Článek

Počasí ještě překvapí, od středy bude slunečno a velmi teplo

 
Česko se tento týden dočká teplého a slunečného počasí, které bude panovat od středy až do víkendu. Zatímco v pondělí a v úterý ještě počasí ovlivňuje frontální rozhraní, ve druhé polovině týdne přinese oblast vyššího tlaku vzduchu do Česka jasnou oblohu a teploty stoupající až ke dvaceti stupňům.
15.10.2012 16:20 |

podobné články

Podobné články

POČASÍ: Užijeme si sluníčka, bude teplo a bez deště

 
Počasí dnes ukáže svou přívětivou tvář. Vyčasí se a bude hezky slunečno i poměrně teplo.
25.09.2012 07:15 |

podobné články

Předpověď počasí na příští dny: Teplo, zima, teplo, zima...

 
Jeden den hic a slunečno, druhý den zima a déšť! Zatímco včera se teploty šplhaly přes třicítku, dnes s bídou překročí 22 °C. A počasí jako na houpačce bude pokračovat dál.
05.08.2016 05:05 |

podobné články

Počasí o víkendu bude jako loterie, sluníčko a teplo bude brzdit inverze

 
Slunečné počasí posledních dnů vydrží na většině území do konce pracovního týdne. Poté se začne stále výrazněji projevovat inverzní charakter počasí, který přinese do nížin oblačnost, zatímco v horských oblastech bude převládat jasno a slunečno s teplotami až do 20 stupňů Celsia. Novinkám to řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
18.10.2012 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (714 článků)

Počasí o víkendu bude jako loterie, teplo bude brzdit inverze

 
Slunečné počasí posledních dnů vydrží na většině území do konce pracovního týdne. Poté se začne stále výrazněji projevovat inverzní charakter počasí, který přinese do nížin oblačnost, zatímco v horských oblastech bude převládat jasno a slunečno s teplotami až do 20 stupňů Celsia. Novinkám to řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
18.10.2012 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (714 článků)

Chlad a déšť vydrží do středy, na první máj bude slunečno

 
Po prosluněných velikonočních dnech přišlo do Česka ochlazení, zamračená obloha, bouřky a déšť. Chladnější počasí by ale mělo vydržet jen do středy a přeháňky pak do čtvrtka. Od pátku se budou mraky protrhávat a začátek víkendu by měl být už polojasný s teplotami nad dvacet stupňů. V neděli by mělo ještě svítit slunce, a tak se milenci líbající se pod prvomájovou třešní ohřejí.
26.04.2011 12:10 |

podobné články

Léto dohání, co se dá. Slunečno má být až do středy

 
Léto nám, zdá se, bude chtít vynahradit poslední tři týdny chladu a deště. Slunečné počasí vydrží minimálně do středy. Víkend bude nádherný s teplotami okolo šestadvaceti stupňů. Pro zajímavost, tepleji bylo naposledy 10. srpna. Novinkám to ve čtvrtek řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
04.09.2014 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (714 článků)

V Česku bude v týdnu teplo, ale mokro. V Chorvatsku tropy. Kde přesně?

 
Pokud jste si nahlásili dovolenou na tento týden, nebyla to úplně nejlepší volba, tedy pokud nejste vášniví houbaři… Pro ty bude doma ideálně. Celý týden teplo, ale deštivo. Vybrali jsme pro vás proto i tipy na místa v Chorvatsku, kde bude jasno a vedro. Počasí v Česku bude ovlivňovat tlaková výše, po její zadní straně k nám bude proudit teplejší vzduch od jihozápadu, ale od středy dál jí bude konkurovat studená fronta. Tak trochu mokré léto, podívejte se, jak bude od pondělí do víkendu, den po dni, u nás a v Chorvatsku:
18.07.2016 05:45 |

podobné články

Nejdražší je teplo v Liberci a nejlevnější v Pardubicích, Chrudimi a Hradci Králové

 
Poslanci mohou lidem ušetřit 14 miliard korun na účtech za teplo během příštích sedmi let, pokud prosadí povinnost dosahovat každoročně 1,5procentní úspory energie na straně distributorů energie a maloobchodních prodejců. Nejvíce za teplo nyní platí domácnosti v Liberci, kde jedna domácnost ročně za teplo zaplatí přes 28 tisíc korun, naopak v Pardubicích, Chrudimi a Hradci Králové zaplatí 17 tisíc korun, tedy o více než 10 tisíc korun méně.
03.02.2014 10:35 |

podobné články

MMR o novém rozúčtování nákladů na teplo v domě: Účty za teplo budou spravedlivější

 
Již v tomto roce dostanou uživatelé bytů vyúčtování nákladů za teplo podle nové vyhlášky Ministerstva pro místní rozvoj, která je účinná od ledna 2016 (vyhláška číslo 269/2015 Sb.). Vyhláška přináší změny v dosavadním způsobu, jakým se v bytových domech doposud rozúčtovávaly platby za teplo.
06.02.2017 07:40 |

podobné články

Je tady krásný víkend, zlobit budou jen klíšťata. Potom se ale počasí zkazí

 
Počasí se po nepříjemně chladných dnech umoudřilo a celý víkend bude krásně teplo a slunečno. Už v neděli večer nás ale čekají bouřky, a přeháňky se budou občas objevovat až do konce května. A pozor! Odborníci varují před klíšťaty.
18.05.2012 16:20 |

podobné články

Počasí s Honsovou: Na Silvestra přijde jarní počasí. Naměříme až 12 °C

 
Od začátku roku 2018 už nás dělí jen pár dní. Ještě před tím ale bude Silvestr, den plný oslav, ohňostrojů a chlebíčků. Nabízí se proto zásadní otázka – jaké bude počasí? Odpověď je dobrá i špatná. Stejně jako na Štědrý den bude teplo, až 12 stupňů Celsia, takže nezmrzneme, ale zároveň bude pod mrakem s možností deště, takže ohňostroje na obloze nebudou tolik vidět. Podobné počasí pak bude po zbytek víkendu a na Nový rok. Informuje o tom meteoroložka Dagmar Honsová.
29.12.2017 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (714 článků)

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA VÍKEND: Čeká nás teplo a vysoké teploty. Pak přijdou pořádné mrazy!

 
Čeká nás první adventní víkend, a tak většina z nás bude zapalovat první adventní svíčku. Počasí bude velmi pochmurné a sychravé. Bude ale teplo, a to si užijeme opravdu naposledy. O víkendu teploty vyšplhají až k 11 stupňům a pak teploty klesnou pod nulu a přijde pořádná zima!
25.11.2016 16:05 |

podobné články

Počasí s Honsovou: O pololetních prázdninách bude teplo, pak přijde ochlazení

 
Déšť, místy sněhové přeháňky a relativní teplo. Takové počasí panuje už několik víkendů a ani ten nadcházející nebude výjimkou. Tepla se ale dočkáme jen v pátek, kdy školáky čekají pololetní prázdniny, a částečně v sobotu. Pak se začne ochlazovat, což leckdo ocení. V pondělí začíná období jarních prázdnin a s ním spojené výlety za sněhem. Podrobnou předpověď počasí přináší Dagmar Honsová.
02.02.2018 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (714 článků)

KONEČNĚ! Léto se vrací! Bude teplo a slunečno

 
Meteorologové mají dobrou zprávu - do Česka se ještě letos vrátí teplé a slunečné počasí. Můžeme očekávat teploty i nad 30 °C, informuje Včasné varování.
16.08.2011 13:30 |

podobné články

Topná sezóna je v plném proudu: Jak ušetřit za teplo?

 
Počasí už je chladné a nejen jedna domácnost už začala topit. Za teplo ročně zaplatíme ohromné částky! Podle průzkumu stavební spořitelny Raiffeisen více než polovina z nás ročně za teplo zaplatí 24 000 korun. Přinášíme vám proto tipy, jak za energie ušetřit.
30.09.2017 08:05 |

podobné články

Počasí jako houpačka: Zima - teplo - zima - teplo. Jak bude dál?

 
I přes to, že dnešní počasí bude s odpoledními teplotami až na 12 °C připomínat jaro, zima se ještě rozhodně nevzdává, únor přinese opět sněžení i do nížin.
30.01.2013 12:15 |

podobné články

Babí léto přichází s předstihem a vydrží do konce září

 
Počasí v České republice v nadcházejícím týdnu bude mít ráz typický pro babí léto, přestože o něm meteorologové většinou hovoří až v souvislosti s poslední zářijovou dekádou. Slunečno a relativně teplo má ale vydržet. Podle Dagmar Honsové z Meteopressu to zatím vypadá, že nejošklivějším dnem celého měsíce byla uplynulá sobota.
07.09.2009 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (714 článků)

Jaké bude počasí? Slunce, déšť, ale stále teplo!

 
Počasí na začátku července bude jako na houpačce. Jeden den sluníčko, druhý den se schová za mraky, a taky trochu sprchne. Pořád bude ale stále teplo.
03.07.2016 12:15 |

podobné články

Zítra začne podzim! Přežijte ho ve zdraví!

 
Zamlžená rána, sychravo, mrazíky! Ale také krásně slunečno, i když už ne tak teplo... PODZIM PŘICHÁZÍ! Dnes si můžeme užít poslední letní den, zítra přesně ve 14.48 vstoupí Slunce do znamení Vah a nastane podzimní rovnodennost. A kdybychom chtěli náhodou zapomenout, počasí nám změnu ročního období připomene.
21.09.2012 12:15 |

podobné články