovany je prý dezinformace. Dezinformační tlaky budou prý sílit i kvůli následujícím volbám. Zazněla doslova šokující slova od odborníka. Kterým stranám Rusko pomůže?
09.05.2021 17:40 |

podobné články

„Málo, to není trest, Rusko se nás nebojí.“ Jakubu Jandovi reakce vlády nevoní. Jde o Dukovany

 
Analytik lobbistického spolku Evropské hodnoty Jakub Janda zhodnotil výsledné dopady kauzy Vrbětice na česko-ruské vztahy. Ocenil, že česká vláda dosáhla něčeho, co lze srovnat s odchodem sovětských vojáků z území republiky v roce 1991. Dosáhla toho, že Rusko konečně významně sníží počet pracovníků na ambasádě v Praze. Ocenil také, že spojenci uznali důkazy českých tajných služeb z kauzy Vrbětice a podpořili nás. Ale teď podle Jandy přijde čas Rusko skutečně potrestat. A uchránit před nimi Dukovany.
23.04.2021 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Janda (610 článků)

Vrbětice a Salisbury. Agenti zničili život i policistovi, který vyšetřoval Skripala

 
Česká policie pátrá po dvou ruských agentech kvůli výbuchům munice ve Vrběticích; zároveň jsou podezřelí z pokusu o atentát na ruského přeběhlíka Sergeje Skripala v anglickém Salisbury. Jeho tehdy Novičok nezabil, podlehla ale náhodná oběť. A život jed málem vzal a pak převrátil naruby detektivovi Nicku Baileymu (41), který byl mezi prvními na místě činu. Nezvládá dál sloužit u police a přišel o domov, píše britský server Police Professional.
19.04.2021 15:20 |

podobné články

Ne, Rusko Skripala nezabilo, trvá si na svém Andor Šándor. A drtí západní verzi dalšími informacemi

 
ROZHOVOR „Předpokládám, že se z našich výkřiků do tmy Rusko nikterak strachy neklepe. Měli bychom si uvědomit, v jaké situaci jsme: Rusko potřebujeme k řešení řady vážných problémů,“ tvrdí bezpečnostní expert a bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby Andor Šándor. Zároveň upozornil, že Vladimir Putin by nikdy neudělal takovou hloupost, aby nechal po osmi letech zabít dvojitého agenta, kterého měli několik let v držení a pak ho v roce 2010 propustili. Rusko by tak ohrozilo další výměny zadržených agentů.
24.05.2018 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3670 článků)

Ne, Rusko Skripala neotrávilo, trvá si na svém Andor Šándor. A drtí západní verzi dalšími informacemi

 
ROZHOVOR „Předpokládám, že se z našich výkřiků do tmy Rusko nikterak strachy neklepe. Měli bychom si uvědomit, v jaké situaci jsme: Rusko potřebujeme k řešení řady vážných problémů,“ tvrdí bezpečnostní expert a bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby Andor Šándor. Zároveň upozornil, že Vladimir Putin by nikdy neudělal takovou hloupost, aby nechal po osmi letech zabít dvojitého agenta, kterého měli několik let v držení a pak ho v roce 2010 propustili. Rusko by tak ohrozilo další výměny zadržených agentů.
24.05.2018 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3670 článků)

Šedivý o atentátu na Skripala: Stojí za tím Rusko, tvrdí

 
O tom, zda má NATO důkazy, že Rusko stojí za atentátem na bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala, diskutoval v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu český velvyslanec při NATO Jiří Šedivý. Zároveň také hovořil o tom, zda Česko odsuzuje útok stejně ostře jako Francie, Německo či USA.
16.03.2018 19:55 |

podobné články

Rusko zažádalo o účast na vyšetřování otravy Skripala, ale neuspělo. Mnozí hovoří o návratu studené války

 
Rusko popírá obvinění od britské vlády, že je odpovědné za otrávení bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala v Anglii. Moskva proto iniciovala mimořádnou schůzi rady v Haagu a žádala o svou účast na vyšetřování tohoto případu. Na dnešním zasedání výkonné rady Organizace pro zákaz chemických zbraní však se žádostí o nové, společné vyšetřování neuspěla.
04.04.2018 21:40 |

podobné články

Hamáček: Vrbětice? Úspěch Česka! Čas chválit a děkovat. Okamžik mého života

 
„Kauzu Vrbětice jsme zvládli úspěšně a postup našich zpravodajských služeb, které byly schopny jasně říci, co se ve Vrběticích stalo, i vlády je nezpochybnitelný úspěch České republiky,“ odmítá vicepremiér Jan Hamáček tvrzení článku Seznam Zpráv, že chtěl věc za dodávku vakcín Sputnik v Rusku zamést pod koberec. Hamáček obvinění označil za nejtěžší okamžik svého života, podle něj by se nyní mělo za kauzu Vrbětice spíše „oceňovat, chválit a děkovat“.
04.05.2021 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3254 článků)

Romancov: Vrbětice? Máme kolem sebe EU a NATO. Rusko nám nemůže ublížit

 
Hostem 20 minut Radiožurnálu byl politický geograf a odborník na Rusko Michael Romancov. Česká žádost o odškodnění za Vrbětice po Rusku je podle něj správná, ale je naivní myslet si, že to vyjde. Vysmál se také Putinovi za botox a prezidenta Zemana obvinil z napomáhání ruskému PR. A kdo bude Putinovým nástupcem? Rusové ho prý mají plné zuby.
30.06.2021 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Michael Michael (1722 článků)

A už se mlčí. Vrbětice: Vlivný muž ČSSD měl co říci

 
Expert ČSSD pro oblast bezpečnosti Antonín Seďa se vrátil ke kauze Vrbětice. Konstatuje, že výbuch v roce 2014 ve zbrojním skladu nezpůsobili ani dva čeští zaměstnanci, kteří tam zahynuli, ani tolikrát zmiňovaní dva ruští agenti.
13.07.2021 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (129 článků)

To je síla. Ivan Langer předvídá Zemanův postup, ze kterého se mnozí podělají

 
Ďábelský postup Miloše Zemana v nastalé vládní krizi předvídá exministr vnitra a nyní předseda správní rady Vysoké školy CEVRO Institut Ivan Langer. Co by dělal na místě Zemana? „Pověřil bych (opět) sestavením vlády (opět) svého člověka. Sestavil bych (opět) vládu s vědomím, že (opět) nezíská důvěru Parlamentu. Vybral bych si ministra vnitra, ministra financí, ministra spravedlnosti. Počítal bych s tím, že po řádných volbách přijdou předčasné volby. Věděl bych, že moje vláda bude vládnout nejméně rok, možná i víc. Připomenul bych to všem, kdo mi v prezidentských volbách chtějí konkurovat,“ uvedl.
03.05.2017 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Langer (688 článků) , Miloš Zeman (26013 článků)

Zastánci USA se podělají: V Číně nejsou chudinské čtvrti, mladí tam nemají problém s drogami, zaznělo z Vatikánu

 
Málokdy se dočká Čína na mezinárodní scéně tak vřelých slov, jako tomu bylo z úst vlivného vatikánskho biskupa Marcela Sáncheze Soronda. Bližší informace o jeho překvapivých lichotkách na adresu komunisty ovládané velmoci přináší deník Catholic Herald.
07.02.2018 10:55 |

podobné články

„Žigulem přivezli kýbl semtexu.“ Ladislav Větvička: Rusko nám bude chybět. Toto čeká. Byl jsem na Ukrajině, slyšte

 
„Během týdne jsme spálili všechny mosty, to je neuvěřitelný výkon. Všechny ekonomické aktivity povede Rusko raději mimo nás. Jestli si myslíme, že Rusko jako poslední garant poválečného rozdělení světa bude po posledních eskapádách stát na naší straně, tak na to zapomeňme,“ říká v souvislosti s „kauzou Vrbětice“ několikanásobný bloger roku Ladislav Větvička. Vyjádřil se i k týdennímu „mlčení“ a poté nedělnímu proslovu prezidenta Zemana. Šéfovi BIS Koudelkovi vzkazuje: „Když už způsobím celosvětový skandál, mohl bych aspoň zapracovat na nějakém informačním krytí celé akce. Takhle jsme pro smích všem.“ Mluví o „střelení do vlastní nohy“ a zmiňuje „Pata a Mata“. Přináší také zprávy z míst na Ukrajině, která v poslední době navštívil. Kromě toho, co a jak ovlivňuje to, jak místní vnímají situaci na rusko-ukrajinském pomezí, mluví i o tom, jak zde „bojují“ s covidem.
26.04.2021 15:05 |

podobné články

Česko pošle pomoc proti ebole za čtyři miliony korun

 
Česká republika pošle do zemí západní Afriky postižených epidemií eboly humanitární pomoc ve výši přes čtyři miliony korun. O rozhodnutí kabinetu dnes informoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), podle něhož Česko pošle například ochranné pomůcky nebo rukavice.
01.10.2014 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9572 článků)

Marek Kyncl: Británie obvinila Rusko z otrávené bývalého agenta Sergeje Skripala a svět se posunul o krok blíže globálnímu konfliktu

 
PSÁNO PRO PL Včera v odpoledních hodinách vystoupila Britská ministerská předsedkyně Thresa May s obviněním Ruska v otrávení bývalého agenta FSB Sergeje Skripala nervově paralytickým plynem „Novičok“. Podle jejích slov se jedná o napadení Velké Británie zakázanou bojovou látkou. Velká Británie poskytla nejprve Rusku 24 hodinové ultimátum a poté rozhodla o první vlně sankcí, v rámci které bylo rozhodnuto o vyhoštění 23 ruských diplomatů, kteří mají týden na to, aby opustili Velkou Británii. (Vyhoštění takového rozsahu se naposled událo v roce 1985, Velká Británie tehdy vyhostila 31 sovětských diplomatů).
15.03.2018 11:05 |

podobné články