Článek

Podcast: Kvůli Boratovi mi Američané nevěřili, že Kazachstán existuje, říká odbornice na umělou inteligenci

 
Dlouhých deset let žije Elnaz Babayeva v Praze, kde se naučila česky a pro Avast již tři roky vyvíjí umělou inteligenci. Její život změnil roční pobyt v USA, kam se dostala na střední škole díky stipendiu FLEX. Američané jí tehdy nevěřili, že Kazachstán je skutečná země a teprve tam poprvé zhlédla kultovní film Borat. Jak se dostala do Česka, a proč přirovnává umělou inteligenci k ohni, prozradila v Blesk Podcast.
12.10.2021 05:05 |

podobné články

Podobné články

EU chystá centrum pro umělou inteligenci. Babiš potvrdil, že má být v Praze

 
Evropská unie se chce více zabývat umělou inteligencí a zajistit členským státům koordinaci dílčích výzkumů v této oblasti. Vše by mělo zastřešovat nové centrum excellence pro umělou inteligenci. Podle zjištění webu Info.cz by toto centrum mělo sídlit v Praze.
30.11.2018 14:05 |

podobné články

Kazachstán nakonec Boratovi děkuje za rozvoj turistiky

 
Kazachstán po mnoha kritikách, protestech a pohrůžkách nakonec poděkoval satirickému filmu Borat britského komika Sachi Barona Cohena za rozvoj turistiky na svém území.
24.04.2012 16:40 |

podobné články

Zeman dnes označil Kazachstán za zemi hospodářského zázraku

 
Za „zemi hospodářského zázraku" dnes v Astaně označil středoasijský Kazachstán český prezident Miloš Zeman. Po jednání s kazašským protějškem Nursultanem Nazarbajevem prohlásil, že Česko považuje Kazachstán za stát prvořadého a dlouhodobého zájmu. Nazarbajev na tiskové konferenci hovořil o státnickém odkazu Jiřího z Poděbrad a o realitních operacích kazašských podnikatelů v Karlových Varech.
24.11.2014 11:21 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26379 článků)

Svetozár Plesník: Kazachstán - země pro zahraniční investory

 
Kazachstán je největší země v regionu střední Asie a nejbohatší na nerostné suroviny. V loňském roce byla na území Kazachstánu v oblasti Kašaganu zahájena těžba ropy (jedná se o největší ropná pole v zemi). Ale kromě ropy je Kazachstán připraven nabídnout zahraničním firmám řadu dalších kontraktů v různých oblastech ekonomiky.
10.04.2017 09:50 |

podobné články

Cisco odhalilo nové servery určené pro podniky využívající technologie s umělou inteligencí

 
Umělá inteligence a strojové učení dnes umožňují podnikům řešit komplexní problémy, které dříve nedokázaly. Stejně tak mění podobu celé IT infrastruktury firem. Avšak podle studie analytické společnosti Gartner pouze 4 % IT ředitelů říká, že umělou inteligenci využívají ve výrobním procesu.
24.09.2018 12:15 |

podobné články

Po Boratovi přichází homosexuál Brüno!

 
Kazachstán na něj podal žalobu, pak zesměšnil Američany, nebál se při tom opřít do nikoho a ničeho. Takovým způsobem bavil diváky před třemi lety jeden z nejlepších komiků planety Sasha Baron Cohen (37) v převleku za kazašského reportéra Borata.
24.05.2009 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Sasha Cohen (9 článků)

Kazachstán poděkoval Boratovi za nárůst turistů v zemi

 
Kazašský ministr zahraničí Jeržan Kazychanov v pondělí poděkoval filmu Borat za desetinásobný nárůst víz vydaných turistům cestujícím do Kazachstánu. Informuje o tom server Lenta.ru.
23.04.2012 20:30 |

podobné články

Google představil umělou inteligenci. Chce ji dostat do amerických obýváků

 
Google minulý týden představil své podzimní novinky. Firma, jež se proslavila především svým vyhledávačem a operačním systémem Android, který dnes pohání většinu mobilních telefonů, chce dostat do amerických obýváků umělou inteligenci.
10.10.2016 16:45 |

podobné články

Facebook neukočíroval umělou inteligenci. Roboti začali mluvit vlastní řečí

 
Společnosti Facebook se vývoj umělé inteligence vymkl z kontroly. Projekt, který zahrnoval dva jednotlivé programy s umělou inteligencí, pojmenované Alice a Bob, ztroskotal na tom, že se dvojice robotů začala spolu dorozumívat jazykem, kterému jejich stvořitelé nerozuměli.
05.08.2017 16:00 |

podobné články

Čínská města dostala umělou inteligenci a výsledky se okamžitě dostavily

 
Čínský Guandong pustil umělou inteligenci do dopravy, Shenzen se pochlubil, že umí najít ztracené dítě během 15 hodin. V obou případech se jedná o pilotní projekty společnosti Huawei.
24.04.2018 14:10 |

podobné články

LG Q7 dostává umělou inteligenci a voděodolnost do střední třídy

 
Jihokorejský výrobce dnes představil nového zástupce střední třídy LG Q7. Smartphone navazuje na loňský model Q6, který se stále prodává i na českém trhu. Proti němu vylepšuje některé parametry, přidává voděodolné tělo a umělou inteligenci.
28.05.2018 14:05 |

podobné články

Vědci učí umělou inteligenci používat ústa oním příjemným způsobem

 
Společnost na výrobu hraček pro dospělé vyvíjí už několik let zařízení navržené tak, aby co nejrealističtěji simulovalo orální sex prováděný na mužích. Snaží se umělou inteligencí poháněné zařízení zvané „Autoblow” naučit dopřávat prožitek, který mohli doposud dopřávat pouze další lidé. Příští rok by se tak mělo dostat na trh zařízení Autoblow A.I., které by mělo být výrazně pokročilejší než předchůdce Autoblow.
28.10.2018 23:20 |

podobné články

"Nekoupil jsem ti nic, umřela jsi." Muž vytvořil umělou inteligenci mrtvé snoubenky

 
Joshua Barbeau se se smrtí své snoubenky nikdy pořádně nevyrovnal. Rozhodl se proto využít umělou inteligenci a naposledy s ní promluvit.
27.07.2021 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Joshua Joshua (16 článků)

Machři přes umělou inteligenci z ČVUT: S mluvícím robotem uspěli v soutěži Amazonu, vyhráli půl milionu dolarů

 
Nedávno vyhrály drony "machrů" z ČVUT soutěž v Abú Dhabí, teď tým pod vedením experta na umělou inteligenci Jana Šedivého představil konverzačního robota Alquista, pojmenovaného podle jedné z hlavních postav Čapkova dramatu R.U.R. Alquista dokáže nejen odpovídat na otázky, ale taky vést plynulý rozhovor. Podle poroty byly konverzace s ním nejlepší a nejvtipnější. Tým získal za čtrnáctiminutový rozhovor finanční odměnu ve výši půl milionu dolarů (cca 10,8 milionu korun).
19.08.2021 19:35 |

podobné články

Záhada v Chorvatsku: Našli zakrvácenou ženu, která si nic nepamatuje. Policie chce použít umělou inteligenci

 
Velmi záhadný nález učinil dne 12. září rybář na chorvatském ostrově Krk. Našel tam asi šedesátiletou ženu, která si prý nic nepamatuje, ale mluví perfektně anglicky. Měla poranění na obličeji a zakrvácené oblečení. V současné chvíli policie po ženině totožnosti stále pátrá a podle nejnovějších informací chce využít i umělou inteligenci.
21.09.2021 12:45 |

podobné články

ČVUT: CIIRC a největší německý institut pro umělou inteligenci DFKI podepsaly Memorandum o porozumění

 
V rámci třístranné vědecké konference „Německo-polsko-česká vědecká platforma“, která se konala v pátek a v sobotu v Drážďanech, podepsali prof. Vladimír Mařík, vědecký ředitel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT), a generální ředitel německého výzkumného institutu pro umělou inteligenci DFKI Prof. Antonio Krüger Memorandum o porozumění.
12.10.2021 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Antonio Antonio (18 článků) , Antonio Antonio (18 článků) , Antonio Antonio (18 článků) , Antonio Antonio (18 článků)

Podcast: Výměna manželek zostuzuje chudobu. Diváci se díky ní cítí jako vítězové, říká socioložka

 
Na televizních obrazovkách lze každou středu na stanici TV Nova naladit nové díly z 13. série pořadu Výměna manželek. Populární reality show je hojně diskutovaná diváky, ale podle socioložky Ireny Reifové zobrazené šokující dění příliš neodpovídá realitě. Tvůrci si záměrně vybírají rodiny z okraje společnosti, a na diváky to má pak efekt, že se při srovnání cítí jako vítězové, řekla odbornice pro Blesk Podcast.
05.05.2021 05:15 |

podobné články

Čtyři ocenění v anketě Podcast roku putují do Českého rozhlasu

 
Český rozhlas získal v soutěži Podcast roku čtyři ocenění a s podcasty Vinohradská 12, Buchty a Host Lucie Výborné zcela ovládl kategorii Veřejnoprávní podcast. Projekt Vinohradská 12 zároveň získal první místo v kategorii Cena odborné poroty.
10.06.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Výborná (70 článků)

Český rozhlas: Podcast roku ovládla Vinohradská 12

 
Vinohradská 12 z dílny Českého rozhlasu opět jednoznačně zvítězila v soutěži Podcast roku v kategorii Veřejnoprávní podcast. Druhá příčka patří Hostu Lucie Výborné. Vinohradská 12 zároveň získala nejvyšší počet bodů ze všech oceněných podcastů.
18.06.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Výborná (70 článků)