Článek

Podcast: Modelky už fotografy nepotřebují, říká Jan Hodač. Proč jsou sociální sítě likvidační?

 
Přes dvacet let se úspěšný mostecký fotograf Jan Hodač věnuje profesionálnímu focení a jeho dílo putovalo po celém světě. Začínal ještě s analogovým fotoaparátem, kterým zachycoval krásu a půvab žen, až se dostal ke krajinám a vzácným houbám. Jak se jeho branže změnila, a proč se podle něj už žádný fotograf nestane takovou legendou jako Jan Saudek nebo Antonín Kratochvíl, prozradil v Blesk Podcast.
09.10.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Kratochvíl (71 článků) , Jan Saudek (364 článků) , Antonín Kratochvíl (71 článků)
Podobné články

Na výstavě odhalil nejkrásnější místa Holešovic. Jan Hodač je fotograf a milovník Prahy 7

 
Ačkoli se Jan Hodač nenarodil v Praze, už nějaký pátek tady žije. Metropoli si rázem zamiloval, zejména pak Prahu 7. A tak ani není divu, že v Holešovicích žije. Své zamilované místo už pár let prochází křížem krážem a fotí odsud ty nejhezčí pohledy. Ty si můžete nyní do 8. listopadu prohlédnout ve Vnitroblocku na výstavě s názvem HolešoviceNOW.
02.11.2017 15:45 |

podobné články

Magická podívaná kousek od Prahy: Fotograf Jan Hodač zvěčnil noční nebe zkrášlené „svítícími“ oblaky

 
Na prosvětlené obloze není zdaleka nic tak zvláštního, pokud by nebyla prosvětlená zrovna v noci. Ačkoliv se o Praze a jejím okolí zpravidla hovoří v superlativech s přídomky „magická,“ dne 5. července to byla spíše právě obloha nad Prahou, Středními Čechy a vůbec nad celou republikou, která byla magická. Unikátní a sporadicky se objevující jev zvaný noční svítící oblaka stihl v Libčicích nad Vltavou vyfotografovat známý fotograf Jan Hodač (39).
10.07.2020 06:00 |

podobné články

Podcast: Miliardový výpadek Facebooku. Banální chyba ukázala, jak je internet křehký, říká odborník

 
Zaměstnanci největší sociální sítě museli v pondělí doslova chvátat do centrál po celém světě, aby opět zprovoznili Facebook. Během servisní údržby totiž došlo až na 7 hodin k odpojení této sítě, Instagramu, Messengeru, WhatsAppu a dalších aplikací navázaných na technologického giganta. Proč k tomu došlo, jak to ovlivnilo český Vodafone a co to pro svět znamená, rozebral v Blesk Podcast redaktor Jakub Čížek z Živě.cz.
06.10.2021 05:10 |

podobné články

Podcast: Like House vyhraje Tomi nebo Jenis. Kajumi si napravuje reputaci, říká Jonáš Čumrik

 
Pro někoho je reality show Like House ztráta času, pro jiné zase vhled do života oblíbených influencerů. Odborník na marketing a sociální sítě, Jonáš Čumrik v tom vidí skvělý nápad, na jehož konci tipuje jako vítěze Tomiho nebo Jenise. Proč sedm influencerů zavřených ve vile na 3 měsíce čeří internet, a proč si influencer "nevolič" Adam Kajumi zlepšuje reputaci, prozradil Čumrik v Blesk Podcast.
11.05.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jonáš Čumrik (8 článků) , Adam Adam (256 článků) , Adam Adam (256 článků)

Podcast: Odfláknutá videa, říká expert Čumrik. Profíky zdarma vláda odmítla

 
Ve čtvrtek večer zveřejnil na svém twitteru premiér Andrej Babiš (ANO) odkaz na nový profil vlády - Strakovka na sociální síti pro mladé, TikTok. Rozpoutal tak divokou diskuzi, zda měla vláda vynaložit 500 tisíc korun na propagaci 7 patnáctivteřinových videí z dílny influencerů Anny Šulcové a Jakuba Gulaba. Podle odborníka na sociální sítě Jonáše Čumrika jsou doposud dvě zveřejněná videa odfláklá, nesrozumitelná. Pro Blesk Podcast řekl, co by udělal lépe. Šulcová a Gulab nakonec půl milionu na propagaci videí odmítli..
30.01.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23497 článků) , Jonáš Čumrik (8 článků) , Anna Šulcová (33 článků)

Čtyři ocenění v anketě Podcast roku putují do Českého rozhlasu

 
Český rozhlas získal v soutěži Podcast roku čtyři ocenění a s podcasty Vinohradská 12, Buchty a Host Lucie Výborné zcela ovládl kategorii Veřejnoprávní podcast. Projekt Vinohradská 12 zároveň získal první místo v kategorii Cena odborné poroty.
10.06.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Výborná (70 článků)

Český rozhlas: Podcast roku ovládla Vinohradská 12

 
Vinohradská 12 z dílny Českého rozhlasu opět jednoznačně zvítězila v soutěži Podcast roku v kategorii Veřejnoprávní podcast. Druhá příčka patří Hostu Lucie Výborné. Vinohradská 12 zároveň získala nejvyšší počet bodů ze všech oceněných podcastů.
18.06.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Výborná (70 článků)

Modelky Heidi Klum a Bar Refaeli špulily zadečky na fotografy. Která ho má svůdnější?

 
Světoznámé modelky Heidi Klum  (38) a Bar Refaeli  (26) předvedly své půvaby na pooscarové párty v Beverly Hills, jejíž organizace se ujal zpěvák Elton John  (64) . Obě krásky se skvěle bavily, a protože jsou obě volné, koketovaly s přihlížejícími fotografy.
28.02.2012 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Heidi Klum (616 článků) , Elton John (559 článků) , Bar Refaeli (183 článků)

Podcast: Papež František na pozvání Zemana nepřijel. Proč dal podle odborníka přednost Čaputové?

 
Stověžatá Praha se dočkala od roku 1989 návštěvy hned dvou papežů. V roce 1990 líbal českou zemi polský papež Jan Pavel II. O 19 let později k nám zavítal papež Benedikt XVI. A současný papež František dostal první pozvání od prezidenta Miloše Zemana již v dubnu 2015. Letos ale dal přednost Slovensku. Proč tak učinil, vysvětlil odborník na diplomacii Svatého stolce Marián Sekerák pro Blesk Podcast.
16.09.2021 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26225 článků)

Podcast: Naši předci byli mistři, říká sběratel parních strojů Tomek

 
Z 19. století, jemuž se přezdívá století páry, se do dnešních dnů mnoho parních strojů nedochovalo. Kdysi byly neodmyslitelně spjaté s každým důležitým průmyslovým městem a dnes po nich zůstaly v obcích v lepším případě alespoň komíny. Sběratel z Hradce Králové Jan Tomek pro Blesk Podcast prozradil, proč obdivuje řemeslnou práci starých mistrů a snaží se sbírat a renovovat všechny dostupné parní stroje. Dokonce i hračky!
26.08.2021 05:10 |

podobné články

Podcast: Česká společnost chce eutanazii. Její schválení zdržují politici, říká etik David Černý

 
Roky se v tuzemsku vedou debaty, jestli by se měla uzákonit eutanazie, čili asistovaná sebevražda. Podle etika a filozofa Davida Černého jsou dvě třetiny české společnosti pro její schválení. Pro Blesk Podcast prozradil, jakou formu eutanazie si většina lidí přeje, proč jsou argumenty odpůrců chabé a zda již lékaři tajně eutanazii provádějí.
20.06.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (298 článků)

Proč to bez zeleniny nejde?

 
Sněz tu zeleninu! Také jste jako malé děti často slýchávaly tuto větu, kterou teď s oblibou opakujete svým ratolestem u oběda? Snažíte se jim vysvětlit, proč to bez zeleniny nejde a trpělivě vyčkáváte, dokud z jejich talíře nezmizí poslední kousek? Možná ale i vám uniká pravá podstata toho, proč je zelenina pro naše zdraví tak důležitá a proč by rozhodně neměla v našem jídelníčku chybět. Pojďme společně najít odpověď na tuto otázku. Prostřednictvím dnešního článku se dozvíte, proč to bez zeleniny nejde a proč byste měli dbát důraz na to, aby se v dostatečné míře vyskytovala nejen ve vašem jídelníčku,  ale i jídelníčku vašich dětí. Proč to bez zeleniny nejde aneb nepostradatelná součást jídelníčku Určitě víte, že je zelenina nedílnou součástí naší stravy. Napadlo vás ale někdy zamyslet se nad tím, proč tomu tak je? Proč zeleninu ke svému životu potřebujeme? A proč to bez zeleniny nejde? Odpovědi skrývají následující řádky! Vitamíny V první řadě nutno zmínit, že zelenina obsahuje vysoké množství vitamínů. Je bohatá především na karotenoidy neboli provitamín A, který můžeme najít například v mrkvi, rajčatech, brokolici, kapustě nebo špenátu. Mimo jiné obsahuje vitamíny B, vitamín C nebo  vitamín K. Aby nedocházelo ke ztrátě důležitých vitamínů, musíme si dávat pozor, jakým způsobem zeleninu upravujeme. Minerální látky Dalším důvodem, proč to bez zeleniny nejde a proč bychom jí měli konzumovat v dostatečné míře, jsou minerální látky. Ty se samozřejmě liší zelenina od zeleniny, a proto je důležité, aby se na vašem talíři pokud možno objevovaly všechny druhy. Nedostatek hořčíku může vyřešit konzumace petržele, špenátu nebo kedlubny. Pokud potřebujete doplnit vápník, dopřejte si petržel, mrkev nebo zelí. Železo vám dodá pórek, špenát, petržel nebo kedlubna. Měď hledejte v zeleném hrášku nebo paprice. Příspěvek Proč to bez zeleniny nejde? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.10.2016 18:20 |

podobné články

Podcast: Česko je nanotechnologickou velmocí. Umíme výborné nápady dotáhnout, říká odborník Jiří Kůs

 
Již před pandemií koronaviru zaznamenávaly české firmy podnikající v nanotechnologickém průmyslu světové úspěchy. O jejich nanoroboty, 3D tisky, nanočističky vzduchu nebo nanoroušky a respirátory byl ve světě veký zájem. Češi jsou podle předsedy Asociace nanotechnologického průmyslu ČR a majitele firmy nanoSPACE Jiřího Kůse velmoc v dotahování nápadů do sériové výroby. Proč by měli Češi sáhnout po českých respirátorech a nanorouškách, vysvětlil v Blesk Podcast.
24.02.2021 05:15 |

podobné články

Podcast: Brazilská noční můra? Česko je na tom hůř, říká český vodák ze São Paula

 
Světová média plní zprávy o kolabujícím zdravotnickém systému v Brazílii, počty nakažených nemocí covid-19 jsou aktuálně od začátku pandemie nejvyšší. Podle českého podnikatele a sportovce žijícího v São Paulu Víta Vaníčka je ale situace v karnevalové zemi srovnatelná s evropskými státy. Jak Brazilci bojují s pandemií, kdo je ve společnosti nejvíce zasažen a proč se Vaníčkovi v jihoamerické zemi líbí, řekl v Blesk Podcast.
18.03.2021 05:15 |

podobné články

Herečka Petra Horváthová v roli modelky: stala se tváří celé kolekce

 
Herečka Petra Horváthová, kterou diváci znají ze seriálu Cesty domů, si vyzkoušela roli modelky. Stala se tváří podzimní kolekce módní návrhářky Veroniky Benešové. Další články k tématu: Šlégrová si zkusila roli modelky, pomáhá tím charitě Marešová v roli modelky: měla trému a trpěla na vysokých podpatcích Chlapce mám a není to Ztracený, říká zpěvačka Debbi v roli modelky
01.10.2013 00:15 |

podobné články

Osobnosti: Veronika Benešová (7 článků) , Petra Horváthová (48 článků)

Podcast: Čím František Nedvěd uhranul posluchače? Oproti bratrovi měl zajímavější hlas, říká Tesař

 
Opékání buřtů nad ohněm v přátelském kroužku se neobejde bez kytary a tím pádem ani písní bratří Nedvědů. Pod většinou z nich je podepsaný Jan Nedvěd, ale podle hudebního publicisty Milana Tesaře by možná nikdy neměly takový úspěch bez jedinečného hlasu Františka a jeho kytarového umu. Legenda českého country a folku zemřela 18. července po vleklých zdravotních komplikacích. Jaká byla jeho hudební kariéra, prozradil v Blesk Podcast odborník Tesař.
24.07.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: František Nedvěd (155 článků) , Jan Nedvěd (145 článků) , Milan Tesař (1 článek)

Podcast: Koronavirus posvítil na papaláštsví českých politiků, říká sociolog

 
Téměř rok Češi nechápavě kroutí hlavami nad kauzami českých politiků. Zákonodárci by měli jít příkladem a vzorně dodržovat protikoronavirová opatření, místo toho je ale někteří obcházejí a záměrně porušují. Pro Blesk Podcast promluvil sociolog z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Pavol Frič, který se zabývá korupcí a elitami, proč si čeští politici myslí, že pro ně pravidla neplatí.
05.02.2021 05:10 |

podobné články

Podcast: V řetězech vedli lidi na popravu, nechávali krvavé stopy. Realita Krajiny ve stínu byla mnohem horší, říká Bohdan Sláma

 
V sobotu si odnesl český režisér a scenárista Bohdan Sláma další trofej do své sbírky, vyhrál totiž cenu České filmové kritiky za nejlepší film za Krajinu ve stínu. Historické drama odehrávající se před druhou světovou válkou do 50. let 20. století se inspirovalo děním v jihočeské vesnici Tušť. Pro Blesk Podcast prozradil, proč je podle něj sdělení filmu v době koronaviru ještě aktuálnější a může sloužit jako trenažér pro špatné časy.
12.02.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohdan Sláma (74 článků)

Podcast: Darovala svoji barevnou propisku a skončila, říká o hudebním odchodu Hegerové novinář Hnátek

 
Hudební publicista Václav Hnátek si zrovna zapínal telefon po rozhovoru s Tomášem Klusem o jeho nové desce, když se mu na mobilu zobrazila zpráva, že královna šansonu Hana Hegerová (†89) zemřela. Pro Blesk Podcast šéfredaktor webu Planeta Hudba prozradil, jak je oba smutná novinka zasáhla, čím byla zpěvačka v hudební branži výjimečná, a proč s muzikou skončila s grácií, která ji provázela celý život.
25.03.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Hana Hegerová (257 článků) , Tomáš Klus (1123 článků)