Článek

Podcast: Utěšovala mě tatínkova tygřice, svěřil se Patrik Joo. Co bude se slavným cirkusem?

 
Přes dvě stě let starý cirkusácký rod zasáhly za poslední rok hned tři velké rány. Zákonodárci schválili zákon na zákaz drezury, kvůli koronaviru musel První Národní cirkus Jo-Joo rušit turné a 20. února zemřel svérázný principál Jaromír Joo (†65). Jaká je aktuální nálada v cirkuse, jak ztrátu svého tatínka vnímaly šelmy a co s cirkusem bude, řekl pro Blesk Podcast syn a jednatel Patrik Joo.
16.03.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Joo (31 článků)
Podobné články

Jaromír Joo: Nejlepší thajskou polévku z celého Thajska umí má žena

 
Principál cirkusu Jo–Joo Jaromír Joo prý v kuchyni pomáhá. „Oni to nazývají buzerací,“ směje se Joo a chystá thajskou polévku. Principál známého cirkusu Jo–Joo Jaromír Joo je milý, usměvavý chlapík. Navštívil jsem ho ve Zbožíčku na Nymbursku, kde žije se svou ženou Marcelou a dětmi, a kde má zimoviště také jejich cirkus. Na dvoře se prostě místo psa prochází třeba tygr. Je v kleci, nebojte. „Občas chodím venčit tygra nebo pumu normálně na vodítku tady do blízkého parčíku. Místní si už zvykli,“ vypráví Joo a jeho historky by vydaly na knihu. Vybalil na mě thajskou polévku. „Už jsem měl čtyři talíře,“ hlásil, když jsem dorazil.
08.03.2011 00:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Joo (31 článků) , Marcela Joo (3 články)

Pohřeb principála Joo (†65)! Poslední cesta vysypaná plátky růží a dvě limuzíny!

 
Rodina a přátelé se rozloučili s legendárním principálem cirkusu Joo-Joo Jaromírem Joo (†65), který po 13 dnech v umělém spánku podlehl covidu. Obřad v kapli na hřbitově v Horních Počernicích, kde byl slavný komediant uložen do rodinné hrobky, jste sledovali na Blesk.cz. Podívejte se na celý záznam pohřbu!
05.03.2021 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Joo (31 článků)

Tajemství Jaromíra Joo: Proč byl na pohřbu policista s květinou? Důvod vás dojme

 
V pátek odpoledne se v Horních Počernicích rodina a blízcí rozloučili se slavným principálem cirkusu Jo-JOO. Jaromír Joo po třinácti dnech na plicní ventilaci prohrál boj se zákeřným koronavirem. Na poslední cestu ho přišel vyprovodit i policejní veterán František Kuneš. S ním totiž zesnulý umělec dlouhodobě spolupracoval ve prospěch Nadace policistů a hasičů. Po ní bylo dokonce pojmenováno první mládě pumy, které se v cirkuse narodilo. Jmenuje se stejně jako organizace, tedy Nadace policistů a hasičů.
10.03.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Joo (31 článků)

Cirkusák Joo oslavil 60. narozeniny. Kmotrem knihy o něm se stali Neff, Švancara a Pecha

 
Cirkus bude! A ne leckde. Příštím rokem nejspíš rozbije stan i na legendárním brněnském stadionu Za Lužánkami. Podle zjištění deníku Blesk se na tom vážně domlouvají principál Národního cirkusu Jaromír Joo (60) a brněnská fotbalová ikona Petr Švancara (37). Sešli se na křtu knihy, která vyšla k 60. narozeninám cirkusáka Joo.
02.09.2015 00:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Švancara (56 článků) , Jaromír Joo (31 článků)

Děti dojemně klečely nad rakví principála Jaromíra Joo (†65): Navždy ho bude hlídat tygr

 
Na hřbitově v Horních Počernicích proběhlo v pátek odpoledne poslední dojemné rozloučení s cirkusovou legendou Jaromírem Joo (†65). Ten prohrál boj s koronavirem, tragicky zemřel po třinácti dnech boje na plicní ventilaci. Vyprovodit slavného principála cirkusu Jo-JOO přišlo velké množství lidí, nechyběl ani podnikatel Kočka nebo hudební skladatel a dirigent Varhan Orchestrovič Bauer. Slavný chovatel miloval tygry, a tak během smutečního obřadu zazněl i jejich řev, a po boku jednoho z nich je dokonce zvěčněn na náhrobku. Ti, co nemohli na pohřeb přijít osobně, si alespoň zapálili svíčku doma.
06.03.2021 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Joo (31 článků)

Znalec cizích zemí a kultur, principál cirkusu Joo: Zkuste u muslimů postavit kostel. Ukamenují vás. Já něco podobného zažil...

 
ROZHOVOR Granty? K čemu, když jsou diváci? V Číně nebo Americe nás znají jen podle Havla či fotbalistů. Kočovníci jezdí světem, ale nejsou to migranti. Naši předkové odcházeli do Vídně za prací, „cirkusáci“ projezdili všechny možné státy, jak dodává principál cirkusu Jo-Joo Jaromír Joo, ovšem za prací. Světaznalý umělec v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovoří i o tom, jak by takové „multikulturní obohacení“ vypadalo v zemích jiných náboženství.
17.04.2016 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Joo (31 článků)

Zemřel Jaromír Joo, bylo mu 65 let: Svět českého cirkusu se ponořil do smutku

 
V sobotu ve věku 65 let zemřela legenda českého cirkusu Jaromír Joo. Podle vyjádření jeho syna Patrika na sociální síti principál odešel po velikém boji. Smutnou zprávu oznámil Cirkus Jo-JOO na svém Facebooku.
21.02.2021 16:21 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Joo (31 článků)

Zemřela cirkusová legenda Jaromír Joo: Zdrcená rodina zveřejnila příčinu jeho úmrtí

 
Cirkus Jo-Joo prozradil příčinu úmrtí svého principála, legendárního cirkusáka Jaromíra Joo (†65). Podle oficiálního prohlášení měl v sobotu 20. února zemřít po těžkém boji s covidem-19. Zdrcená rodina poděkovala lékařům pražské Bulovky za statečnou, ač marnou bitvu s nemocí.
21.02.2021 18:01 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Joo (31 článků)

Na těžký covid zemřel cirkusový principál Jaromír Joo

 
V sobotu zemřel principál cirkusu Jo-Joo, Jaromír Joo. Oznámil to cirkus na svých oficiálních facebookových stránkách. Podle manažerky cirkusu zemřel na těžký průběh covidu.
21.02.2021 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Joo (31 článků)

Život je cirkus a cirkus je život, říkal Jaromír Joo (†65): Před smrtí vyslal do světa vzkaz plný naděje

 
Prostředí českého cirkusu zasáhla smutná zpráva o smrti legendárního principála Jaromíra Joo (†65). Chovatel tygrů zemřel po boji s covidem. Právě koronavirus na české cirkusy, stejně jako na celou českou kulturu, dopadl velmi tvrdě. Jaromír Joo kolegům z branže na konci loňského roku poslal povzbudivou zprávu a vyjádřil naději, že život cirkusových umělců se zase brzy vrátí do starých kolejí. Sám se toho bohužel nedožil.
24.02.2021 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Joo (31 článků)

Jak žijí děti v cirkusu? Trénují od tří let. REPORTÁŽ

 
V Národním cirkuse Jo-Joo vyrůstají čtyři děti, Kelly, Jaromír, Patrik a Daniel Joo.
19.07.2009 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Barbara Blank (159 článků) , Jaromír Joo (31 článků)

Festival Letní Letná začíná ve středu ohnivým punkovým cirkusem a pohádkami

 
Pražský festival Letní Letná zahájí ve středu 18. srpna třemi představeními pro děti a ohnivým punkovým cirkusem skandinávských Burnt Out Punks, který bude přístupný zdarma. Sedmý ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná 2010 slibuje bohatý program až do konce srpna.
16.08.2010 14:00 |

podobné články

Čtyři ocenění v anketě Podcast roku putují do Českého rozhlasu

 
Český rozhlas získal v soutěži Podcast roku čtyři ocenění a s podcasty Vinohradská 12, Buchty a Host Lucie Výborné zcela ovládl kategorii Veřejnoprávní podcast. Projekt Vinohradská 12 zároveň získal první místo v kategorii Cena odborné poroty.
10.06.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Výborná (70 článků)

Český rozhlas: Podcast roku ovládla Vinohradská 12

 
Vinohradská 12 z dílny Českého rozhlasu opět jednoznačně zvítězila v soutěži Podcast roku v kategorii Veřejnoprávní podcast. Druhá příčka patří Hostu Lucie Výborné. Vinohradská 12 zároveň získala nejvyšší počet bodů ze všech oceněných podcastů.
18.06.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Výborná (70 článků)

Cirkus byl, je a bude: Zarmoucená rodina se loučí s legendárním principálem Jaromírem Joo

 
Cirkusovou obec v České republice ta zpráva zasáhla jako blesk z čistého nebe. Dvacátého února zemřel principál Jaromír Joo (†65), který podlehl zákeřnému koronaviru. Jeho nejbližší se s ním rozloučí už tento pátek v Horních Počernicích.
03.03.2021 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Joo (31 článků)

Dojemný pohřeb principála Jaromíra Joo obrazem: Cirkus byl, cirkus je, cirkus bude...

 
Po velmi dlouhém a vyčerpávajícím boji podlehl koronaviru oblíbený cirkusák Jaromír Joo (†65). Komorní pohřeb, kterého se zúčastnila rodina a kolegové, se konal 5. března v kapli v Horních Počernicích od jedné hodiny odpoledne.
05.03.2021 16:01 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Joo (31 článků)

Principál Jaromír Joo (†65): Poslední cesta v limuzíně!

 
Šelmy ho provázely po celý život a včera i na cestě do cirkusového nebe! Principál Jaromír Joo (†65), jenž před dvěma týdny zemřel na covid-19, spočinul v hrobě, jehož náhrobní kámen zdobí podobizna s tygrem a slova, jež ho provázela životem: Cirkus byl, cirkus je a cirkus bude...
06.03.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Joo (31 článků)

Cirkus Jo – Joo zažívá tygří baby boom

 
V národním cirkuse Jo – Joo se doslova roztrhl pytel s tygřími porody. Loni se totiž jejich dva tygří samci postarali o zabřeznutí čtyřletých sesterských trojčat a teď pracovníci cirkusu sklízí postupně plody jejich lásky.
04.05.2009 16:55 |

podobné články

Zábava 12

 
Blondýnky Stěžuje si blondýna blondýně: "No představ si, že jsem byla v restauraci a tam byly dveře s nápisem MUŽI, tak jsem tam vtrhla a tam byly jen záchody!!!" ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------V práci: Pozdě večer stojí generální ředitel bezradně u skartovačky, když tu jde kolem mladý dynamický zaměstnanec. Ředitel povídá: "Prosím vás, mám tu velmi citlivý a důležitý dokument a moje sekretářka už šla domů. Můžete mi pomoci s tímhle přístrojem?" "Samozřejmě, pane řediteli!" odpoví mladík. Hbitě zapne skartovačku, popadne papír a vsune ho dovnitř. "Mockrát děkuji,to víte, já a technika... Ty kopie bych prosil tři..." ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Pohodlí ve vířivce! ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Chtějte po šéfovi do kanceláře nové PC! ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ U zpovědi: Muž se zpovídá ze svých hříchů: "Víte, otče, ta moje tchýně, to je ale ženská. Chvílemi uvažuji, že by stála za hřích!". Farář odpovídá: "Pamatuj synu, nesesmilníš!". Muž: "Kdepak velebnosti, NEZABIJEŠ!" ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Manželský: Manželka se ptá muže: "Viděl jsi už někdy pomuchlanou stovku?" "???" Manželka vezme stokorunu, zmuchlá ji a hodí na stůl a ptá se: "A viděl jsi už někdy zmuchlanou tisícovku?" "???" Vezme tisícovku, zmuchlá a hodí na stůl a ptá se znova: "A viděl jsi už někdy zmuchlaných 600 000?" Manžel zpozorní a manželka říká: "Tak se běž podívat do garáže." ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Policista vs. blondýnka: Policista zastaví blondýnku s pejskem. "Slečno, váš pes nemá košík!" Blondýnka: "Ale my nejdeme nakupovat." Policista: "Aha, to jsem nevěděl, omlouvám se. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Starší vydání bulváru ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Pro pošmourné dny! ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ K zamyšlení: Když ve slově LÁSKA změníme 4 písmena a jedno ubereme, dostaname slovo PIVO, což jistě stojí za povšimnutí. Ale teď pozor! Když ve slově LÁSKA změníme 5 písmen a jedno přidáme, vznikne slovo FERNET. To už nemůže být náhoda! ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Doktorský: (nic pro slabé povahy) Do nemocnice přivezou chlapa s těžce popáleným břichem, doktor ho ošetří a dává mu dvě tablety viagry. "A to pomůže pane doktore?" "NE, ale aspoň se vám na tu popáleninu nepřilepí deka." ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Pohádkový: Sněhurka, Paleček a Quasimodo jdou do kanceláře Guinesových rekordů, že se zapíší. Jde tam Sněhurka, po chvíli se vrátí a jásá :"Joo, mám too, jsem nejkrasnější na světě, zrcadlo mi to potrvdilo, juchůůůů. Jde tam Paleček, vrátí se: Joo, jsem nejmenší na světě. Dovnitř jde Quasimodo, zanedlouho vyleze a naštvaně prohlásí : Kdo je Paroubek?? ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Kostelní: Farář zpovídá mladou dívku: "A jiné hříchy už nemáte, milé dítě?" Dívka nesměle: ""No snad už jen, že se každé ráno prohlížím v zrcadle, jak jsem hezká." Farář mávne rukou a říká: "Ale to není hřích, milé dítě, to je oční vada!" ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ V restauraci: Mladý zamilovaný pár si chce zajít na romantickou večeři na zámek. Přijdou do restaurace a servírka se ptá: "Dobrý den, máte rezervaci?" a muž odpovídá: "Vypadáme snad jako Indiáni?" ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Ze života jsou nejlepší! Holčička pláče: "Maminko, moje tamagoči je těhotné, tady mi to píše." Maminka:"Hmm, ale to je tatínkův mobil." ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Další ze života Víš jak nejvíc pobavíš Pána Boha? - Řekni mu svoje plány do budoucna! ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Jeden ze života - doktorský: Holčička a chlapeček si hrají na písečku. Chlapeček říká: "Pojď si hrát na doktory." Holčička na to: "Tak jo, dej mi 30kč." ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Ze školních lavic Ve škole se ptá paní učitelka: "Čím je tvůj tatínek, Jirko?" - "On je pekař." "To je hezké, peče nám, děti, chleba. A čím je tvoje maminka Maruško?" - "Ona je zdravotní sestra." "Aha, vidíte děti, stará se o nemocné. Krásné povolání. A čím je tvůj táta, Honzo?" - "Můj tatínek pracuje nahatý v gayklubu." Paní učitelka: "Hmm, i taková povolání jsou." O přestávce přijde za Honzou a ptá se: "Opravdu tvůj otec tancuje v tom klubu?" Honzík odpovídá: "Ne, on pracuje v Microsoftu, ale my se za to všichni stydíme." ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Volba prezidenta! Zatímco poslanci ji natahovali, my jsme si z ní utahovali. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Správný mazlíček ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Blair/Bush - Lovesong Jedno starší, ale dobré video .. spíše videoklip :) Lovesong - Blair/Bush ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Všechny cesty nevedou do Říma Není nad správně umístěnou směrovku ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Kočka - bojovnice Máte představu jak vypadá pravá perská kočka? ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Pošli to dál Netradiční PS: k řetězovému emailu .. Další 1| 2| 3| 4| 5| 6| 7| 8| 9| 10| 11| 12
06.05.2009 12:05 |

podobné články