Článek

Pobočník Pekarové: Chudším bude draho. Ale EU nám nabízí stovky miliard!

 
Senátor a 1. místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin své spoluobčany na počátku nového roku varuje, že všechny čeká nelehký rok. Přičítá to i nezodpovědné politice předchozí vlády Andreje Babiše (ANO). V Evropské unii naopak vidí možnosti, jak lidem pomoct.
04.01.2022 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24631 článků)
Podobné články

Brexit přijde Británii draho: Jen za poradce zaplatí 160 miliard

 
Zastánci odchodu Velké Británie z Evropské unie argumentovali tím, že brexitem ušetří Spojené království stovky milionů liber ročně. Vyjednávání o odchodu země z EU ještě nezačala, ale už nyní je jasné, že brexit vyjde Brity pěkně draho. Dle některých odhadů zaplatí daňoví poplatníci jen za rady expertů 5 miliard liber (zhruba 160 miliard Kč).
21.07.2016 18:10 |

podobné články

Právní pomoc chudším lidem na státní útratu se rozšíří

 
Právní pomoc chudším lidem na státní útratu se rozšíří o udílení právních rad, zastupování ve správních řízeních a v řízení před Ústavním soudem. Změní se také mimo jiné zkoušky advokátů a kárná opatření a zavedou se peněžité postihy za neoprávněné poskytování právních služeb, tedy za takzvané vinklaření. Poslaneckou novelu o advokacii, která to předpokládá, schválil Senát. Aby platila, musí ji ještě podepsat prezident, píše ČTK.
21.07.2017 06:20 |

podobné články

Skandální! Do Pekarové šil zostra Havlíček po slovech o předání Česka v co nejhorším stavu

 
Poslanecký klub hnutí ANO bude chtít ve Sněmovně vysvětlení slov předsedkyně dolní komory a TOP 09 Markéty Pekarové Adamové, která nedávno webu Seznam Zprávy řekla, že je záměrem vlády Andreje Babiše (ANO) předat zemi v co nejhorším stavu z hlediska covidu. Na tiskové konferenci to řekl vicepremiér Karel Havlíček (ANO). Po Pekarové Adamové chce výrok doložit, případně se podle něj má omluvit.
23.11.2021 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24631 článků)

Nacisté? To byli Němci, paní Pekarová. Z dějepisu za pět. Kudy chodí, tudy pléduje za německý vliv, dodal politolog

 
VHLED MICHALA BOKA Až se budou skládat žebříčky nejméně povedených výroků českých politiků za rok 2021, zcela jistě nebude chybět vyjádření předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové k 82. výročí okupace Československa nacistickým Německem. Politolog Michal Bok se zastavil i u slov Pekarové o tom, že jiní okupanti nám dnes otevřeně vyhrožují. „Tvrdit, že nám dnes Rusko něčím ‚otevřeně vyhrožuje‘, jak píše paní Pekarová Adamová? Nevím, já jsem zaznamenal, že nám nabízí vakcíny proti covidu,“ glosuje Michal Bok, podle kterého je pro nás dnes větší hrozbou samotná EU.
17.03.2021 16:45 |

podobné články

Sněmovna schválila vydání dluhopisů za 153 miliard, pokryjí schodek rozpočtu

 
Poslanci schválila vydání dluhopisů za 153 miliard korun na krytí letošního schodku státního rozpočtu. Schválený schodek má být 163 miliard korun. Navíc sněmovna schválila vydání dodatečných dluhopisů za 14 miliard korun na krytí schodku loňského rozpočtu. Ten měl být 38 miliard, nakonec vzrostl na 192 miliard.
05.02.2010 13:15 |

podobné články

Smrt SPOLU. Co zbylo Pekarové. Holec našel více

 
KONTEXT PETRA HOLCE „Časem se nepopularita strany TOP 09 a její šéfky může stát problémem i pro ODS. Ta prostě dospěje do momentu, kdy si uvědomí, že TOP 09 sebrala už dost voličů a do budoucna ji její nepopularita může ohrožovat,“ uvedl komentátor Petr Holec a zašel ještě dál: Blamáží Pekarové je prý to, že dříve nadávala Polsku a Maďarsku, nicméně tyto země jsou teď ty, které nám energeticky zachraňují kůži. Vláda dle Holce utrpěla další úder vyjádřením zástupce průmyslu.
07.06.2022 07:55 |

podobné články

Uprchlíci vyjdou Němce hodně draho. Studie: Zaplatí za ně až 11 bilionů

 
Proces přijímání uprchlíků a jejich začlenění do pracovního procesu vyjde Němce velmi draho. Podle studie, kterou si nechal zpracovat německý deník Die Zeit, jde o částku 400 miliard eur (skoro 11 bilionů Kč). Berlín totiž po loňsku očekává další nápor uprchlíků. Do roku 2020 jich má do Německa dorazit 3,6 milionu, což je cifra odpovídající zhruba třetině obyvatel České republiky.
30.04.2016 06:35 |

podobné články

Řev po objevu u Pekarové a Fialy. Je ho plná Praha, ač se to vědělo

 
Novinář Jakub Zelenka odhalil, kdo stojí za nejvlivnějšími účty na českém Twitteru. Jsou to mimo jiné i spolupracovník tiskového oddělení Úřadu vlády nebo mediální poradce Markéty Adamové Pekarové. Dotyčný poradce už si stěžuje, že svou identitu netajil a že z odhalení bude mít radost jen „národovecká scéna“. Ale radují se především Piráti. A vzpomínají, co všechno si s dotyčnými „užili“.
25.04.2022 08:10 |

podobné články

Tato vláda přijde občany ještě hodně draho! Opozičník Rozvoral připomíná i věci, o kterých se nemluví

 
Neschopnost Fialovy vlády přichází občany velmi draho, varuje poslanec SPD Radek Rozvoral. Místo konkrétní pomoci jim nabízí spíše výsměch. „Solidarita a pomoc potřebným je trvalým a samozřejmým projevem každé vyspělé demokratické společnosti,“ zdůrazňuje poslanec.
02.05.2022 21:35 |

podobné články

Utrpení Pekarové. Jen co Orbán vyhrál. To jsou věci

 
Popáté bude Maďarsku vládnout předseda Fidészu Viktor Orbán. Ve volbách porazil spojenou opozici a udržel ústavní většinu. „Vyhráli jsme s převahou – s takovou převahou, že byste ji viděli i z měsíce a určitě z Bruselu,“ poznamenal premiér. Z Česka už přicházejí gratulace a také výsměch předsedkyni Sněmovny Pekarové Adamové, která doufala, že Maďaři Orbána vyženou. Od příznivců EU pak zní, že by se měla ukončit V4. Sama Pekarová v pondělí ráno uvedla, že budoucnost ČR je ve spojenectví s těmi, kteří vědí, jaká rizika představuje Rusko.
04.04.2022 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Viktor (57 článků)

Výborné předpoklady Markéty Pekarové. Ale k čemu? Prozradí Vyoral

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Šetřit? Proč nezačnou u počtu úředníků? Takovou otázku si klade komentátor Tomáš Vyoral ohledně plánů na energetické úspory ve státních budovách. Pár slov také ztratil o předsedkyni Sněmovny, Markétě Adamové Pekarové. Podle něho je skvěle kvalifikována pro vedení TOP 09. Ale o kompliment se v žádném případě nejedná. A covid? Opatření stejně budou vycházet odjinud, myslí si Vyoral.
22.07.2022 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Vyoral (180 článků)

Střet zájmů v Praze 6, kde šéfuje TOP 09? Koupili roušky od svého člena, Hamáček se pustil do Pekarové

 
Střet zájmů na radnici Prahy 6? Městská část loni na jaře, kdy byl ochranných pomůcek nedostatek, nakoupila roušky a respirátory za více než sedm milionů korun od firmy Lion Mobile, s. r. o. Potíž je v tom, že šéfem zmíněné firmy je člen regionálního výboru TOP 09 v Praze 6 Jiří Hradecký, tedy stranický kolega starosty Ondřeje Koláře. O případu informoval deník Právo. Starosta připustil, že se může jednat o střet zájmů, uvedl ale, že měl v tu dobu k řešení závažnější starosti.  Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se kvůli tomu následně pustil do předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové.
04.04.2021 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3329 článků) , Jiří Kolář (55 článků) , Lion Lion (7 článků)

Emoce Pekarové a buchta Maláčové získaly ocenění

 
Blíží se volby a politici na sociálních sítích řádí jak zjednaní. Nic totiž voličům neřekne, že jste super kandidát hodný ke zvolení víc než fotka, jak se vytlemený válíte na balíku sena. A proto vyhlašujeme ceny za politickou prezenci na sociálních sítích, dnes pouze ženskou kategorii. Hlavní cenu nedostal nikdo jiný ne naše milovaná Ála Schillerová za krokodýlí slzy. Oproti Markétě Pekarové Adamové ale aspoň ukázala emoce, protože její foto v řepce....no více v Síťovinách na Mall.tv.
22.06.2021 12:15 |

podobné články

Zlo Pekarové. Ukáže své skutečné já, tuší Klaus. Tvrdě popravil Senát. Za Zemana

 
Exprezident Václav Klaus se znovu obrátil k veřejnosti. Po dlouhé řadě rozhovorů pro různá média využil i prostoru, který se mu otevřel v MF Dnes. A znovu ujistil spoluobčany, že prezident Miloš Zeman je sice velmi vážně nemocen, ale nepochybně všechno zvládne. Senátoři uvažují o aktivaci článku 66 Ústavy, na jehož základě by byl Zeman dočasně zbaven pravomocí. Celý Senát je podle Klause zbytečná instituce. Nechtěné dítě. A z Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) podle něj čiší zlo.
30.10.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10776 článků) , Miloš Zeman (27382 článků)

Za to se Palach neupálil. Pamětník roku 1968 o Pekarové a posledních 30 letech

 
Když viděl Markétu Pekarovou Adamovou a další současné politiky uctívat památku Jana Palacha, vzpomněl si na text Karla Kryla „Píseň neznámého vojína“. „Jan Palach se rozhodně neupálil kvůli tomu, co se děje dnes, respektive co předvádí dnešní politická scéna. Asi by bylo dobré říci, že se Palach neobětoval například kvůli dnešní paní Pekarové a dalším,“ říká ParlamentnímListům.cz Ivan Stránský, technik, pamětník roku 1968, za normalizace konstruktér a elektrikář a po listopadu 1989 nejen komunální politik ČSSD, ale i externí pracovník Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR. „Tento stát je za nějakých 30 let zadlužený tak, že to nemá obdoby. Je to na úkor většiny,“ stýská si nad vývojem po roce 1989.
31.01.2022 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (201 článků) , Jan Palach (265 článků) , Jan Stránský (71 článků) , Karel Stránský (6 článků) , Ivan Ivan (2458 článků)

Profesor Budil k Pekarové: To mě děsí. Mějme k ní pochopení... A pak přišel drsný příměr

 
V dnešní době je znepokojující především rozsáhlý kolektivní konformismus středních vrstev, jejichž mnozí příslušníci nejen oficiální propagandě a ideologii věří, ale aktivně ji dále šíří, často, aniž by z toho měli bezprostřední prospěch. Profesor Ivo Budil přitom upozorňuje, že od roku 1989 nikdy nebyl ideologicko-politický proud podporovaný zahraničními silami, který se nás snaží zbavit státnosti a proměnit naši zemi v pouhou lacinou montovnu, tak silný jako dnes. Děsí ho, že by mu měla osoba typu Markéty Pekarové Adamové nějak „pomáhat“. Ta si zřejmě vybavila nějaké starší neoliberální krédo a dopadlo to, jako kdyby se nevzdělaný Papuánec snažil tlumočit Shakespeara.
15.04.2022 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Budil (65 článků)

„Ta dělá pro Babiše. Jak se chová! Toho vyrazila. Roky tu pracují, nechápou.“ Za zády Pekarové v „baráku“

 
Rezignace kancléře Sněmovny? Podle zjištění redakce ParlamentníchListů.cz neskončil šéf sněmovní kanceláře Jan Morávek dobrovolně, ale byl vyhozen šéfkou Sněmovny. Rezignace měla být čistá formalita. „Vyhazuje schopné lidi, profesionály, aby našla místa pro své spolustraníky, co propadli ve volbách,“ uvádí zdroj ze sněmovních kuloárů. Přidali se i další s tím, že i někteří vládní politici začínají být z chování Markéty Pekarové Adamové zoufalí. „Začínám věřit, že pracuje pro Babiše. Každé její mediální vystoupení je katastrofa,“ sdělil ParlamentnímListům.cz jeden z koaličních poslanců.
04.05.2022 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morávek (55 článků) , Jan Morávek (40 článků) , Jan Morávek (55 článků)

Takhle Kalousek ještě Pekarovou neponížil. Ale stalo se. Zlé

 
Expředseda TOP 09 Miroslav Kalousek již nevydržel poslouchat „blábolení“ současné šéfky jeho strany Markéty Pekarové Adamové, která veřejně šíří výroky, jež měl údajně pronést na jednání za zavřenými dveřmi a rozhodl se jejím slovům bránit. Tvrzení Pekarové Adamové nejsou podle Kalouska pravdivá. Jeho slova z jednání prý politička zřejmě asi „zase nepochopila“. Ta si ovšem myslí opak. „Poškozuje to stranu i vládu,“ vysvětluje mu.
19.07.2022 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7596 článků)

Já to tak nemyslel! Koudelka hasí „znevažování Pekarové“. Ale tohle nechce vidět

 
Slova ředitele BIS Michala Koudelky ohledně předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) a šéfky TOP 09 a předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové rezonují sociálními sítěmi. A BIS se proti citátu brání. Podle jejího vyjádření byl upraven. Škoda na reputaci služby však již byla udělána – a nechuť vůči ní se šíří i u senátních kandidátů.
07.08.2022 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Škoda (12 článků)