Článek

Podcast Na dotek: Překvapilo nás, kolik ateistů počítá s životem po životě

 
S novinářkou Lucií Vopálenskou a evangelickým duchovním Michalem Plzákem o knize Pro smrt uděláno, která přináší šestadvacet rozhovorů o umírání.
13.10.2021 18:00 |

podobné články

Podobné články

Slováci nejsou tak zarytí 'pánbíčkáři'. Slovenských ateistů je oproti předpokladu více

 
To, že se většina Čechů cítí jako ateisté, je poměrně známý fakt. Naši slovenští sousedé ale jsou společností vnímáni jako ti, kteří si svou náboženskou víru uchovávají. Nejnovější studie Slovenské akademie věd však ukázala, že oproti předpokladu žije na Slovensku mnohem více ateistů.
12.08.2014 19:15 |

podobné články

Pro konzumního ateistu nemají Vánoce význam, tvrdí filozof

 
Rozhovor s filozofem Vladislavem Dudákem o smyslu Vánoc v konzumní společnosti plné ateistů.
14.12.2014 09:00 |

podobné články

Čtyři ocenění v anketě Podcast roku putují do Českého rozhlasu

 
Český rozhlas získal v soutěži Podcast roku čtyři ocenění a s podcasty Vinohradská 12, Buchty a Host Lucie Výborné zcela ovládl kategorii Veřejnoprávní podcast. Projekt Vinohradská 12 zároveň získal první místo v kategorii Cena odborné poroty.
10.06.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Výborná (70 článků)

Český rozhlas: Podcast roku ovládla Vinohradská 12

 
Vinohradská 12 z dílny Českého rozhlasu opět jednoznačně zvítězila v soutěži Podcast roku v kategorii Veřejnoprávní podcast. Druhá příčka patří Hostu Lucie Výborné. Vinohradská 12 zároveň získala nejvyšší počet bodů ze všech oceněných podcastů.
18.06.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Výborná (70 článků)

TV tipy a chyby: Na dotek s Julií Robertsovou, Disturbia, Batman

 
Televizní víkend nabízí tentokrát třeba romanticko-psychologický snímek Na dotek, dále thriller Disturbia nebo nenáročnou zábavu v podobě blockbusteru Batman začíná.
20.11.2010 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Julie Roberts (143 článků)

VIDEO: První dotek s míčem a gól jako víno! Messi zase řádil

 
Lionel Messi znovu ukázal, že umí! Proti Betisu Sevilla střídal a hned první dotek s míčem znamenal gól. Ukázkovým přímým kopem poslal tým do vedení a Barceloně pomohl k výhře 4:2.
07.05.2013 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Lionel Messi (425 článků)

Karel Gott vydá další coververze

 
Po loňském albu coververzí světových hitů Dotek lásky se Karel Gott rozhodl vydat pokračování s názvem Dotek lásky 2.
29.10.2013 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6486 článků)

Karel Gott: Je pro mě nepředstavitelné se loučit

 
Zpěvák Karel Gott pokračuje v nahrávání svých oblíbených zahraničních hitů s českými texty, s nimiž systematicky začal loni na desce Dotek lásky. V pátek vyšlo album Láska je nádhera / Dotek lásky 2.
04.11.2013 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6486 článků)

Vybíráme vhodné povlečení do postele

 
Přemýšlíte nad pořízením nového ložního povlečení, ale nejste si jisti, jaký typ bude pro vás ten pravý? Při výběru je dobré zvážit několik věcí. Potřebujete být v teple nebo vám je naopak v noci příliš horko a chtěli byste spíše zchladit? Chcete, aby bylo především příjemné na dotek, bylo nemačkavé nebo vám vydrželo 20 let? Tak či tak, vždy totiž záleží na tom, z jakého materiálu je povlečení vyrobeno. Při nákupu vašeho nového povlečení, se zaměřte tedy nejenom na vhodné barvy a vzory, které budou ladit se zbytkem vaší ložnice, ale také na materiál daného ložního povlečení. Chcete především kvalitu? Tu vám zajistí tradiční český výrobce povlečení. Až tedy vyrazíte na nákupy, vsaďte raději na tradiční české firmy, kamenné a ověřené internetové obchody. Výběr povlečení podle materiálu Nejdůležitějším kritériem při výběru vašeho nového povlečení by měl být materiál. V současné době se na trhu setkáte s několika druhy materiálů, ze kterých se povlečení vyrábí. Bavlněné povlečení Bavlněné povlečení je opravdovou klasikou mezi ložním povlečením a i přes narůstající množství moderních materiálů, zůstává bavlna nejrozšířenějším a nejoblíbenějším materiálem k výrobě ložního prádla. Bavlna je materiál velmi příjemný na dotek, je měkký, pružný a hřejivý a vyznačuje se skvělou prodyšností a savostí. Klasické bavlněné povlečení je také cenově dostupné pro každého, jedinou jeho nevýhodou je nutnost žehlení, z důvodu vyšší mačkavosti materiálu. Bavlna se pere až na 60 stupňů. V dnešní době se setkáváme se speciální mercerovanou bavlnou. Mercerování je technický postup, při kterém dochází k úpravě bavlněných textilií. Mercerované ložní povlečení se tak pyšní vyšší pevností, příjemným omakem, afinitou k barvivům a hedvábným leskem. Flanelové povlečení Dalším velmi oblíbeným typem ložního povlečení je povlečení z flanelu. Flanelové povlečení je vyráběno ze 100% bavlny, ale k jeho výrobě je používána hustě tkaná látka o vyšší gramáži. Flanelové povlečení si tak zachovává všechny... Čtěte více Příspěvek Vybíráme vhodné povlečení do postele pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
17.02.2016 09:40 |

podobné články

Podcast: Radil poslednímu císaři, rozděloval státy a žil s beduíny. Před 153 lety se narodil Alois Musil

 
Pro odborníky je nepochopitelné, že v českých učebnicích dějepisu není ani zmínka o světově významném badateli, spisovateli, diplomatovi a tajném agentovi Aloisi Musilovi. Římskokatolický kněz se narodil 30. června 1868 na Moravě do chudé rodiny, ale svojí pílí a znalostmi se stal významným rádcem posledního habsburského císaře Karla I. O Musilově životě mezi beduíny nebo jeho činnosti během 1. sv. promluvil v Blesk Podcast spisovatel Pavel Žďárský.
30.06.2021 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Alois Musil (5 článků)

Podcast Na dotek: Nečekám nic a nenaříkám. Ale toužím po nesmrtelnosti

 
S malířem Viktorem Pivovarovem o Moskevské gotice, výstavě v Národní galerii, zmuchlaném kapesníku na věčnosti i o sexu v Sovětském svazu.
31.03.2021 18:00 |

podobné články

Podcast Na dotek: Kdybych to věděla dřív, místo výstavy uvařím polévku

 
S vizuální umělkyní Jolanou Havelkovou o kontrastu reklamních sloganů s lidmi na okraji u stanice metra Vltavská. A také o setkání s karmou u Kolína.
05.05.2021 18:05 |

podobné články

Podcast Na dotek: Jakmile tón sirény kolísá, je čas se znepokojovat

 
S ředitelkou Orchestru Berg Evou Kesslovou a dirigentem Peterem Vrábelem o dvaceti letech ansámblu, který hrál v metru i v čističce odpadních vod.
12.05.2021 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Peter Berg (2 články)

Podcast Na dotek: Jako filmaři teď máme větší svobodu. Ale není to dobře, říká Václav

 
S režisérem Petrem Václavem o adrenalinu z přímého přenosu Pražského jara, o dětském zážitku s televizí a cigaretě po koncertech, jež nelze nahradit.
19.05.2021 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (968 článků)

Podcast Na dotek: Měl jsem pocit, že vyzařuji hřmot a kravál civilizace

 
S výtvarníkem Janem Jedličkou o tom, jak přežít ticho, o desítkách odstínů červené i opuštěném domě v Toskánsku, který už stojí jen na jeho obrazech.
02.06.2021 18:00 |

podobné články

Podcast Na dotek: Dítě, manžel, práce, zkrátka rozehraný život. Ale ne ideálně

 
Se spisovatelkou Zuzanou Říhovou o čtyřicátnících, kteří touží začít znovu, vlčích strategiích a povýšenosti intelektuálů.
23.06.2021 17:00 |

podobné články

Podcast Na dotek: Hledíte do plamenů a pak vám to v jeden moment dojde, říká Urban

 
S kurátorem výstavy Vanitas Ottem M. Urbanem o obrazech lebek a vadnoucích květin, důstojnosti stárnutí i umírání a 90 minutách, kterými vše končí.
30.06.2021 18:05 |

podobné články

Podcast Na dotek: Provázel jsem mrtvého na druhý břeh, říká Václavek z Dunaje

 
S členem slavné kapely o smrti zpěváka Jiřího Kolšovského, sociálních sítích jako prostředku sebepoznání a loďce uvízlé na písku.
07.07.2021 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Václavek (7 článků)

Podcast Na dotek: Naši se rozvedli. Takhle zní můj dopis otci

 
S kytaristou a skladatelem Lukášem Sommerem o maminčině kytaře, bolavých prstech nebo Antonínu Dvořákovi na palubě zaoceánského letu.
21.07.2021 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Dvořák (160 článků) , Lukáš Dvořák (20 článků)