Článek

Plzeňský kraj přestane proplácet zdravotnické poplatky

 
Plzeňský kraj zastaví od srpna hrazení zdravotnických poplatků. Rozhodli o tom v pondělí radní. Se Středočeským krajem je Plzeňský poslední, který poplatky ještě pacientům hradí.
26.07.2010 13:10 |

podobné články

Podobné články

Hejtman Řihák: Zdravotnické poplatky proplácíme a proplácet budeme

 
V posledních dnech se mezi občany Středočeského kraje rozšiřuje informace o tom, že kraj přestane proplácet zdravotnické poplatky. Jedná se o nepravdivou informaci!
29.11.2013 12:15 |

podobné články

Zlínský kraj asi nebude proplácet poplatky od července

 
Zlínský kraj zřejmě od července přestane proplácet poplatky za pacienty ve svých nemocnicích. Návrh na zrušení projedná v pondělí krajská rada. Řekla to radní pro zdravotnictví Hana Příleská (ČSSD).
09.06.2010 11:45 |

podobné články

Středočeský kraj bude dál proplácet poplatky, v lékárnách zavede slevové kupony

 
Středočeský kraj bude od srpna zdravotnické poplatky v krajských nemocnicích proplácet zpětně a jen na žádost pacienta. V lékárnách se budou i nadále využívat slevové kupony, informoval v pondělí středočeský hejtman David Rath (ČSSD).
12.07.2010 16:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4627 článků)

ČSSD přestane v krajích proplácet poplatky

 
ČSSD vzdává proplácení regulačních zdravotnických poplatků v krajských lékařských zařízeních. Jako první přestal poplatky proplácet Pardubický kraj, uvažují o tom i další kraje.
06.06.2010 21:25 |

podobné články

Plzeňský kraj přestane proplácet poplatky ve zdravotnictví

 
Plzeňský kraj zastaví od srpna hrazení zdravotnických poplatků. Rozhodli o tom radní.
26.07.2010 12:25 |

podobné články

Karlovarský kraj bude proplácet lidem poplatky i v soukromých lékárnách

 
Rada Karlovarského kraje v pátek rozhodla, že bude lidem proplácet poplatky za recepty ve všech lékárnám, ne jen v těch krajských. Stačí, aby lidé o proplacení požádali, třeba tím, že kraji pošlou účtenku. Zastupitelstvo tím chce jednak ulehčit jediné krajské lékarně, v níž se poplatky vracely, jednak se vyhnout sporům se soukromníky.
14.08.2009 11:00 |

podobné články

Zdravotnické poplatky musí hradit pojištěnec, rozhodl soud

 
Zdravotnické regulační poplatky musí platit pojištěnec, konstatoval středočeský krajský soud, který se zabýval případem olomoucké záchranky. Ta si nechávala poplatky proplácet od Olomouckého kraje, čímž podle soudu porušila zákon. Uvedla to mluvčí soudu Zuzana Steinerová.
21.05.2010 11:20 |

podobné články

Ústecký kraj nebude od července proplácet poplatky v nemocnicích

 
Ústecký kraj se připojil k dalším krajům, které přestaly proplácet poplatky v nemocnicích.
23.06.2010 13:50 |

podobné články

Plzeňský kraj: Záchranáři mají nové výjezdové a vzdělávací středisko v Plzni

 
Od 1. ledna příštího roku bude v nové budově Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje v Plzni-Doubravce výjezdové stanoviště záchranářů a také Vzdělávací a výcvikové středisko ZZS PK. V novostavbě, jejímž investorem je Plzeňský kraj, vznikne také prostor pro záložní Zdravotnické operační středisko. Dnes byly nové prostory ve Hřbitovní ulici slavnostně otevřeny za přítomnosti zástupců Plzeňského kraje a Zdravotnické záchranné služby PK. Stavba, která započala v červnu loňského roku, vyšla na 54 mil. Kč.
18.12.2022 16:30 |

podobné články

Moravskoslezský kraj přestává hradit regulační poplatky

 
Moravskoslezský kraj přestane od čtvrtka ve svých zdravotnických zařízeních proplácet regulační poplatky. Rozhodli o tom ve středu krajští radní. Řekla to krajská mluvčí Šárka Vlčková.
16.06.2010 13:45 |

podobné články

Hradecký a KV kraj ruší proplácení zdravotnických poplatků

 
Královéhradecký kraj přestane od čtvrtka 10. června proplácet regulační poplatky za pacienty v krajských zdravotnických zařízeních. Dosud kraj zaplatil za úhradu poplatků přes 61 milionů korun. Od 15. června sáhne ke stejném kroku Karlovarský kraj.
07.06.2010 12:01 |

podobné články

Rath přišel s fintou na poplatky, klienti soukromníků moc šancí nemají

 
Středočeský kraj jako poslední dál trvá na tom, že bude zdravotnické poplatky pacientům proplácet, ačkoli ostatní kraje od toho již ustoupily. Kvůli hrozbě postihu z Evropské unie chce kraj Davida Ratha naopak proplácení poplatků ještě formálně rozšířit i na soukromá zdravotní zařízení. Nicméně proplacení musí podle Ratha schválit rada a pacienti soukromníků prý budou mít menší šance.
26.07.2010 19:10 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4627 článků)

Osm krajů nehradí poplatky u lékaře, Plzeňský bude proplácet dál

 
Proplácení zdravotnických poplatků ruší další kraje. Ve čtvrtek se přidal Jihomoravský a Ústecký. Krajů, které přestaly pacientům proplácet poplatyk je už osm.
17.06.2010 14:55 |

podobné články

Čtyři lékárny na severu Moravy mohou znovu proplácet regulační poplatky

 
Lékárny čtyř nemocnic patřících Moravskoslezskému kraji budou moci od čtvrtka opět lidem proplácet třicetikorunové poplatky za recepty. Rozsudek Vrchního soudu v Olomouci, který zrušil v průběhu loňského roku vydaná předběžná opatření pro lékárnu Slezské nemocnice v Opavě a lékárny nemocnic v Novém Jičíně, Karviné-Ráji a Třinci, totiž ve čtvrtek 21. ledna nabyde právní moci.
20.01.2010 16:31 |

podobné články

Důvod proplácet poplatky už nemáme, přitvrdil Škromach

 
Kraje přestanou lidem proplácet poplatky. Podle Zdeňka Škromacha již není důvod, aby v této činnosti pokračovaly. ČSSD chce ale do budoucna zrušit jejich platbu komplexně.
04.06.2010 16:10 |

podobné články

Kraje Ústecký a Jihomoravský přestanou hradit lidem poplatky

 
Ústecký kraj bude pravděpodobně dalším krajem, který přestane občanům proplácet regulační poplatky za ošetření u lékaře a v nemocnici. Radní kraje už doporučili zastupitelstvu rozhodnout o odvolání veřejného příslibu k datu 1. července. Novinářům to ve čtvrtek řekla mluvčí kraje Magdalena Hanáčková. O stejném kroku rozhodli ve čtvrtek i zastupitelé Jihomoravského kraje.
17.06.2010 11:55 |

podobné články

Rath pohrozil: Pokud ČSSD prohraje volby, kraj přestane hradit poplatky

 
Hejtman Středočeského kraje a poslanec za ČSSD David Rath přitvrdil ve své předvolební strategii. Pokud ČSSD neuspěje ve volbách do Sněmovny, přestane Středočeský kraj od příštího roku hradit za pacienty krajských nemocnic regulační poplatky, oznámil v pondělí.
22.06.2009 16:30 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4627 článků)

Poplatky musí platit pojištěnec, ne kraj, rozhodl soud

 
Olomoucká záchranná služba porušila zákon, když si nechala proplácet zdravotnické poplatky od Olomouckého kraje. Rozhodl o tom středočeský krajský soud.
21.05.2010 13:00 |

podobné články

Liberecký a Zlínský kraj skončí s proplácením poplatků

 
Liberecký kraj a Zlínský kraj přestanou nejpozději od července proplácet pacientům zdravotnické regulační poplatky v krajských nemocnicích a lékárnách. Kraje to oznámily ve středu v návaznosti na rozhodnutí sociálnědemokratických hejtmanů, kteří se na ukončení proplácení dohodli minulý týden.
09.06.2010 11:25 |

podobné články