Článek

Po třech dětech zpátky do kondice: Kalorické orgie

 
Nic a nikdo mě nedonutí počítat kalorie a nemá to žádnou souvislost s faktem, že nejsem zrovna fanda do matiky. Ve vztahu k jídlu jsem iracionální a vidět místo kuřecích prsou 105 kcal, místo šťavnatého jablka 62 kcal a namísto lahodné sušenky 65 kcal, skončila bych tak, že bych nejedla vůbec. A to si přece jako kojící matka nemůžu dovolit.
20.05.2012 18:10 |

podobné články

Podobné články

Po třech dětech zpátky do kondice: Úřední trénink

 
Podstatou kruhového tréninku je procvičení celého těla a zvýšení fyzické kondice, jako bonus spalujete tuky. Jeho kouzlo spočívá ve střídání různých cviků na několika stanovištích. A mohou to být cviky zcela jednoduché: dřepy, kliky, poskoky, sedy-lehy, zkracovačky, sprinty, výstupy či výskoky. Nechala jsem se inspirovat.
24.06.2012 18:15 |

podobné články

Po třech dětech do kondice: Zuby nad zlato

 
Může se zdát, že sem téma zubů úplně nepatří. Ale patří. Po těhotenství je třeba dostat do kondice nejen tělo, ale taky zuby. Bolest zubů považuju za nejhorší vůbec. A to si troufám tvrdit, že po rozbité hlavě a třech porodech trochu vím, o čem mluvím.
08.07.2012 18:25 |

podobné články

Po třech dětech zpátky do kondice?! Sacharidy mě brzdí.

 
Stojím uprostřed kuchyně a sypu do sebe lentilky, které zůstaly po dětech. Chroupu je, a tak vůbec neslyším, jak se vedle v pokoji ozývá jekot doprovázený brekem, nevnímám kvičení miminka pod nohama. Barevná pomoc na nervy. A není to na předpis. „To není řešení!“ zvolá manžel, když ve mně mizí několikátá hrstka. „Ale je! Ale je!“ volám pološíleně.
07.10.2012 18:45 |

podobné články

Ve víně najdete nejen pravdu, ale i zdraví a krásu!

 
In vino veritas, neboli „ve víně je pravda“. Nenajdeme asi nikoho, kdo by nevěděl o tomhle latinském přísloví, které upozorňuje na blahodárný efekt vína. To totiž snižuje napětí nervů, uvolňuje mysl a celkově zlepšuje náladu, Tím dovolí lidem být upřímnější, ale i zdravější a krásnější. Psychická kondice každého z nás se totiž na zdraví a kráse podepisuje ze všeho nejvíce. Na tento fakt mysleli i v Bille, a tak vám připravili akční podzimní nabídku vín, se kterými jistě zkrásníte. Víno se dá používat jako lék a zkrášlovač. Jen musíte vědět, jak na to! Na co všechno dokáže víno pozitivně působit? Už jsme zmínili mozek a celou nervovou soustavu, kterou dokáže víno dostat do celkové pohody, dobré nálady a lepší kondice. K mozku si však přidejme ještě srdce a cévy, trávení, plíce, pohlavní orgány, metabolismus, celkovou fyzickou kondici, pleť, imunitu, zrak nebo slinivku a s ní spojené procesy při trávení cukrů. Ano, tohle všechno jsou části našeho organismu, na které umí víno zapůsobit velmi dobře, dokonce se dá říci, že jim i prospívá. Za předpokladu, že budete víno správně dávkovat. Ženy si mohou dovolit denně jedno až dvě deci vína, pánové i tři. Jednou za čas se můžete ovínit více, lahvinka vína v dobré společnosti a s dobrou náladou ještě nikomu dospělému a zdravému neublížila. Netrapte se s vráskami, vyřešte je dobrým vínem! Množí se vám vrásky a vy přemýšlíte nad jejich příčinami? Díky hydrataci se jich sice můžete z počátku ještě zbavit, ale podpora kondice vaší pleti zevnitř, pomocí vína, přinese stabilnější a dlouhodobější výsledky. Účinky vína totiž podle zkušeností vinařů i lékařů a fyzioterapeutů zpomalují lokální záněty na pleti, posilují průběh hojení ran, hlavně však působí adstringentně, tedy proti vráskám. Nyní můžete využít výhodné akce na lahodná vína, která nabízí Billa leták na tento týden. Anebo Podzimní katalog nápojů s názvem „Nápoje s jiskrou podzimu“. Víno v nich totiž hraje... Čtěte více Příspěvek Ve víně najdete nejen pravdu, ale i zdraví a krásu! pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
24.09.2018 14:10 |

podobné články

Po třech dětech zpátky do kondice: Cukry a stres

 
„Líbíš se mi, i když jsi taková…,“ následuje dlouhá odmlka, kdy manžel hledá to správné slovo, „baculka!“ Mohlo to být horší. Třeba jako po nedělním obědě završeném palačinkami od babičky, kdy se podíval směrem k místům, kde jsem dřív měla pas, ale teď to spíš vypadalo, jako bych si pod triko nacpala medicinbal, a pronesl: „Nechtěla jsi náhodou hubnout?“
29.04.2012 18:10 |

podobné články

Po třech dětech zpátky do kondice: Lov na byt

 
Dva měsíce po porodu. Moc ráda bych se pochlubila, že chodím pravidelně cvičit nebo alespoň jednou týdně plavat, případně běhat, ale bohužel by to nebyla pravda. Jsem ráda, že si pravidelně čistím zuby, i když někdy až po obědě. Slibuju, že se to změní, ačkoli teď spíše než na váhu myslím na byt. Že by výmluva?
06.05.2012 18:30 |

podobné články

Po třech dětech zpátky do kondice: Tři jednou ranou

 
V každém maminkovském časopise vřele doporučují udělat si denně nebo v nejhorším případě jednou týdně čas na sebe, partnera, na své zájmy a přátele, a to všechno, prosím pěkně, bez dětí. Asi to píše někdo bezdětný nebo někdo, komu už děti odrostly. Já si ve chvíli volna nanejvýš zalezu s knížkou do nejmenší místnosti v bytě. Ale i tam mě většinou dostihne: „Já taky čůrat.“ Není to stížnost. Jen fakt.
13.05.2012 18:10 |

podobné články

Po třech dětech zpátky do kondice: Proč existují sladkosti?

 
Ve Švédsku prý děti dostávají sladké jen o víkendu a můžou ho v ty dny sníst, kolik chtějí. Stejně ho do sebe nedostanou tolik, jako kdyby mlsaly celý týden. Přišlo mi to jako dobrý nápad a zavedla jsem to doma. A děti pravidlo víkendových pamlsků zvládají. Tak jsem si řekla, že když to mají vydržet ony, tak já taky.
27.05.2012 18:10 |

podobné články

Po třech dětech zpátky do kondice: Čas se urvat

 
Běh miluju odjakživa. Při tělocviku ve škole jsem nikdy nepodváděla ani si nezkracovala trasu: běhání mě prostě bavilo. A kdysi (velmi dávno) jsem opravdu pravidelně běhat chodila.
03.06.2012 18:25 |

podobné články

Po třech dětech zpátky do kondice: Aktivní odpočinek

 
K pobytu u babičky jsem vzhlížela s nadějným očekáváním. Vzali jsme kola a helmy pro všechny, sedačky na kola pro děti a další neuvěřitelné množství nezbytností, že byl div, že jsme se do auta vůbec vešli, a vyrazili jsme do Františkových Lázní.
10.06.2012 18:05 |

podobné články

Po třech dětech zpátky do kondice: Člověk míní…

 
Aktivní týden u babičky utekl a já se s dětmi rozhodla zůstat ještě jeden, ať si tu přírodu a pohyb pořádně užijeme. Budeme chodit každý den na procházky, jezdit na kole a odrážedle, možná zvládneme i plavání. A když mi máma pohlídá miminko, třeba si každé ráno skočím zaběhat. Pěkně jsem si to namalovala. Ale realita byla samozřejmě jiná.
17.06.2012 18:15 |

podobné články

Po třech dětech zpátky do kondice? Olympijská inspirace

 
Olympiáda je nejen ukázkou vrcholových výkonů, ale také přehlídkou dokonalých těl. Když se podívám na všechny úžasné sportovkyně na letních olympijských hrách, je mi celkem jasné, kterému sportovnímu odvětví jsem se měla od dětství věnovat.
29.07.2012 18:45 |

podobné články

Po třech dětech zpátky do kondice: Třetí dítě nevykojíš

 
Musím se k něčemu přiznat. Představovala jsem si, že se nebudu muset výrazně snažit a kila půjdou dolů sama. Vždyť ani neposlouchám nic jiného než: – Z toho kolotoče kolem dětí zhubneš, ani nebudeš vědět jak. – To s dětmi vyběháš. – To vykojíš.
05.08.2012 18:30 |

podobné články

Po třech dětech zpátky do kondice: Pravda na papíře

 
Myslím, že i když občas v jídle hřeším, můj energetický příjem nedosahuje výše energetického výdeje. Ale přesto kila nejdou sama dolů. V čem je chyba? Abych to zjistila, rozhodla jsem se, že navštívím výživového poradce.
12.08.2012 18:45 |

podobné články

Po třech dětech zpátky do kondice?! Jsem bojovnice.

 
Budu sobecká. Nekoupím děckám další tunu lega ani iPad - to je totiž to, co by si moje čtyřleté a dvouleté dítě přálo nejvíc k Vánocům. Copak jsem Ježíšek? Nenakoupím dárky ani spoustu dalších věcí, ale pořídím si něco mnohem lepšího.
19.08.2012 18:30 |

podobné články

Po třech dětech zpátky do kondice: Můj milý deníčku …

 
Pravidelné pochůzky po doktorech dělají spíš lidé vyššího věku. Já jsem je naštěstí nikdy kromě těhotenství absolvovat nemusela, zato teď pro mě mají neobyčejné kouzlo. A podotýkám že včetně návštěvy u zubaře.
26.08.2012 18:45 |

podobné články

Po třech dětech zpátky do kondice: Deníček žaluje

 
Zapisování si požitého jídla denně do deníčku je nesporně užitečné. Ale také to skýtá nebezpečí v podobě svědectví nejen pro vás a vašeho poradce, ale i pro drahou polovičku.
02.09.2012 18:05 |

podobné články

Po třech dětech zpátky do kondice?! Na dobré cestě

 
Třetí návštěva u výživové poradkyně by se dala shrnout do tří vět: Přišla jsem. Viděla jsem. Zaplesala jsem. Navážili mi o čtyři kila méně než před měsícem. Ohromně se mi snížil tuk v těle, a dokonce i viscerální tuk. A metabolicky jsem omládla o dva a půl roku. Hurá. Moje tělo se cítí už jen o osm let starší, než ve skutečnosti je.
09.09.2012 18:05 |

podobné články

Po třech dětech zpátky do kondice?! Superžena

 
Když jsem šla dnes na další schůzku s nutriční specialistkou, věděla jsem, že mě nepochválí. Nejenže jsem absolutně nedodržovala vyvážený jídelníček na míru, který jsem posledně dostala, já jsem ho dokonce ani pořádně nečetla. Ač se mnou poctivě letěl na dovolenou a zpět.
23.09.2012 18:10 |

podobné články