Článek

Plukovník koordinátor Foltýn se uvedl v televizi: Napadená Ukrajina může na Rusko útočit kdekoliv

 
Jaké bude mít dopady to, že USA a Německo povolily střelbu Ukrajiny na ruské území? Může to vést k rozhoření konfliktu? „Zpravodajské a diverzní akce se jen posílí. Těch požárů a sabotáží uvidíme po Evropě výrazně více,“varoval bezpečnostní analytik Otakar Foltýn. Strach z rozhoření konfliktu nemá.
01.06.2024 16:25 |

podobné články

Podobné články

Ministerstvo obrany: Nový náčelník Vojenské policie převzal jmenovací dekret

 
Novým náčelníkem Vojenské policie se k 1. červenci stane plukovník Otakar Foltýn. Ve funkci vystřídá brigádního generála Miroslava Murčeka. Jmenovací dekret převzal plukovník Foltýn z rukou ministryně obrany Jany Černochové dnes.
20.06.2022 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (988 článků)

Integrace muslimů se nepovedla, ale nejsme ve válce, říká podplukovník Foltýn

 
Podplukovník Otakar Foltýn vystoupil coby bezpečnostní expert v úterním Interview ČT24. Hovořil o bezpečnosti na kontinentě, který v poslední době několikrát týdně čelí útokům psychicky narušených osob nebo teroristů. Na co všechno se ještě musíme připravit? Foltýn na kameru mimo jiné radil, jak se zachovat, pokud k teroristickému útoku dojde a velmi důrazně varoval před organizováním jednotek domobrany.
26.07.2016 19:10 |

podobné články

Národní knihovna bude mít nového ředitele: V čele stane Tomáš Foltýn

 
Novým generálním ředitelem Národní knihovny bude Tomáš Foltýn, funkce se ujme v květnu, uvedla mluvčí ministerstva kultury Michaela Lagronová. Foltýn dosud v knihovně zastával funkci ředitele Odboru správy fondů. V konkurzu ho vybral ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD), který loni v červenci odvolal bývalého ředitele NK Martina Kocandu kvůli údajně netransparentním zakázkám na IT projekty.
03.02.2021 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2902 článků) , Michaela Martin (35 článků) , Michael Martin (19 článků) , Michael Martin (19 článků)

Plukovník Foltýn: Sledovat Rusy je nutné. Nejvíc to vadí těm, kteří mají co skrývat

 
MONITORING SÍTÍ Podle bezpečnostního experta Otakara Foltýna nelze ignorovat hrozbu ze strany Ruska a vyjádření prezidenta Petra Pavla „o potřebě důslednějšího monitoringu ruských občanů v Evropě“ je podle něj zcela namístě. „Ani po odchodu okupačních vojsk Kreml nepřestal Českou republiku chápat jako svoji sféru vlivu,“ varuje Foltýn s tím, že „detailní monitoring občanů agresivního státu je v současné situaci bezpečnostní imperativ“.
18.06.2023 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2912 článků)

„Už se to tak říká.“ Odborník na dezinfo Foltýn šířil vyvrácený blud

 
Plukovník Otakar Foltýn, zástupce náčelníka Vojenské kanceláře prezidenta republiky, je rovněž oblíbeným mediálním expertem k tématu dezinformací. Jejich tvůrce posměšně nazývá „trolíci a trotlíci“. Nedávno se ale sám zamotal do vysvětlování oblíbeného kavárenského důkazu ruské agrese, takzvané Gerasimovovy doktríny.
19.11.2023 10:25 |

podobné články

Foltýn: „Konec kariéry jednoho lampasáka“

 
Plukovník Otakar Foltýn dostává volno ve vojenské kanceláři prezidenta republiky a přechází na civilní funkci koordinátora strategické komunikace vlády. Zdá se ale, že je úplně jedno, zda bude na vládní tiskovky chodit v uniformě nebo v civilu. Způsob jeho uvažování v kategoriích války, zbraní a padlých celkem jasně naznačuje, jak bude vládní komunikaci pojímat.
31.05.2024 07:20 |

podobné články

„Fialův šašek.“ Po prohře ve volbách se řeší útok vlády na „zombíky“

 
Na Úřadu vlády se ujal práce plukovník Otakar Foltýn, který má zodpovídat za strategickou komunikaci. A pár hodin před eurovolbami vyvolal rozruch rozhovorem, ve kterém hovořil o proruských občanech této země, které nazýval „zombíky“. Mediální analytik Vadim Petrov soudí, že jeho ve skutečnosti mise nezajímá ani koaliční politiky. „Myslím, že Fialu nějaký Foltýn vůbec nezajímá. Bude si na něčem kutat, ale jeho osudem je role králova šaška. Z něj budou mít lidé tak akorát legraci,“ říká.
11.06.2024 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Vadim Petrov (188 článků)

Ta kolaborující rusofilní... Vulgární plukovník od Pavla rozpálil novinářku. Bude soud!

 
Vysoký důstojník Vojenské kanceláře prezidenta republiky plukovník Foltýn překonal ve vulgarismech snad i řeporyjského starostu. V Aby bylo jasno se zaměřili na Foltýnovu přednášku na Akademii věd. Vystoupil zde s tématem „dezinformace jako zbraně“, kde se opřel do reportáže Aby bylo jasno a moderátorky tohoto pořadu Jany Bobošíkové. Patrně nerozdýchal, že zveřejnili jeho vystoupení v Poslanecké sněmovně. Moderátorka oznámila, že věc bude mít soudní dohru.
23.10.2023 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1043 článků)

Napadená Ukrajina. Na půdě Univerzity Karlovy se mluvilo o masovém vrahovi z Kremlu a debatě cinknuté dezinformátory

 
Měli bychom se vymezit proti selhání elit a médií, což je nebezpečné. A ne si chladit žáhu na lidech, co prodávají ruské zboží. Tak se mimo jiné vyjádřil historik a autor monografie o ukrajinské moderní historii Jablko z oceli David Svoboda při debatě Napadená Ukrajina v nové budově Univerzity Karlovy na okraji Prahy.
06.03.2022 17:55 |

podobné články

Osobnosti: David Svoboda (273 článků)

ONLINE Nečesaný u soudu: Napadená kadeřnice nelhala, tvrdí rozhodující posudek

 
Téměř přesně před třemi lety byla v Hořicích brutálně napadena místní kadeřnice. U soudu později skončil středoškolák Lukáš Nečesaný, kterého soud za pokus o vraždu poslal na 13 let do vězení. Nejvyšší soud verdikt zrušil a nyní se celý případ projednává znovu. Ve středu zazněl znalecký posudek, který měl objasnit, zda si napadená kadeřnice mohla náhle vzpomenout, že útočníkem byl právě Nečesaný.
24.02.2016 09:00 |

podobné články

Směšné! Podplukovník Foltýn strhal plán Jeana-Clauda Junckera

 
Podplukovník Otakar Foltýn z Generálního štábu Armády ČR zavítal do pondělního Interview ČT24 a absolutně tam rozcupoval nápad na založení společné evropské armády. Současná představa prý působí téměř směšně. Máme NATO. A to nás může ochránit i před Ruskem, které se prý chová jako hospodský rváč.
26.09.2016 19:25 |

podobné články

Bývalý policista Foltýn je ve vazbě, pokoušel se ovlivňovat svědka

 
Bývalý jihomoravský policista Martin Foltýn je podle České televize spolu s dalšími dvěma muži ve vazbě pro podezření z vydírání svědka.
22.09.2011 14:25 |

podobné články

Proklínané Vrbětice u soudu: Za zakázané miny až 12 let vězení

 
Státní zástupce Leo Foltýn žádá pro pět obžalovaných v případu skladování min v muničním areálu ve Vrběticích na Zlínsku tresty od tří let do 6,5 roku, dvěma podmíněné. Firmám Excalibur Army a Real Trade Praha Foltýn navrhl peněžité tresty ve výši deset a pět milionů korun. Miny byly podle obžaloby zakázané. Jednání pokračuje závěrečnými návrhy obhajoby. Obviněným hrozí až 12 let, firmám i zrušení. Vinu popírají.
21.07.2016 12:55 |

podobné články

Podplukovník Foltýn poslal jasný vzkaz médiím. Kvůli teroristickým útokům

 
Bezpečnostní expert podplukovník Otakar Foltýn zavítal do středečního Interview ČT24. Věnoval se situaci v Německu po masakru na vánočních trzích. Stranou jeho pozornosti ale nezůstala ani bezpečnostní situace v Česku. Měli bychom vzít jako fakt, že absolutní ochrana před terorismem neexistuje. Složité to dnes mají především politici, kteří uklidňují občany. A pokud jde o média...
21.12.2016 19:20 |

podobné články

Nová budova Národní knihovny? Ředitel Foltýn vidí novostavbu jako třetí vrchol trojúhelníku

 
Nový generální ředitel Národní knihovny Tomáš Foltýn vidí budoucí strukturu největší tuzemské knihovnické instituce jako trojúhelník. Jeden vrchol a nezastupitelné místo duchovního centra knihovny bude nadále podle něj v Klementinu. Druhý vrchol trojúhelníku představují depozitáře v Hostivaři, které by se postupně měly stát centrem ochrany a dlouhodobé archivace. Třetím vrcholem by měla být nová Národní knihovna.
04.05.2021 15:15 |

podobné články

Foltýna? Po tom všem? „Fialovská junta,“ zní po oznámení

 
Vládním koordinátorem strategické komunikace se zřejmě stane Otakar Foltýn, jenž v současnosti působí ve Vojenské kanceláři prezidenta republiky. Mezi českými politiky to vyvolalo rozporuplné reakce. Někteří kladně hodnotí, že Foltýn bude bojovat proti dezinformacím. Jiní zvedají varovně prst před zvyšujícím se vlivem vojáků na politické dění a před nastupující cenzurou.
22.05.2024 20:00 |

podobné články

„Zombíci.“ Foltýn haněl část Čechů, Kotrba vybuchl: Ty vládní strategický č*ráku

 
Politického analytika Štěpána Kotrbu zvednul ze židle Otakar Foltýn, který povede strategickou komunikaci vlády a jehož úkolem je také boj proti ruském vlivu. Podle Kotrby je jeho jediný zájem udržet si státem placené koryto. „Se strategií bezohlednosti narazíš do zdi plnou parou. Vzpamatuj se, mag*re, a uber plyn,“ vzkazuje politický analytik Foltýnovi.
08.06.2024 11:20 |

podobné články

Plukovník Šlachta se brání: Nečas lže, vždyť mě odvolat vůbec nesměl

 
Ředitel policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu plukovník Robert Šlachta odmítl slova někdejšího předsedy vlády Petra Nečase, podle nichž zásah jeho útvaru na Úřadu vlády ČR předcházel připravovanému Šlachtovu odvolání z funkce. „Jsou to naprosto nepravdivá slova. Já to beru, že je to asi jeho způsob obhajoby,“ řekl doslova plukovník Šlachta.
16.03.2014 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9422 článků)

Nás veterány bolí, co teď slyšíme! Jsme Slované. Plukovník Skácel o Rusku, Zdeně Mašínové, konci války a propagandě

 
70 LET OD KONCE 2. SVĚTOVÉ VÁLKY Co bylo pozitivní, chceme jen zadupat. „Současnost válečné veterány bolí!“ vzkazuje plukovník Pavel Skácel, vedoucí projektu Péče o válečné veterány, účastník misí OSN v bývalé Jugoslávii a Kurdistánu. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Skácel popsal i to, že u hrobů obětí nejsme schopni válečné veterány ani slušně přivítat. Ruku jim přijeli podat Rusové. „Měli bychom si vzpomenout na to, že jsme Slované a těmi zůstaneme,“ říká plukovník v záloze.
29.04.2015 10:51 |

podobné články