Článek

Počasí v Praze: Studený a slunečný týden

 
Už se těšíte na sluníčko? Tenhle týden se ho nabažíte. Teploty přes den vylezou jen lehce nad nulu, nejtepleji by pak mělo být v pátek, a to až pět stupňů, ale od úterý by tváře Pražanů měly zase zahřejí sluneční paprsky.
10.01.2022 05:40 |

podobné články

Podobné články

Počátek týdne bude v Praze slunečný. Před víkendem přijde studená vlna

 
První týden začne příjemnými denními teplotami, které se budou pohybovat až okolo 10°C. Slunečný začátek meteorologického jara však nevydrží dlouho a už ve čtvrtek po přechodu studené fronty, do Česka pronikne studený vzduch od severu, který vrátí zimní počasí v plné síle. O víkendu tak teploty klesnou téměř k nule a může se ojediněle objevit i sněžení.
28.02.2021 14:35 |

podobné články

Počasí potěší: 28. říjen bude slunečný, zaprší až na Halloween. Sledujte radar Blesku

 
Po většinu posledního říjnového týdne bude počasí u nás pod vlivem oblasti vysokého tlaku vzduchu, jen v úterý a ve středu to pokazí slábnoucí studená fronta – takže frontální oblačnosti bude více. Ale deštníky budeme potřebovat zřejmě až v neděli večer – tedy na Halloween 31. října. Jinak máme před sebou suchý a převážně slunečný týden. Po ránu a dopoledne pozor na sníženou dohlednost způsobenou ranními mlhami, které mohou být ojediněle i mrznoucí s nízkou oblačností. Při slunečné obloze se budou ve druhé polovině týdne teploty šplhat až na 16 °C.
25.10.2021 05:10 |

podobné články

Týdenní předpověď počasí: Slunečný podzim se nekoná, celý týden bude zataženo

 
Začátek nového týdne s sebou jako vždy přináší týdenní předpověď počasí. Podle Českého hydrometeorologického ústavu se nemáme moc na co těšit, tedy alespoň, co se počasí týká. Téměř celý týden bude převážně zataženo, přičemž nejvyšší denní teploty se vyšplhají maximálně k 8 stupňům. Podívejte se, jaká je předpověď počasí na tento týden.
09.11.2020 07:00 |

podobné články

Co platí na tmavé kruhy pod očima?

 
Tmavé kruhy pod očima zná snad každá žena. Většina z nás s nimi již měla tu čest a při pohledu do zrcadla se nám naskytl odraz tmavých fleků, kvůli kterým naše oči působily unavené a naše tvář zašlá. Kruhy pod očima vznikají propadem tkáně nacházející se pod vnitřním očním koutkem a mnohdy mohou zasahovat až do úrovně lícních kostí. Tmavé kruhy pod očima nevypadají vůbec dobře, někdy se k nim přidají ještě nevzhlednější váčky vznikající otoky v očním okolí. Jak proti těmto kruhům bojovat? Dá se jim nějak zabránit? A jak se jich zbavit, když nám budou hyzdit tvář? Jak na tmavé kruhy pod očima? Příčin, kvůli kterým vznikají tmavé kruhy pod očima, může být hned několik. Často je tato vada na kráse spojována s nezdravým životním stylem, především pak s nedostatkem spánku. I to je samozřejmě jeden z důvodů, za jejich vznikem ale může stát i stres nebo dědičné indispozice. Nás však dnes neznamená, proč kruhy pod očima vznikají. My se dnes společně zaměříme na to, jak se kruhů zbavit. Poradíme vám několik tipů, triků a fíglů, s jejichž pomocí můžete na tmavé kruhy pod očima vyzrát. Tak jdeme na to! První pomocí na kruhy pod očima je pořádně studený obklad. Měl by být tak studený, jak jen vaše citlivé oční okolí dokáže snést. Snažte se studený obklad přikládat pouze na okolí pod očima, nikoli přímo na oční víčka. Jedna z babských rad říká, že na tmavé kruhy pod očima skvěle fungují vychlazené sáčky čaje, nejlépe pak zeleného neb heřmánkového. Zkuste to, nemůžete nic ztratit. Prevencí proti vzniku kruhů pod očima je dostatek vody. Jak jistě víte, naše tělo je tvořeno vodou, proto je potřeba vodu neustále doplňovat. Kromě kruhů pod očima působí pozitivně i na další tělesné pochody. Vracíme se k radám našich babiček, které nedaly dopustit na... Čtěte více Příspěvek Co platí na tmavé kruhy pod očima? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.08.2017 20:15 |

podobné články

Užijte si slunečný víkend. V úterý přijde ochlazení

 
Víkend bude slunečný s teplotami do 23 stupňů, podobné počasí vydrží nejméně do úterý. Pak ale přijde déšť a ochlazení. Počítá s tím předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Sušší počasí nahrává požárům, vyšší riziko je hlavně na jihu Moravy a v severních a středních Čechách.
25.05.2012 16:45 |

podobné články

Lijáky vystřídá slunečný víkend, pak se bouřky vrátí. Sledujte radar Blesku

 
Po čtvrtečním přechodu studené fronty se do střední Evropy rozšíří výběžek vysokého tlaku vzduchu, který slibuje slunečný víkend s letními teplotami. Počasí v Česku bude konečně na koupání – teplota vody se v přírodních nádržích pohybuje nejčastěji mezi 18 až 22 °C a její kvalita je převážně dobrá. Slunečné a teplé počasí ukončí hned v pondělí přechod studené fronty od západu. Na studené frontě se budou opět tvořit místy silné bouřky a přinese přechodné ochlazení až o 10 °C.
03.07.2020 06:15 |

podobné články

Týden bude slunečný, ale studený, s mrazivými rány

 
Nad Českou republiku se v pondělí od severozápadu nasouvá oblast vysokého tlaku vzduchu, která setrvá po celý pracovní týden. Panovat tak bude slunečné počasí. „Její jedinou špatnou vlastností je, že s sebou nese masu studeného vzduchu,“ mírní radost ze slunečných dnů Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
18.04.2016 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1190 článků)

Obloha zalitá sluncem a teplo: Počasí na svátek i víkend bude ideální, sledujte radar Blesku

 
Závěr října přinese suchý a převážně slunečný charakter počasí – pouze po ránu se budou místy tvořit mlhy nebo nízká oblačnost, která se ojediněle udrží po celý den. Jinak bude jasno nebo polojasno. Počasí u nás bude pod vlivem tlakové výše od východu a ve vyšších vrstvách atmosféry k nám bude proudit teplý vzduch od jihu až jihozápadu. Odpolední teploty se budou při slunečné obloze zastavovat až na 16 °C, o poznání chladněji bude pod mlhou a nízkou oblačností. Sázkou na jistotu na slunečné a teplé počasí jsou hory – tam bude jasno a teplota v 1000 m se bude pohybovat až kolem 13 °C. Zlom v počasí přinese hned počátek listopadu – oblačnosti i srážek bude přibývat.
27.10.2021 05:20 |

podobné články

Předpověď počasí na poslední lednový víkend: Česko zavalí sníh, teploty klesnou i pod -10 stupňů

 
V pátek se bude nad střední Evropou vlnit frontální rozhraní oddělující studený vzduch na severovýchodě od teplého na jihozápadě. Za studenou frontou, která v sobotu přejde přes naše území k jihovýchodu, k nám bude proudit studený vzduch od severu. Podívejte se na poslední předpověď počasí pro lednový víkend podle Českého hydrometeorologického ústavu.
29.01.2021 12:19 |

podobné články

Týden bude slunečný a suchý. Stále hrozí ranní mrazy

 
Nadcházející týden bude až do pátku slunečný a suchý, nicméně minimálně jeho úvodní část bude připomínat ledové muže, ranní teploty mohou stále klesat pod bod mrazu. Bude se prohlubovat sucho, další srážky přijdou nejdříve v neděli, řekla v pondělí Novinkám Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
20.04.2020 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1190 článků)

Týden bude slunečný, déšť přijde o víkendu

 
Nadcházející pracovní týden bude převážně slunečný s nejvyššími teplotami kolem 20 stupňů a relativně teplými rány. Výraznější frontální systémy budou přes Česko přecházet až o víkendu, řekla Novinkám Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
18.05.2020 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1190 článků)

Počasí s Honsovou: Víkend bude slunečný, čekejte letní teploty i mráz

 
Po pátečním přechodu vlnící se studené fronty se bude do Česka na víkend nasouvat oblast vysokého tlaku vzduchu. A ta přinese převážně slunečný víkend. Zatímco rána budou relativně studená, v neděli po ránu bude v horských oblastech teplota klesat i pod bod mrazu, nejvyšší odpolední teploty budou letní a opět nás budou lákat k vodě.
14.09.2018 05:40 |

podobné články

Týden bude studený, ale o víkendu se oteplí až na 25 stupňů

 
Nadcházející pracovní týden bude studený, proudit k nám bude chladný vzduch od severozápadu až severu. Předpověď očekává ranní mrazíky a na horách sněžení. Přes 20 stupňů se začnou teploty dostávat až o víkendu, řekla v pondělí Novinkám Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
04.05.2020 07:25 |

podobné články

Plánujete dovolenou v Česku? Ideální počasí má být uprostřed prázdnin

 
Zaručeně slunečné, suché a hlavně stabilní letní počasí letos bude podle předpovědi poslední týden v červenci a první týden v srpnu. Meteorologické modely ukazují lehce nadprůměrné léto. Slunečný a teplý bude ještě poslední týden v srpnu, ale to už bude ráno okolo pěti stupňů.
12.06.2015 08:10 |

podobné články

Držte si klobouky a vytáhněte deštníky: O svátku přijde studený vítr i přeháňky

 
Zamračená obloha, studený vítr a ochlazení. Takové počasí přinese středeční sváteční den. Naštěstí bouřky by se měly pro dnešek tuzemsku vyhnout.
06.07.2016 12:30 |

podobné články

O víkendu se razantně ochladí, přijdou i mrazy

 
Po pátečním přechodu studené fronty bude o víkendu do Česka proudit studený vzduch od severu až severovýchodu, který srazí teploty v porovnání s pracovním týdnem až o 15 stupňů Celsia. Chladné počasí vydrží po většinu příštího pracovního týdne. Podobně studený začátek astronomického jara přinesl i rok 2018. Pro Novinky to uvedla Dagmar Honsová z Meteopressu.
19.03.2020 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1190 článků)

Počasí nám konečně udělá radost: Víkend zalitý sluncem

 
Počasí nám tentokrát udělá radost. Chladný a místy uplakaný pracovní týden vystřídá totiž slunečný víkend. Ledový vzduch z Arktidy, který začátkem týdne vtrhl do Česka, srazil místy teploty nad ránem i pod bod mrazu. A do hor se vrátilo sněžení. Teď už se ale pomalu otepluje. Příjemné májové počasí se vrátí o víkendu.
14.05.2020 05:10 |

podobné články

Předpověď počasí: Víkend plný překvapení!

 
Počasí nám tentokrát udělá radost. Chladný a místy uplakaný pracovní týden vystřídá totiž slunečný víkend. Ledový vzduch z Arktidy, který začátkem týdne vtrhl do Česka, srazil místy teploty nad ránem i pod bod mrazu. A do hor se vrátilo sněžení. Teď už se ale pomalu otepluje. Příjemné májové počasí se vrátí o víkendu.
14.05.2020 08:15 |

podobné články

Češi popsali útěk před smrtící bouří. Gloria zabila ve Španělsku 7 lidí a zanechala zkázu

 
Španělé se těšili na jaro a s nimi i Češi, kteří dali přednost slunné Valencii před českým chladem. Místo toho přišla zkáza - prudký studený déšť a vichr. Místní tomu říkají „gota fria“ a objevuje se jednou za padesát let, letošní bouře se do dějin zapsala pod jménem Gloria.  „Vichr ohýbal vzrostlé palmy až k zemi, vlny z pláží sebraly dvoumetrovou v vrstvu písku, který je teď v ulicích, a týden nás bičoval studený déšť,“ řekl Blesk Zprávám Václav Veverka, který se usadil ve Španělsku.
23.01.2020 16:50 |

podobné články