Článek

„Po*ral lidem život.“ Blití na Kellnera vrcholí. Ale novinka

 
Několik hodin po oznámení smrti miliardáře Petra Kellnera levicové a ultralevicové účty českých sociálních sítí chrlí ostré příspěvky. Marxistická alternativa označila Kellnera za „jednu z hlav kapitalistické hydry“. Podobně se vyjadřují i další účty. Na druhou stranu se ozývají jednotlivci i instituce, kterým Kellner filantropicky přispěl. A svůj díl nadále dostává pirátská poslankyně Olga Richterová, která již svůj příspěvek nicméně smazala a omluvila se. Jiní se tedy rozhodně neomlouvají.
29.03.2021 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (499 článků)
Podobné články

V Českém rozhlasu přepočítali demonstranty z Václaváku. Nebylo jich 30 tisíc, ale 8300. A Šafr se neudržel: Je mi z vás na blití!

 
Server Českého rozhlasu si dal velkou práci a přepočítal účastníky na středeční demonstraci na Václavském náměstí v Praze proti prezidentovi Miloši Zemanovi a ministrovi financí Andreji Babišovi (ANO). Demonstrantů prý rozhodně nebylo 30 tisíc. „Je mi z vás na blití,“ napsal k článku na sociální síť šéfredaktor serveru Fórum24.cz Pavel Šafr.
12.05.2017 18:20 |

podobné články

„Parta buzerantů.“ Manžel hejtmanky Jermanové se opřel do jejího soupeře Kupky, zmínil blití

 
Předvolební boj je v plném proudu, a to nejen mezi politiky, kteří kandidují v nadcházejících krajských volbách, ale i mezi jejich rodinnými příslušníky. Ukazuje to slovní výměna, která proběhla na facebooku pod příspěvkem kandidáta na hejtmana Středočeského kraje Martina Kupky (ODS). Jakub Pokorný, manžel současné hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO), zde jejímu soupeři vzkázal, že je mu z něj „na blití“. Nešetřil ani dalšími ostrými slovy.
18.08.2020 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (197 článků)

Na blití? Jandák to schytal v LN

 
Redaktor Lidových novin Jiří Peňás ve svém příspěvku pro pondělní LN velmi kriticky reaguje na rozhovor ParlamentníchListů.cz se sociálně demokratickým politikem Vítězslavem Jandákem, ve kterém řekl, že je mu "na blití z těch umělců proti Zemanovi", kteří podle něj byli jako ordneři.
11.02.2013 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (415 článků)

Na blití. Úchyl! Mirek Topolánek odpálil bomby na současná témata

 
Expremiér Mirek Topolánek v pondělí večer usedl k počítači, pročetl si zprávy a spustil kanonádu. Zamyslel se nad tím, jestli se zase o kousek přiblížil konec civilizace. Pak vypálil slovní granát proti svému bývalému kolegovi z ODS Vlastimilovi Tlustému a prozradil, že mu je na blití z trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho marketingového experta Marka Prchala. Co Topolánka tak rozčílilo? Nahlédněte.
05.06.2018 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21798 článků) , Mirek Topolánek (2333 článků) , Vlastimil Tlustý (267 článků)

Václav Havel. Padlo po smrti Kellnera. To muselo přijít

 
Ne všichni truchlí nad úmrtím Petra Kellnera. Mezi ty, kdo mu něco vyčítali už v den, kdy smrt miliardáře a filantropa vešla ve známost, se zařadil zdravotník Karel Paták, který pravidelně publikuje pod pseudonymem Visegradský jezdec. Tragédii označil jako „smrt člověka, který dokázal pootočit geopolitickým směřováním Česka ze západu k východu“. A zmínil Václava Havla. Nebyl sám, kdo Kellnera v ten den kritizoval. Ale část těchto argumentů vyvrátil marketér Jakub Horák s poznámkou o „pitomcích“.
30.03.2021 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6002 článků) , Petr Kellner (499 článků) , Jakub Horák (100 článků) , Václav Horák (24 článků)

Osud Petra Kellnera: Bezstarostnou fotku ze škodovky a smrt na Aljašce dělí 30 let

 
Na Petra Kellnera (†56), který v sobotu zahynul při tragické letecké nehodě, vzpomínají na sociálních sítích jeho přátelé a známí. Jedním z nich je také žurnalista Miloš Matula, který sdílel fotografii, na které vidíme Kellnera jako velmi mladého.
30.03.2021 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (499 článků)

Parťák Kellnera (†56) v ČT zadržoval slzy. Zmínil adrenalin i nákup „většího letadla“

 
Pro PPF to bude těžké, ale firma bez svého zakladatele Petra Kellnera (†56) přežije. Nejtěžší je to z lidské stránky, říká člen vedení společnosti a někdejší ministr informatiky Vladimír Mlynář. Podle něj byl Kellner nesmírně charismatický a odvážný člověk, který si své soukromí pečlivě chránil kvůli rodině. Život ale v rámci možností vedl normální, takže občas zašel do obchodu, kde ho ani lidé nepoznávali. Mlynář o spolupráci s nejbohatším Čechem mluvil v pořadu Události, komentáře na ČT24, kde se dotkl i adrenalinových sportů, kterým Kellner holdoval. Během celého rozhovoru bojoval se slzami.
31.03.2021 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (499 článků) , Vladimír Čech (158 článků) , Vladimír Čech (159 článků)

Detaily strašlivé nehody Petra Kellnera: Na poslední chvíli vyměnili pilota kvůli covidu

 
Vrtulníku, při jehož havárii přišlo v sobotu na Aljašce o život pět lidí, včetně nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, se podle amerických vyšetřovatelů těsně nepodařilo přelétnout horský hřeben. Napsal o tom v úterý zpravodajský web Anchorage Daily News. Stroj Airbus AS350B3 se s šestičlennou skupinou zřítil v blízkosti ledovce Knik. Předpokládá se, že skupina se v oblasti věnovala heliskiingu, tedy extrémnímu sportu, při němž jsou jezdci na lyžích nebo snowboardu vysazováni z vrtulníku do volného terénu.
31.03.2021 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (499 článků)

Smrt Petra Kellnera: Pozůstalí po obětech z vrtulníku dostanou miliony

 
Smrt nejbohatšího Čecha Petra Kellnera šokovala celý svět. Šestapadesátiletému podnikateli a filantropovi se stal osudným let vrtulníkem na Aljašce. Ovšem Kellner nebyl jediný, kdo v oblasti ledovce Knik přišel o život. Tragédii nepřežili dva horští průvodci Gregory Harms a Sean McManamy a pilot Zach Russell, na které jejich blízcí vyhlásili veřejnou sbírku. A na účtech všech tří probíhajících sbírek už lidé nashromáždili velké částky.
05.04.2021 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (499 článků) , Sean Russell (4 články)

15 dnů po tragickém úmrtí Petra Kellnera: 15 otázek, na které chybí odpovědi

 
V neděli 11. dubna uplynulo patnáct dní od chvíle, kdy tragicky skončil život Petra Kellnera (†56) a dalších čtyř lidí, kteří na Aljašce letěli na lyžování. Šestý je těžce zraněný. Do zveřejnění závěrečné zprávy okolo havárie vrtulníku bude panovat ještě mnoho záhad. Přinášíme 15 těch nejzáhadnějších.
11.04.2021 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (499 článků)

Resident Evil Revelations 2 vrcholí: Recenze finální a dvou bonusových epizod!

 
Je na čase se zombie a mutanty zatočit jednou provždy. V případě série Resident Evil ale spíš do příštího dílu. Epizodická novinka s podtitulem Revelations 2 vrcholí poslední, čtvrtou epizodou Metamorphosis, která přináší velkolepý finální souboj. Mimo ní se ale fandové dočkávají i dvou bonusových epizod. Těm se podíváme na jejich prohnilý zoubek také.
21.03.2015 16:25 |

podobné články

Pavel Novotný proti Babišovi: Jak de*il jsem tiskl jejich nařízení. Pak jsem se na to vy*ral. Zvracel bych

 
Vláda Andreje Babiše se rozhodla, že část peněz, kterou při koronavirové krizi poskytuje lidem, vezme z rozpočtů obcí a krajů. Některé z nich na protest vyvěsily černé vlajky, protože fakticky přijdou o možnost investovat a rozvíjet obec či kraj. Pan Václav Kopřiva, který pracuje pro občany v obci se sedmi sty obyvateli, za to na Babišovi nenechal nit suchou a natvrdo popsal, co všechno vláda zkazila a „bohapustě prožrala“. Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) za to svému spoluobčanovi hlasitě zatleskal.
02.06.2020 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21798 článků) , Pavel Novotný (1114 článků)

Libor Bouček moralizuje: O smrti Kellnera mlčte! Sám ale mluví a kope do vlastních řad

 
Libor Bouček (40) začal na Instagramu moralizovat Česko. Reagoval tak na smrt nejbohatšího Čecha Petra Kellnera (†56), se kterým se znal. Gentlemani podle něj mlčí, Libor ale mluvit smí. Nehledě na to, že kope do vlastního hnízda. Vídat jej totiž můžete na CNN Prima News.
31.03.2021 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Libor Bouček (518 článků) , Petr Kellner (499 článků)

Olga Richterová se omlouvá za Kellnera: Poučila jsem se. Jsme křehcí, ale vyznělo to špatně

 
Poslankyně Pirátů Olga Richterová (36) v pondělí udělala botu, když v reakci na úmrtí miliardáře Petra Kellnera (†56) napsala nevhodný tweet. Politička, která kvůli výhrůžkám, jež pravidelně dostává, šla i před soud, ale teď si sype popel na hlavu a kvůli jakkoli drsné kritice nyní odmítá fňukat.
31.03.2021 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (499 článků)

Odpůrci Pirátů, máte problém. Erik Best ke smrti Petra Kellnera

 
Tragický odchod miliardáře a filantropa Petra Kellnera zaskočil všechny. Jeho PPF měl vysoký vliv. Politický analytik a znalec českého politického a byznysového zákulisí Erik Best pro ParlamentníListy.cz rozebírá, co se nyní může dít, jaká je budoucnost PPF, ale vyzdvihuje i Kellnerovy schopnosti při jednání s vládami mocností. Podle Besta bude mít smrt nejbohatšího Čecha i nezanedbatelný vliv na českou politiku. S řadou politiků a politických subjektů měl prý totiž společný cíl, zabránit nástupu Pirátů do vlády.
29.03.2021 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (499 článků)

Tvrdý muž s velkým srdcem: Politici vzpomínají na Petra Kellnera (†56), Zeman lituje tragédie

 
V sobotu tragicky zahynul nejbohatší Čech, oblíbený filantrop a podnikatel Petr Kellner (†56). Politici na něj vzpomínají v souvislosti s jeho podnikatelskými úspěchy, ale i kroky, kterými pomohl české společnosti. Jeho úmrtí lituje prezident Miloš Zeman. „Prezident republiky si velice vážil Petra Kellnera pro jeho podnikatelské úspěchy a nesmírně lituje jeho tragické smrti,“ uvedl na twitteru mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Upřímnou soustrast vyjádřil i premiér Andrej Babiš (ANO).
29.03.2021 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (499 článků) , Andrej Babiš (21798 článků) , Miloš Zeman (25425 článků)

Tragická nehoda vrtulníku Petra Kellnera: Těla obětí zůstala na hoře smrti přes noc

 
Petr Kellner (†56) se společně s dalšími čtyřmi lidmi vydal na heliskiing – lyžování z vrtulníku. Vše ale skončilo tragicky, stroj s šestičlennou posádkou spadl, přežil jen jeden. Blízký přítel Kellnera a snowboardista David Horváth. Aljašský policejní šéf popsal záchranu zraněného i to, jak probíhalo vyzvednutí mrtvých.
30.03.2021 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (499 článků) , David David (789 článků) , David David (593 článků)

Svědectví z Kellnerova karibského ráje: "Ještě před týdnem u nás pil kávu, chtěl tu zůstat na důchod."

 
Tragická smrt Petra Kellnera, který zahynul při pádu vrtulníku na Aljašce, zasáhla nejen Česko, ale i řadu zemí z celého světa. Ztrátu nejbohatšího Čecha pocítili i na Britských Panenských ostrovech. Kellner totiž tamním obyvatelům pomohl postavit se znovu na nohy po ničivém hurikánu v roce 2017. Miliardářův přínos nyní ocenil tamní ministr přírodních zdrojů, práce a přistěhovalectví Vincent O. Wheatley, který zároveň na Kellnera zavzpomínal a prozradil podnikatelův nenaplněný sen. Slavný Čech plánoval, že se trvale usadí na Panenských ostrovech a užije si důchod v Karibiku.
31.03.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (499 článků) , Vincent Vincent (24 článků)

Tajemný syn ve Španělsku. Po smrti Kellnera bude živo: Dědici a placení nepřátelé

 
Česká republika i PPF bez Petra Kellnera budou jiné. Jakou ale jeho firmu vybudovanou z nuly čeká budoucnost? Zdroj ParlamentníchListů.cz z okruhu lidí pohybujících se ve velkém byznysu může leccos naznačovat. Bude hrát roli vazba dalšího miliardáře Křetínského na Kellnerovu rodinu? A co „tajemný“ syn ve Španělsku? Padlo též jasné slovo ke kritice, že Kellner zbohatl na lichvě a špinavém byznysu.
31.03.2021 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (499 článků)