Článek

Podcast: Učitelky procestovaly celý svět. V jižní Americe se bály víc pastevců než tarantulí

 
Dvě nadšené sportovkyně Mája Šnajderová (33) a Alča Mahlejová (30) se setkaly ve sborovně a po několika měsících se rozhodly, že projedou celý svět. V roce 2018 se vydaly z Číny, přes Vietnam, Kambodžu, Nový Zéland, Mexiko až na Aljašku. Při druhé cestě potom pěšky prošly jižní Ameriku. Jaké bylo jejich první setkání s obří tarantulí, a proč se nejvíc bály pastevců, prozradily v Blesk Podcast.
01.12.2021 05:15 |

podobné články

Podobné články

Děti o prázdninách procestovaly Českou republiku i díky Déčku

 
První den prázdnin Česká televize spustila soutěž s názvem Po stopách televizních hrdinů. Z dětí, které v rámci ní procestovaly celou Českou republiku a navštívily různá kulturně, historicky i jinak zajímavá místa zároveň spojená s dětským vysíláním, dnes Česká televize vybrala výherce. Na slavnostním dni ke spuštění stanice ČT :D vylosovala deset těch, kteří dostanou moderní tablety.
04.09.2013 14:35 |

podobné články

Český rozhlas: Vinohradská 12 obhájila první místo v anketě Podcast roku

 
Zpravodajský podcast Vinohradská 12 získal dvě ocenění v anketě Podcast roku. Opět jednoznačně zvítězil ve veřejném hlasování v kategorii Veřejnoprávní podcast a prvním místem pořad ocenila v kategorii Zpravodajství i odborná šestičlenná porota.
18.06.2022 10:55 |

podobné články

Koktejl s tarantulí! Mňam...

 
Dali byste si koktejl s tarantulí? V Kambodži je to lahůdka.
17.06.2010 12:00 |

podobné články

Kambodža láká turisty na lov a konzumaci tarantulí

 
Lov tarantulí, které poté člověk může sníst, se v Kambodži stává novou atrakcí pro turisty milující extrémní zážitky.
24.06.2010 00:35 |

podobné články

Ředitel školy šokoval žáky, když snědl obří tarantuli

 
Netradiční způsob, jak mediálně upozornit na projekt, v němž se shání finance na vybudování nového sportovního a divadelního centra na gymnáziu St Olave’s v anglickém Orpingtonu zvolil sám ředitel školy. Před zraky žáků v aule snědl velkou sušenou a opečenou tarantuli.
07.10.2010 11:25 |

podobné články

OPERACE SPIDERMAN: Němec pašoval do USA stovky TARANTULÍ

 
Americké úřady zatkli 37letého Němce za pašování stovek tarantulí a dalších pavouků do Spojených států. V sobotu o tom informovala agentura AFP.
04.12.2010 07:25 |

podobné články

POSLAL DO USA 240 TARANTULÍ! Soud mu vyměřil PŮL ROKU VĚZENÍ

 
Soud v americkém Los Angeles dnes odsoudil k nepodmíněnému trestu sedmatřicetiletého Němce za to, že do Kalifornie poslal poštou 240 živých tarantulí.
17.05.2011 07:40 |

podobné články

Moderátor způsobil obří tarantulí paniku v televizním studiu

 
Moderátoři počasí ve Spojených státech většinou televizní diváky také baví a záměrně k tomu používají různých převleků a doplňků. Hlasatel Jim O´Brien z Indiany však tento čtvrtek předvedl show zcela neúmyslně. Jeho kolega ho totiž vystrašil pavoukem. A ne ledajakým, tarantulí velkých rozměrů.
06.09.2011 08:10 |

podobné články

Podcast: Koronavirus je vztyčený prst Země, říká člen indiánských kmenů Mnislav Zelený Atapana

 
Být součástí kmene amazonských indiánů je obzvlášť pro Evropana velká čest, prozradil etnolog, novinář a spisovatel Mnislav Zelený Atapana, který jezdí do pralesů v Jižní Americe již od sedmdesátých let a pozorováním se snaží pochopit život a taje domorodých kmenů. Pro Blesk Podcast řekl, že pandemii koronaviru vnímá jako vztyčený prst planety Země pro současnou konzumní civilizaci.
01.04.2021 05:10 |

podobné články

Čtyři ocenění v anketě Podcast roku putují do Českého rozhlasu

 
Český rozhlas získal v soutěži Podcast roku čtyři ocenění a s podcasty Vinohradská 12, Buchty a Host Lucie Výborné zcela ovládl kategorii Veřejnoprávní podcast. Projekt Vinohradská 12 zároveň získal první místo v kategorii Cena odborné poroty.
10.06.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Výborná (73 článků)

Český rozhlas: Podcast roku ovládla Vinohradská 12

 
Vinohradská 12 z dílny Českého rozhlasu opět jednoznačně zvítězila v soutěži Podcast roku v kategorii Veřejnoprávní podcast. Druhá příčka patří Hostu Lucie Výborné. Vinohradská 12 zároveň získala nejvyšší počet bodů ze všech oceněných podcastů.
18.06.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Výborná (73 článků)

Na jaře se děti bály covidu. Teď reakcí spolužáků, až zakašlou

 
Děti se obávají návratu do škol. Stačí prý, aby jednou zakašlaly, a ostatní spolužáci se jich budou bát. Podle Linky bezpečí se na jaře děti bály smrti. Že se nakazí a budou muset do nemocnice. A že jejich babičky a dědečkové umřou, než se s nimi opět uvidí. Nyní mají strach, že onemocní, že nakazí spolužáky.
02.09.2020 04:00 |

podobné články

Podcast: Rok s koronavirem. Čínská vláda se nikdy neomluví a nepřizná chyby, řekla sinoložka Lomová

 
Celý svět před rokem teprve pomalu zjišťoval, jaká nemoc se začala z čínského města Wu-Chan šířit do světa. Nyní již hlavního nepřítele SARS-CoV-2 nebo-li covid-19 dobře známe a vědci v rekordním čase vytvořili i účinné vakcíny. Jenže doposud není jasné, jak koronavirus vznikl a proč o něm Čína neinformovala svět včas. Pro Blesk Podcast sinoložka Olga Lomová prozradila, že se ani celou pravdu nikdy nedozvíme. Stejně jako se nedočkáme od vládních představitelů Číny omluvy.
02.03.2021 05:15 |

podobné články

5 důvodů, proč sexuchtivé učitelky svádí svoje nezletilé žáky. Kvůli mužnému hrudníku a penězům to určitě není!

 
Poslední dobou je zvykem, že mladé učitelky tíhnou více, než je zdrávo, ke svým nezletilým žákům. Nejdříve to začne protežováním v hodině, poté kamarádstvím a pak mladého nevinného kluka prostě svedou. Ten je většinou sympatiemi jeho milé učitelky potěšen, tak se nechá. Většinou jejich „vztah“ praskne a ona skončí v kriminále. Proč to ale pedagožky riskují?
23.03.2016 22:01 |

podobné články

Angelina Jolie musela vzít dceru do filmu, jiné děti se jí bály

 
Účinkování malé Vivienne Jolie-Pittové ve filmu Maleficent považují mnozí za protekci. Angelina Jolie ale tvrdí, že rozhodně neměla v plánu dělat z dcery herečku. Byla to ovšem jediná možnost. Ostatní děti se totiž bály k herečce v kostýmu zlé královny přiblížit.
06.03.2014 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Angelina Jolie (2290 článků)

8 věcí, které jste o mužích vždy chtěly vědět, ale bály jste se zeptat!

 
Patrik se v tomto dílu Atlasu žen rozhodl, že mužskému druhu tak trochu podřízne větev. Napráší na ně všechno. Takže, holky, tohle je vše, co jste vždy chtěly vědět o mužích, ale bály se zeptat.
19.09.2016 18:00 |

podobné články

Chlapec (12) v Příbrami pobodal spolužáka: Už dříve prý dětem vyhrožoval, že „všechny zabije“. Bály se ho!

 
S ranou na noze a v péči záchranářů se ocitl žák základní školy v Příbrami, kterého měl s nožem v ruce napadnout jeho teprve 12letý spolužák. Zranění naštěstí nebylo vážné, dítě je nyní již doma. Podle svědectví jedné z maminek malý útočník vyhrožoval dětem dlouhodobě, a ty se ho bály.
09.06.2021 13:30 |

podobné články

Učitelky se zastaly instruktora obžalovaného z osahávání holčiček

 
Učitelky plavání se dnes u soudu zastaly osmadvacetiletého instruktora obžalovaného z osahávání holčiček loni v dubnu v pražském bazénu při výuce. Jejich matky naopak řekly, že si tehdy pětileté dcery nemohly nic vymyslet. Učitelky byly v bazénu s jinými třídami dětí a označily obžalobu jako nesmysl. Mladík obžalobu odmítá a nechápe, kde děti z mateřské školy na obvinění přišly. Znalci již dříve uvedli, že mladík netrpí deviací. Hrozí mu pět až 12 let vězení. Kauzu řeší Městský soud v Praze.
21.07.2015 13:20 |

podobné články

Oldřich Rambousek: Školské odbory, paní učitelky a páni učitelé, vaše požadavky jsou drzost a sprostota

 
Ne snad, že bych učitelům a učitelkám nepřál zvýšení platů, ale jsem toho názoru, že plat by si měl každý nejen odpracovat, ale také zasloužit. Bohužel učitelky a učitelé mě nepřesvědčují, že jejich práce je natolik kvalitní, aby si zvýšení platů zasloužili. Je to smutné, ale opak je pravdou a hrdí na učitelky a učitele býti nemůžeme.
02.11.2019 22:05 |

podobné články