Článek

Počítačová klávesnice drží smrtící virus. Na plastovém povrchu koronavirus přežije 72 hodin

 
Na Česko sice byla uvalena od 16. března karanténa, do práce a do obchodu či lékárny však lidé chodit smí. I když mezi sebou dodržují doporučené rozestupy a chrání se rouškou či šálou, stále je možné, že se infikují novým koronavirem. Američtí vědci totiž přišli na to, že vir může mimo hostitele přežít i několik dní. Na plastovém povrchu (třeba myš či klávesnice) přežije i 72 hodin. S touto skutečností přišla studie z amerického Státního zdravotnického ústavu ve spolupráci s prestižními univerzitami.
17.03.2020 20:06 |

podobné články

Podobné články

Jak dlouho přežívá koronavirus? Nejhorší jsou plasty, drží se na nich dva dny

 
Nový koronavirus přežije dlouhé hodiny, na některých površích i dva dny. Závěry světových vědců potvrdil na brífinku po jednání vlády i náměstek ministra zdravotnictví, přední epidemiolog Roman Prymula. Také proto apeluje na důkladné dezinfekce povrchů. Podle ověřených vědeckých dat koronavirus může přežít na plastech až 48 hodin, na papíru až 24 hodin. Rukavice podle Prymuly lidé používat nemusí, dostačující je mytí rukou.
18.03.2020 14:00 |

podobné články

Klávesnice (nejen) pro chytré blondýny!

 
Růžová barva a místo klasických nudných označení kláves vtipné hlášky – to je klávesnice, která byla vyrobena speciálně pro blondýnky. Ale možná i pro všechny, které si chtějí každodenní práci na počítači trochu zpříjemnit. Klávesnice je zatím jen v angličtině, takže se jistě hodí překlad...
19.05.2009 05:10 |

podobné články

Sperma, sliny, moč i mateřské mléko. Všude tam se drží virus zika

 
Čech, u kterého byl prokázán virus zika, má půl roku pohlavně žít jen s nasazeným kondomem. Sperma a krev jsou totiž tělesné tekutiny, které jsou nejvíc infekční. A virus zika se z člověka na člověka přenáší právě pohlavním stykem. Jak dlouho se ale virus drží ve spermatu, zatím lékaři nevědí.
25.02.2016 16:50 |

podobné články

To je ale dáreček! Nahá Ornella Koktová v plastovém sáčku

 
Jedna z hvězd reality show Štiky na Primě Ornella Koktová (25) bojuje za lepší životní prostředí. Nahá se nechala nafotit v plastovém sáčku, aby podpořila projekt STOP zbytečným obalům a plastům v našich životech.
23.05.2018 16:20 |

podobné články

Děti koronavirus neničí, mají pořád rýmu a virus cítí konkurenci! Lékařka, která nesmí testovat, promluvila

 
Proč malé děti mohou přenášet koronavirus, ale vlastně jim neničí zdraví? Promluvila Soňa Peková, která vede soukromou laboratoř Tilie. To je pracoviště, které nesmí v současné době testovat na koronavirus. Molekulární bioložka Soňa Peková vyslovila odvážnou hypotézu. A také promluvila o tom, že virus vykazuje charakteristiky, které nejsou přírodní.
15.03.2020 09:06 |

podobné články

Je libo virus zika? Dá se koupit na internetu, mají ale zrovna vyprodáno

 
Kvůli viru zika vyhlásila Světová zdravotnická organizace (WHO) na začátku února celosvětový stav nouze. Ten vyhlásila naposled v roce 2014 kvůli ebole. Aby se dal virus aspoň jednoznačně prokázat, vyvíjí odborníci ze Zdravotního ústavu v Ostravě  potvrzovací test. Je k tomu ale zapotřebí živý virus a živé buňky, na kterých se virus množí. Ten je ale problematické sehnat, a to přesto, že ho na internetu některé firmy nabízejí.
17.02.2016 17:40 |

podobné články

Virus zika letos oslaví 69. narozeniny. Co dalšího o něm možná ještě nevíte?

 
Virus zika se objevil už v roce 1947 u opic. Trvalo dalších 60 let, než propukla první epidemie. Nebyla tehdy tak velká, aby se začalo uvažovat o vývoji účinného léku. Když se začal virus spojovat se špatným vývojem mozku novorozenců, lékaři názor změnili. Existuje však řada skeptiků, kteří si myslí, že virus nemá s deformací hlaviček dětí nic společného. Co dalšího jste možná nevěděli o momentálně „nejslavnějším“ virovém onemocnění?
01.03.2016 05:55 |

podobné články

Hrozí světu nová smrtící epidemie? Záhadný virus MERS prý na člověka přenesli velbloudi!

 
Již několik desítek lidských "životů":http://www.extra.cz/tema/zivot má na svědomí záhadný respirační "virus":http://www.extra.cz/tema/virus MERS, který se do světa šíří ze Saudské Arábie.
26.02.2014 12:00 |

podobné články

Nová myš a klávesnice fungují na baterii 3 roky

 
Logitech ukázal nový set klávesnice a myši. Vyniká nízkou spotřebou elektrické energie. Baterie nemusíte dobíjet 3 roky.
11.02.2010 08:50 |

podobné články

Logitech ukázal nový set bezdrátové klávesnice a myši

 
Švýcarský Logitech představil novou sadu tenké klávesnice s optickou myší.
13.08.2010 09:40 |

podobné články

Klávesnice bez baterek: Stačí jí jen slunce

 
Baterie se dokáží vybít vždy v tu nejnevhodnější chvíli, stalo se to každému z nás. Logitech představil novinku - bezdrátová klávesnice nabíjená sluneční energií! Ta má, jak slibuje výrobce, v úplné tmě vydržet nabitá až tři měsíce. Nadchne nejen milovníky životního prostředí, ale i uživatele, kteří vyžadují maximální pohodlí.
03.11.2010 06:35 |

podobné články

Solární klávesnice pro Mac zaujme exkluzivními barevnými kombinacemi

 
Nová klávesnice Logitech Wireless Solar Keyboard K750 for Mac je napájena světlem, ale může pracovat až tři měsíce v úplné tmě.
21.09.2011 00:10 |

podobné články

Hi-tech: Tréningová klávesnice pro iPad

 
Tréningová klávesnice pro iPad
06.03.2012 07:20 |

podobné články

10 skvělých věcí, které můžete vyrobit ze staré počítačové klávesnice

 
Už dlouho jsme pro vás neměli žádný kreativní tip. Tenhle si ale nemůžeme nechat pro sebe, protože vzhledem k tomu, jak do toho tady bušíme, jsou rozbité klávesnice na denním pořádku.
21.01.2016 08:01 |

podobné články

Google Gboard: Přidat vyhledávání přímo do klávesnice je skoro geniální nápad

 
Google loni představil Gboard – klávesnici pro Apple iOS, která v několika ohledech překonala konkurenci. Patrně nejzajímavější funkcí je integrace vyhledávání přímo do klávesnice, takže pro poslání odkazu na např. restauraci nemusíte chodit do jiné aplikace, tam hledat, kopírovat odkaz, vracet se, odkaz vkládat a odesílat.
31.01.2017 16:20 |

podobné články

Drahoš vyvěsil fotku velmi, velmi, velmi starého Václava Havla a čekal oslavné reakce. Nastal opak. I klávesnice se bránila, abychom to napsali

 
Během psaní článku, někde v půli textu, přestala fungovat redaktorovi ParlamentníchListů.cz klávesnice. Ačkoli to spravilo jedno povytažení kabelu z příslušného otvoru v počítači, jako by tato drobná vada byla symbolická.
21.12.2019 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5605 článků)

Drahoš vyvěsil fotku velmi, velmi, velmi starého Václava Havla a čekal oslavné reakce. Nastal opak. I klávesnice se bránila, abychom to napsali

 
Během psaní článku, někde v půli textu, přestala fungovat redaktorovi ParlamentníchListů.cz klávesnice. Ačkoli to spravilo jedno povytažení kabelu z příslušného otvoru v počítači, jako by tato drobná vada byla symbolická.
22.12.2019 00:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5605 článků)

ÚČET ZA EBOLU: Stovky mrtvých, nakažených i hrozba hladomoru

 
O smrtící ebole se v posledních dnech a týdnech mluví sice méně, neznamená to ale, že zákeřný virus byl na ústupu. Nový případ nákazy potvrdila v neděli Nigérie - jedná se o lékařku, jejíž manžel - také lékař - už na smrtící virus zemřel.
02.09.2014 12:11 |

podobné články

Strach z masivní nákazy: SMRTÍCÍ EBOLA mutuje do nové podoby

 
Ebola se opět ozvala. Epidemie, která v uplynulých měsících sužovala Afriku, potichu odezněla. Teď se ale smrtící virus vrací s novou silou. Virus zmutoval do podoby, díky které se může snadněji přenášet, tvrdí vědci z Institutu Louise Pasteura ve Francii.
30.01.2015 10:15 |

podobné články