Článek

Plyn na zimu – spálený pro Němce a Rakušany. Budinský varuje. Loď s plynem? Cena stoupla

 
Premiér Petr Fiala ujišťuje Česko, že zásobníky plynu jsou naplněny z 85 procent a plyn na zimu je tak zajištěný. Předseda spolku Konec uhlí – Nová energie Vladimír Budinský k tomu má zásadní výhrady – kdybychom nevyváželi proud do sousedních států, mohly být dnes zásobníky plné z 90 procent. Plnění zásobníků navíc výrazně zpomalilo. Tato zima podle energetického experta prověří odolnost EU.
23.09.2022 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4320 článků)
Podobné články

Plyn na zimu – spálený pro Němce a Rakušany. Budinský varuje. Loď s plynem? Cena stoupla

 
Premiér Petr Fiala ujišťuje Česko, že zásobníky plynu jsou naplněny z 85 procent a plyn na zimu je tak zajištěný. Předseda spolku Konec uhlí – Nová energie Vladimír Budinský k tomu má zásadní výhrady – kdybychom nevyváželi proud do sousedních států, mohly být dnes zásobníky plné z 90 procent. Plnění zásobníků navíc výrazně zpomalilo. Tato zima podle energetického experta prověří odolnost EU.
23.09.2022 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4320 článků)

Konec keců: Uhlí, jádro, plyn z Ruska a USA. Jak to opravdu je

 
K válce mezi Ruskem a Ukrajinou nedojde a k uzavření kohoutků s plynem také ne, je přesvědčen Vladimír Budinský, někdejší ministr dopravy ve vládě Václava Klause a nyní předseda spolku Konec uhlí – Nová energie, ve kterém se sdružují zastupitelé a občané obcí v blízkosti uhelných lomů. Konflikt navýší cenu plynu, což je v ruském zájmu. Budinský vysvětluje, že jako Česko jsme v poněkud jiné pozici než západ EU a naše energetické potřeby jsou na Rusko navázány silněji. „V každém případě to je pro nás upozornění, že by se žádná země neměla lehkomyslně vzdávat svých domácích energetických zdrojů. My máme hnědé uhlí, které nám zajišťuje 40 % elektřiny a 50 % tepla, ještě na 25 let. Buďme za něj teď hodně rádi,“ sdělil Budinský ParlamentnímListům.cz.
23.02.2022 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10798 článků)

Vladimír Budinský: „Plníme zásobníky málo. Vyhláška je měkká.“ Jenže vláda nemá moc...

 
Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) předkládá, jak se Česká republika horečně snaží zásobit plynem na mimořádnou zimu. Nejistota dodávek ruského plynu ji přiměly přijmout opatření, která mají dopad možných výpadků co nejvíce zmírnit. Exministr a energetický expert Vladimír Budinský však alarmuje, že to je stále zoufale málo. Plnění zásobníků je nejen velmi pomalé, ale ve velkém vyvážíme proud do Rakouska, kde se naopak plynem šetří.
05.08.2022 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4320 článků)

Máme plyn na zimu? Fiala si asi myslí, že ten plyn v zásobnících je jen náš. Vysvětlete mu to někdo! Makroekonom se neudržel

 
Komunikace kabinetu Petra Fialy o úsporném tarifu budí dojem, že ho vláda buď nechce veřejnosti vysvětlit, nebo ho vůbec poskytnout. Zřejmě si uvědomuje, že musí něco udělat, ale nesmí to moc stát. Premiérovi, který tvrdí, že plynu máme na zimu dostatek, by měl ovšem někdo vysvětlit, že plyn v zásobnících na českém území není náš, jak si zřejmě myslí. Ledaže bychom měli plyn uskladněn jinde. „Možná ten plyn někde v Evropě je, ale kde a jestli se k nám přepraví, to ví jenom pánbůh. A pan premiér, samozřejmě,“ říká pro ParlamentníListy.cz makroekonom Jaroslav Ungerman.
06.08.2022 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4320 článků) , Jaroslav Fiala (131 článků)

Tipy jak přes zimu nepřijít o ladné křivky

 
Kalendářně i teplotně nám stále ještě panuje barevný podzim, ovšem nebude to tak dlouho trvat, studená zima se přihlásí o slovo a svými ledovými prsty se ujme kralujícího žezla. Mnozí z nás se pak ani nebudou stačit divit, že jsou rána chladná, dny strašně krátké a naše pracně vydřené linie den ode dne kulatější. Možná i vám dalo práci shodit přebytečná kila a dosáhnout takové postavy, o které jste snili. S vidinou studené zimy a dlouhých zimních večerů s plnou lednicí ale máte strach, že veškerá píle přijde vniveč. Říkáte si, jak přes zimu nepřijít o ladné křivky? Pak si odpověď najděte v následujících řádcích! Bojíte se zimního přejídání? Poradíme vám, jak přes zimu nepřijít o ladné křivky! Zimní období není jen o Vánocích, které jsou typické pro stoly plné jídla a sladké cukroví, ale i o dlouhých večerech, které většina z nás tráví na sedačce v obýváku u televizních seriálů. Jestliže i vy tímto způsobem trávíte zimu, nemůžete se divit, že jde vaše snaha udržet si postavičku jako lusk do kytek. Neztrácejte hlavu, my vám poradíme, jak přes zimu nepřijít o ladné křivky. Díky nám budete před zimními měsíci o krok napřed! Tip první: Hodně spěte Ne nadarmo se v zimě všechna zvířátka ukládají k zimnímu spánku. Ačkoli si před tím pořádně plní bříška, u vás bohatě postačí, pokud se na spánku nebudete šidit. I nedostatek spánku se může negativně projevit na vašich proporcích. Je dokázáno, že nevyspalí lidé mají větší tendence zajídat únavu jídlem, navíc si dopřávají hodně cukru právě pro nabuzení energie a to má fatální důsledky na jejich postavu. Tip druhý: Hýbejte se, i když se vám nechce Zima je protivná v tom, že jsou dny velmi krátké, zato večery dlouhé. Brzy se stmívá a my tak máme tendence schovávat se za zdmi našich domovů, zatímco... Čtěte více Příspěvek Tipy jak přes zimu nepřijít o ladné křivky pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
19.09.2016 18:05 |

podobné články

Petr Spálený zuří: Tomáš Klus vykradl můj hit!

 
Legendární zpěvák Petr Spálený (68) je pěkně naštvaný. A má být proč! Jeho mladší kolega Tomáš Klus (25), který se momentálně vyhřívá na výsluní hudbení scény, mu prý ukradl melodii z jeho hitu »Je to trest«. Spálený je tak rozzlobený, že zvažuje podat na Kluse žalobu.
21.05.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Klus (1162 článků) , Petr Spálený (65 článků)

Petr Spálený: Strach o zdraví

 
Pořádně si naložil! Zpěvák Petr Spálený (73) slaví letos 50 let na hudební scéně. A rozhodl se proto vyjet na turné. Jeho blízcí proto o něj mají strach! Spálený měl přes dva roky problémy s bederní páteří, ke kterým se přidaly neurologické potíže.
24.03.2018 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Spálený (65 článků)

Kdo může za konec plynu z Norska? „Byl jsem u toho,“ řekl PL Budinský. A pokračoval

 
Od privatizace Transgasu před dvaceti lety měla a má každá česká vláda na plynárenství už jen omezený vliv. I proto se tvrzení premiéra Petra Fialy, že vláda jeho předchůdce Andreje Babiše neudržela dodávky plynu z Norska míjí s realitou. „Politizovat dnes tuto věc nemá smysl, v nové situaci je třeba problém řešit, a ne hledat viníka,“ říká pro ParlamentníListy.cz Vladimír Budinský, předseda spolku Konec uhlí – Nová energie. Bývalý ministr dopravy, který dlouhodobě působí v oblasti energetiky, varuje, že pokud si Česko nedokáže v Bruselu prosadit částečné odpojení ceny doma vyrobené a spotřebované elektřiny od burzy v Lipsku, postihne to řadu našich tradičních odvětví – sklářství, porcelánky, cukrovary, pivovary a další.
29.06.2022 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24861 článků) , Petr Fiala (4320 článků)

Za plyn desetkrát víc. Šok německé rodiny. Scholz mezitím řeší Saúdy

 
I přes hrozbu nedostatku energií a blížící se zimu se Německo stále odmítá vzdát svých klimatických cílů na dosažení uhlíkové neutrality, což již běžné domácnosti začínají pociťovat i desetinásobným zvýšením záloh za energie. Berlín se situaci snaží řešit za pomoci vyjednání nových dodávek plynu, avšak arabská cesta německého kancléře Olafa Scholze nedopadla zrovna nejlépe. Po jednání ve třech státech připluje s plynem jen jediná loď. Rýsuje se však nová německá závislost – po epizodě Berlína s ruským plynem by se tentokrát Německo mohlo upnout na Saúdskou Arábii.
26.09.2022 09:15 |

podobné články

Pálíme plyn na elektřinu na vývoz. Že nám ho někdo dá? Zlý odhad

 
Premiér Petr Fiala chce jednak naplnit plynové zásobníky, ale spoléhá také na solidaritu, tedy že ti, kdo plyn mají, se o něj v zimě podělí. Nedávno se pochlubil, že české zásobníky jsou už na 80 % kapacity, což je prý rekordní úroveň. Jeho slova ovšem rozporuje předseda spolku Konec Uhlí – Nová energie Vladimír Budinský, který upozorňuje, že ČR stále pálí plyn, aby byla elektřina pro Rakousko a Německo. Varoval také, že na polskou ani německou solidaritou nelze spoléhat, Poláci mají zásobníky plné, ale malé, Němcům se nedaří plnit. A rekordní úroveň? V roce 2020 byla ještě vyšší.
02.08.2022 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4320 článků)

Budínský bude nadále trenérem basketbalové reprezentace

 
Pavel Budínský bude u národního družstva basketbalistů v pozici hlavního trenéra pokračovat i v následujícím reprezentačním bloku.
21.10.2011 18:40 |

podobné články

Obhájce vražedkyně čtyř dětí Budínský zmizel: Rodina dostala jen velmi podivný vzkaz…

 
Advokát Bohumil Budínský (55) odešel z domu s tím, že si jde zaběhat. Jenže už se nevrátil a rodina o něm dva měsíce nemá zprávy. Jeho manželka se bojí nejhoršího a přiznává, že muž trpěl depresemi kvůli svým klientům, zejména ho ničilo zastupování matky-vražedkyně Romany Zienertové.
19.09.2015 11:40 |

podobné články

Český rekordman Václav Budinský (71). Napsal miniknihu ve formátu A9

 
O nový český rekord se zasloužil spisovatel, publicista a humorolog Václav Budinský (71). Napsal miniknihu čtyřverší v unikátním formátu A9, tedy 37 krát 52 milimetrů. A důvod je jasný! Lidi podle něj stále méně čtou a na knihy nemají čas.
13.11.2019 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (614 článků)

První loď s LNG pro Česko dorazí do Nizozemska za 10 dní, cena plynu klesla pod 200 eur

 
První loď se zkapalněným zemním plynem (LNG) pro Českou republiku dorazí do Nizozemska 19. září ze Spojených států. Do konce roku tam připluje celkem osm lodí s plynem, uvedl šéf společnosti ČEZ Daniel Beneš při dnešním slavnostním otevření LNG terminálu v nizozemském přístavu Eemshaven.
08.09.2022 13:20 |

podobné články

To už je lichva, odírání ČR. Náhrada ruského plynu: Skrytá pravda vyděsí

 
Klíčovým tématem posledních dní jsou dodávky plynu z Ruska. A vyjadřují se k nim i čeští odborníci a komentátoři. Například komentátor a bývalý ministr financí Vlastimil Tlustý se ptá, proč ČR nakupuje plyn od Německa čtyřikrát dráž, než za kolik ho firmy kupují od Rusů. Ptá se, proč o tom Fiala nejedná. Že země EU začnou platit v rublech očekával bývalý šéf Pražské plynárenské Pavel Janeček. A bývalý ministr dopravy Vladimír Budinský upozornil, že pro zásobování Česka a Německa zkapalněným plynem by bylo potřeba více tankerů, než jich je teď na světě. Nemluvě o terminálech.
03.05.2022 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (290 článků) , Pavel Janeček (19 článků)

Potopili jsme ruskou vlajkovou loď Moskva! říká Arestovič. Stejnou dříve Ukrajinci poslali „do pr*ele“!

 
Ruský raketový křižník Moskva, vlajkovou loď ruské Černomořské flotily, zachvátil požár a následně se měl potopit. Zasáhly ho dvě ukrajinské rakety Neptun. Na telegramu o tom informoval šéf administrace Oděské oblasti Maksym Marčenko, informaci potvrdil i poradce prezident Volodymyra Zelenského Aleksij Arestovyč, ten později uvedl, že loď šla ke dnu. Křižník Moskva je jednou z nejsilněji vyzbrojených lodí ruského námořnictva. Jde navíc o tu samou loď, která útočila u Hadího ostrova a kterou ukrajinští námořníci poslali „do pr*ele“. Podle Rusů loď závažně poškodil „výbuch munice“.
13.04.2022 22:55 |

podobné články

Panika pro USA. Zmrznete? Dřív umřete hlady. Plynový expert lidem

 
Expert na energetiku Ivan Noveský zavítal do pořadu O čem se mlčí. Poptávkový šok na trhu s plynem byl podle něj zcela zbytečný. A měl svůj účel, aby se v Evropě mohl prosadit zkapalněný zemní plyn z USA. Z Česka prý odchází společnost RWE, protože nechce mít na krku jeho zásobování plynem. Odhalil, kolik se v Evropě spotřebuje plynu a kolik by případně pokryl dovezený plyn z USA. Byl šokován tím, co navrhl ministr Jurečka.
02.05.2022 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2515 článků)

Panika v zájmu USA. Zmrznete? Dřív umřete hlady. Plynový expert lidem

 
Expert na energetiku Ivan Noveský zavítal do pořadu O čem se mlčí. Poptávkový šok na trhu s plynem byl podle něj zcela zbytečný. A měl svůj účel, aby se v Evropě mohl prosadit zkapalněný zemní plyn z USA. Z Česka prý odchází společnost RWE, protože nechce mít na krku zásobování tímto plynem. Odhalil, kolik se v Evropě spotřebuje plynu a kolik by případně pokryl dovezený plyn z USA. Byl šokován tím, co navrhl ministr Jurečka.
02.05.2022 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2515 článků)

Další loď nevládní organizace ve Středozemním moři. Na palubě má 239 migrantů a chce na Maltu. Italský ministr vnitra varuje

 
Ve Středozemním moři pluje další loď s migranty na palubě. Jde o loď nevládní organizace Mission Lifeline s 239 migranty. Itálie v současné chvíli požaduje, aby Malta otevřela pro loď svůj přístav. Píše to server Novinky.cz.
22.06.2018 16:15 |

podobné články