Článek

Po infarktech a těžkých operacích vstal Jan Vančura z Plavců z mrtvých: Překonal těžkou formu covidu

 
Má za sebou tři infarkty, dvě těžké dopravní nehody a komplikovanou operaci dvouapůlkilového nádoru v břiše. Teď Jan Vančura, legendární člen skupiny Plavci, překonal těžkou formu covidu-19, kvůli které skončil na dva týdny v nemocnici na kyslíku.
03.04.2021 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Vančura (9 článků)
Podobné články

Zemřel Dušan Vančura ze skupiny Spirituál kvintet

 
Ve věku 82 let náhle zemřel zpěvák a kontrabasista skupiny Spirituál kvintet Dušan Vančura. Potvrdil to vedoucí skupiny Jiří Tichota. Spirituál kvintet po šedesáti letech existence zahájil v březnu v pražské Lucerně sérii rozlučkových koncertů. Vančura na nich vystupoval.
16.04.2020 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Tichota (21 článků)

Ve studené Vltavě se koupal rekordní počet plavců

 
Rekordních 223 plavců se v pondělí účastnilo 65. ročníku Memoriálu Alfreda Nikodéma, který se už tradičně koná v Praze na Vltavě u Národního divadla. Přišlo i 63 plavkyň. Plave se už od roku 1923 a dosavadní rekord byl v roce 1976, kdy si přišlo na Štěpána do Vltavy zaplavat 214 plavců.
26.12.2011 15:00 |

podobné články

Herci Petr Vančura a Jan Cina uvažují o svatbě

 
Herci Petr Vančura (31) a Jan Cina (27) jsou devět let partneři. Poslední dobou se stále častěji objevují spolu i na jevišti. Naposledy ztvárnili v inscenaci Romeo a Julie role nerozlučných kamarádů. V rozhovoru pro nové vydání týdeníku Téma prozrazují, jaké mají sny a proč netouží po dětech.
28.08.2011 01:05 |

podobné články

Petr Vančura a Jan Cina: Další registrovaný gay pár na scéně? A co děti?

 
Není tajemstvím, že herci Jan Cina a Petr Vančura jsou partneři už několik let. Většina párů začíná po dlouhodobějším soužití pomýšlet, jakým směrem vztah posunout dále. Jak to mají tihle dva?
24.10.2015 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cina (150 článků) , Petr Vančura (17 článků)

Tohle není komedie, ale horor! Michal David vstal po dvou měsících z invalidního vozíku a opět se vážně zranil!

 
To snad není možné. Michal David  (53) konečně po více jak měsíci vstal z invalidního vozíku a zase na něm pravděpodobně skončí. David si na konci září natřikrát zlomil kotník a také si utrhl vazy. Po operaci mu nohu zpevňují čtyři šrouby a ještě minulý týden byl připoután na invalidní vozík. Před pár dny konečně vstal a začal se pohybovat pomocí berlí.
10.11.2013 09:41 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1563 článků)

Prachař a Vančura budou vyprávět o Zemi

 
Premiéru hudebně-divadelního kabaretu Nesmírná show s podtitulem Le cabaret de l´univers připravuje na sobotu 24. května do prostor pražské La Fabriky režisérské duo SKUTR (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský). V hlavních a jediných rolích se představí Jakub Prachař a Petr Vančura, hudbu skládá Petr Kaláb.
23.05.2014 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Prachař (1144 článků) , Petr Vančura (17 článků)

Zemřel zpěvák Dušan Vančura z folkového uskupení Spirituál kvintet. Bylo mu 82 let

 
Zpěvák a kontrabasista známé české kapely Spirituál kvintet Dušan Vančura zemřel v nedožitých 83 letech. Podle manažera skupiny Jiřího Holoubka, je to jen několik málo hodin po jeho smrti a zemřel náhle po krátké nemoci. Potvrdil to i šéf Spirituál kvintetu Jiří Tichota.
16.04.2020 16:41 |

podobné články

Spirituál kvintet truchlí! Kontrabasista Vančura (†82) zemřel na zubní kaz

 
Ve věku 82 let náhle zemřel zpěvák a kontrabasista skupiny Spirituál kvintet Dušan Vančura. ČTK to potvrdil vedoucí skupiny Jiří Tichota. Nyní už je jasná i příčina jeho skonu.
16.04.2020 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Tichota (21 článků)

Skupina Antikvartet: Odkaz Dušana Vančury poneseme dál

 
Skupinu Antikvartet založil Dušan Vančura v roce 1962. Zakrátko přešel do Spirituál kvintetu a pánský kvartet rozpustil. V roce 2013 ale začal pod stejným názvem vystupovat se svou ženou Zuzanou, s Magdalenou Jungwirthovou a Štěpánem Štruplem. Letos v lednu a únoru natočili album Desatero setkání s Medvíďaty. A ač 16. dubna Vančura zemřel, Antikvartet bude pokračovat dál. Hovoří o tom obě ženy v sestavě.
18.11.2020 14:30 |

podobné články

Matka poznala mrtvého syna: Vstal z mrtvých?

 
Je možné, aby někdo vstal z mrtvých? Podle Jitky Daškové (61) z Brna to možné je. Na stránkách deníku Blesk totiž ve čtvrtek uviděla fotografii svého syna Pavla, jak jezdí na tříkolce coby mentálně postižený klient ústavu v litvínovském Janově. Její syn se ale před osmi lety utopil! Zástupci ústavu nechtějí v matce živit plané naděje. Podle nich to bude jen shoda podob.
24.07.2010 09:10 |

podobné články

Stařenka po šesti dnech vstala z rakve a začala vařit

 
Pětadevadesátiletá Číňanka Li Siufeng vyděsila své sousedy. Našli ji bez známek života a vystrojili jí pohřeb. Kvůli tradici ale zůstala rakev otevřená několik dní. Když chtěli vesničané stařenku pohřbít, našli prázdnou rakev a Li Siufeng, jak si v kuchyni chystá jídlo. Další články k tématu: Oživlý nebožtík vyděsil hlídače hřbitova V turecké márnici mají alarm, který odhalí případné oživlé mrtvoly Důchodce po patnácti letech „vstal z mrtvých“ Opilec, jehož přejel vlak, vstal z mrtvých
01.03.2012 16:45 |

podobné články

Křeček vstal z mrtvých a vysvobodil se ze zakopané rakve

 
Křeček Rhino byl přejmenován na Jesus (Ježíš) poté, co vstal z mrtvých. Rodina z anglického Oxfordshiru ho již oplakala, vyrobila mu malou rakvičku a poté ho na zahradě pohřbila. Jaké však bylo jejich překvapení, když následující den volal jejich soused, že se jim Rhino prohání po zahradě. A ačkoliv tomu nechtěli věřit, byl to skutečně on.
16.04.2012 10:35 |

podobné články

Hodili ho po infarktu k ledu. Vstal díky tomu z mrtvých!

 
Zajímavou metodu oživení pacienta po těžkém infarktu úspěšně vyzkoušeli turečtí lékaři. Jednačtyřicetiletý Bülent Sönmez byl po srdeční příhodě prohlášen mrtvým. Oživování bylo neúspěšné, až napadlo jednoho z lékařů hodit ho celého do nádoby s vodou a ledem. Chladivá lázeň pomohla nahodit srdce a pacient doslova vstal z mrtvých.
17.04.2015 14:05 |

podobné články

Ukřižovali ho a pak vstal z mrtvých... Jak to bylo se vzkříšením Ježíše ve skutečnosti? Tady je 5 vědeckých vysvětlení

 
Ježíš Nazaretský byl na Velký pátek ukřižován. Jeho tělo bylo dáno do hrobu. A třetího dne Ježíš vstal z mrtvých. Byl to zázrak? Křesťané věří, že Ježíš jako Syn Boží má vládu nad smrtí. Existují ale také vědecká vysvětlení.
14.04.2017 19:00 |

podobné články

Hitler vstal z mrtvých, udělejte z něj krvavou kaši! Recenze Zombie Army 4: Dead War

 
Krutý diktátor Adolf Hitler vstal z mrtvých a vrátil se přímo z pekla, aby se opět pokusil o světovou nadvládu. Společně s ním ohrožuje Zemi jeho několikamilionová armáda zombií, která si chce udělat z lidstva masivní hostinu. Vy se ale jako jeden ze čtyř po zuby ozbrojených odvážlivců nedáte. Zombie Army 4: Dead War přináší brutálně krvavý masakr a béčkovou zábavu.
17.02.2020 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (757 článků)

Čiperný důchodce: V 70 letech přeplaval La Manche!

 
Většina sedmdesátiletých seniorů je ráda, když přeplave dvakrát velký plavecký bazén. Cyril Baldock ze Sydney Vsi ale troufl na něco, co nezvládne naprostá většina mnohem mladších plavců. Překonal vody kanálu La Manche. Důchodce z Austrálie překonal mořské vody mezi Francií a Anglií za dvanáct hodin a pětačtyřicet minut. Je tak nejstarším mužem planety, jemuž se něco takového podařilo.
26.08.2014 15:00 |

podobné články

Ve Vltavě si zaplavalo rekordních 162 otužilců

 
Rekordní účast 162 plavců měl v sobotu tradiční Memoriál Alfreda Nikodéma v Praze. Ve Vltavě, která měla teplotu čtyři stupně Celsia si zaplavali otužilci z České republiky, Anglie, Belgie, Německa a Slovenska. Podle ředitele soutěže Tomáše Prokopa jde o nejvyšší počet plavců v porevoluční éře tohoto memoriálu. Nejstaršímu plavci bylo neuvěřitelných 96 let.
26.12.2009 15:05 |

podobné články

45. výročí Plavců: Znovu vypukla válka

 
Byli slavní, prodávali miliony desek, ženili se s modelkami… Z původní pětičlenné skupiny Plavců (Rangers) dnes už zůstávají naživu jen tři a ti vedou několik let s malými přestávkami nesmiřitelný boj.
07.03.2010 06:30 |

podobné články

Primátor Hudeček předal ceny handicapovaným plavcům

 
Na 135 tělesně postižených plavců ze třech zemí a dvanácti sportovních klubů se včera zúčastnilo 22. ročníku Mistrovství České republiky pro rok 2013 pod názvem XXII. Strahov Cup. Záštitu nad závody převzal pražský primátor Tomáš Hudeček, který také těm nejlepším předal ceny. Mottem letošního ročníku bylo: „Není malých plavců, jsou jen malé plavky!“
24.11.2013 12:17 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (668 článků)