Článek

Počty úmrtí s covidem v ČR stále rostou

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) uklidňuje už několik dní obyvatele slovy o nízkých počtech obětí v ČR, epidemiolog Rastislav Maďar ve stejné době upozorňuje, že trend počtu úmrtí je potenciálně rizikový. Podle jeho vyjádření zemře v Česku člověk s covidem každých 6–8 hodin, což odpovídá 3 až 4 mrtvým denně.
14.09.2020 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21013 článků)
Podobné články

Kdo leží v nemocnicích s covidem? Mladších přibylo

 
Počty hospitalizovaných lidí s covidem-19 neustále rostou, ke středečnímu ránu jich je evidováno necelých šest stovek po celé republice. Podle vyjádření několika nemocnic, které Novinky oslovily, se jedná především o starší nebo rizikové pacienty. Ovšem oproti jarním měsícům narostl mezi hospitalizovanými v některých zařízeních také počet zástupců mladších ročníků.
23.09.2020 08:30 |

podobné články

V Itálii rostou počty nakažených, přibylo jich skoro 600 za den. Nejvíc na severu

 
V Itálii v posledních dnech opět rostou počty nově odhalených případů nákazy koronavirem, za posledních 24 hodin úřady ohlásily 574 pozitivně testovaných osob, což je nejvíce od konce června. Informovala o tom agentura ANSA. Stejně jako na vrcholu epidemie infikovaných přibývá nejvíce v regionech na severu země - v Benátsku a Lombardii.
14.08.2020 19:55 |

podobné články

VIDEO Čaputová volala českým lékařům. Jak to zvládáte? starala se

 
Koronavirová čísla ukazují, že Česko je momentálně poznamenáno epidemií nejvíc z celé EU a v přepočtu na počet obyvatel dokonce i na světě. Rychle rostou počty nově nakažených, nově hospitalizovaných, bohužel výrazně rostou i počty zemřelých. Slovenská prezidenta Zuzana Čaputová se v této těžké chvíli rozhodla české lékaře podpořit. Symbolicky tak učinila 28. října. Leccos se od lékařů dozvěděla.
30.10.2020 14:35 |

podobné články

V nemocnicích už tisíc pacientů s covidem, někde omezují jinou péči

 
Počet hospitalizovaných s covidem-19 skokově roste. Ve středu bylo v nemocnicích s covidem už 976 pacientů, z toho 202 v těžkém stavu. Počet hospitalizovaných narostl za jeden den o 151 pacientů. Celkem od jara zemřelo 655 lidí, z toho osm ke středečnímu podvečeru, 17 úmrtí je hlášeno za úterý. Některé nemocnice už omezují péči.
01.10.2020 05:00 |

podobné články

V Polsku zavřou kina, divadla i obchody v „nákupácích“. Premiér nevyloučil karanténu

 
Polsko zpřísňuje opatření proti šíření koronaviru. Od soboty se zavřou divadla, kina, muzea i většina obchodů v nákupních centrech, oznámil  premiér Mateusz Morawiecki. Počty infikovaných Poláků rostou, ministerstvo zdravotnictví zaznamenalo 24 692 nově potvrzených případů nákazy koronavirem a 373 úmrtí s covidem-19 za poslední den. To je dosud nejvíce od vypuknutí pandemie.
04.11.2020 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Mateusz Mateusz (16 článků)

Lidé utrácejí víc, než rostou jejich příjmy. Ale období velké hojnosti se chýlí ke konci, varuje Markéta Šichtařová

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ České domácnosti utrácejí rychleji, než rostou jejich příjmy. Dokonce tak, že míra úspor je nejnižší za posledních dvacet let. Podle Markéty Šichtařové rostou výdaje stále rychleji, protože lidé si většinou ještě nepřipouštějí, že období velké hojnosti se chýlí ke konci. Další fáze hospodářského cyklu nastane právě v onom okamžiku, kdy se jejich víra ve stálé zlepšování najednou vypaří. To přijde v okamžiku, kdy začne první vlna propouštění. V tu chvíli se lidé leknou a začnou usilovně šetřit. Ale do té doby nám zbývá minimálně několik dlouhých měsíců.
05.08.2018 09:25 |

podobné články

Počty úmrtí začaly v polovině prosince znovu rychle narůstat

 
Počet úmrtí, která statistici zaznamenali v 51. týdnu loňského roku, byl zhruba o třetinu vyšší, než je průměr z let 2015 až 2019. Na křivce je patrný zlom, kdy po předešlé vlně a poklesu začaly počty mrtvých opět narůstat.
29.01.2021 12:17 |

podobné články

V Česku zemřelo s covidem přes 6000 lidí

 
Počet lidí, kteří v Česku zemřeli s covidem-19 od začátku epidemie, přesáhl 6000. V sobotu zatím přibylo 43 úmrtí a bilance se zvýšila na celkových 6005. Na světě bylo hlášeno přes 1,3 milionu úmrtí v souvislosti s nákazou.
14.11.2020 06:45 |

podobné články

Ven ze špitálů! Covid v Česku: Šíří se vážná informace

 
Jak stále prudce rostou čísla lidí nově nakažených koronavirem, do nemocnic přicházejí noví covid pacienti, kteří potřebují lékařskou péči. Současně rostou počty nakažených zdravotníků, takže ubývá personál, který se o nemocné stará. Zahradní architekta Dana Makrlíková, poslanec Václav Klaus mladší (Trikolóra) a předseda České stomatologické komory Roman Šmucler však upozorňují, že zásadní problém může být skryt někde jinde. Česko podle nich neumí vyřešit jeden zásadní problém...
20.10.2020 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Dana Makrlíková (13 článků) , Václav Klaus (10227 článků)

Počet úmrtí výrazně stoupá. A Blatný trvá na tom, že za to může koronavirus

 
Počet úmrtí bude letos kvůli covidu rekordní a stále strmě stoupá, potvrzují to nová ověřená data o počtu úmrtí do poloviny října 2020, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Rozdíl oproti průměru činí již více než čtyři tisíce úmrtí a stoupl především u seniorů nad 65 let, uvádí Aktuálně.cz.
01.12.2020 21:20 |

podobné články

Poslanci mají jasno: Počty sněmovních výborů se nezmění

 
Počet sněmovních výborů by měl v nadcházejícím období zůstat stejný jako dosud, mělo by jich tedy být 19. Na dnešní schůzce se na tom shodli předsedové poslaneckých klubů. "Domluvili jsme se, že bude stejná struktura výborů jako minule," řekl ČTK po jednání předseda klubu ODS Zbyněk Stanjura. Předsedové podle něj řešili hlavně zřízení výborů, počty jejich členů a počty míst, která v nich obsadí poslanci jednotlivých stran. Funkce pro členy prý neřešili.
21.11.2013 13:37 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (290 článků)

V Libereckém kraji od začátku roku méně obětí dopravních nehod i méně těžce zraněných

 
Zvýšil se však počet nehod i počty lehce zraněných. V České republice 17% meziroční pokles mrtvých při nehodách, počty těžce zraněných se nezměnily. Ve 2 krajích narostl počet usmrcených, v 6 počty vážně zraněných. Méně mrtvých dětí, chodců, cyklistů i motocyklistů.O dvě třetiny více mrtvých na železničních přejezdech.
14.10.2016 12:35 |

podobné články

Tým silniční bezpečnosti: Na silnicích Libereckého kraje se letos méně umíralo

 
Počty nehod i lehce zraněných se však zvýšily. V České republice poklesl počet mrtvých při nehodách o sedminu, počty těžce zraněných o necelé jedno procento. Ve 3 krajích narostl počet usmrcených, v 6 počty vážně zraněných. Počet obětí střetnutí na železničních přejezdech vzrostl o celé dvě třetiny.
11.11.2016 08:35 |

podobné články

Tým silniční bezpečnosti: Nehod sice letos přibylo, klesly ale počty mrtvých i zraněných

 
Od ledna do konce listopadu sice přibylo vyšetřovaných nehod, ale snížily se počty usmrcených i zraněných. O 1,4 procenta bylo více mrtvých při nehodách za dne za nezhoršené viditelnosti, o šestinu méně obětí nehod za snížené viditelnosti. Více bylo mrtvých motocyklistů i cyklistů. V osmi krajích počty mrtvých poklesly, nejvíc ve Středočeském, a to o 36. O pětinu méně bylo obětí střetů na železničních přejezdech.
13.12.2017 08:40 |

podobné články

Na jaře bylo mnohem hůř. Počty pacientů s těžkým průběhem jsou výrazně nižší

 
Ačkoliv počet osob, které se v České republice momentálně potýkají s nákazou koronavirem, překročil poprvé od začátku epidemie hranici pěti tisíc a relativně vysoké jsou i počty nově potvrzených případů, nelze současnou situaci srovnávat s jarními měsíci. Zásadně totiž nerostou počty hospitalizovaných ani pacientů s těžkým průběhem onemocnění.
23.07.2020 10:25 |

podobné články

Miroslav Forman: Čísla kolem Covid-19? Jen staré známé sčítání jablek s hruškami

 
Počty nakažených, počty nově nakažených, dokonce počty mrtvých. Hrozivá čísla, která již skoro půl roku straší globální společnost. Čísla, která zásadně (a především negativně) ovlivňují naše životy a svobody. Čísla, která zavírají hranice a která vyrábějí tzv. bezpečné, ale i zapovězené země. Čísla, která ohrozila globální ekonomiku a životní úroveň skoro celé světové populace. Jaká je ale realita?
18.08.2020 13:55 |

podobné články

Koronavirus loni srazil počty cestujících v pražské MHD

 
Epidemie koronaviru loni zásadně snížila počty cestujících v pražské MHD. Ukazují to data pražského dopravního podniku, který srovnal počty přepravených cestujících loni a v roce 2019.
25.02.2021 15:00 |

podobné články

Jan Lepič: Pohled pacienta zdravotnického zařízení

 
Od 1. února jsem byl 23 dní hospitalizován v jednom ze zdravotnického zařízení, které je v nejvíce ohroženém kraji covidem v ČR. Důvodem mé hospitalizace byl chirurgický problém. Přesto při přijetí byl u mne covid zjištěn, a tak jsem byl umístěn na lůžko v odděleném pokoji s ostatními pacienty s covidem. Po operaci jsem byl přeložen na internu, opět do pokoje určeného pro pacienty s covidem. Můj průběh nemoci byl spíše lehčí, nepotřeboval jsem kyslík a byl jsem léčen podáváním léků. Někteří pacienti na tom byli hůře, bez kyslíku se neobešli a postupně byli převezeni do jiných zdravotnických zařízení. O těchto převozech v prvním týdnu února masivně informovala i média. Podle sestřiček se postupně uvolnilo asi 8 míst na oddělení. Zdravotnický personál velice rychle všechna lůžka desinfikoval, převlékl a připravil pro nové pacienty. Lůžka byla do večera již opět plně obsazena, ale o závažnosti pacientů nemohu nic říci. Pro chirurgické komplikace jsem byl převezen zpět na chirurgii, kde jsem zůstal až do svého popuštění.
26.02.2021 16:45 |

podobné články

Ani jediné volné lůžko: Pardubický kraj vyhlásil stav hromadného postižení osob

 
V Pardubickém kraji vyhlásili kvůli kritické situaci v nemocnicích stav hromadného postižení osob. V regionu už nejsou pro pacienty s covidem-19 volná žádná lůžka intenzivní péče a někteří pacienti leží na přistýlkách. Pardubický hejtman Martin Netolický(3PK/ČSSD) to dnes odpoledne řekl České televizi. Podle něj to znamená, že v případě potřeby hospitalizace nových pacientů s covidem bude kraj žádat o pomoc okolní kraje. Mluvčí krajských nemocnic Kateřina Semrádová ČTK řekla, že v nemocnicích je nyní 501 pacientů s covidem-19, 69 z nich vyžaduje intenzivní péči.
02.03.2021 17:05 |

podobné články