Článek

Pivoňka Vaňková (STAN): Zlepšení fungování lékařské posudkové služby

 
Lékařská posudková služba hraje v našem sociálním systému zásadní roli. Ať už jde o invaliditu, příspěvek na péči nebo třeba posuzování zdravotního stavu pro účely příspěvků na zvláštní pomůcky.
21.11.2022 05:45 |

podobné články

Podobné články

Pivoňka Vaňková (STAN): Po zvýšeném příspěvku na bydlení budeme podporovat vznik cenových map

 
Navýšení normativních nákladů, které zvýší příspěvek na bydlení od 1. října až o 4500 korun a zároveň na něj dosáhne větší počet lidí, je podle místopředsedkyně sociálního výboru a poslankyně Pavly Pivoňka Vaňkové (STAN) od vlády krok správným směrem. Nyní bude STAN podporovat vznik cenových map tak, aby příspěvek na bydlení ještě více odrážel realitu.
23.10.2022 07:45 |

podobné články

Česko zatím nemá velvyslance v Rusku, Pivoňka čeká na vízum

 
Vítězslav Pivoňka, který má vést českou ambasádu v Rusku, zatím nenastoupil do úřadu, protože čeká na vízum. ČTK to dnes řekla mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. Pivoňka nastupuje do čela velvyslanectví po Vladimíru Remkovi, který z Moskvy odjel v lednu. Česká a ruská diplomacie se v posledních dnech zabývají případem otravy někdejšího dvojitého agenta Sergeje Skripala. Podle tvrzení ruské strany mohl jed, kterým byl Skripal otráven na území Británie, pocházet z ČR. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) dnes řekl, že Česko kvůli případu zvažuje vyhoštění některých ruských diplomatů.
23.03.2018 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25088 článků) , Vladimír Remek (163 článků)

Český velvyslanec Pivoňka navštíví Putinovu přehlídku. Skandál, řve opozice

 
Český velvyslanec v Moskvě Vítězslav Pivoňka se v neděli zúčastní tradiční vojenské přehlídky na Rudém náměstí, kterou si Rusko připomíná výročí vítězství nad nacistickým Německem. Kvůli kauze výbuchu muničního skladu ve Vrběticích, ze kterého jsou podezřelí ruští agenti, nedávno vypukla diplomatická roztržka mezi Českem a Ruskem. Ministerstvo zahraniční serveru Aktuálně.cz sdělilo, že Pivoňka chce svou účastí vzdát úctu vojákům Rudé armády, kteří bojovali za osvobození Československa.
08.05.2021 22:00 |

podobné články

Pečujete o příbuzného? Jste po úrazu? Na příspěvek si počkáte, chybí posudkoví lékaři

 
Lékařské posudkové službě chybí lékaři a situace se na konci příštího roku může ještě zhoršit. Kvůli věku totiž skončí třetina doktorů, bude jim přes 70 let. Ministerstvo práce chce, aby administrativu za "posudkáře" začali vyřizovat v příštím roce asistenti. Na volná místa chce díky zvýšení platů přilákat nové lékaře. Posudky by měli vypracovávat i nasmlouvaní lékaři. Opatření ke zlepšení situace v posudkové službě v úterý novinářům představili náměstci ministerstva práce Robert Baxa, Iva Merhautová (KDU-ČSL) a Petr Hejduk.
19.09.2017 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Hejduk (7 článků)

Richterová (Piráti): Problémy v lékařské posudkové službě řeší vláda polovičatě

 
Vláda se dnes na jednání věnovala situaci v lékařské posudkové službě. Ta dlouhodobě nezvládá vyřizovat žádosti o vydání posudků k žádostem o invalidní důchody nebo příspěvky na péči.
13.01.2020 22:05 |

podobné články

Vaňková odmítá nařčení, která se objevila po razii v Brně-středu

 
Primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS) v souvislosti s pondělní razií policie na radnici Brno-střed odmítá, že by se dopustila něčeho nezákonného, jak naznačila některá média. Vaňková se dnes vyjádřila pro ČTK. Hospodářské noviny uvedly, že zásah policie měl spojitost s Vaňkovou a dalšími politiky ODS kvůli podezření z kupčení s brněnským majetkem a braní úplatků. Vaňková i její náměstek Robert Kerndl (ODS) to popírají a kauzu považují za politickou s poukazem na blížící se krajské volby. Od policie dostali pozvání k podání vysvětlení, které podle svých slov vítají.
14.08.2020 06:15 |

podobné články

Posudkoví lékaři, Drábek vám ulehčí práci. A něco ušetří

 
Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) v úterý oznámil, že chce zkvalitnit a modernizovat systém posuzování zdravotního stavu pacientů pro účely přiznávání dávek. Například příspěvku na péči. V úmyslu má také zajistit ověřování kvality vydávaných posudků. Cestu vidí ve vzdělávání lékařů posudkové služby a elektronizaci systému. O připravovaných změnách dnes ministr posudkové lékaře informoval na celostátní poradě. Většina změn má platit již od ledna 2012.
16.08.2011 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1079 článků)

Jak vybrat stan

 
Prázdniny jsou obdobím, kdy nejčastěji kupujeme stan. Stanování je mezi Čechy stále ještě hodně oblíbené, především u mladší populace. Hodí se na víkendové pobyty i dovolené v jednom z mnoha autokempů, i na objíždění letních hudebních festivalů. A někteří z nás ho potřebují i v zimě, při slézání impozantních horských štítů. Pro výběr stanu je rozhodujících několik kritérií. Především je to účel užití, počet osob, pro něž stan pořizujeme a klima, v němž ho budeme stavět. Důležitá je také jeho hmotnost, protože když ho nesete v krosně na zádech, je znát každý dekagram. Stanování ve dvou nebo rodinná dovolená? První, co rozhoduje o výběru vašeho stanu je počet osob, které budou stan současně používat. Jestli se chystáte na dovolenou k moři s dvěma dětmi, je jistě ideální rodinný dvouložnicový stan s předsíňkou, případně stříškou, díky níž budete mít i v nejžhavějších dnech aspoň trochu stínu. V takovém případě ani nezáleží na tom, jak těžký stan bude, protože ho povezete autem. Jestliže se chystáte ve dvou na túru po Čechách nebo dokonce do hor, je hmotnost zásadní. Také nepotřebujete luxusní dvouložnicový stan, stačí pro dvě osoby, maximálně s prostorem pro uložení batohů. Malé, lehčí stany pro jednoho nebo pro 2 osoby, obvykle snadno postavíte i sbalíte. Váha takového stanu se pohybuje kolem 1,5 kg. Jak často chcete stanovat? Jestli chcete stanovat i mimo letní měsíce, je dobré se soustředit na voděodolnost. Na pláži v Itálii to řešit nemusíte, ale když vás přepadne průtrž mračen, jistě nechcete být ihned mokří. V případě podlážky se vyplatí nekupovat nic s odolností nižší než 5 000 mm – 12 000 mm, u stanu pro horskou turistiku počítejte s odolností nejméně 4000 mm. Podle toho, jak často budete stan stavět, je nutné zaměřit se na materiál prutů. Pro četné využívání je lepší pořídit si stan s... Čtěte více Příspěvek Jak vybrat stan pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.07.2018 17:10 |

podobné články

Pivoňka Vaňková (STAN): Zkrácené úvazky výrazně pomohou zdravotně postiženým, důchodcům i absolventům

 
Ministři STAN předkládají novely tzv. Lex Ukrajina, Sněmovna bude schvalovat i podporu zkrácených úvazků či příspěvky na bydlení
14.06.2022 15:30 |

podobné články

Ředitel útvaru interní audit Skupiny ČEZ Tomáš Pivoňka v čele Českého institutu interních auditorů (ČIIA)

 
Prezident Českého institutu interních auditorů Tomáš Pivoňka byl zvolen na další dvouleté funkční období. Rovněž se s účinností od prvního června stává členem Výboru pro propagaci Mezinárodního institutu interních auditorů.
31.05.2016 11:25 |

podobné články

ČEZ: Tomáš Pivoňka znovu v čele Českého institutu interních auditorů

 
Ředitel útvaru interní audit Skupiny ČEZ Tomáš Pivoňka byl opět zvolen prezidentem Českého institutu interních auditorů. ČIIA zvolila Tomáše Pivoňku svým prezidentem již potřetí. Funkční období je dvouleté.
16.05.2018 18:00 |

podobné články

ČEZ: Tomáš Pivoňka z ČEZ v čele Českého institutu interních auditorů (ČIIA)

 
Ředitel útvaru audit a compliance Skupiny ČEZ Tomáš Pivoňka byl opět zvolen prezidentem Českého institutu interních auditorů. ČIIA zvolila Tomáše Pivoňku svým prezidentem již počtvrté. Funkční období je dvouleté.
27.06.2020 22:10 |

podobné články

Český velvyslanec Pivoňka v Moskvě zůstává. Rusko ale přijde s další reakcí

 
Český velvyslanec Vítězslav Pivoňka zatím v Rusku zůstává. Oznámil to novinářům po jednání s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem. Na jednání byl předvolán, aby byl informován o odvetných opatřeních Moskvy za vyhoštění osmnácti ruských diplomatů z České republiky, informují Novinky.
22.04.2021 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (232 článků)

Český velvyslanec v Rusku nevynechá Putinovu přehlídku. „Skandální,“ hřmí opozice

 
Český velvyslanec v Rusku Vítězslav Pivoňka se zúčastní nedělní slavnostní přehlídky v Moskvě ku příležitosti 76. výročí vítězství nad nacistickým Německem. Pivoňka se velkolepé vojenské slavnosti na Rudém náměstí zúčastní i přes otřesené diplomatické vztahy, které mezi Prahou a Moskvou aktuálně panují a které způsobila takzvaná vrbětická krize. Odsouzení se jeho rozhodnutí dočkalo například u pirátského poslance Jana Lipavského, na pochybách je ale i senátor Pavel Fischer.
08.05.2021 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fischer (285 článků)

„Ty vo*eeeee! To si dělá pr*el!“ Zatímco na Rudém náměstí probíhá vojenská přehlídka, toto odeslal do Moskvy Novotný

 
Na Rudém náměstí v Moskvě v neděli dopoledne začaly tradiční oslavy vítězství nad nacistickým Německem. Oslavám přihlíží i český velvyslanec v Moskvě Vítězslav Pivoňka. A starosta Řeporyjí Pavel Novotný se neudržel. Napsal českému velvyslanci ostrý dopis, v němž mu mimo jiné doporučil, aby si klekl na hrách. „To si dělá Pivoňka snad prd*l,“ přisadil si.
09.05.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1230 článků)

MPSV: Získáváme zahraniční zkušenosti v posuzování zdravotního stavu

 
Evropská komise (EK) ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí uspořádala v Praze pracovní seminář, který se zaměřil na srovnání mezinárodní praxe v posuzování zdravotního stavu a fungování lékařské posudkové služby. Semináře se zúčastnili zástupci ministerstva a odborníci ze zemí Evropské unie, ve kterých v nedávné době došlo k reformám ve zmíněných oblastech.
10.09.2017 13:45 |

podobné články

Pivoňka Vaňková (STAN): Podporujeme zkrácené úvazky

 
Komentář na facebookovém protilu k motivaci zaměstnavatelů k zkráceným úvazkům
10.06.2022 15:10 |

podobné články

Pivoňka Vaňková (STAN): Důležité rozhodnutí, které pomůže lidem v exekuci

 
Komentář na facebookovém profilu k výkladu právního pojmu nezabavitelná částka
12.06.2022 14:05 |

podobné články

Pivoňka Vaňková (STAN): Příspěvky na auto by pro lidi na vozíčku neměly být překážkou

 
Potkávat se s lidmi a řešit jejich problémy vnímám jako jeden z nejdůležitějších úkolů poslankyň a poslanců.
20.06.2022 06:45 |

podobné články