Článek

Po stopách hraběte Drákuly: Transylvánie a Drákulovo vězení

 
V centru historické Transylvánie, na území dnešního Rumunska stojí hrad Corvinilor, kde byl údajně Drákula vězněn. Autor Drákuly Bram Stoker nemohl na konci 19. století tušit, jak úspěšný se stane jeho příběh o upírovi. Stoker v Transylvánii nikdy nebyl a na upířího hraběte přišel v Britském muzeu. Co ale objevili vědci na hradě Corvinilor? Co ukrývají jeho stěny?
08.01.2019 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Bram Stoker (4 články)
Podobné články

Po stopách hraběte Drákuly: Transylvánský hrad a jak to bylo s Vladem Napichovačem

 
V centru historické Transylvánie, na území dnešního Rumunska stojí hrad Corvinilor, kde byl údajně Drákula vězněn. Autor Drákuly Bram Stoker nemohl na konci 19. století tušit, jak úspěšný se stane jeho příběh o upírovi. Stoker v Transylvánii nikdy nebyl a na upířího hraběte přišel v Britském muzeu. Co ale objevili vědci na hradě Corvinilor? Co ukrývají jeho stěny?
08.01.2019 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Bram Stoker (4 články)

Zemřel nejslavnější představitel Drákuly, herce Leeho zradilo srdce a plíce

 
Byl nefalšovanou legendou, hercem ze staré školy, který se pyšnil titulem sir. Christophera Leeho (†93), nejznámějšího představitele hraběte Drákuly, však v poslední době sužovaly vážné zdravotní problémy. V nemocnici byl hospitalizován kvůli problémům s plícemi a srdcem. Domů se už bohužel nevrátil…
11.06.2015 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Christopher Lee (22 článků)

Vydejte se po stopách hraběte Drákuly do Transylvánských Karpat

 
Řekne-li se Rumunsko, představí si většina z nás tajemné gotické hrady, vesnice s pasáky ovcí a koz a koňské povozy, které jsou v některých končinách této země jediným prostředkem, jak se místní mohou dostat ze své rodné vesnice.
20.02.2020 07:00 |

podobné články

Drákulův hrad je na prodej: Pořád v něm prý straší!

 
Legendami opředený hrad Bran, který se nachází přímo v srdci Transylvánie, tedy v dnešním Rumunsku, je na prodej! Jde přitom o místo, kde spočíval několik let Vlad Narážeč, podle kterého byla vytvořena postava nechvalně proslulého Drákuly.
13.05.2014 20:10 |

podobné články

Filmové premiéry - Cesta do lesa, Hasta la vista!, 96 hodin: Odplata, Hotel Transylvánie

 
Dvanáct let poté, co dal ajťák Honza pod vedením režiséra Tomáše Vorla vale Praze a vydal se na Cestu z města, se vydává ještě dál od civilizace - na Cestu do lesa. Diváckou cenu deníku Právo získal na letošním karlovarském festivalu belgický snímek Hasta la vista!, který rozesmál a dojal zároveň. Filmový mág Luc Besson a scenárista Robert Mark Kamen napsali po úspěchu filmu 96 hodin pokračování s podtitulem Odplata. Nejslavnější světové příšery se sešly ve filmu Hotel Transylvánie.
04.10.2012 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Luc Besson (29 článků) , Tomáš Vorel (89 článků) , Robert Mark Kamen (1 článek)

Film Hotel Transylvánie je v čele návštěvnosti českých kin

 
Americký animovaný film Hotel Transylvánie se vzápětí po premiéře objevil v čele tabulky nejnavštěvovanějších filmů českých kin. Na druhou pozici odsunul dosud vedoucí detektivku Davida Ondříčka Ve st...
09.10.2012 12:20 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (172 článků)

Animovaný Hotel Transylvánie vede návštěvnost českých kin

 
Americký animovaný film Hotel Transylvánie se už podruhé umístil v čele nejnavštěvovanějších titulů českých kin. Podle informací Unie filmových distributorů ho o víkendu zhlédlo 21.841 diváků, kteří v...
17.10.2012 13:40 |

podobné články

Nová DVD: Gangster KA, Iracionální muž a Hotel Transylvánie 2

 
Podle knihy Jaroslava Kmenty Padrino Krejčíř vznikl film Gangster Ka. Woody Allen je podepsán pod snímkem Iracionální muž. Hotelu Transylvánie se začíná dařit... ve dvojce.
26.01.2016 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Woody Allen (284 článků) , Jaroslav Kmenta (137 článků)

Hotel Transylvánie připravil ve svém třetím kole Lucii Vondráčkové příšerózní dovolenou!

 
Jsou zpátky! A tentokrát se rozhodli pořádně si užít dovolenou. Všichni oblíbení hrdinové rodinného animáku Hotel Transylvánie vyrážejí na vodu a své příznivce svezou na vlně prázdnin.
12.07.2018 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Vondráčková (1795 článků)

Nová DVD: Úsměvy smutných mužů, Mrakodrap, Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená

 
O tom, jak snadné je dostat se přes dno láhve na dno života, je český film Úsměvy smutných mužů. Napětí čeká na diváky thrilleru Mrakodrap, typický humor zase diváky Hotelu Transylvánie 3: Příšerózní dovolené. A dobrodružství nabídne dětem Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema.
13.11.2018 07:00 |

podobné články

Do Prahy přijede Drákula!

 
05:00 – Britský herec Christopher Lee (87), představitel filmového hraběte Drákuly, zlého čaroděje Sarumana z trilogie Pán prstenů či rytíře Dooku z Hvězdných válek, přijede do Prahy! 22. září zde totiž proběhne charitativní galavečer Onko Europe Pratur ´09, zaměřený na rozvoj prevence proti nádorovému onemocnění.
15.09.2009 02:10 |

podobné články

Osobnosti: Christopher Lee (22 článků) , Christopher Lee (19 článků)

»Drákula« Christopher Lee umírá!

 
Ještě na konci října se herec Christopher Lee (87), kterého proslavila role hraběte Drákuly, těšil dobrému zdraví. Ve středu se však jeho fanouškům naskytl děsivý pohled – herce, jemuž byl nedávno udělen šlechtický titul, vezli z londýnské nemocnice na vozíku!
08.11.2009 02:05 |

podobné články

Osobnosti: Christopher Lee (22 článků) , Christopher Lee (19 článků)

Princ Charles pochází z rodu Drákuly, Rumunům ale vládnout nebude

 
Korunní princ Charles (63) má rád Rumunsko. Už několikrát se veřejně zmínil o svých dobrých vztazích s touto zemí a pochlubil se i tím, že pochází z rodu valašského knížete Vlada III., historického předobrazu pro hraběte Drákulu.
14.01.2012 07:50 |

podobné články

Rumuni pašovali Evropou účinnou zbraň proti upírům - 9,5 tuny česneku

 
Rakouská policie se ve středu setkala s neobvyklým případem. U hranic s Maďarskem zastavila tři podezřelé vozy, jejichž náklad byl cítit na hony daleko. Dodávky byly totiž narvané k prasknutí česnekem. Všech pět vyslýchaných mužů navíc pocházelo z Rumunska, rodiště bájného upíra a slavného hraběte Drákuly.
29.06.2012 10:10 |

podobné články

Hrad hraběte Drákuly v Rumunsku: NA PRODEJ! Podívej se, za kolik!

 
Milovníci upírů mohou začít vysypávat kasičky, legendární Drákulův hrad v Transylvánii je na prodej. Fanoušci monstra s ostrými zuby se ale asi budou muset složit, majitelé nejnavštěvovanější památky v Rumunsku za ni totiž chtějí nejméně 1,5 miliardy korun.
15.05.2014 12:10 |

podobné články

Jelen jako upír Drákula

 
Ne, tohle není výtvor šíleného taxidermisty, který vycpává zvířata, ale samotné matky přírody. Mrňavý jelen s tesáky hodnými hraběte Drákuly se skutečně prohání divočinou, bát se ho ale nemusíte, je malý a bázlivý.
27.05.2018 05:05 |

podobné články

S Aventadorem po stopách slavných býků

 
Frank Markus se vydal s nejnovějším Lamborghini po stopách tradic starobylých býčích zápasů a po stopách slavných býků, jejichž jména nesou téměř všechna Lamborghini. Cestou projíždí nejvyšší horský průsmyk v Evropě, navštěvuje býčí zápasy ve Francii, navštíví španělskou farmu, kde se objevovali nejobávanější býci, a svou cestu končí ta, že s Aventadorem dorazí do arény, která přinesla jeho živému jmenovci smrt v říjnu roku 1993.
21.10.2012 12:55 |

podobné články

Aha! se vydává po stopách kultovního seriálu: Jeden den v převleku za majora Zemana!

 
Na televizních obrazovkách se budeme od úterka opět setkávat s populárním majorem Zemanem. Ten seriál je kultovní a takřka všichni ho znají. Přesto jsme se rozhodli najít ještě neznámé skutečnosti a vyrazili jsme ve stopách nejslavnějšího kriminalisty v zemi. Jak a kde se natáčelo? Vybaví si pamětníci detaily z natáčení? Jaké souvislosti se roky po natáčení znovu objevují? V Nedělním Aha! začíná rozsáhlý seriálový projekt po stopách majora Zemana. Další kapitoly budete sledovat nejen v neděli ale i ve všední den v deníku Aha!
02.02.2014 12:10 |

podobné články

Co se stalo s hvězdami Třech oříšků pro Popelku? Jedna tragédie za druhou!

 
Co se stalo s hlavními hvězdami pohádky Tři oříšky pro Popelku? Kdo je po smrti a kdo se těší dobrému zdraví? A jaké byly životní osudy těch, pro něž byla Popelka nejvýraznější hereckou příležitostí? Vydali jsme se po jejich stopách!  hhhCo se stalo s hlavními hvězdami pohádky Tři oříšky pro Popelku, od jejíhož natočení? Kdo je po smrti a kdo se těší dobrému zdraví? A jaké byly životní osudy těch, pro něž byla Popelka nejvýraznější hereckou příležitostí? Vydali jsme se po jejich stopách!Co se stalo s hlavními hvězdami pohádky Tři oříšky pro Popelku, od jejíhož natočení uplynulo už 37 let? Kdo je po smrti a kdo se těší dobrému zdraví? A jaké byly životní osudy těch, pro něž byla Popelka nejvýraznější hereckou příležitostí? Vydali jsme se po jejich stopách!Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/53233/princ-pavel-travnicek-denik-aha-ho-doprovazel-do-nemecka-tady-jsem-tocil-popelku.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy
24.12.2015 10:35 |

podobné články