Článek

Podcast: Rodiny z Afghánistánu se od našich příliš neliší, myslí si oceňovaná režisérka Pavlátová

 
Filmový festival v Karlových Varech se v pondělí 23. srpna dočká české premiéry animovaného celovečerního filmu Moje slunce Mad. Snímek z prostředí afghánského města Kábul vznikl na motivy knihy Frišta od Petry Procházkové a vyhrál Cenu poroty na prestižním festivalu Annecy. Režisérka Michaela Pavlátová pro Blesk Podcast prozradila, proč si vybrala příběh Češky v afghánské rodině.
22.08.2021 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Pavlátová (18 článků) , Petra Procházková (172 článků) , Michaela Procházková (2 články)
Podobné články

Michaela Pavlátová: S hraným filmem jsem ztratila trpělivost animovat

 
V porotě Fresh Film Festu zasedne výtvarnice, režisérka a animátorka Michaela Pavlátová. "Dávno předtím jsem si byla vědoma toho, jak je v animaci přemíra práce neúměrná výsledku. Když po dvou letech máte deset minut animovaného filmu, pak je to trošku marnost. Je málo příležitostí, kde animovaný snímek promítnou, a velmi málo lidí, kteří by jej uměli ocenit. A naproti tomu hraný film je dlouhý, je v kinech, má publicitu," řekla Pavlatová v rozhovoru pro Právo.
19.08.2010 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Pavlátová (18 článků)

Michaela Pavlátová: Cannes, to je sen

 
Výtvarnice, režisérka a animátorka Michaela Pavlátová představila na filmovém festivalu Cannes snímek Tramvaj. "Tramvaj je maličkost, sedmiminutový film, od kterého jsem nečekala nic víc, než že se u něj pár lidí zasměje. Je mi také jasné, že k přijetí hodně pomohl náš francouzský koproducent, který věděl, jakým způsobem ho nabídnout," řekla v rozhovoru pro Právo Pavlátová.
25.05.2012 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Pavlátová (18 článků)

Podcast: Smrt Anny mě zasáhla, prozradila režisérka Třeštíková

 
Oceňovaná režisérka a pedagožka Helena Třeštíková sklízí slova chvály za svůj nový dokument Anny, který odkrývá soukromí příležitostné prostitutky. K nejstaršímu řemeslu se Anny dostala ve 46 letech a pražský chodník "šlapala" až do své smrti v 62 letech. Třeštíková s ní udržovala přátelský vztah i mimo natáčení, stejně jako s jinými hrdiny filmů. Dokumentaristka v Blesk Podcast prozradila, že manželé ze slavných etud jí dokonce dali dětské oblečení pro dceru Hanu.
26.05.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Helena Třeštíková (166 článků)

Český rozhlas: Vinohradská 12 obhájila první místo v anketě Podcast roku

 
Zpravodajský podcast Vinohradská 12 získal dvě ocenění v anketě Podcast roku. Opět jednoznačně zvítězil ve veřejném hlasování v kategorii Veřejnoprávní podcast a prvním místem pořad ocenila v kategorii Zpravodajství i odborná šestičlenná porota.
18.06.2022 10:55 |

podobné články

Jít za láskou do Afghánistánu? Statečnost, tady jsme jako v bavlnce, říká Pavlátová

 
Hrdinka filmu následuje svou lásku do Kábulu, já bych tak statečná nebyla. Na aktuální dění v Afghánistánu se dívám s velkým smutkem.
23.08.2021 12:45 |

podobné články

Podcast: Hovínko a větry v Popelce. Zanechali jsme humor a přidali modernost, říká norská režisérka

 
Den před Vánocemi se v českých kinech objevil remake Vorlíčkových Tří oříšku pro Popelku. Nový film Tři přání pro Popelku natočila norská režisérka Cecilie A. Mosli, která pro Blesk Podcast vysvětlila, že chtěla pohádku aktualizovat pro dnešní dobu. O rozladění části Čechů nad polibkem dvou mužů ve filmu nevěděla a také prozradila, proč nechala nevlastní sestru Doru prdět na královském bále.
24.12.2021 05:05 |

podobné články

Čtyři ocenění v anketě Podcast roku putují do Českého rozhlasu

 
Český rozhlas získal v soutěži Podcast roku čtyři ocenění a s podcasty Vinohradská 12, Buchty a Host Lucie Výborné zcela ovládl kategorii Veřejnoprávní podcast. Projekt Vinohradská 12 zároveň získal první místo v kategorii Cena odborné poroty.
10.06.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Výborná (73 článků)

Český rozhlas: Podcast roku ovládla Vinohradská 12

 
Vinohradská 12 z dílny Českého rozhlasu opět jednoznačně zvítězila v soutěži Podcast roku v kategorii Veřejnoprávní podcast. Druhá příčka patří Hostu Lucie Výborné. Vinohradská 12 zároveň získala nejvyšší počet bodů ze všech oceněných podcastů.
18.06.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Výborná (73 článků)

Do Cannes jede česká animovaná Tramvaj

 
Animovaný snímek Tramvaj, který vznikl v česko-francouzské koprodukci, bude uveden na festivale Cannes v rámci sekce Quinzaine des réalisateurs. Jeho režisérka Michaela Pavlátová se tak stává druhým českým zástupcem v oficiálním programu.
26.04.2012 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Pavlátová (18 článků)

Na filmový festival v Cannes míří i dva české snímky

 
Režisérka Michaela Pavlátová je druhým potvrzeným českým tvůrcem, který se v květnu zúčastní oficiálního programu filmového festivalu v Cannes. Animovaný snímek Tramvaj, který vznikl v česko-francouzské koprodukci, tam bude uveden v rámci sekce autorských filmů Quinzaine des Réalisateurs, oznámila dnes ČTK mluvčí Českého filmového centra (ČFC) Uljana Donátová. Sedmiminutový snímek vznikl v produkci Negativu a společnosti Sacrebleu Productions a je lehce erotickým příběhem o fantaziích tramvajové průvodčí.
27.04.2012 00:10 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Pavlátová (18 článků)

Podcast: Výměna manželek zostuzuje chudobu. Diváci se díky ní cítí jako vítězové, říká socioložka

 
Na televizních obrazovkách lze každou středu na stanici TV Nova naladit nové díly z 13. série pořadu Výměna manželek. Populární reality show je hojně diskutovaná diváky, ale podle socioložky Ireny Reifové zobrazené šokující dění příliš neodpovídá realitě. Tvůrci si záměrně vybírají rodiny z okraje společnosti, a na diváky to má pak efekt, že se při srovnání cítí jako vítězové, řekla odbornice pro Blesk Podcast.
05.05.2021 05:15 |

podobné články

Podcast: Koronavirus posvítil na papaláštsví českých politiků, říká sociolog

 
Téměř rok Češi nechápavě kroutí hlavami nad kauzami českých politiků. Zákonodárci by měli jít příkladem a vzorně dodržovat protikoronavirová opatření, místo toho je ale někteří obcházejí a záměrně porušují. Pro Blesk Podcast promluvil sociolog z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Pavol Frič, který se zabývá korupcí a elitami, proč si čeští politici myslí, že pro ně pravidla neplatí.
05.02.2021 05:10 |

podobné články

Podcast: Šlapák na Koláře. Roofe si zaslouží stopku na 4 zápasy minimálně, myslí si legendární sudí

 
Hlídal fauly na Diega Maradonu, odpískal řadu derby pražských S, ale takovýhle zápas, jako odehrála SK Slavia Praha na hřišti Glasgow Rangers, zkušený český arbitr Ivan Grégr ještě nezažil. Za kopnutí brankáře Ondřeje Koláře kopačkou do obličeje by si prý Kemar Roofe zasloužil zákaz činnosti minimálně na 4 zápasy. Jak slávistům zhořkla velká výhra, se dozvíte v Blesk Podcast.
20.03.2021 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2455 článků)

Podcast: Češi natočili svého Zaklínače. Obdiv získal také u polských tvůrců legendární hry

 
Slova chvály sklízí tým tvůrců z projektu The Witcher stories, kteří od roku 2019 nafilmovali hned několik krátkých příběhů z prostředí Zaklínače. První povídku z mytického světa střední a východní Evropy napsal polský spisovatel Andrzej Sapkowski v roce 1986. Od té doby stvořil celé univerzum, které ještě více proslavila série počítačových her Zaklínač. V roce 2019 vznikl americký seriál, v němž exceloval v hlavní roli zaklínače „superman“ Henry Cavill. Co si o seriálu z produkce Netflixu myslí režisér Martin Třešňák a český zaklínač Vojtěch Kačírek, se dozvíte v Blesk Podcast.
22.05.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Henry Cavill (93 článků) , Andrzej Sapkowski (23 článků)

Podcast: Dokud lidi pláčou, tak žijí, myslí si herečka vystupující pro těžce nemocné pacienty

 
Ačkoliv režisérku, choreografku a scenáristku Michaelu Váňovou přivedlo k herectví představení v Národním divadle, tak o zářné reflektory velké scény nemá zájem. Mnohem radši hraje sama pro jednoho diváka, kterému tím dokáže pomoci. Svědčí o tom i její projekt ze srpna 2020 - Tam, kde končí oceán. S velkou knížkou a loutkou tučňáka Augusta vyráží za umírajícími pacienty a pomocí divadla jim otevírá nitro. Jak jsou slzy důležité, prozradila v Blesk Podcast.
03.06.2021 05:10 |

podobné články

Podcast: Dával milionové půjčky, nyní trénuje psy. Za neposlušnost chlupáčů mohou lidé, myslí si Zlocha

 
Svoji kariéru Robert Zlocha začínal jako úspěšný bankéř a mohl dávat půjčky až do několika sta milionů korun. Očekávalo se, že bude v bankovní kariéře postupovat, jenže se mu zhoršil zdravotní stav a svoji oblíbenou práci nemohl již vykonávat. Nakonec jej však zaujala možnost stát se trenérem psů. S velkou vervou se vzdělal a doposud vzdělává. Nyní trénuje v Praze psy pozitivním přístupem. Co to znamená, prozradil Robert Zlocha pro Blesk Podcast.
20.07.2021 05:15 |

podobné články

Podcast: „Dnešní auta v galeriích umění nebudou,“ říká sběratel luxusních vozů Filip Turek

 
V tajných garážích českému sběrateli Filipu Turkovi parkují luxusní, stará auta, po nichž prahne nejeden znalec a nadšenec. Kluk z Jižáku se postupně propracoval mezi nejznámějšího odborníka na automobily britských značek. Zároveň je bývalým pilotem formulí F3 a prezidentem Jaguar klubu ČR. Pro Blesk Podcast prozradil, proč se mu nelíbí moderní vozy, co si myslí o elektromobilech a o budoucnosti automobilového průmyslu.
31.08.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaguar Jaguar (7 článků)

Podcast: Putin je v nespravedlivé válce, myslí si etik. NATO by nemělo na Ukrajině válčit

 
Hrůzné dění na Ukrajině sleduje i etik a filozof David Černý, podle nějž Rusko nedodrželo žádné z pravidel pro vstup do spravedlivé války. NATO by do válečného konfliktu nemělo vstupovat, samo by tato staletá pravidla porušilo, zemřeli by další nevinní lidé a boje by se mohly rozšířit i do dalších zemí, řekl v Blesk Podcast.
22.03.2022 05:05 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (303 článků)

Podcast: 30 let se Simpsonovými. Lábus je pro každou legraci, Zavřel k nám nakráčel s pivem jako Homer

 
Přes tři desítky let se lidé baví příběhy žluté americké rodiny Simpsonových, kteří v květnu překonají v Česku metu 700 odvysílaných dílů. Režisér jejich dabingu Zdeněk Štěpán dohlíží na české znění od jejich úplných počátků, co se dostali na naše televizní obrazovky. V Americe by za to měl v garáži několik ferrari, říká s úsměvem. Pro Blesk Podcast prozradil, jak se pracuje s Jiřím Lábusem, Martinem Dejdarem a dalšími herci.
29.04.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Lábus (244 článků) , Martin Dejdar (535 článků) , Zdeněk Štěpán (11 článků)