Článek

Podcast Na dotek: Od české společnosti nic dobrého nečekáme

 
Editorka a jedna z autorek knihy Samet blues mluví o zkušenostech Romů po roce 1989 nebo o reklamách, ve kterých Romové nikdy nevystupují.
21.11.2021 18:05 |

podobné články

Podobné články

Čtyři ocenění v anketě Podcast roku putují do Českého rozhlasu

 
Český rozhlas získal v soutěži Podcast roku čtyři ocenění a s podcasty Vinohradská 12, Buchty a Host Lucie Výborné zcela ovládl kategorii Veřejnoprávní podcast. Projekt Vinohradská 12 zároveň získal první místo v kategorii Cena odborné poroty.
10.06.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Výborná (70 článků)

Český rozhlas: Podcast roku ovládla Vinohradská 12

 
Vinohradská 12 z dílny Českého rozhlasu opět jednoznačně zvítězila v soutěži Podcast roku v kategorii Veřejnoprávní podcast. Druhá příčka patří Hostu Lucie Výborné. Vinohradská 12 zároveň získala nejvyšší počet bodů ze všech oceněných podcastů.
18.06.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Výborná (70 článků)

Vybíráme vhodné povlečení do postele

 
Přemýšlíte nad pořízením nového ložního povlečení, ale nejste si jisti, jaký typ bude pro vás ten pravý? Při výběru je dobré zvážit několik věcí. Potřebujete být v teple nebo vám je naopak v noci příliš horko a chtěli byste spíše zchladit? Chcete, aby bylo především příjemné na dotek, bylo nemačkavé nebo vám vydrželo 20 let? Tak či tak, vždy totiž záleží na tom, z jakého materiálu je povlečení vyrobeno. Při nákupu vašeho nového povlečení, se zaměřte tedy nejenom na vhodné barvy a vzory, které budou ladit se zbytkem vaší ložnice, ale také na materiál daného ložního povlečení. Chcete především kvalitu? Tu vám zajistí tradiční český výrobce povlečení. Až tedy vyrazíte na nákupy, vsaďte raději na tradiční české firmy, kamenné a ověřené internetové obchody. Výběr povlečení podle materiálu Nejdůležitějším kritériem při výběru vašeho nového povlečení by měl být materiál. V současné době se na trhu setkáte s několika druhy materiálů, ze kterých se povlečení vyrábí. Bavlněné povlečení Bavlněné povlečení je opravdovou klasikou mezi ložním povlečením a i přes narůstající množství moderních materiálů, zůstává bavlna nejrozšířenějším a nejoblíbenějším materiálem k výrobě ložního prádla. Bavlna je materiál velmi příjemný na dotek, je měkký, pružný a hřejivý a vyznačuje se skvělou prodyšností a savostí. Klasické bavlněné povlečení je také cenově dostupné pro každého, jedinou jeho nevýhodou je nutnost žehlení, z důvodu vyšší mačkavosti materiálu. Bavlna se pere až na 60 stupňů. V dnešní době se setkáváme se speciální mercerovanou bavlnou. Mercerování je technický postup, při kterém dochází k úpravě bavlněných textilií. Mercerované ložní povlečení se tak pyšní vyšší pevností, příjemným omakem, afinitou k barvivům a hedvábným leskem. Flanelové povlečení Dalším velmi oblíbeným typem ložního povlečení je povlečení z flanelu. Flanelové povlečení je vyráběno ze 100% bavlny, ale k jeho výrobě je používána hustě tkaná látka o vyšší gramáži. Flanelové povlečení si tak zachovává všechny... Čtěte více Příspěvek Vybíráme vhodné povlečení do postele pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
17.02.2016 09:40 |

podobné články

Podcast: Na východ od nás mají všude sochy Švejka. Připomínáme si 100 let Haškova románu

 
Možná nejslavnější česká románová série Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války oslavila 1. března 100 let od vydání prvního dílu. Spisovatel Jaroslav Hašek si už v roce 1911 při návratu z hospody poznamenal jméno Josefa Švejka. Tehdy ale zdaleka netušil, jak proslulým se jeho voják stane. Podle literárního historika profesora Pavla Janouška je na východ od Česka vztyčena velká spousta soch Švejka. Čím si čtenáře na celém světě literární postava získala, prozradil v Blesk Podcast.
13.03.2021 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Hašek (121 článků) , Jaroslav Hašek (121 článků) , Josef Švejk (35 článků)

TV tipy a chyby: Na dotek s Julií Robertsovou, Disturbia, Batman

 
Televizní víkend nabízí tentokrát třeba romanticko-psychologický snímek Na dotek, dále thriller Disturbia nebo nenáročnou zábavu v podobě blockbusteru Batman začíná.
20.11.2010 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Julie Roberts (143 článků)

VIDEO: První dotek s míčem a gól jako víno! Messi zase řádil

 
Lionel Messi znovu ukázal, že umí! Proti Betisu Sevilla střídal a hned první dotek s míčem znamenal gól. Ukázkovým přímým kopem poslal tým do vedení a Barceloně pomohl k výhře 4:2.
07.05.2013 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Lionel Messi (429 článků)

Karel Gott vydá další coververze

 
Po loňském albu coververzí světových hitů Dotek lásky se Karel Gott rozhodl vydat pokračování s názvem Dotek lásky 2.
29.10.2013 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6517 článků)

Karel Gott: Je pro mě nepředstavitelné se loučit

 
Zpěvák Karel Gott pokračuje v nahrávání svých oblíbených zahraničních hitů s českými texty, s nimiž systematicky začal loni na desce Dotek lásky. V pátek vyšlo album Láska je nádhera / Dotek lásky 2.
04.11.2013 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6517 článků)

Podcast Na dotek: Nečekám nic a nenaříkám. Ale toužím po nesmrtelnosti

 
S malířem Viktorem Pivovarovem o Moskevské gotice, výstavě v Národní galerii, zmuchlaném kapesníku na věčnosti i o sexu v Sovětském svazu.
31.03.2021 18:00 |

podobné články

Podcast Na dotek: Jak dobře hrát Mahlera? Musíte být schizofrenní, říká Byčkov

 
S šéfdirigentem České filharmonie Semjonem Byčkovem o Meryl Streepové, světle uvnitř linecké katedrály i o tiché radosti, již je někdy třeba opustit.
20.10.2021 17:00 |

podobné články

Podcast: Máminu filmografii jsem vystřihl, přiznal syn Žilkové, talentovaný Vincent Navrátil

 
Diváci nového detektivního seriálu České televize Boží mlýny byli nadšení z hereckého výkonu 24letého Vincenta Navrátila. Herec a zakladatel produkční filmové společnosti se na place pohybuje již odmala. Jeho maminka Veronika Žilková jej totiž brala i na natáčení slavného Tele Tele. Vincent Navrátil pro Blesk Podcast prozradil, že ho to tam moc nebavilo. Upřímně také vysvětlil, proč nekouká na filmy a seriály se svojí maminkou.
18.06.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Vincent Navrátil (107 článků)

Podcast: Česká společnost chce eutanazii. Její schválení zdržují politici, říká etik David Černý

 
Roky se v tuzemsku vedou debaty, jestli by se měla uzákonit eutanazie, čili asistovaná sebevražda. Podle etika a filozofa Davida Černého jsou dvě třetiny české společnosti pro její schválení. Pro Blesk Podcast prozradil, jakou formu eutanazie si většina lidí přeje, proč jsou argumenty odpůrců chabé a zda již lékaři tajně eutanazii provádějí.
20.06.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (299 článků)

Podcast Na dotek: Kdybych to věděla dřív, místo výstavy uvařím polévku

 
S vizuální umělkyní Jolanou Havelkovou o kontrastu reklamních sloganů s lidmi na okraji u stanice metra Vltavská. A také o setkání s karmou u Kolína.
05.05.2021 18:05 |

podobné články

Podcast Na dotek: Jakmile tón sirény kolísá, je čas se znepokojovat

 
S ředitelkou Orchestru Berg Evou Kesslovou a dirigentem Peterem Vrábelem o dvaceti letech ansámblu, který hrál v metru i v čističce odpadních vod.
12.05.2021 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Peter Berg (2 články)

Podcast Na dotek: Jako filmaři teď máme větší svobodu. Ale není to dobře, říká Václav

 
S režisérem Petrem Václavem o adrenalinu z přímého přenosu Pražského jara, o dětském zážitku s televizí a cigaretě po koncertech, jež nelze nahradit.
19.05.2021 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (974 článků)

Podcast Na dotek: Měl jsem pocit, že vyzařuji hřmot a kravál civilizace

 
S výtvarníkem Janem Jedličkou o tom, jak přežít ticho, o desítkách odstínů červené i opuštěném domě v Toskánsku, který už stojí jen na jeho obrazech.
02.06.2021 18:00 |

podobné články

Podcast Na dotek: Dítě, manžel, práce, zkrátka rozehraný život. Ale ne ideálně

 
Se spisovatelkou Zuzanou Říhovou o čtyřicátnících, kteří touží začít znovu, vlčích strategiích a povýšenosti intelektuálů.
23.06.2021 17:00 |

podobné články

Podcast Na dotek: Hledíte do plamenů a pak vám to v jeden moment dojde, říká Urban

 
S kurátorem výstavy Vanitas Ottem M. Urbanem o obrazech lebek a vadnoucích květin, důstojnosti stárnutí i umírání a 90 minutách, kterými vše končí.
30.06.2021 18:05 |

podobné články

Podcast Na dotek: Provázel jsem mrtvého na druhý břeh, říká Václavek z Dunaje

 
S členem slavné kapely o smrti zpěváka Jiřího Kolšovského, sociálních sítích jako prostředku sebepoznání a loďce uvízlé na písku.
07.07.2021 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Václavek (7 článků)