Článek

Pocta pro Zátopka: Film o české běžecké legendě zabojuje o Oscara

 
Do boje o Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film pošle Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) snímek režiséra Davida Ondříčka Zátopek. ČTK to dnes za akademii sdělila Silvie Marková. Ondříček ve filmu, který přibližuje životní příběh českého olympijského šampiona Emila Zátopka, obsadil do hlavních rolí Václava Neužila a Marthu Issovou. Ve světové premiéře byl Zátopek uveden na letošním festivalu v Karlových Varech.
12.10.2021 06:40 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (215 článků) , Emil Zátopek (82 článků) , Martha Issová (345 článků) , Oscar Oscar (271 článků)
Podobné články

Recenze: Pocta sportovní legendě v barvě antuky. Zátopek má vlastní komiks

 
Když nemůžeš, tak přidej – životní krédo Emila Zátopka se stalo podtitulem komiksu o sportovní legendě. Spisovatel Jan Novák a výtvarník Jaromír Švejdík (Jaromír 99) spojili síly a vzniklo dílo mapující průřez Zátopkova života. Švejdíkovi k tomu stačilo jen několik barev, z nichž ústřední je barva připomínající antuku a zároveň také socialistické reprezentační teplákovky.
17.07.2016 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Emil Zátopek (82 článků) , Jan Novák (201 článků) , Jan Novák (198 článků) , Jan Novák (87 článků) , Jan Novák (201 článků) , Jan Novák (48 článků)

Petr Jákl streamuje nový film Nejvyšší pocta online: Celý výdělek půjde na charitu

 
Režisér a producent velkofilmu Jan Žižka Petr Jákl (46) se rozhodl uvést svůj nejnovější snímek Nejvyšší pocta na jednom z nově vzniklých filmových portálů www.vasekino.cz. Jákl tak podpoří nejen kina v současné nepříznivé situaci, ale také neziskovou organizaci, kam věnuje výdělek ze streamu svého producentského počinu Nejvyšší pocta režiséra Todda Robinsona, ve kterém ztvárnil jednu z rolí i herec Samuel L. Jackson.
08.04.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Jákl (230 článků) , Jan Žižka (108 článků) , Petr Žižka (7 článků) , Samuel Samuel (44 článků) , Jackson Jackson (20 článků) , Samuel Samuel (44 článků) , Samuel Samuel (44 článků) , Samuel Samuel (44 článků) , Samuel Robinson (1 článek)

8 krásek zabojuje o titul Miss České republiky: Která je vaše favoritka

 
V sobotu 15. května večer proběhne finále soutěže krásy Miss České republiky. O vítěznou korunku zabojuje osm supersemifinalistek. Celým večerem bude provázet herec a komik Jakub Kohák. Najdete mezi nimi svou favoritku?
15.05.2021 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Kohák (256 článků)

Zemřel Jan Haluza, jediný kouč Emila Zátopka

 
Ve věku 97 let zemřel jediný trenér Emila Zátopka a nositel Státního vyznamenání Řádu Tomáše Garrigua Masaryka Jan Haluza.
27.08.2011 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Emil Zátopek (82 článků) , Jan Masaryk (136 článků)

Pět let příprav. Musel jsem poznat Zátopka i sám sebe, říká Václav Neužil

 
Filmový příběh Emila Zátopka se po dlouhé době dočká premiéry. A to přímo na karlovarském festivalu. Představitel hlavní role Václav Neužil ovšem zdržení přivítal. Jak říká, potřeboval čas, aby přišel na to, jak slavného běžce zahrát. Musel kvůli tomu začít běhat i lépe poznat sám sebe.
21.08.2021 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Emil Zátopek (82 článků)

Kvůli roli Zátopka si musel denně holit půlku hlavy: Fešákovi Václavu Neužilovi díky tomu ještě zhoustla kštice

 
Když hrál postavu Emila Zátopka, musel si herec Václav Neužil holit hlavu témět až k temeni, aby se legendárnímu atletovi vzhledově přiblížil. " Hlavu jsem si holil každý den, vlasy mi rostou stejně rychle jako vousy," svěřil Super.cz s tím, že na to, aby mu kštice zase dorostla, dlouho čekat nemusel a vlasy mu prý ještě zhoustly.
22.08.2021 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Emil Zátopek (82 článků)

Zlatí hoši potkali filmového Zátopka: Ukaž ty své oplatky!

 
Když nemůžeš, tak přidej! Tahle slavná hláška Emila Zátopka (+78) možná v tréninku i olympijských bojích hnala judistu Lukáše Krpálka (30) i kajakáře Jiřího Prskavce (28) za zlatými medailemi.
31.08.2021 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Emil Zátopek (82 článků) , Lukáš Krpálek (97 článků)

SOUTĚŽ: Vyhrajte s NOVA Sport skvělé běžecké boty Vivobarefoot!

 
Stanice Nova Sport si pro své fanoušky připravila soutěž o běžecké minimalistické boty značky Vivobarefoot a tréninkový plán k tomu. Vše od firmy s běžeckým vybavením Trailpoint.
02.02.2012 20:10 |

podobné články

Praha 1 odmítá běžecké závody centrem metropole

 
Praha 1 odmítá časté běžecké závody, které se konají v centru metropole. Podle vedení radnice uzavírkami omezují místní obyvatele. Starosta první městské části Oldřich Lomecký (TOP 09) chce, aby se ročně v centru konaly maximálně čtyři nebo pět běhů. Ostatním organizátorům proto radnice nebude vydávat povolení, řekl dnes Lomecký.
19.08.2011 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Lomecký (103 článků)

HERNÍ ŘÁD! Soutěž Nova Sport o běžecké boty Vivobarefoot a tréninkový plán

 
Zde vám přinášíme kompletní herní řád internetové soutěže Nova Sport o běžecké boty Vivobarefoot a tréninkový plán.
02.02.2012 20:10 |

podobné články

Řidiči skútrů jsou v rukou policie! Ničili běžecké stopy a ohrožovali spoustu lidí

 
Policie za dramatických okolností zadržela 8 řidičů skútrů. Ti ohrožovali spoustu lidí, ničili běžecké stopy a devastovali chráněné oblasti. Řidič a majitel v jedné osobě byl navíc silně opilý.
03.03.2012 20:00 |

podobné články

Společnost DPD se stala partnerem běžecké ligy RunCzech

 
Přední evropský poskytovatel zásilkových služeb, společnost DPD, uzavřela spolupráci ze společností Prague International Marathon, která je organizátorem běžecké ligy RunCzech.
07.05.2013 18:20 |

podobné články

Pražskou dopravu v sobotu ochromí běžecké závody Birell Grand Prix

 
V Praze se v sobotu 6. září uskuteční běžecké závody Birell Grand Prix. Ulice zaplní sportovci z celého světa. Řidiči se budou muset na druhé straně vypořádat s řadou dopravních omezení především v okolí Prahy 1.
04.09.2014 10:20 |

podobné články

V sobotu ztíží dopravu v Praze běžecké závody a jízda motorkářů

 
V sobotu ztíží dopravu v Praze běžecké závody a jízda motorkářů. Motorkáři projedou centrem města před polednem, závody začnou vpodvečer. Lidé se musí připravit na omezení provozu, včetně městské hromadné dopravy, i parkování. Na webu to oznámily pražskýmagistrát a Dopravní podnik hlavního města Prahy.
04.09.2015 16:40 |

podobné články

Autodrom přivítá v premiéře běžecké vytrvalce

 
Mostecký autodrom stále více svých činností směřuje také do nemotoristických sportovních i relaxačních aktivit ve svém areálu. Jednou z nich je mezi veřejností oblíbený běh. V sobotu 4. listopadu hodinu před polednem odstartuje čerstvý šampion evropského poháru cestovních vozů (ETCC) Petr Fulín na velkém závodním okruhu amatérské běžecké závody The Most HALFMARATHON #1. Jde o premiéru vytrvalostního klání, letitou tradici má naopak na autodromu červnový Olympijský běh v délce jednoho, případně dvou okruhů.
24.10.2017 13:30 |

podobné články

Nadějná Annamárie dá v 16 letech přednost běžecké kariéře, půjde na potrat

 
V příběhu nadějné 16leté sportovkyně Annamárie Horváthové z romské osady u východoslovenského města Moldava nad Bodvou dochází k dalšímu zvratu. Šestnáctiletá dorostenecká mistryně Slovenské republiky v běhu na 1500 metrů, která nedávno přiznala, že je těhotná, se rozhodla, že dá nyní přednost běžecké kariéře a půjde na potrat.
20.08.2021 10:15 |

podobné články

O Oscara za zahraniční film bude v USA bojovat Ondříčkův Zátopek

 
Do boje o Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film pošle Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) snímek režiséra Davida Ondříčka Zátopek. ČTK to dnes za akademii sdělila Silvie Marková. Ondříček ve filmu, který přibližuje životní příběh českého olympijského šampióna Emila Zátopka, obsadil do hlavních rolí Václava Neužila a Marthu Issovou. Ve světové premiéře byl Zátopek uveden na letošním festivalu v Karlových Varech.
11.10.2021 09:25 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (215 článků) , Emil Zátopek (82 článků) , Martha Issová (345 článků) , Oscar Oscar (271 článků)

Filmové premiéry: Dokud se tančí, Poslouchej, Lov a Nejvyšší pocta

 
Švédsko gruzínský film Dokud se tančí režiséra Levana Akina je prvním filmem, který po nucené koronavirové pauze vstoupil do českých kin. Odsunutou premiéru má český psychothriller Poslouchej. Lov je akční thriller s komediálními prvky. Podle skutečnosti vznikl americký válečný film Nejvyšší pocta.
14.05.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Levan Akin (2 články)

Plekanec dojal stařenku. Vdova po legendě takové gesto nečekala!

 
Ten zápas patřil legendě. Muž, který pro Canadiens vybojoval 18 Stanley Cupů, před pár dny zemřel. Místo, kde sedával Jean Beliveau bylo proto v Montrealu prázdné. Ale jeho žena přišla. A dojal jí Tomáš Plekanec.
10.12.2014 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Plekanec (572 článků)