Článek

Po mrazu se do Česka vrátí tropy. Naměříme až 30 °C, sledujte radar Blesku

 
Zatímco úterní ráno přineslo do Česka mráz, na počátku příštího týdne bude rtuť teploměru stoupat až ke 30 °C. Úterní ráno bylo v Česku nejchladnější z celého týdne – v horských oblastech teplota klesala pod bod mrazu: na Šumavě v Rokytské slati bylo -3,5 °C, v Jizerských horách na Jizerce -2 °C. Už víkendové počasí nám to vynahradí – při slunečné obloze naměříme až 28 °C. A hned v první polovině příštího týdne zesílí příliv teplého vzduchu od jihu a teploty budou v Evropě střední tropické.
09.09.2020 06:25 |

podobné články

Podobné články

Víkend v Česku proprší, dorazí i bouřky. Sledujte radar Blesku. A kdy se vrátí tropy?

 
Také během víkendu bude počasí v Česku pod vlivem výškové tlakové níže, která bude přinášet více oblačnosti a místy občas déšť nebo přeháňky a ojedinělé bouřky. Teploty budou zůstávat pod dlouhodobým normálem, v neděli při zmenšené oblačnosti ojediněle naměříme letní teploty, tj. 25 °C. Hlavní roli tak budou hrát deštníky, pláštěnky a dlouhý rukáv. Ani druhá polovina července nepřinese řadu tropických dnů beze srážek. I nadále bude převládat tzv. zonální charakter počasí – počasí bude pod výraznějším vlivem Atlantiku.
17.07.2020 06:25 |

podobné články

Tropy budou v sobotu střídat silné bouřky s krupobitím. Sledujte radar Blesku

 
Teplé jihozápadní proudění, které přinese jedny z nejvyšších teplot letošních prázdnin, ukončí v sobotu přechod studené fronty. Na té očekáváme místy i silné bouřky. Tedy ty doprovázené krupobitím, přívalovým deštěm a nárazy větru až o rychlosti 90 km/h. Očekáváme i silný střih větru o rychlosti až 20 m/s, což bude nahrávat i vzniku supercel. Páteční nejvyšší odpolední teploty se budou zastavovat vysoko – až na 35 °C, v sobotu naměříme 34 °C. Neděle přinese ochlazení až o 10 °C. Také počátkem příštího týdne do Česka pronikne chladnější vzduch od severozápadu.
21.08.2020 06:10 |

podobné články

Nejdřív bouřky, pak do Česka zamíří tropy. V týdnu i přes 31°C, sledujte radar Blesku

 
V příštích dvou týdnech mohou teploty v Česku dosahovat až tropických třicítek. Zhruba v polovině srpna pak zřejmě teploty mírně klesnou, vyplývá z měsíčního výhledu počasí ČHMÚ, který vydal již pro úterý předběžné varování před vysokými teplotami - měly by totiž přesáhnout 31°C. Tropy do Česka dorazí po mírném oc hlazení. Bouřky se v Česku vyskytnou místy v sotou a také v neděli.
24.07.2020 19:55 |

podobné články

V pondělí vtrhnou do rozpáleného Česka deště a bouřky. Sledujte radar

 
V pondělí bude výběžek vyššího tlaku, který přinesl převážně slunečný víkend, slábnout. Proto se bude odpoledne v relativně teplém a labilním vzduchu tvořit bouřková oblačnost. Srážkové úhrny se zastaví kolem 5 mm, v bouřkách může spadnout až kolem 15 mm. Nejvyšší odpolední teploty budou letní – v maximech naměříme 23 až 27 °C. Nejvyšší teploty naměříme na jižní Moravě.
09.07.2018 05:40 |

podobné články

Extrémní srážky v Česku vystřídají tropy, v pátek bude až 34 °C. Sledujte radar Blesku

 
Extrémní srážky v Moravskoslezském kraji zvedaly hladiny řek. Nejvyšší srážkové úhrny za 24 hodin spadly na Lysé hoře, bylo jich 90 mm. Jenže nyní se ke slovu opět hlásí tropy. Od čtvrtka bude do Česka proudit velmi teplý vzduch od jihozápadu. V pátek budou nejvyšší odpolední teploty kulminovat až na 34 °C. Bude to nejteplejší den do konce prázdnin a zřejmě i do konce letošního roku.
20.08.2020 05:30 |

podobné články

V sobotu naměříme až 33 °C. Kde zabouří? Sledujte radar

 
Během soboty se bude nad střední Evropou rozpadat studená fronta, mnoho oblačnosti ani srážek ale nepřinese. Bude jasno nebo polojasno, odpoledne se při přechodně zvětšené oblačnosti budou ojediněle tvořit přeháňky nebo bouřky. Bouřky očekáváme zejména v horských oblastech a srážkové úhrny se v nich zastaví zpravidla do 15 mm. Vítr bude v bouřkách zesilovat na rychlost 70 km/h. Nejvyšší odpolední teploty budou hodně vysoko – v maximech naměříme 28 až 32 °C, v Jihomoravském a Zlínském kraji bude až 33 °C.
18.08.2018 05:55 |

podobné články

Tropy v Česku utnuly silné bouřky. Zvedají se hladiny řek, sledujte radar Blesku

 
Sobota je v Česku minimálně na nějakou dobu posledním tropickým dnem. A fronta rozdělí republiku - zatímco především na severu a západě Čech teploty vystoupily na příjemných 25 °C, na Moravě šplhalyt přes třicítku. Tropy utnuly silné bouřky, které místy doprovází kroupy. V Jeseníkách a Beskydech mohou večer a v noci po bouřkách stoupnout hladiny menších toků. Na Moravě a ve Slezsku může podle výstrahy napršet až 60 mm. První povodňový stupeň platí v Brtnici.
22.08.2020 05:35 |

podobné články

Sníh a ledovka v Česku, silnice kloužou. Ženou se přeháňky, sledujte radar Blesku

 
Na řadě míst Česka musí od úterního rána řidiči zbystřit. Silnice kloužou, nasněžilo v Olomouckém, Pardubické či Libereckém kraji, kde na vozovkách často leží rozbředlý sníh. Silničáři varují také před ledovkou. Přichází i další přeháňky, sledujte radar Blesku.
03.12.2019 08:00 |

podobné články

V neděli odpočívejte. Kvůli dešti na nás padne únava a bolest hlavy

 
Během neděle nepouštějte deštníky z ruky – a to zejména zpočátku dne, kdy bude oblačno až zataženo s deštěm nebo přeháňkami na většině území. Oblačnost se začne od západu protrhávat až odpoledne. V ranních minimech naměříme 15 až 11 °C, v odpoledních maximech naměříme jen 19 až 23 °C. Naše pocitová teplota bude shodná s tou, kterou naměříme na teploměru. Kvůli velké oblačnosti hrozí únava a nárůst tlaku vzduchu pocítíme bolestí hlavy.
02.07.2017 05:35 |

podobné články

Na Česko udeřily mrazy, bude až -6 °C. Silnice kloužou, sledujte radar Blesku

 
Během posledního víkendu roku 2019, bude do Česka proudit chladnější a vlhčí vzduch od severozápadu, který srazí nejnižší noční teploty pod bod mrazu – v neděli bude teplota klesat až k -6 °C a také nejvyšší odpolední teploty se budou pohybovat jen lehce nad bodem mrazu. Mnoho srážek neočekáváme, ale od 400 m nad mořem to budou srážky většinou sněhové. Po ránu se může místy tvořit náledí – index klouzání vozovek tak bude na vysokých hodnotách.
27.12.2019 06:30 |

podobné články

Česko zažilo mrazivé ráno, na Jizerce bylo -4 °C. Přijde sníh i déšť, sledujte radar Blesku

 
Česko hlásí citelné ochlazení - po sobotním přechodu vlnící se studené fronty do Česka proudí studený vzduch od severozápadu, který srazil nedělní ranní teploty ojediněle pod bod mrazu - např. Přibyslav -2,2 °C, Konstantinovy Lázně -2 °C, Žatec 0 °C, Karlovy Vary 1,4 °C a Liberec 1,4 °C. Na horách jsme místy pod nulou výrazněji - Jizerka v Jizerských horách hlásila jen -4 °C. Studená rána, ojediněle s teplotami pod bodem mrazu, očekáváme celý příští týden, v kombinaci se srážkami se může tvořit náledí. Ochlazení pocítíme i v odpoledních maximech, zatímco ještě v sobotu nejvyšší odpolední teploty na jižní Moravě stoupaly ke 20 °C, od neděle už to budou teploty jen kolem 10 °C. Na horách očekáváme déšť se sněhem nebo sněžení.
11.10.2020 10:05 |

podobné články

V Česku se ukáže pravé jaro, teploty vyšplhají na 20 °C. Pak se vrátí sníh, sledujte radar Blesku

 
Poslední astronomický zimní týden přinese proměnlivé a větrné počasí s dostatkem srážek. Po úterním přechodu půjdou teploty rychle nahoru – ve čtvrtek v maximech zřejmě naměříme i letošních prvních 20 °C a padat budou teplotní rekordy. V tomto období bylo naposledy takto teplo v roce 2001. Jarní teploty ale ukončí studená fronta, která počasí u nás začne ovlivňovat během noci na pátek. Konec týdne přinese ochlazení až o 10 °C a od vyšších poloh sněžení.
10.03.2020 06:05 |

podobné články

Přívaly sněhu vystřídá v Česku mráz. Teploty spadnou až k -10 °C, sledujte radar Blesku

 
Během víkendu se bude sněžení nebo sněhové přeháňky vyskytovat pouze ojediněle, a to zejména v horských oblastech. Tlaková níže bude během pátečního dne postupovat z Evropy střední na východ a nad naše území se začne od západu nasouvat výběžek vyššího tlaku vzduchu, který bude místy přinášet i polojasno. Teploty ale půjdou dolů – v ranních minimech bude teplota na sněhové pokrývce až -10 °C. A také nejvyšší odpolední teploty budou většinou zůstávat pod bodem mrazu, očekáváme tzv. ledové dny. Pokud mrzne, lidé obecně méně vychází ven a díky tomu se viry šíří méně. Také příští týden přinese zimní charakter počasí – v jeho počátku budou teploty po ránu klesat až k -13 °C, denní budou zůstávat pod bodem mrazu, od úterý bude opět oblačnosti i srážek přibývat.
08.01.2021 05:40 |

podobné články

Aplikace Počasí & Radar obsahuje dešťový radar a předpověď pro ČR i celý svět

 
Oblíbená aplikace Počasí & Radar (zdarma pro Android a iOS) dostala na léto užitečnou aktualizaci. Přináší nově dešťový radar, díky kterému je možné živě sledovat pohyb a intenzitu srážek a jejich předpověď výskytu až na 3 dny dopředu.
22.07.2020 14:10 |

podobné články

Ráno kulich, odpoledne tílko. Pondělí začne mrazem, odpoledne bude až 23 °C

 
Během pondělního dne bude do střední Evropy dále pokračovat příliv studeného vzduchu od severu, a to mezi tlakovou výší nad Skandinávií a tlakovou níží se středem nad Běloruskem. Takže průměrné denní teploty zůstanou pod dlouhodobým normálem a připomínat budou polovinu září. Už ráno budou hodně nízko – v nížinách naměříme 9 až 5 °C, v horských oblastech bude teplota v mrazových kotlinách klesat i pod bod mrazu. V odpoledních maximech nejčastěji naměříme 19 až 23 °C.
02.07.2018 05:45 |

podobné články

Tropy přinesou bouřky a déšť, ochladí se o 10 stupňů. Sledujte radar Blesku

 
Česko si sice užívá tropický víkend, během dneška se ale opět vrátí bouřky s deštěm. A v příštím týdnu navíc teploty spadnou o 10 stupňů.
05.07.2020 06:50 |

podobné články

Na slunce o víkendu zapomeňte. Po mracích přijde „černá zima“, sledujte radar Blesku

 
Třetí adventní víkend sice přinese nebezpečné meteorologické jevy na silnice v podobě náledí, při mrznoucím mrholení ledovky, mrznoucí mlhy a ojedinělé sněžení od vyšších nadmořských výšek, nejvyšší odpolední teploty ale budou stoupat nad bod mrazu. Počasí u nás bude pod vlivem brázdy nízkého tlaku vzduchu – takže oblačnost bude převládat velká, v pondělí přes Česko přejde teplá fronta a po ní se do Česka vrátí inverze. Během víkendu sice ojedinělé sněhové přeháňky v horských oblastech očekáváme a teplota se v 1 000 m bude pohybovat kolem -1 °C, ale v příštím týdnu sem bude ve vyšších vrstvách atmosféry proudit teplý vzduch od jihozápadu a přinese oblevu. To Alpy jsou zapadané sněhem – místy leží i přes dva metry sněhu.
11.12.2020 05:35 |

podobné články

Do Česka se vrací léto, o víkendu naměříme až 28 °C. Přijdou i bouřky, sledujte radar Blesku

 
Česko má před sebou převážně slunečný konec týdne – počasí u nás bude pod vlivem tlakové výše, pouze během soboty se v Čechách mohou při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle vyskytnout přeháňky. Nejvyšší odpolední teploty se budou zastavovat až na 28 °C a relativně teplá nás čekají také rána v porovnání s minulým týdnem. Další nárůst teplot vzduchu, kdy se budou v odpoledních maximech teploty zastavovat až na 30 °C, přinese první polovina příštího týdne.
11.09.2020 06:35 |

podobné články

Začátek podzimu přinese až 27 °C. Pak přijde prudké ochlazení i déšť, sledujte radar Blesku

 
Zatímco start astronomického podzimu, který začíná v úterý 22. září v 15:30, přinese letní teploty – v odpoledních maximech naměříme až 27 °C, po přechodu studené fronty ve druhé polovině pracovního týdne bude do Česka o víkendu proudit vlhký a chladný vzduch od severozápadu, který srazí teploty o více než 15 °C, a na vrcholcích hor očekáváme i déšť se sněhem. Místo dnů babího léta nás čekají tzv. psí dny, tj. velká oblačnost, déšť, přeháňky a podprůměrné teploty. Foukat bude též čerstvý vítr, který bude naši pocitovou teplotu snižovat.
22.09.2020 06:20 |

podobné články