Článek

Pod Žižkovskou věží vznikne divadelní amfiteátr za 10 milionů. Plachtu na něj šijí v Africe

 
Pod Žižkovskou věží vznikne amfiteátr pro divadelní představení, který pojme na 600 diváků. Centrum zábavy započne s výstavbou na jaře tohoto roku, aby 23. června mohla odstartovat první sezóna Hvězdného léta pod Žižkovskou věží. Výstavba vyjde na 10 milionů korun.
14.01.2019 06:35 |

podobné články

Podobné články

Pod Žižkovskou věží vznikne letní scéna Divadla Kalich

 
Nabídku divadelních prostor pro prázdninové produkce v Praze rozšíří letní scéna Divadla Kalich. Vybuduje ji producentská společnost Hamlet Production ve spolupráci se společností Tower Park Praha pod Žižkovskou televizní věží v Praze 3. V provozu bude od 23. června 2019.
28.12.2018 16:45 |

podobné články

Hvězdné léto pod žižkovskou věží s novinkami

 
Čtyřicet divadelních inscenací a šest koncertů nabídne pražské Divadlo Kalich divákům od 21. června do 2. září na své letní scéně během druhého ročníku festivalu Hvězdné léto pod žižkovskou věží. Program otevře koncertem Tomáš Klus.
17.02.2020 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Klus (1064 článků)

Láska v pražské zoo: Velbloudi jsou v říji, tisknou šíji k šíji! Jdou na to i odborně

 
Co si to ti velbloudi v Zoo Praha povídají? Nos k nosu, šíji tisknou k šíji, rozdávají úsměvy, ňuchají si pod ocásky. V lidské řeči by to znělo asi jako: »Tak co holka, dáme rande?«
17.11.2019 08:15 |

podobné články

Tereza Kostková se vrací na letní divadelní scénu: V šortkách do půlky stehen a přiléhavém tílku vypadá jako holčička

 
Tereza Kostková  (44) se raduje, že už se konečně vrací k hraní. Na letní divadelní scéně pod žižkovskou věží ji čeká přes prázdniny hned několik představení. Povídali jsme si hlavně o premiéře komedie Tik Tik z prostředí čekárny u psychiatra, kde si zahraje ženu s obsedantně kompulzivní poruchou.
28.06.2020 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Kostková (829 článků)

Otec a dcera Kostkovi na jednom jevišti: Hrátky pod věží!

 
Novým aktérem letošního Hvězdného léta pod Žižkovskou věží Divadla Kalich nebude nikdo jiný než legendární herec Petr Kostka (81). Na jevišti se vystřídá s dcerou.
09.02.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kostka (88 článků)

Hvězdné léto pod věží s Havelkou, Zedníčkem i Landou

 
Druhý ročník festivalu Hvězdné léto pod žižkovskou věží, které pořádá pražské Divadlo Kalich, nabídne od 1. července do 2. září čtyři desítky titulů, z toho šest koncertů. Diváci se mohou těšit na Pavla Zedníčka, Janu Paulovou, Barboru Hrzánovou, Dagmar Peckovou, Ondřeje Havelku, Tomáše Kluse i Daniela Landu.
28.06.2020 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Landa (565 článků) , Pavel Zedníček (244 článků) , Ondřej Havelka (58 článků) , Jana Paulová (149 článků) , Barbora Hrzánová (96 článků) , Tomáš Klus (1064 článků) , Dagmar Pecková (78 článků) , Ondřej Havelka (22 článků) , Daniela Paulová (1 článek)

Víkend v Praze plný zábavy: Užijte si Žižkovskou noc, festivalovou jógu i voňavé orchideje

 
Přemýšlíte, jak strávit nadcházející víkend? Přinášíme vám jako každý pátek výběr redakce těch nejzajímavějších akcí, které můžete v Praze zažít. Vypravte se za orchidejemi, na Žižkovskou noc nebo na designové trhy.
23.03.2018 15:45 |

podobné články

Opuštěný pes ležel smutně u sloupu a díval se na červenou plachtu. Neuvěříte proč!

 
Pes Dogy zůstal ležet smutně u sloupu. Byl sám a opuštěný a díval se na červenou plachtu. Pod ní se skrývalo něco děsivého!
27.10.2016 12:35 |

podobné články

Svaz vyšel Praze vstříc. Odstranil plachtu u Nuselského mostu

 
Svaz provozovatelů venkovní reklamy (SPVR) odstranil plachtu z domu v ulici Boženy Němcové u Nuselského mostu v Praze, která propagovala Českou basketbalovou federaci. Jak sdělil prezident svazu Marek Pavlas, provozovatelé venkovní reklamy tím vyšli vstříc vedení města, které dlouholetou přítomnost plachty na domu kritizuje. Nejde podle něj nicméně o placenou reklamu a k jejímu sundání nebyl právní důvod. S městem chce svaz jednat.
23.09.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Božena Němcová (146 článků)

Jak se jí svlékalo kolegu do trenek? Jana Paulová vyprávěla o své první divadelní režii

 
Poprvé od premiéry hry Lady Oskar, kterou režírovala a zároveň si v ní zahrála i hlavní roli, jsme měli příležitost vyseknout poklonu herečce Janě Paulové  (63) za její režisérský debut. Nesetkali jsme se v jejím domovském divadle Kalich, ale na představení jeho budoucí letní scény pod pražskou žižkovskou věží.
28.11.2018 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Paulová (149 článků)

Mladou mořeplavkyni stihla bouře a roztrhala jí hlavní plachtu

 
S velkou nepřízní počasí se potýká šestnáctiletá australská mořeplavkyně Jessica Watsonová, která se od října pokouší obeplout svět bez cizí pomoci. Její jachtu málem převrátily šestimetrové vlny a hlavní plachtu jí roztrhal silný vichr.
16.04.2010 06:55 |

podobné články

Pistorius čeká na soud. V Jižní Africe proto vznikne televizní kanál

 
V Jižní Africe vznikne speciální 24-hodinový kanál věnovaný výhradně případu Oscara Pistoria, paralympijského vítěze a slavného atleta bez nohou, který je obviněný z úkladné vraždy své přítelkyně.
29.01.2014 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Oscar Pistorius (145 článků)

Otužovat v ledové Vltavě se začala kvůli zlému snu: Kristýna Frejová se do drsného sportu zamilovala

 
To, že se herečka Kristýna Frejová začala otužovat, a to v žádném ledovém bazénku sauně Troufla si v plavkách i do zimní Vltavy , nás pochopitelně zaujalo. A když jsme měli příležitost si s ní popovídat na akci divadla Kalich k Letní scéně pod žižkovskou věží, bylo to pro nás tématem číslo jedna.
08.02.2020 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Kristýna Frejová (52 článků)

Zkažené léto Ivy Janžurové: MŮŽE ZA TO PAULOVÁ

 
Sbohem, zůstávám! Tak se jmenuje komedie, v níž září Iva Janžurová (79) a Jana Paulová (65) na letní scéně Kalichu pod žižkovskou věží. Název se jim nyní přenesl i do života. Obě herečky a kamarádky měly letět na společnou dovolenou do Řecka. Nakonec z toho ale sešlo. A může za to Paulová!
25.07.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Iva Janžurová (516 článků) , Jana Paulová (149 článků)

Oslavu osmdesátin už má Iva Janžurová naplánovanou: Kde jinde než na jevišti!

 
Letos v květnu oslaví herečka Iva Janžurová  (79) osmdesáté narozeniny. A už v tuhle chvíli přesně ví, jak to bude probíhat. Jinak než na jevišti si oslavu neumí představit. Herečka zahájí novou premiérou letní scénu Divadla Kalich pod Žižkovskou věží. " Maminka je zvyklá na pracovní cvrkot a pohyb, a hlavně myšlení. Nemůže se zastavit, i když je celý svět chromý tou zákeřnou chorobou," vysvětluje její dcera Sabina Remundová.
03.01.2021 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Iva Janžurová (516 článků) , Sabina Remundová (57 článků)

Co platí na tmavé kruhy pod očima?

 
Tmavé kruhy pod očima zná snad každá žena. Většina z nás s nimi již měla tu čest a při pohledu do zrcadla se nám naskytl odraz tmavých fleků, kvůli kterým naše oči působily unavené a naše tvář zašlá. Kruhy pod očima vznikají propadem tkáně nacházející se pod vnitřním očním koutkem a mnohdy mohou zasahovat až do úrovně lícních kostí. Tmavé kruhy pod očima nevypadají vůbec dobře, někdy se k nim přidají ještě nevzhlednější váčky vznikající otoky v očním okolí. Jak proti těmto kruhům bojovat? Dá se jim nějak zabránit? A jak se jich zbavit, když nám budou hyzdit tvář? Jak na tmavé kruhy pod očima? Příčin, kvůli kterým vznikají tmavé kruhy pod očima, může být hned několik. Často je tato vada na kráse spojována s nezdravým životním stylem, především pak s nedostatkem spánku. I to je samozřejmě jeden z důvodů, za jejich vznikem ale může stát i stres nebo dědičné indispozice. Nás však dnes neznamená, proč kruhy pod očima vznikají. My se dnes společně zaměříme na to, jak se kruhů zbavit. Poradíme vám několik tipů, triků a fíglů, s jejichž pomocí můžete na tmavé kruhy pod očima vyzrát. Tak jdeme na to! První pomocí na kruhy pod očima je pořádně studený obklad. Měl by být tak studený, jak jen vaše citlivé oční okolí dokáže snést. Snažte se studený obklad přikládat pouze na okolí pod očima, nikoli přímo na oční víčka. Jedna z babských rad říká, že na tmavé kruhy pod očima skvěle fungují vychlazené sáčky čaje, nejlépe pak zeleného neb heřmánkového. Zkuste to, nemůžete nic ztratit. Prevencí proti vzniku kruhů pod očima je dostatek vody. Jak jistě víte, naše tělo je tvořeno vodou, proto je potřeba vodu neustále doplňovat. Kromě kruhů pod očima působí pozitivně i na další tělesné pochody. Vracíme se k radám našich babiček, které nedaly dopustit na... Čtěte více Příspěvek Co platí na tmavé kruhy pod očima? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.08.2017 20:15 |

podobné články

Od roku 1990 jsme stále více německou kolonií, píše Martin Koller. A teď budeme hasit průšvih Západu v Africe. Připravte si 600 milionů

 
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Šest set milionů korun si navíc připraví čeští daňoví poplatníci během následujících tří let na mise české armády v Africe. Hlavním cílem je Mali, kam naše armáda nastupovala před sedmi lety s tím, že do švestek bude zpátky. Analytik Martin Koller shrnuje, co naši vojáci momentálně v Africe provádějí a jaký to má smysl. „Až se budou naši frustrovaní vojáci vracet, poneseme svůj díl odpovědnosti na pokračující afroislámské migrační vlně. Naši páni v Berlíně a Bruselu nám to připomenou, až budou zase organizovat rozdělování afrického obohacení,“ dodává Martin Koller.
10.02.2020 19:41 |

podobné články

Stesk po divadle zahnala v Brně slavná pohádka

 
Jednou z prvních scén v republice, která po více než třech měsících přivítala diváky, byl letní amfiteátr historického Biskupského dvora pod věžemi Petrova, kde se v pondělí hrála ve světové divadelní premiéře slavná televizní pohádka O statečném kováři v podání Městského divadla Brno.
09.06.2020 16:20 |

podobné články

V Michli vznikne amfiteátr a vzdušná třída. Vyvrcholil projekt Lepší škola

 
Téměř půl roku trvající projekt dospěl do svého finále. Čtveřice vzdělávacích zařízení v pražské Michli se zapojila do akce s názvem „Lepší škola“. Žáci během jednotlivých fází projektu prezentovali nápady na to, jak své školy zlepšit. Zvítězit ale mohly jen dva návrhy. Nakonec dojde na realizaci multifunkčního amfiteátru a vzdušné třídy.
19.04.2017 14:30 |

podobné články