Článek

Plzeňský vrch Chlum čeká proměna: U rozhledny má vyrůst restaurace, pod stromy posezení

 
Vrch Chlum v Plzni se má stát lákavým turistickým cílem i místem k zábavě a posezení s přáteli. Proměna by se mohla stát skutečností v horizontu několika let, přesný termín zatím určený není.
21.02.2021 09:20 |

podobné články

Podobné články

Nejdelší železniční tunel: Viktorku nic nezastaví!

 
Více než jeden kilometr je už dlouhý severní tubus nejdelšího železničního tunelu v Česku. Ten se staví u Plzně pod vrchem Chlum. Obří razicí štít Viktoria se zakousl do země letos v září u Kyšic a ven by měl vylézt na začátku roku 2018 u Plzně na úpatí vrchu Chlum. „Ražba jde rychleji než při hloubení jižního tubusu,“ uvedl ředitel stavby Tomáš Kohout.
25.12.2016 12:05 |

podobné články

Vinklátová (SLK): Krkonošský vrch Strážník kdysi hlídal bezpečí kraje

 
Kdysi to býval kopec, který měl pro bezpečnost kraje velký význam. Vrch Strážník v Krkonoších sloužil, jak název napovídá, coby strážný vrch, z něhož byly v minulosti varovány okolní vesnice před vpádem nepřítele tím, že se na kopci zapálila vatra.
23.05.2020 20:05 |

podobné články

Případ vyhořelé rozhledny Doubravka se odkládá: Policie neměla dostatek důkazů

 
V loňském roce zasahovali pražští hasiči u nedávno otevřené rozhledny Doubravka v Praze 14. Podle pražského policejního mluvčího Jana Rybanského se na základě výsledků znaleckých zkoumání zajištěných stop nepodařilo zjistit skutečnosti, jež by policii opravňovaly k zahájení trestního stíhání konkrétního člověka. Oprava rozhledny, kterou navrhl architekt Martin Rajniš, vyšla na zhruba 800.000 korun.
07.05.2020 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Rajniš (6 článků)

Plzeňská část Doubravka chce koupit rozhlednu Chlum: Plánuje tu obnovit výletní restauraci

 
Jednu z dominant Plzně, rozhlednu na vrchu Chlum, chce koupit čtvrtý městský obvod Doubravka. Proběhlo již jednání s majitelem, nyní se hodnotí posudky. Cílem je nejen rozhlednu opravit a znovu obnovit výletní restauraci, ale hlavně celé území přeměnit na rekreační les.
23.03.2018 14:40 |

podobné články

Lacyk (TOP 09): Chceme příjemnější Chlum bez ničení přírody

 
Chlum je jednou z dominant našeho obvodu i celé Plzně. V těchto dnech se otevřela možnost, aby náš obvod odkoupil chátrající rozhlednu na jeho vrcholu, tu postupně opravil a obnovil výletní restauraci. A společně s tím se otevřela také debata o přeměně celého Chlumu na rekreační les.
01.04.2018 07:40 |

podobné články

Praha bude mít novou rozhlednu, vypadá jako dřevěné ufo

 
Vedle nejznámější pražské rozhledny, Petřína a té nejvyšší, žižkovské televizní věže, má metropole naději na to, že si ji návštěvníci již brzy prohlédnou z nové rozhledny. Vyrůst má na území Prahy 14. Pracovně se zatím jmenuje Doubravka.
04.06.2014 12:20 |

podobné články

Z NOVÉ rozhledny není vidět. Tak kácejí stromy

 
Kuriózní problém řeší v Rožnově pod Radhoštěm. Týká se rozhledny, kterou tam nedávno nad městem postavili a měla být lákadlem pro turisty. Jenže jak se nyní zjistilo, na město a okolí z ní není téměř vidět.
13.01.2012 19:05 |

podobné články

Policie hledá muže podezřelého ze znásilnění

 
Policisté v Plzni pátrají po muži, který podle kriminalistů v sobotu odpoledne znásilnil nedaleko rozhledny Chlum na Doubravce třiadvacetiletou dívku.
29.03.2010 18:35 |

podobné články

Výsměch pražským radním. Posezení na asfaltu ma křižovatce nikoho neláká. Něco k tomu napsal i Ovčáček

 
Kde jinde si v klidu posedět na kávičku než uprostřed frekventované křižovatky. Pokud se vám to jeví jako strašlivý nesmysl, který ve skutečnosti nemohl vytanout na mysli vůbec nikomu, pletete se. Úředníci na pražských Malvazinkách dostali přesně tento nápad. A teď se diví, že stolky a židličky určené k posezení uprostřed rušné křižovatky nikoho k posezení nelákají. Nápad už okomentoval hradní mluvčí Jiří Ovčáček. A nebyl sám.
13.08.2020 16:30 |

podobné články

Výsměch pražským radním. Posezení na asfaltu na křižovatce nikoho neláká. Něco k tomu napsal i Ovčáček

 
Kde jinde si v klidu posedět na kávičku než uprostřed frekventované křižovatky. Pokud se vám to jeví jako strašlivý nesmysl, který ve skutečnosti nemohl vytanout na mysli vůbec nikomu, pletete se. Úředníci na pražských Malvazinkách dostali přesně tento nápad. A teď se diví, že stolky a židličky určené k posezení uprostřed rušné křižovatky nikoho k posezení nelákají. Nápad už okomentoval hradní mluvčí Jiří Ovčáček. A nebyl sám.
13.08.2020 17:35 |

podobné články

Plamínková (STAN): Okolí Petřínské rozhledny čeká rekonstrukce

 
Část parku v okolí Petřínské rozhledny čeká revitalizace. Rada hl. m. Prahy dnes rozhodla o výběru nejvhodnější nabídky, kterou podala společnost Buldix, s r. o., s nabídkovou cenou 19 599 797 Kč bez DPH.
24.10.2017 22:30 |

podobné články

Výletnický speciál: Nejlepší zimní vyhlídky!

 
Naše země je rozhlednový ráj, z výšky si rádi prohlížíme naši krásnou zemi, kopečky, louky, pole, rybníky, malé človíčky pod sebou. Co Čech, to objevitel, pozorovatel, zvídavý a někdy i zvědavý člověk. Nic ve zlém, prostě to chceme mít pod kontrolou, jako na dlani. V létě jsme prochodili české, moravské a slezské rozhledny ve 14 dílech výpravného speciálu Nejlepší vyhlídky. Nyní přinášíme poslední, patnáctou část, zimní Speciál extra. I v zimě je totiž na co koukat a rozhledny jsou ještě pohádkovější a romantičtější. Vždyť třeba takový Praděd vypadá jako dort s vysokou svíčkou a Ještěd zase jako vesmírná loď nachystaná ke startu k Mléčné dráze…
13.01.2019 05:10 |

podobné články

RECENZE: Purpurový vrch. Velká podívaná na slabý příběh

 
Mexický rodák Guillermo del Toro je sice jako scenárista podepsán mimo jiné pod všemi třemi díly Hobita, ale zároveň je jako režisér (i scenárista) považován bezmála za klasika hororového žánru (Princ bez království, Faunův labyrint, Nebojte se tmy). Ve svém nejnovějším hororu Purpurový vrch se vrací ke staré škole gotického románu.
15.10.2015 12:20 |

podobné články

Hnědý vrch nabízí pohled z nejvyšší rozhledny Krkonoš

 
Turisté mají od středy k dispozici nový výhled na vrcholky Krkonoš. Na Hnědém vrchu v Peci pod Sněžkou byla otevřena rozhledna, která je svojí výškou 31 metrů vůbec nejvyšší v celých Krkonoších.
01.07.2009 17:10 |

podobné články

Co platí na tmavé kruhy pod očima?

 
Tmavé kruhy pod očima zná snad každá žena. Většina z nás s nimi již měla tu čest a při pohledu do zrcadla se nám naskytl odraz tmavých fleků, kvůli kterým naše oči působily unavené a naše tvář zašlá. Kruhy pod očima vznikají propadem tkáně nacházející se pod vnitřním očním koutkem a mnohdy mohou zasahovat až do úrovně lícních kostí. Tmavé kruhy pod očima nevypadají vůbec dobře, někdy se k nim přidají ještě nevzhlednější váčky vznikající otoky v očním okolí. Jak proti těmto kruhům bojovat? Dá se jim nějak zabránit? A jak se jich zbavit, když nám budou hyzdit tvář? Jak na tmavé kruhy pod očima? Příčin, kvůli kterým vznikají tmavé kruhy pod očima, může být hned několik. Často je tato vada na kráse spojována s nezdravým životním stylem, především pak s nedostatkem spánku. I to je samozřejmě jeden z důvodů, za jejich vznikem ale může stát i stres nebo dědičné indispozice. Nás však dnes neznamená, proč kruhy pod očima vznikají. My se dnes společně zaměříme na to, jak se kruhů zbavit. Poradíme vám několik tipů, triků a fíglů, s jejichž pomocí můžete na tmavé kruhy pod očima vyzrát. Tak jdeme na to! První pomocí na kruhy pod očima je pořádně studený obklad. Měl by být tak studený, jak jen vaše citlivé oční okolí dokáže snést. Snažte se studený obklad přikládat pouze na okolí pod očima, nikoli přímo na oční víčka. Jedna z babských rad říká, že na tmavé kruhy pod očima skvěle fungují vychlazené sáčky čaje, nejlépe pak zeleného neb heřmánkového. Zkuste to, nemůžete nic ztratit. Prevencí proti vzniku kruhů pod očima je dostatek vody. Jak jistě víte, naše tělo je tvořeno vodou, proto je potřeba vodu neustále doplňovat. Kromě kruhů pod očima působí pozitivně i na další tělesné pochody. Vracíme se k radám našich babiček, které nedaly dopustit na... Čtěte více Příspěvek Co platí na tmavé kruhy pod očima? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.08.2017 20:15 |

podobné články

Hejtman Řihák podpořil silvestrovský pochod na Veselý vrch proti těžbě zlata

 
Tradičně na Silvestra se i letos vydají milovníci přírody z Povltaví na pochod na Veselý vrch nad Mokrskem. Pochod vyjde ve 13 hodin z Prostřední Lhoty.
30.12.2013 15:45 |

podobné články

Na lanovce na Javorový vrch u Třince uvízlo 60 lidí

 
Hasiči z celého moravskoslezského kraje zasahovali na lanovce Javorový vrch na Třinecku. Sedačková lanovka se zastavila kvůli technické závadě.
08.06.2014 14:45 |

podobné články

Filmové premiéry: Legendy zločinu, Purpurový vrch a další

 
Příběh raketového vzestupu a pádu sportovního cyklisty Lance Armstronga vypráví film The Program: Pád legendy. Rosa a Dara a jejich velká dobrodružství je pásmo českých animovaných filmů pro děti. Legendy zločinu je skutečný příběh nejznámějších britských gangsterů, dvojčat Reggieho a Ronnieho Kraye. Guillermo del Toro natočil další horor Purpurový vrch.
15.10.2015 10:06 |

podobné články

Osobnosti: Lance Armstrong (131 článků)

NP České Švýcarsko: Na Zámecký vrch se vrátil obnovený kříž

 
Na Zámecký vrch ve Vysoké Lípě v národním parku České Švýcarsko se vrátil v obnovené podobě tzv. Teuschelův kříž. Kříž s plechovou malovanou siluetou zhotovený podle nově nalezené dobové fotografie vytvořil a osadil z podnětu správy národního parku umělecký řezbář Ivo Švejnoha z Dolního Falknova.
26.01.2016 09:50 |

podobné články